83102

Розповідне речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Дати дітям уявлення про розповідне речення; формувати навички інтонування розповідних речень; розвивати мовлення пам’ять увагу учнів; виховувати любов до природи Обладнання. Таблиця до теми Речення Сніжинки ілюстрації зими індивідуальні картки...

Украинкский

2015-03-07

119 KB

1 чел.

Тема. Розповідне речення. Розділові знаки в кінці розповідного речення

Мета. Дати дітям уявлення про розповідне речення; формувати навички інтонування розповідних речень; розвивати мовлення, пам'ять , увагу учнів; виховувати любов до природи

Обладнання. Таблиця до теми «Речення», Сніжинки, ілюстрації зими, індивідуальні картки

Хід уроку

І.Організація початку уроку

Вже дзвінок нам дав сигнал: працювати час настав!

                          Тож і ти часу не гай, працювати починай.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1 . Перевірка домашнього завдання

- Прочитайте речення, які ви склали зі слів кожного рядка.

- Запишіть на дошці звуковий аналіз слова кружляють.

2. Робота за індивідуальними картками (додаток 1)

3. – На попередньому уроці до нас завітала зима. Їй дуже сподобалося, і вона вирішила запросити до нас на урок своїх подружок. А хто це, ви дізнаєтесь, переставивши склади

ки  жин  сні

Сніжинки - давні подружки зими. Хто їх так назвав? Послухайте маленьку казочку.

Зима дуже любила кроїти візерунки. Одного разу стала вона із снігу вирізувати візирунки й осипати ними землю. І полетіли вони, заіскрились в променях сонця. Люди руками сплеснули від захвату!

І назвали їх сніжинками.

- Хто їх так назвав?

4. Каліграфічна хвилинка

Запишемо каліграфічно слово сніжинки.

С  С  сс  сн  іж  ин  ки   сніжинки

- Доберіть слова –дії до сніжинки. ( летять, кружляють, переливаються, падають, іскряться)

- Попрацюйте в парах. Складіть речення з цим словом. Записують каліграфічно вдале речення.

У небі летять і кружляють сніжинки.

- Поділіть слово сніжинки для переносу.

- Подивіться на дошку, скільки зима принесла сніжинок. Сніжинки не прості, вони принесли нам завдання.

5. Робота з деформованим текстом.

- Сніжинки летіли і переплутали слова. Розставте слова так, щоб вийшли речення. 1, 2 речення записують колективно, 3- самостійно.

1 група виконує завдання самостійно. У реченнях підкреслити м`які  приголосні звуки.

дерева, шати, білі, одягли

скував, мороз, річку, міцний

сніговою, під, ковдрою, звірі, сплять

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  •  Сьогодні на уроці ми ознайомимось з розповідними реченнями, з розділовими знаками в кінці таких речень; будемо вчити вимовляти їх з правильною інтонацією.

IV. Вивчення матеріалу

1.Робота за таблицею

На сонці яскраво переливаються сніжинки.

На сонці яскраво переливаються сніжинки!

  •  Прочитайте перше речення. Про що в ньому розповідається? Що стоїть у кінці речення?

Висновок. Речення в якому про щось розповідається або повідомляється називається розповідним.

- Прочитайте друге речення. Про що говориться у другому реченні?

- Чим відрізняється перше речення від другого? (розділовими знаками)

- Що стоїть у кінці другого речення?

Висновок. Якщо розповідне речення вимовляється з особливим почуттям, із захоплення, радістю, то в кінці такого речення ставиться знак оклику.

2. – Сніжинка пропонує попрацювати за підручником вправа 231, с.90

- Прочитайте виразно вірш. Із скількох речень складається перша строфа вірша? Прочитайте їх з відповідною інтонацією. Про що розповідається у кожному з них?

- Яким словом у другому реченні замінено слово сніжок? (він)

3. Ознайомлення з правилом  с. 90

- Яке речення називають розповідним?

- Що ставимо в кінці розповідного речення?

4. Вправа 232.

- Розкажіть,  про що говориться у другій строфі вірша Олеся Лупія?(впр.231)

- Скільки речень у цій строфі? Прочитай, передаючи голосом любов до рідної землі, захоплення її красою. Зверни увагу на розділові знаки в кінці речень.

Аналіз правила на с. 91

- Спишіть останнє речення вірша. Яким словом можна замінити вираз рідна земля? ( Вітчизна, Батьківщина)

V. Фізкультхвилинка

VI. Закріплення вивченого матеріалу

  1.  Наступна сніжинка пропонує гру «Знайди зайве слово».

