83108

Будь обережним. Правила безпечної поведінки вдома (з побутовими приладами, газом, водою, вогнем)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Прибери з кімнати небезпечні предмети Діти називають предметиякі потрібно прибрати з кімнати. Накажи щоб усі діти обережно поводились з електричними приладами сірниками. Отже діти ніколи не залишайте увімкненою газову плиту і не грайтеся зі сірниками.

Украинкский

2015-03-07

72 KB

3 чел.

Урок з основ здоров’я в 3 класі

Тема.       Будь обережним.

Правила безпечної поведінки вдома

( з  побутовими  приладами, газом, водою, вогнем.)

Мета.    Обговорити з учнями небезпечні ситуації, які можуть трапитися в побуті;

вчити дітей  правил користування побутовоютехнікою;

формувати навички безпечного поводження в побуті з газовими та електричними приладами,водою;

виховувати в учнів обережність, пильне ставлення до свого життя, почуття відповідальності за свої дії та вчинки, пильність, обережність.

Обладнання. Сім квіткових пелюсток з малюнками, предметні малюнки-сюжетні картинки з надзвичайними ситуаціями; презентація «Безпека вдома»

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал.

Працювати час настав.

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемна ситуація.

  •  Де ви почуваєте себе у безпеці?
  •  Чи є для вас таким місцем ваша домівка?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні урок у нас незвичайний.Чарівна гостя  потрапила до нас. У неї  велика проблема. З нею постійно щось трапляється. Ви самі це можете підтвердити. А Маша не може зрозуміти у чому причина. Я думаю,що ви захочете їй допогти. А,щоб вона запам’ятала нас, підготуємо для неї сюрприз. Це квітка – пам’ятка. Вона може виконати всі бажання. Сьогодні ми перевіримо силу її чар. Тільки давайте подумаємо, які важливі бажання ми будемо загадувати. Що передусім ми завжди бажаємо один одному?

(Міцного здоров’я)

Але  бувають  у житті непередбачені ситуації.Небезпечні  моменти у наших домівках, які можуть нам зашкодити. Давайте використаємо чарівні пелюстки нашої квітки, щоб таких ситуацій у нашому житті не було.

Ви, звичайно, здивуєтесь:а що ж небезпечного може бути в  нашому будинку чи квартирі? Тому спробуємо виявити  можливі небезпеки.Пропоную загадки-підказки.                               

Мозковий штурм.

Під час розгадування загадок  учні колективно складають схему.

1)   Що зараз майже в кожнім домі

Є необхідним, безперечно,

Бо варить їжу всім без втоми?                                                   

Хоч він отруйний, небезпечний,

Ним користуємось щораз….

Вже здогадалися ? Це  ….(газ)

 2 )Дуже добродушна я, і м’яка, й слухняна,

Але коли схочу, навіть камінь сточу.

(вода)

  3)Що дім освітлює щоднини,

Без полум’я вечерю зварить

Працює в елетро машинах,

А необачних сильно вдарить.(струм)

4)Лежать у порядку дерев’яні малятка,

Білі,  здорові, всі чорноголові.(сірники)

Слайд 6

- Щоб запобігти цим небезпекам,ми вивчимо основні правила безпечної поведінки, з’ясуємо, як безпечно поводитись з елетро приладами, газом і водою у побуті, тобто в повсякденному житті. А допоможе нам у цьому комп’ютер

ІV.  Вивчення нового матеріалу.

Перша небезпека:

Гострі,колючі та ріжучі предмети

Слайд 7

Гра «Прибери з кімнати небезпечні предмети»

Діти називають предмети,які потрібно прибрати з кімнати.

Читання правил

Друга небезпека:

Ліки

Слайд 11

Обговорення поведінки дівчинки

Швидка допомога 103

Третя небезпека:

Побутова хімія

Слайд 14

Читання правил

Четверта небезпека:

Вогонь

Слайд 16

Обговорення ситуацій «Коли вогонь стає небезпечним»

Дії учнів при пожежі

При пожежі телефонуй 101

V.Фізкультхвилинка

П’ята небезпека:

електроприлади

Слайд 21

Щоб назвати вам знайомі побутові електроприлади, пограємося в

гру « Де ховається   електрика?»

 - Назвіть  предмети побуту, в яких, на вашу дуку «ховається» електрика.

Відповіді дітей.

- Як ще можна назвати предмети, в яких  «ховається» електрика?

Усі ці предмети працюють від електричного струму,вони-мешканці  країни Енергія. У ній є свої правила. І ми зараз ознайомимось з ними. У цьому нам допоможуть Економна розетка,   Праска і  чайник Гостинний.

Рольова гра.

Учні виконують роль Економної  розетки.

