83005

Де ти живеш? Урок – екскурсія

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів з походженням назви рідного села, з історичними пам’ятками; Продовжити навчання учнів вмінню вибирати головне з різних джерел інформації; робити висновки. Залучати школярів до дослідницької та пошукової діяльності.

Украинкский

2015-03-05

90.5 KB

1 чел.

Урок – екскурсія 2 клас 

Тема: Де ти живеш.

Мета: Ознайомити учнів з походженням назви рідного села, з історичними пам’ятками;

Продовжити навчання учнів вмінню вибирати головне з різних джерел інформації; робити висновки. Залучати школярів до дослідницької та пошукової діяльності.

Розвивати мислення учнів, зв’язне мовлення,увагу, пам’ять.вміння працювати виховувати товариськість, почуття патріотизму, гордість за своє рідне село, повагу до його жителів.

Обладнання: Комп’ютер з проектором та екраном для показу слайдів, добірка ілюстративних матеріалів, фотографії з видами Маняви, карта Маняви,розрізні картинки, смайлики.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

                                                                                                                  СЛАЙД 1

ІІ.Фенологічні  спостереження.

Синоптик ua 2-а классу повідомляє 

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

Бесіда вчителя-

-Як називається країна в якій ми живемо?                                             СЛАЙД 2

/-А що ви знаєте про Україну?

Розповідь вчителя.

Україна -це наш рідний край.Гарний ,мальовничий.

Треба йти 2.5 місяці,щоб пройти цей простір з заходу на схід.

Розглянемо на карті де ми живемо.

Як називається наша область?

Як називається наш район?

Як називається наше село?

Центральна вулиця нашого села? Незалежності

Назви вулицю на якій ти живеш.(кожен учень називає  вулицю на якій живе)

А зараз відкрийте підручники с.98. Послухайте вірш А.Костецького

-Про що цей вірш?

А як ви розумієте вислів «мала Батьківщина»?

Діти ! Ви вже, мабуть, здогадалися, що на уроці йтиметься про наш рідний край.


IV. Мотивація навчальної діяльності, СЛАЙД 3(1)

Повідомлення теми уроку.

-Відкрийте підручники на сторінці 99.Подивіться уважно на малюнки і Дайте відповідь на який із них схожий наці край?

-Чому?

-Послухайте вірш який написав Владислава Винника  дідусь

 Де сонця золоті заграви

Ховаються за гори сині Малинова моя Манява

Цвіте садами у долині.

М.Винник

-Отже тема сьогоднішнього уроку «Де ти живеш.»

Живемо ми в мальовничому селі Маняві. Село наше велике. Проживає у ньому 3491 чоловік.площа-4,2кв.км. Усі живуть у добротних будинках. Люди Маняви працелюбні.Наше село розкинулось у красивому куточку Карпат вздовж якого протікає річка Манявка.Манява досить велике село протяжністю 9 км. За 8 км. в глиб гір знаходиться мальовничий водоспад. А на окраїні села в глибокому яру збереглися будови Монастиря і Блаженний камінь.

А подивіться навколо села і перед вами відкриється чудова природа із ялинових, смерекових та букових лісів, і ви зразу полюбите її.

Сьргодні у нас незвичайний урок.

Урок-екскурсія. Уявімо собі що до нас не вчителі прийшли ,а приїхала делегація з Києва і ми повинні їм розповісти про наше село та провести екскурсію визначними місцями нашого села. Ми до нього заздалегідь готувалися.Поділилися на 3 групи за місцем проживання та знанням відповідної території чи місцевості:

Долішня частина

Центральна

Г орішна

Екскурсію ми повинні здійснити за такими зупинками:

1.Зупинка «Історична»

2.Зупинка «Духовна»

3.Зупинка «Центральна»

4.Зупинка «Культурно-освітня»

5.Зупинка «Природнича»

СЛАЙД 4

У ще присутня делегація,а також екскурсоводи-дослідники з місця події, вони ретельно готувалися,збирали інформацію про історію села,про визначні місця нашого села. Керувати нашою екскурсією буду я. Тема екскурсії « Де ти живеш.».

