83104

Людські чесноти: добро, доброта

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з людськими чеснотами, вчити характеризувати події та явища, як прояв добра і зла; розкрити моральний зміст доброти; сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих, гуманних вчинків, розвивати мислення, творчу уяву, збагачувати словниковий запас...

Украинкский

2015-03-07

104.5 KB

1 чел.

Хмельницьке НВО № 28

Відкритий урок

з предмету «Я і Україна. Громадянська освіта»

 « Людські чесноти: добро, доброта».

3 клас

     Вчитель:

                                       Подворна Тетяна Василівна

2013

Тема: Людські  чесноти: добро, доброта.

Мета: ознайомити учнів з людськими чеснотами, вчити  характеризувати події та явища, як прояв добра і зла; розкрити  моральний зміст доброти; сприяти розвитку в учнів мотивації до добрих, гуманних  вчинків, розвивати мислення,  творчу уяву, збагачувати словниковий  запас; виховувати  бажання жити за золотим правилом моралі.

Тип  уроку:  комбінований.

Обладнання: підручник «Я і Україна» (3 клас), текст оповідання В.Сухомлинського, таблиці, прислів’я на картках, дерево “ Доброти і добрих вчинків”, „Чарівний клубок”, дидактичний  роздатковий матеріал.

Хід уроку:

І.Організаційний момент.

1. Розминка «Привітання»

Продзвенів шкільний дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Всі почули: - день – дзелень!

То ж привітайтесь:

  •  Добрий день!

-Любі діти! У наш клас завітали люди щирі.

Привітайте  в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Хлопчики: Ми  вам раді, люди добрі.

Дівчатка: І вітаєм щиро вас.

Хлопчики: І запрошуєм ласкаво.

Дівчатка: На урок у 3 клас.

  •  Дітки, посміхніться веселіше.
  •  Який у вас зараз настрій?
  •  Спробуйте передати свій настрій виразом обличчя (сумне, веселе, усміхнене…) Посміхніться товаришам, мені.
  •  Я бачу, що у вас все гаразд.
  •  Давайте зараз з вами позначимо настрій нашого класу знаком.

(діти вибирають правильний знак: усміхнене обличчя)  Слайд

                  

2. Розминка «Побажання» (слайд)

У мене чарівний клубок. Командири  будуть розмотувати його за ниточку і висловлювати свої побажання один одному.

  •  Щоб настрій у вас  залишився до кінця уроку гарним, а побажання здійснювалися, прочитаємо девіз нашого уроку.
  •  Для цього правильно розташуйте рядочки вірша.
  •  Хай оживає істина стара:

Та нагород за це не вимагай

Живи, добро звершай,

Людина починається з добра

       -   Це чудові рядки Любові Забашти.

І. Девіз нашого уроку:  ( Слайд )

           «Хай оживає істина стара:

                                           Людина починається з добра»

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.

  •  Успіх нашої роботи, діти, залежить від вас. Для цього ми повинні працювати, як одна команда – злагоджено і чітко.
  •  А тому сьогодні на уроці діють 5 правил:
  •  Правило піднятої руки.
  •  Вміння слухати вчителя.
  •  Співпраця вчителя з учнями.
  •  Працювати творчо.
  •  Працювати активно.
  •  Діти чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
  •  Як на вашу думку, а що таке добро?
  •  Чи потрібно воно нам у житті?
  •  Які на вашу думку  вчинки є добрими?
  •  Чи модно сьогодні бути добрим?
  •  Діти я вас зацікавила питаннями?
  •  Сьогодні на уроці ми спробуємо дати відповіді.
  •  Чи важлива ця тема? Тоді до праці.
  •  То що ж таке добро?
  1.  Асоціативний кущ.
  •  Давайте з вами ми спробуємо створити асоціативний кущ.

                                                      

ДОБРО

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом (сприймання та усвідомлення знань).

  1.  Робота з підручником.( ст. 43)
    •  А давайте ми звіримо себе із підручником, можливо чиїсь думки співпали.

    Добро – корисна справа, вчинок.

                    Доброта – чутливе, дружнє ставлення до людей.