Якщо йдеш надвір гуляти,

Телевізор треба вимикати.

Не тягни за електричний шнур,

Щоб тебе не вразив струм.

(Розетка)

  •  Я- Економна розетка. З моєї допомоги підєднуються  різні електричні прилади до електричної мережі. Це і телевізор, і магнітофон, і комп’ютер, на якому ви полюбляєте гратися. Звичайно, усі ці предмети потрібні, щоб зробити життя веселим і цікавим. Але разом з тим вони приховують у собі небезпеку. Через неправильне користування ними  може виникнути пожежа і навіть статися вибух, вас може вразити струмом. Щоб цього не трапилось не вмикайте  ці прилади одночасно, не протирайте їх мокрою ганчіркою. А ще – не залишайте їх увімкненими надовго. Раджу вам ніколи не вставляйте в розетку нічого, крім вилок електро приладів,тому що може вразити струмом або виникнути пожежа.   

(Праска)

Я –праска  яка  про вас турбується . Погляньте уважно один на одного. Уявіть собі, що стало мене. Яким був би ваш одяг?   Зі мною поводитись треба обережно, щоб не обпектитися. Не можна залишати мене, праску, ввімкненою без нагляду або неохолодженою на тканині, не можна ставити біля легкозаймистих матеріалі, щоб не сталося пожежі.

(Чайник )

Я –  чайник Гостинний. Я буваю звичайним, а буває й електричним.

Стаю  дуже небезпечним, якщо мене вмикати без води або залишати увімкненим без нагляду. Мене слід розвертати носиком до стіни, щоб, закипівши, я не вистрелив в обличчя струменем гарячої пари.

Електроприлади полегшують людині життя. Однак невміле, необережне користування ними може призвести до великого лиха.

Запам’ятай!

Правила

 Вони можуть загорітися. Також пожежу можуть викликати  витівки із сірниками, бенгальськими вогнями. Коли ж виникла все ж таки пожежа потрібно вийти з приміщення, покликати на допомогу, зателефонувати за номером  101

Давайте скористаємось нашою чарівною квіточкою. Тільки перед тим як відірвати пелюстку, розкажіть, що б ви хотіли побажати  Маші після нашої розмови.

( Відповіді дітей )

Лети, лети, пелюсточка…. Накажи, щоб усі діти обережно поводились з електричними приладами, сірниками.

Шоста небезпека:

невидима й нечутна-газ

Слайд 26

Це – легко займиста речовина. Газ може бути дуже небезпечним. По – перше, коли він накопичується на кухні, то від електричної іскри чи спалаху сірника може вибухнути.

По – друге, газ невидимий, але має специфічний запах. Він отруйний. Дихати газом навіть незначний час небезпечно для життя.

Ну, та й плитка в нас чудова!

Не потрібні плитці дрова.

Встане мама вранці – рано,

Лиш поверне вгору крана,

Сірником чиркне – і враз                                       

Загориться в плитці газ.

- Як запалити газову плиту? Про це добре знає газівник .

Я – газівник . Мені доручили навчити дітей запалювати газову плиту.

Щоб запалити газову плиту, треба:

Повернути вентиль на трубі;

Запалити сірник, піднести його до пальника,а потім відкрити кран відповідної камфори.

- Що потрібно  робити у випадку, якщо відчув запах газу?

Терміново сповістити про це дорослих.

Відчинити вікна, двері.

У жодному разі не запалювати і не вмикати світло і електроприлади.

Закрити  газові крани.

У разі необхідності зателефонувати до газової служби від сусідів, оскільки іскра може  проскочити й у телефоні.

Щоб лиха страшного із газом не знати,

Увімкнену плитку не слід залишати.

Отже, діти, ніколи не залишайте увімкненою газову плиту і не  грайтеся зі сірниками. Це доволі небезпечно!

Газ –невидима і нечутна небезпека у квартирі. Вибухонебезпечна суміш газу з повітрям здатна не тільки травмувати людину, але й зруйнувати будинок. Зазвичай  витікання газу відбувається через негерметичність зєднювальних шлангів і трубопроводів, внаслідок того, що люди залишають відриті вентилі,  через пустощі дітей, через заливання вогню водою, яка стікає з бурхливо кип’ячою каструлі.

Щоб запобігти біді, візьми за правило – перед виходом завжди перекривай газовий кран, який знаходиться на трубі.

Правила

Газ на кухні закривай,

За ним пильно доглядай

Запах ти відчув в квартирі –

Дзвони швидко1 04

Відриваємо наступну пелюсточку. Лети, лети, пелюсточка…..     

Накажи, щоб  усі діти обережно поводились з газом!

( Наклеюється пелюстка з написом « 104 газ».)