СЛАЙД 5(1)

І Зупинка «Історична» (карта)

Прислів я  .Хто не знає минулого свого народу,то він не варта майбутнього.


            Історію села практично не можна відтворити ні письмовими, ні речовими джерелами. Тільки усні перекази трохи дають повне розуміння минулого. Першим чітке пояснення назви народу, який проживав у підкарпатті дає візантійський історик Прокопій Касарійський, який називає “склавінів”.

                    

           Манява складалася з двох адміністративних одиниць - села Манява і селища Бойки. Цей адміністративний поділ був записаний зі слів старожилів. Назва поселення селища відноситься до князівських часів Київської русі, і тому можна говорити про часові рамки нашого послання в сучасному с. Манява.

З усього сказаного вище можна зробити висновок, що поселення в селі Манява одне з найстаріших в Карпатах і історія його сягає в сиву давнину.

(Походження слова Манява від слова «манити»-вабити

«Манівцями»-навпростець а ще Маньова долина) Діти розповідають про походження назви)

Відкрили зошити на с.67 і записали від чого походить назва нашого села.

СЛАЙД 5(2)І

І.Зупинка «Духовна»                                                                                       СЛАЙД(6)

1.Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир-це осередок духовності культури і мистецтва України.

“Скит Манявський” був заснований в 1606 році уродженецем сусідньої Тисмениці - Іовом Княгинецьким. За пару десятиліть монастир розрісся , Манявського скиту підпорядковувалося понад 500 монастирів.

У 1785 році, за часів Австро-Угорщини, монастир був закритий, а його будівлі стали руйнуватися. І тільки через два століття, в 1980 році, після 10 років реставраційних робіт, Манявський скит знову ожив, були відновлені Висока та інші вежі скиту, стіни, келії і господарські будівлі.

 2.Блаженний камінь СЛАЙД(7)

За 380 метрів від скита, якщо піднятися вверх крутосхилом, можна побачити Блаженний камінь - унікальний, створений самою природою кам’яний грот.

Це кам'яна брила, що нагадує пащу велетенського звіра. З середини пащі витікає вода. У гроті Блаженного каменя жили колись двоє ченців, які довго і багато молилися тому і набрала вода цілющих властивостей. А зцілює вона тіла і душі тих, хто живе з вірою у серці. Щороку Блаженний камінь відвідують тисячі туристів.Його розміри - 10 х 3 метрів.

З.Церква Покрови Пресвятої Богородиці СЛАЙД(8)

була збудована в 1819 р.належить до УПЦ КЦ .Настоятелем церкви є о.Дмитро Процюк.Сюди ми приходимо і наші рідні в неділю та свята ,щоб попросити у Святої Богрродиці та Ісуса Христа Божої Помочі у всіх наших сподіваннях.

За кольором настрою ділимося на групи

Біля чого ми зупинимось зараз відгадаємо (розрізні пазли)

І ВАРІАНТ--  яка відстань до Маняви  зі Львова?  

ІІ ВАРІАНТ-яка відстань до Маняви з Донецька?                  ВІДЕОРОЛИК

          


Ї1І..Зупинка «Центральна»

СЛАЙД (9)

  1.  Пам ятник Кулагінцям

Тут перезахоронені останки 12 радянських партизан із загону Кулагіна,які в 1944р. були розстріляні бандою ОУН

  1.  Пам ятник Марії Євенко СЛАЙД(1О)

Пам ятник комсомолці,партизанці із з єднання Ковпака,вона загинула в бою з

фашистськими загарбниками в 1943 р.

З.Пам ятник воїнам -односельчанам, який увічнює пам’ять про жителів села, яв|і загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі за незалежність нашої Вітчизни(22 односельці)

І 27 жителів в боротьбі з бандами ОУН за Радянську владу їм присвячуються щирі слова синівської вдячності й шани за ратний подвиг, за те, що звільнили світ від фашистської чуми. У віках залишиться світла пам’ять про тих, хто поліг на полях війни.

Це потрібно насамперед нам, живим, щоб знали ціну людському життю, щоб створити добробут Батьківщини, за яку йшли на смерть.

