83111

Робота з природним матеріалом. Створення композиції «Осінній вернісаж»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати вміння та навички виготовляти композиції з листя, трав, квітів розвивальна: розвивати художній смак, мислення, пробуджувати пізнавальні інтереси виховна: виховувати любов до природи, рідного краю, мистецтва.

Украинкский

2015-03-07

32.5 KB

0 чел.

Тема: Робота з природним матеріалом.

               Створення композиції «Осінній вернісаж»

Мета:

         навчальна: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати вміння та навички виготовляти композиції з листя, трав, квітів 

          розвивальна: розвивати художній смак, мислення, пробуджувати пізнавальні інтереси

          виховна: виховувати любов до природи, рідного краю, мистецтва

Обладнання: природний матеріал, клей, пензлик для клею, ножиці, аудіо записи П. Чайковського «Пори року», картки із завданням для кожної групи, медіапрезентація.

Тип уроку: комбінований

Метод: проект

                       Хід уроку:

Ι. Організаційний момент

  Емоційний настрій на урок.

Девіз уроку:

Краса знаходиться у природі, треба тільки вміти її побачити.

Бажаю усім, щоб до кожного з вас

Завітало натхнення сьогодні у клас

І збудило бажання здобути знання

Щоб потім знанням цим ділитись щодня.

ΙΙ. Мотивації навчальної діяльності.

  1.Відгадайте загадку:

Ой, як гарно навкруги

В золоті сади, луги.

Хто їх так розмалював?

Одяг хто подарував?

І сама вся в золотому,

У намисті дорогому.

Як лише чого торкнеться,

Так те золотом заллється.

 2. Вправа «Асоціативний кущ».

Що уявляєте, коли чуєте слово «осінь»?

 3. Бесіда:

Осінь……Скільки поезії в цьому золотаво-сонячному слові, скільки радості і тихого смутку! Її часто звуть чудовою, замріяною, загадковою. Щоразу осінь неповторна у своїй красі й витівках. А яка вона непостійна! То ніжна і лагідна, то похмура і непривітна; то весела і життєрадісна, то мрійлива та плаксива. Може, саме через це її не оминали і не оминають увагою поети, композитори і художники. Вони за допомогою своїх специфічних засобів передають красу осінньої природи.

Для художника - це фарби, для композитора – звуки, а для письменника – слово.

ΙΙΙ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми також спробуємо передати красу осені і використаємо для цього свої специфічні засоби – природний матеріал.

Отже тема нашого уроку: «Робота з природним матеріалом. Створення композиції «Осінній вернісаж».

ΙV. Робота над темою уроку.

   Давайте розглянемо, які композиції можна виготовляти з природного матеріалу.

1.Розгляд зразків композицій (різні вироби з природного матеріалу: аплікації, панно, ікебани)

2. Робота в групах.

Ще на початку навчального року, ви отримали завдання збирати та засушувати природний матеріал(квіти, трави, листочки). Крім того, ми об’єднались у групи, щоб проводити пошукову роботу:

Які композиції можна виготовляти з природного матеріалу?

Як для кожної композиції засушувати природний матеріал?

Тому зараз кожна група вибере собі завдання, над яким будете працювати.

    1 група «Жолуді»

Картка із завданням: 

Створити з природного матеріалу сюжетну композицію «Осінь у лісі».

Презентація: аплікація.

    2 група «Калина»

Картка із завданням:

Створити із природного матеріалу композиційне панно «Дари осені».

Презентація: панно

    3 група «Кленовий листочок»

Картка із завданням:

Створити з природного матеріалу сюжетну композицію «Осінній натюрморт»

Презентація: аплікація

    4 група «Квітка» (жоржина)

Картка із завданням:

Створити з природного матеріалу ікебану «Святковий букет»

Презентація: ікебана

V. Повторення правил техніки безпеки.

. Фізкультхвилинка

На дубових вітах

Листячко тріпоче.

Бо його вітрисько

Позривати хоче.

Листячко тріпоче

Падати не хоче,

Тріпоче-тріпоче

Падати не хоче.