Інші небезпеки

Як ж   небезпека  може нас  підстерігати в дома?

Послухайте віршик

  •  А у нас в квартирі газ.
  •  А у вас?
  •  А у нас водопровід -

Все як слід…..

Це рядки з вірша Сергія Михалкова  « А що у вас?», у якому розповідається про дитячі вихваляння, що в кого є.

Колись водопровід у квартирі був і справді неабиякою зручністю. Тепер вода є багатьох помешканнях. Зараз ми поговоримо про те, як нею користуватися. Ви, мабуть одразу подумали: « А що тут складного? Відкрутив кран, набрав води,закрутив кран. От і все!» На перший погляд,

це справді так. Та все ж  неприємності можуть трапитись, якщо залишити без нагляду ввімкнений кран, а на зливному отворі мийки забути ганчірку чи інший предмет. Тому крани завжди  треба закручувати, навіть тоді коли воду відключили в усьому будинку чи місті. Бо при відновленні подачі вода швидко набереться у ванну чи раковину, перейде через край і заллє не тільки вашу квартиру, але й тих людей, що живуть поверхом нижче. Що порадить нам сантехнік.

Я- сантехнік. Хочу нагадати вам правила користування водопроводом.

Водопровідні крани слід  завжди добре закривати. Не залишати без догляду відкритий кран.Зливний  отвір у мийці, раковині або ванні має бути відкритим.

  •  Що робити, якщо вода заливає підлогу?

Якщо вмієш,необхідно самостійно перекрити крани, через які вода надходить у квартиру, або негайно поклич дорослих.

А ще у ванній кімнаті забороняється користуватися електроприладами, щоб на них не потрапила вода.

Тепер ви знаєте,як користуватися  водою. Тож нехай у домі вашому, де є водопровід, «буде завжди все як слід»

- Відриваємо наступну пелюстку. Лети,лети, пелюсточка….

Накажи, щоб усі діти обережно поводилися з водою

VІ.Закріплення вивченого матеріалу.

Підсумкова  бесіда

Діти, подивіться, яка у нас вийшла квітка. На її пелюстках записана найголовніша інформація, яка допоможе убезпечити вас від лиха. Ця чарівна квітка завжди нагадуватиме про те, як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях.

2. Робота в групах.Які правила порушили діти?

Кожна група отримує малюнок з різними надзвичайними ситуаціями: пожежа, затоплення, витік газу, діти з сірниками.

Діти повинні дати правильну пораду, як поводитися в таких випадках.

3.Гра змагання «Хто краще знає правила безпеки»

Діти діляться на дві команди

За кожну правильну відповідь команда отримує зелений кружечок, за неправильну – червоний.

Питання

  •  Чому в разі запаху газу не рекомендується телефонувати?

( Іскра може проскочити й у телефоні )

  •  Для чого потрібно вимикати електроприлади після роботи з               ними?(Щоб не сталося пожежі )
  •  Чому неможна гасити полум’я на електроприладах водою?

(вода є провідником електричного струму, може вразити струмом )

  •  Що слід зробити, якщо у квартирі чути запах газу?

(не запалювати сірник, не вмикати світло й електричні прилади, широко відкрити вікна, зателефонувати 104 )

  •  Що може трапитись через витік газу?

(Вибух )

  •  Що потрібно робити, якщо виникла пожежа?

(Вийти з приміщення, покликати на допомогу, зателефонувати за номером 101 )

  •  Чи можна запалювати плитку, якщо відкриті крани?

(Ні, потрібно спочатку запалити сірник, а потім відкрити кран)

  •  Чи можна залишати без догляду відкритий кран?

(Кран потрібно закрити відразу ж після користування )

  •  Номер пожежної охорони?
  •  Номер аварійної служби газу?

Підбиття підсумків.Рефлексія

Діти розділяються на три групи шляхом розрахунку на 1,2,3.

Отже, у нас є три групи. Кожній групі даємо певну назву:

  1.  Знаю.
  2.  Умію
  3.  Ціную.

Відповідно до назв груп обговорюють,що із сьогоднішнього уроку вони дізналися

Знаю

  •  Номер пожежної служби;
  •  Номер аварійної служби газу;
  •  Причини виникнення пожеж.

Умію

   - Користуватися  електроприладами;

  -  Користуватися газовою плиткою;

  - Користуватися водопроводом.