  1.  Сідьська рада СЛАЙД(11)
  2.  Медпункт СЛАЙД(12)

ІУ.Зупинка «Культурно-освітня»

У нашому селі є

  1.  Будинок культури там знаходиться сільська бібліотека СЛАЙД(ІЗ)
  2.  Манявський НВК СЛАЙД(14)

Збудована в 1979 р.В школі навчається 379 учнів в 21 класі.

Немало талановитих людей вийшло з нашої школи. Серед них є вчені, інженери, педагоги, лікарі, юристи і просто чудові люди. Ці стіни завжди пам’ятатимуть усіх своїх учнів.А учні школу бо тут проходить їх дитинство.

  1.  Манявська початкова школа І ступеня.

Побудована в 2004 р. В ній навчається 28 учнів.

СЛАЙД (15)

V.Зупинка «Природнича» СЛАЙД(Іб)

В лісових масивах Маняви знаходиться ще один витвір природи так званий Манявський Водоспад, висотою 18 м. Зараз з метою охорони його об'явлено пам'яткою природи місцевого значення. Добратися до нього можна двома дорогами: перша по руслу річки Манявка; друга по дорозі через село. Друга дорога є більш


сприятливою: доїхавши до південно - західної окраїни с. Манява, далі по грунтовій дорозі пішки (2,5 км). При цьому необхідно кілька разів перейти в брід р. Манявку, що при високому рівні води може бути небезпечно. Дійсно це чудова прикраса ландшафту, об'єкт туристичних маршрутів. Долина р. Манявка на протязі 200 м перед водоспадом має у нижній частині вигляд каньйону з висотою стін до 20 м. Нижче каньйону ріка протікає по корінному ложу. Тут спостерігається декілька порогів висотою до 2 м. Водоспад оточує ялицево - букове насадження. Ця місцевість має велику естетичну привабливість.

СЛАЙД(17)

Село оточене з усіх боків урочищами Млинська гора,Кичер,Вертелів звір,(ринянка,Бубен,Скитик,Скит, Криниці,Кобили та ін.

Створений лісовий заказник загальнодержавного значення Урочище «Скит Манявський»,та «Манявський водоспад»

В Червону книгу занесено ялицю,модрину,тис ягідний,з тварин саламандра,ведмідь бурий.

                                                                                                                                   СЛАЙД(18)

СЛАЙД(19)

2.Побудова «Асоціативного куща»Манява для мене –це….

УІ.Узагальнення і систематизація набутих знань.

Ось і закінчилась наша мандрівка рідним селом.Подорожуючи разом з гостями ми і самі дізналися багато цікавого про наше село.

-Чи справдились ваші очікування?

1.Гра «Мікрофон»

-Я дізнався  І варіант

буду пам ятати про  II варіант


VІІ.Підсумок уроку

.В нашому селі  є ще багато привабливих місць,де можна відпочити.Ми будемо вивчати та шанувати свій край.А як саме зараз ви розкажете.

Всі діти виходять в центр класу і стають в коло.Я беру в руки глобус і шукаємо де приблизно розташоване наше село.

-Ось бачите діти наше село а тим більше наша планета Земля в наших руках і тільки від нас –людей залежить чи збережемо ми цей незайманий чистий куточок природи.Зараз ми передамо з рук в руки глобус і кожен скаже ,що потрібно робити щоб зберегти землю, як її оберігати.

Оцініть свою роботу на уроці за допомогою смайликів

УІІІ.Домашнє завдання.

Читати і розповідати статтю с.98-99 В зошиті с.46 з.5,6

СЛАЙД (20)

 

 

ТЕМА:

 

 

                                                                          

                                                                                                               Вчитель Манявського НВК:

                                                                                                               Білусяк Г.П.