Ведмідь, борсук, їжак, дятел.

- Яке зайве слово? Чому?

- Чи можна цю групу слів назвати реченням? Чому?

- Об`єднайте  ці слова так, щоб утворилося речення.

Ведмідь, борсук, їжак – це звірі. Запишіть.

-  Чи можна цих тварин побачити взимку? Чому?

2. Сніжинка на руку мені злетіла і про завдання сповістила.

Робота за підручником. Вправа 233, с. 91

  •  Прочитайте виразно вірш. Поясніть розділові знаки в кінці речень. Спишіть.

Зробіть звуковий аналіз слів за варіантами: ялиці, дрімають.

-  Сніжинка кружляє охоче, запропонувати роботу в групах хоче.

Завдання. Прочитайте. Доберіть потрібні слова за змістом у реченні.

1 група.  Серед білого снігу зеленіють…  .

                Зимою випадає пухнастий  …..   .

2 група.   Для птахів діти виготовили….   .

               У годівничку діти насипали…..     .

3 група. Взимку діти ліплять….        .

              Весело їхати з гірки на ….   .

  •  Які речення за метою висловлювання? Чому? Запишіть речення, яке сподобалось найбільше.

VII. Підсумок

- Які речення називаються розповідними?

- Що ставиться у кінці розповідних речень?

- Коли ставиться знак оклику?Погляньте, сніжинок не залишилось. Ми виконали всі їх завдання, і вони полетіли до своєї подруги зими.

VIII. Домашнє завдання

Виконати вправу 234, с.91. Подумайте, як можна по-різному розташувати речення, щоб утворився інший текст. Запишіть один із варіантів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15871. Марксизм VS экзистенциализм 227.33 KB
  В.С. Гриценко к. филос. н. доц. МАРКСИЗМ VS ЭКЗИСТЕНЦИАЛИЗМ2 Меня всегда настораживала мнимая непримиримость теоретических оснований экзистенциализма и марксизма старательно подчеркиваемая как той так и другой стороной. Я не ставлю себе целью помирить эти фило...
15872. Эволюция физической формы материи и единый закономерный мировой процесс 74 KB
  В.Ф. Панов д. физ.мат. н. проф. ЭВОЛЮЦИЯ ФИЗИЧЕСКОЙ ФОРМЫ МАТЕРИИ И ЕДИНЫЙ ЗАКОНОМЕРНЫЙ МИРОВОЙ ПРОЦЕСС Уровень изучения природы и общества в современном мире требует от философии перехода от абстрактновсеобщей диалектики доказавшей что развитие во всем мире осу...
15874. Логико-математическое доказательство несуществования времени как атрибута и первичного свойства материи 329.76 KB
  В.И. Астафуров ЛОГИКОМАТЕМАТИЧЕСКОЕ ДОКАЗАТЕЛЬСТВО НЕСУЩЕСТВОВАНИЯ ВРЕМЕНИ КАК АТРИБУТАИ ПЕРВИЧНОГО СВОЙСТВА МАТЕРИИ Введение Выработка правильного научного мировоззрения отображающего реальное бытие физического мира является актуальной задачей естес
15875. Проблема субъекта истории в современном марксизме и концепция постиндустриального общества 109 KB
  ПРОБЛЕМА СУБЪЕКТА ИСТОРИИВ СОВРЕМЕННОМ МАРКСИЗМЕ И КОНЦЕПЦИЯ ПОСТИНДУСТРИАЛЬНОГО ОБЩЕСТВА Настоящая статья служит обобщением базовых положений классического и современного марксизма в отношении человека общества истории в единую схему способную послужить дале
15876. Концепция структурности бытия в философии информационного общества 70.5 KB
  Усложнение структуры как материального, так и духовного компо-нента общественного бытия в условиях формирования информационного общества становится одной из научных проблем, требующих специаль-ного философского осмысления. Разработанная философской школой Пермского классического университета концепция уровней
15878. Роль научной философии в развитии социальной работы 214.32 KB
  РОЛЬ НАУЧНОЙ ФИЛОСОФИИ В РАЗВИТИИ СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЫ Социальная работа призвана обеспечивать жизненно важную функцию служить механизмом стабильности и устойчивого развития общества. От того какая именно модель положена в основу социальной работы степени участ