  •  На добро, люди відповідають добром. Той, хто робить щось добре, не повинен чекати за це винагороди.
  1.  Читання тексту « Добро і Зло». ( слайд)
    •  У вас на партах лежить текст. Відкрийте зараз частину тексту під №1. Прогляньте очима і підготуйтесь прочитати його диктором. Можливо хтось з вас в житті стане справжнім диктором.
    •  Як  далі повело себе Зло?
    •  Що зробить Зло?
    •  Чи сподобався вам його вчинок?
    •  А тепер відкриваємо №2 і читаємо далі.
    •  То як вчинило Зло?
    •  А як ви гадаєте що ж може бути далі?
    •  Давайте подивимось чи наші передбачування справдилися? Читаємо частину тексту №3.
    •  Отже який висновок ми можемо зробити?
    •  Діти, сподобалось вам так працювати?
  2.  Гра « Літературне лото»
    •  

Ми зараз пограємо у гру, яка називається « Літературне лото» і дізнаємось ще як ви знаєте казки.

  •  Сидить півник на печі

Їсть смачненькі калачі, 

Тут лисичка прибігає,

Півника мерщій хапає,

Біжить котик рятувати,

В лиса півника забрати. ( Котик і Півник)  слайд

  •  Чи були у вашому житті ситуації хто б допоміг вам або ви допомогли іншим?
    •  Він звірят усіх лікує,

     Від халепи їх рятує,

     І зайчат, і мавпенят,

     Бегемотів і тигрят,

     Вилікує він за мить

     Все, що в звірів заболить,

     Наш добрий лікар…(«Айболить») слайд

-А хто з вас був у ролі лікаря і допоміг іншим? А хто ще можливо з вас зробив добре для інших?

Фізкультхвилинка.

4. Розповідь про Сухомлинського В.О.

- Послухайте вірш: ( учень)

     Дітям життя присвятив,

Все їм віддав без вагання.

Він їх безмежно любив,

Знав їх сердець поривання.

В спадщину нам залишив

Чисті джерела науки.

-А тепер ми познайомимось із оповіданням яке називається « Чи винен м’яч?»

«Чи винен м’яч?»

Одного разу діти грали в м’яча. Весело було грати, радісно.

Повз стадіону ішла старенька бабуся. Вона недобачала, ішла поволі, пробуючи ціпком стежку.

Чи випадково, чи може й навмисне, хтось ударив м’яч так, що той покотився під ноги бабусі, вдарився об ціпок і вибив його з рук. Зупинилася бабуся, розгубилася, не знає, що робити. Нахилилась, шукає ціпок, а він лежить далеченько. Не бачить бабуся ціпка.

Діти дивляться на бабусю й сміються. Нікому з них і на думку не спало підійти до старенької, попросити пробачення й допомогти їй.

Діти сміються, а бабуся стоїть і плаче.  І ніхто й не подумав, що в цю хвилину коїться велике зло: людина знущається над людиною.

Сміятися над старістю – сміятися над собою. Кожен із тих, хто сміявся над бабусею, через кілька десятиріч сам стане старим. А ще більший гріх – сміятися над фізичною вадою людини. То вже – злочин.

  1.  Робота над текстом.

- Що ви можете сказати про вчинок дітей?

- А як би ви поступили?

- Що саме автор називає великим злом? ( Людина знущається над людиною)

- А що він вважає великим гріхом?

Великим гріхом я вважаю і думаю, що ви мене підтримаєте є те, коли людина знущається над…….над чим? ( тваринами, птахами, комахами…)

То який висновок ми можемо зробити?

Що людина не може знущатися ні над чим живим.

  1.  Хвилинка « Поетична»

- Ми сьогодні спробуємо з вами побувати в ролі поетів. Будемо розвивати свої творчі здібності і спробуємо дібрати такі слова, щоб нам склався вірш.

Якщо разом станемо ….( добріші)

І закрутиться земля …..( скоріше)

Доброта з роками не ….( старіє)

Доброта від холоду …(зігріє)

І якщо вона як сонце …(світить)

То радіють і дорослі й ….(діти).

ІV. Закріплення нових знань (осмислення, узагальнення, систематизація знань).

 7. Робота над прислів’ям.

  •  Зараз ми звернемось до перлин народної мудрості. Ви повинні скласти прислів’я і пояснити його значення.

  •  Хто людям добра бажає, то й і собі має.
  •  Не одежа красить людину, а добрі діла.
  •  3 добрим дружись, а лихих стережись
  •  Чого собі не зичиш, і другому не жадай
  •  

Не соромтеся своєї доброти.