2013р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29661. Психология естественно-научная и гуманитарная 62.5 KB
  В первую очередь это отказ от культа эмпирических методов и связывания признака научности только с верифицируемостью знания т. Построение научного знания только на основе индуктивной логики – неприемлемый для психологического наблюдения критерий построения теории против которого выступают сторонники гуманитарной парадигмы добавим что именно против этого выступал и К. Как мы показали ранее этот метод действительно с одной стороны предполагал построение психологического знания по классическому образцу науки Нового времени с его...
29662. Априорное знание, метафизика и объективность 49.5 KB
  Когда психолог обнаруживает статистически значимую связь между креативностью и рефлективностью как параметром когнитивного стиля {Дорфман Ковалева 2000а это не значит что чем выше креативность тем выше рефлективность у каждого человека в отдельности. некие общие представления об устройстве мира и человека. В свою очередь это предполагает что методы естественных наук которые изучают мироздание используются также при изучении психики и поведения человека. Культурно–историческая парадигма напротив подчеркивает своеобразие человека...
29663. Понятие категории как узлового пункта познания 57.5 KB
  В общей методологии понятие системы является чрезвычайно широким. Различают материальные системы Солнечная система среди них – системы организм – среда; идеальные системы например знаковые; социальные системы. Берталанфи Общая теория систем категория системы из философскометодологической перешла в иной статус – названия объяснительного принципа конкретизируемого различным образом в научном познании. Кеннон утверждал принцип системности как принцип гомеостаза обеспечивающего динамическое постоянство свойств системы в ее...
29664. Категория активность 53 KB
  Леонтьев указывает на явления активности составляющие как бы внутреннюю предпосылку самодвижения деятельности и ее самовыражения [Леонтьев А. Поэтому описание явлений активности обычно ведется в терминах автономности спонтанности самопроизвольности инициативности и т. Однако любое проявление активности имеет место в некотором окружении. Невозможность роста активности без отражения а также не возможность отражения без активности самого отражающего объекта делает эти понятия изначально взаимосвязанными.
29665. Категории «взаимодействие» и «отражение» 56 KB
  Противоречия между указанными подходами можно разрешить и соединить различные аспекты в понимании отражения если определять его не как атрибут материи производный от другого атрибута – взаимодействия а как самостоятельный аспект движения материи дополняющий взаимодействие проявляющийся во взаимодействии в свою очередь влияющий на ход взаимодействия и его результаты. Но какова природа этой особой способности к отражению почему она в разной степени присуща разным объектам и по каким законам она развивается Источником этой внутренней...
29666. Характеристика дескриптивной методологии 60.5 KB
  Декартовское представление о дуализме души и тела и понимание механистической детерминации как основы причинного объяснения породили тот тип рациональности который на долгие годы определил использование в психологии критериев научности взятых из парадигмы классической науки. Возникшие позже другие типы рациональности – неклассические и постнеклассические – еще только осваиваются в новых исследовательских парадигмах психологии. В рамках одной и той же исследовательской методологии оформлялись разные теоретические концепции научной психологии....
29667. Понятие методологии науки 71.5 KB
  Метод в широком смысле – путь познания опирающийся на некоторую совокупность ранее полученных общих знаний принципов. Методология – учение о методах и принципах познания. Можно выделить по крайней мере два понимания методологии развиваемых: 1 как представленное при рефлексии теории познания понимание метода в указанном широком смысле и 2 как учение о системе методов в узком смысле посредством которых в рамках той или иной науки в ходе теоретического или теоретикоэмпирического исследования проверяется правдоподобие или истинность...
29668. Соотношение понятий «наука», «философия» и «мировоззрение» 79 KB
  Важнейшие из них парадигмы т. В философию науки понятие парадигмы ввел Бергман для характеристики нормативности методологии. Парадигмы определяют содержание конкретных научных идей область и предмет научных исследований. Примерами общих парадигм для психологической науки могут служить естественнонаучная и культурноисторическая парадигмы.
29669. Психология как мультипарадигмальная наука 95.5 KB
  Имеются в виду не любые теории только те из них которые подтверждаются результатами классических экспериментов и получены заслужившими доверие методами общие теории получившие признание и служащие образцом для исследований по разнообразной конкретной проблематике. Парадигма есть общая модель образец ориентируясь на которую возникают и развиваются конкретные частные научные теории. Но понятие кризиса продолжает использоваться поскольку за ним стоит неудовлетворенность отсутствием единой общепсихологической теории. Если учитывать...