VΙΙ.  Самостійна робота учнів (в групах)

VΙΙΙ. Підсумок уроку

Виступ представників груп

Оцінювання роботи груп

Спільний проект: Виставка «Осінній вернісаж»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78450. Оперативно-тактична характеристика тваринницьких комплексів 56.5 KB
  Тваринницькі комплекси це ряд будинків та споруд що розташовані на окремій території і об`єднані технологічним процесом виробництва тваринницької продукції та системами енергозабезпечення. До складу комплексів крім приміщень для розташування тварин можуть входити ветеринарносанітарні адміністративно-побутові та допоміжні приміщення споруди для зберігання та приготування кормів інженерні мережі транспортні шляхи споруди для утилізації відходів виробництва та ін. Розрізняють такі основні види будівель для розміщення тварин:...
78451. Гасіння пожеж у підвалах будівель 85 KB
  Гасіння пожеж у підвалах будівель. Вимоги безпеки праці під час гасіння пожеж. Цивільні будівлі як правило складаються з підвалів поверхів та горищ розвиток та гасіння пожеж в яких мають свої характерні особливості.
78452. Гасіння пожеж на поверхах і горищах будівель 70 KB
  Особливості розвитку пожеж на поверхах і горищах будівель. Гасіння пожеж на поверхах і горищах будівель. Особливості розвитку пожеж на поверхах і горищах будівель.
78453. Тема: Особливості гасіння пожеж в будівлях підвищеної поверховості П л а н л е к ц і ї: 1. 921.5 KB
  Особливості обстановки при виникненні пожеж у будівлях підвищеної поверховості. Гасіння пожеж у будівлях підвищеної поверховості. На сьогодні в Україні експлуатується 4094 житлових будинків підвищеної поверховості більшість з яких знаходяться в незадовільному протипожежному стані внаслідок чого щорічно в них виникає понад 1000 пожеж.
78454. Диффузные интерстициальные заболевания легких (ДИЗЛ): современная классификация ДИЗЛ: клинико-морфологическая характеристика альвеолитов 155.5 KB
  Диффузные интерстициальные заболевания легких ДИЗЛ общий термин для гетерогенной группы заболеваний различной этиологии обусловленных иммунологическими реакциями различных структур легкого и характеризующихся диффузной воспалительной инфильтрацией и фиброзом мелких бронхов и альвеол. Сосудистые нарушения: артериолит; венозная окклюзия; жировая эмболия; тромбоэболия и идиопатическая легочная гипертензия; Встречаются следующие типы иммунопатологических реакций: Немедленная гиперчувствительность IgE опосредованная деградация...
78455. Идиопатический фиброзирующий и экзогенный аллергический альвеолит: основные различия причин возникновения и проведения диагностических и лечебно-профилактических мероприятий 103 KB
  Идиопатический фиброзирующий альвеолит ИФА болезнь ХамменаРича диссеминированное заболевание легких неизвестной этиологии которое характеризуется воспалением и фиброзом интерстиция дезорганизацией структурнофункциональных единиц паренхимы легких ведущих к рестриктивным расстройствам нарушению газообмена и прогрессированию ДН. Теории этиологии: Вирусная; Генетическая предрасположенность; Экологические и профессиональные факторы; Патогенез: Интерстициальный отек; Интерстициальное воспаление; Интерстициальный фиброз;...
78456. Саркоидоз легких. Дифференциальный диагноз с туберкулезом легких. Принципы диагностики и лечения 97.5 KB
  Дифференциальный диагноз с туберкулезом легких. Саркоидоз органов дыхания чаще начинается бессимптомно и обнаруживается случайно при рентгенологическом исследовании легких. Характеристика: Часто первым клиническим проявлением саркоидоза является узловатая эритема; Рентгенография легких изменения с определенной стадийностью.
78457. Легочные васкулиты (ЛВ): основные причины и клинико-морфологические характеристики. Системные и изолированные проявления ЛВ 106 KB
  Системные и изолированные проявления ЛВ на примере системных заболеваний соединительной ткани синдрома Гудпасчера и гранулематозного васкулита Вегенера. Классификация васкулитов на основании калибра пораженных сосудов: Крупные сосуды: Гигантоклеточный аретриит; Артериит Такаясу; Тропическй аортит; Саркоидоз; Средние сосуды: Узелковый полиартериит ассоциированный с вирусом гепатита B; Семейная средиземноморская лихорадка; Кожный узелковый полиартериит; Болезнь Кавасаки; Средние и мелкие сосуды: Гранулематоз Вегенера; Синдром...
78458. Синдром объемного образования в легких (ООЛ). Ситуации, подозрительные на наличие ООЛ. Принципы дифференциального диагноза при выявлении ООЛ 108 KB
  Практическое значение и тактика ведения при выявлении синдрома средней доли синдрома ателектаза доли или сегмента легкого. Синдром средней доли среднедолевой синдром затемнение и уменьшение в объеме средней доли правого легкого в результате разнообразного ее поражения при бронхоэктазах деструкции ателектазах опухолях циррозе пневмонии.: Частое поражение средней доли связано с тем что он самый узкий и длинный из всех долевых бронхов окружен лимфоузлами являющимися регионарными не только для средней но и частично для нижней и...