  •  Добре слово дім побудує а зле руйнує.                                                 
  •  Отже діти, що ж таке добро? А доброта?
  •  Що ви взяли для себе з нашого уроку?
  1.  Дерево « Доброти і добрих вчинків»
  •  А зараз у вас на партах лежать конвертики, які протягом уроку наповнювалися вашою добротою. Дістаньте з них листочки прочитайте і  прикріпіть їх на дерево.
  •  Діти для себе ви прочитали побажання на пелюстках, а для гостей ви повинні побажати теж добра.
  1.  Пісня « А ми бажаєм вам добра»
  •  А тепер візьміть у свої долоньки сердечка, які ви приготували на уроці трудового навчання. Заплющіть очі і подумайте про рідних вам людей, про людей чуйних, щирих і щедрих. Ваші сердечка сповнені зараз любов’ю і ніжність. Розплющіть очі. Передайте їх нашим гостям на згадку про наш урок.
  •  І повторіть кожен пошепки за мною слова:

                                      Я буду доброю людиною.

Я буду робити добрі вчинки.

          Я буду добре ставитись до людей.

  •  Кажуть, коли народжується дитина, Бог запалює зірку на небі і посилає до неї ангела – хоронителя. Уві сні ангел цілує немовлятко тричі: в чоло – аби воно зростало розумним, в личко – щоб було красивим, та в груди, аби здоров’я, любов та доброта вселилися в його тіло, серце і душу.
  •  Отож, я бажаю вам, діти, зростати добрими, милосердними, здоровими, приносити радість і добро людям.

V. Повідомлення домашнього завдання: диференційовано

1- 6 групі учнів – дібрати прислів’я про доброту;

2 -5групі учнів – малюнок «Добро у моїй уяві»;

3 - 4 групі учнів – Скласти казку про Добро і Зло.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11721. Разработка программ линейной структуры с использованием логических операций и операций отношения 61.5 KB
  Лабораторная работа №7 Тема: Разработка программ линейной структуры с использованием логических операций и операций отношения Цель работы: 1.Освоение линейной структуры программы. 2.Изучение порядка действий при вычислении выраже
11722. Умовний оператор в мові С++ 143.5 KB
  Лабораторна робота №8 Тема: Умовний оператор в мові С Мета роботи: отримання практичних навиків в роботі з умовним оператором і розгалуженими алгоритмами в мові С. Теми для попереднього опрацьовування логічні операції умовний оператор Завданн
11723. Алгоритмизация и разработка программ разветвляющейся структуры с использованием условного оператора 70 KB
  Лабораторная работа №9 Алгоритмизация и разработка программ разветвляющейся структуры с использованием условного оператора Цель занятия: 1.Освоение алгоритмов и программ разветвляющейся структуры. 2.Получение навыков в использовании условного оператор...
11724. Организация циклических процессов с использованием цикла с параметром for 44.5 KB
  Лабораторная работа №10 Тема: Организация циклических процессов с использованием цикла с параметром for Цель занятия: 1.Освоение циклической структуры программы. 2.Получение навыков в выборе и использовании операторов цикла. Воп...
11725. Создание web-сайта и работа с ним 106.5 KB
  Лабораторная работа № 11. Создание webсайта и работа с ним. Цель: закрепить навыки и умения создания сайта с помощью мастераприложения Front Page. Работа с 6 режимами webузла. Выполнил: Голобородько И.В. Группа: 103ПО. Дата: 26.10.12. Проверила: Афанасьева Г. Ю. Ход работы
11726. Редактирование Web-страниц 23.31 KB
  Лабораторная работа №12 Редактирование Webстраниц. Цели работы: закрепить навыки и умения: ввода и форматирования текста постарения таблиц и списка настройки гиперссылок и закладок оформления страниц специальными объектами повышающими их привлекательность. Выпо
11727. Проводники. Сложной проводники 11.88 KB
  Лабораторная работа № 17 Проводники. Сложной проводники. Цели работы: закрепить умения и навыки формирования простых и сложных проводок. Выполнил: Романов П. Н. Группа: 091ПО Преподаватель: Афанасьева Г. Ю. Дата: 16.01.13 Ход работы: ...
11728. Ввод типовых операций 12.1 KB
  Лабораторная работа №16 Ввод типовых операций Цели работы: закрепить умения и навыки создания типовой операции работы с управляющими элементами типовой операции ввода типовой операции. Выполнил: Романов П. Н. Группа: 091ПО Преподаватель: Афана...
11729. Проектирование структуры. Нормализация таблиц 162.76 KB
  Лабораторная работа №1 Проектирование структуры. Нормализация таблиц. Цель: формирование практических умений и навыков логического проектирования базы данных: структуры базы данных; структуры таблиц входящих в состав базы данных; связей между таблицами. Закреплен