Ціную

  •  Думку друзів;
  •  Знання набуті на уроці;
  •  Корисні поради.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30767. Подготовка строительных конструкций к монтажу. Монтажная оснастка 15.46 KB
  Подготовка строительных конструкций к монтажу. При подготовке к монтажу железобетонных конструкций внешним осмотром проверяют нет ли на них сколов бетона и трещин исправны ли монтажные петли. При подготовке к монтажу стальных конструкций также проверяют их состояние и геометрические размеры. Если отклонения элементов конструкций от проектных форм и геометрических размеров превышают нормы допустимые СНиП Несущие и ограждающие конструкции конструкции монтировать не разрешается.
30768. Основные монтажные процессы 14.75 KB
  1 подготовка элемента к монтажу 2 строповка – крепление к крюку крана 3 подъём перемещение установка в проектное положение 4временное закрепление 5выверка 6окончательное закрепление Подготовка конструкции к монтажу: проверка состояния нанесение осевых рисок на конструкцию и на место установки обустройство конструкции монтажной оснасткой закрепление расчалок распорок навесных лестниц оттяжек монтажное усиление конструкции укрупнительная сборка на земле сооружается блок из отдельных конструктивных элементов уменьшает...
30769. Укрупнительная сборка конструкции. Классификация монтажа по степени укрупнения 14.69 KB
  Укрупнительную сборку конструкций выполняют: на заводеизготовителе когда разделение элементов на блоки вызвано условиями изготовления в целях лучшего использования оборудования или повышения производительности труда; на строительной площадке если целесообразно собрать монтажный блок из нескольких элементов до подъема и полнее использовать грузоподъемность монтажного механизма. Сборке подлежат: стальные фермы больших пролетов поступающие на монтаж в виде двух полуферм; железобетонные и стальные колонны разделенные по высоте на несколько...
30770. Приспособления для выверки и временного закрепления конструкций 14.96 KB
  Приспособления для выверки и временного закрепления конструкций. При монтаже стальных и железобетонных конструкций используют приспособления позволяющие временно удерживать установленный на место элемент и регулировать его положение при выверке и приведении в проектное положение. Одиночные приспособления предназначены для удержания одного элемента групповые одного элемента или нескольких. Расчалки гибкие из канатов монтажные приспособления работающие только на растяжение.
30771. Основные способы строповки конструкций при монтаже. Грузозахватные приспособления 14.25 KB
  Основные способы строповки конструкций при монтаже. Строповка конструкций. Строповкой называют захват конструкций канатом стропом подвешенным к крюку монтажного крана для подъема и установки их в проектное положение. Конструкции стропуют в местах указанных в проекте и обеспечивают подачу конструкций к месту установки в положении соответствующем проекту.
30772. Приспособления для рабочего места и безопасного ведения работ на высоте 15.33 KB
  Приспособления для рабочего места и безопасного ведения работ на высоте. К работам на высоте относятся работы при выполнении которых работник находится на расстоянии менее 2 м от неогражденных перепадов по высоте 13 м и более. Рабочие места и проходы к ним зона А расположенные на перекрытиях покрытиях на высоте более 13 м и на расстоянии менее 2 м от границы перепада по высоте должны быть ограждены предохранительными или страховочными защитными ограждениями а при расстоянии более 2м сигнальными ограждениями соответствующими...
30773. Монтаж конструкций со склада и с транспортных средств 16.96 KB
  Монтаж конструкций со склада и с транспортных средств. Метод монтажа в зависимости от организации подачи элементов на монтаж: А со склада Б с колёс Основным условием доставки конструкций транспортными средствами является комплектная и ритмичная их подача в заданной технологической последовательности строго по часовому расписанному по минутам графику непосредственно к месту установки. Монтаж конструкций с транспортных средств по сравнению с предварительной разгрузкой является наиболее экономичным так как сокращаются затраты на...
30774. Классификация методов монтажа в зависимости от последовательности установки элементов 14.82 KB
  Классификация методов монтажа в зависимости от последовательности установки элементов. При раздельном методе одноименные конструкции монтируют или демонтируют самостоятельными потоками совмещенными во времени. Данный метод монтажа и демонтажа рекомендуется при реконструкции пролетов значительной протяженности небольшой внутренней стесненности обеспечивающей развертывание потока при свободном проходе монтажного крана и главное независимости СМР по реконструкции от основной деятельности предприятия. Комплексный метод связан с...
30775. Классификация методов монтажа по степени ограничения свободы перемещения в пространстве 14.68 KB
  По степени ограничения свободы перемещения элементов: А свободный Б ограничено свободный В принудительный оснастка позволяет перемещаться только в 1 необходимом направлении Свободный монтаж при котором монтируемый элемент без какихлибо ограничений устанавливают в проектное положение при его свободном перемещении. Ограниченносвободный монтаж характеризуется тем что монтируемая конструкция устанавливается в направляющие упоры фиксаторы и другие приспособления частично ограничивающие свободу перемещения конструкции но приводящие к...