83113

В.Струтинський «Казка про хлопчика Абихто». М.Сингаївський «Дощ із краплі починається»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вітання: пошлемо одне одному добрі думки і добрі відчуття посміхніться один одному. Мотивація навчальна діяльності Слайд 4 Вчитель: А я дарую вам маленькі серця із побажаннями діти вибирають різнокольорові 4 кольори серця і зачитують побажання Приємно тебе бачити у тебе гарна посмішка...

Украинкский

2015-03-07

203.5 KB

14 чел.

Липівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Відкритий урок

з українського читання

Все починається з малого

В.Струтинський

«Казка про хлопчика Абихто».

М.Сингаївський

«Дощ із краплі починається».

4 клас

Підготувала

вчитель початкових класів

Липівської ЗОШ І-ІІІст.

Цимбала Надія Андріївна

 

Тема. В.Струтинський  «Казка про хлопчика Абихто».М.Сингаївський «Дощ із краплі починається».

Мета. Удосконалювати навички  правильного, виразного, свідомого читання, вмілого використання інтонаційних засобів. Продовжувати формувати уявлення про людські чесноти. Розвивати мовлення учнів, уміння аналізувати твори, виділяти   головне, висловлювати оцінні судження. Збагачувати словниковий запас,формувати інтерес до літератури, розвивати вміння читаючи передавати різні почуття і настрої, ставлення автора до зображуваного; удосконалювати вміння виділяти головне, узагальнювати; виховувати в учнів прагнення ставати кращими; почуття  відповідальності за свої слова і вчинки.

Обладнання: мультимедійний супровід,проектор,підручник, серця, картки з завданнями.

Хід уроку


І. Організація класу 

1.Привітання

(слайд 2)

Діти, до нас сьогодні завітали гості. А коли в домі гості – це свято. То ж давайте і наш урок ми проведемо святково і подаруємо нашим гостям вітання:

Доброго дня! Мовим за звичаєм. 
Доброго дня! Всім вам ми зичимо. 
Щастя й здоров'я вам кожної днини, 
Миру і злагоди вашій родині.

2. Хвилинка  психологічного  настрою

(Слайд 3)

Вітання: пошлемо одне одному добрі думки і добрі відчуття, посміхніться один одному.

3. Мотивація навчальна діяльності

(Слайд 4)

Вчитель: А я дарую вам маленькі серця із побажаннями (діти вибирають різнокольорові (4 кольори) серця і зачитують побажання (Приємно тебе бачити, у тебе гарна посмішка, доброго дня, вітаю, сьогодні у тебе все вийде…)

ІІ. Перевірка домашнього завдання. (Слайд 5)

1.Тестування

2.Розповіді учнів про своїх бабусь.

ІІІ. Вправа на розвиток читацьких навичок

Розвиток фонетичного слуху

(Слайд 6)

1.Гра «Впіймай на гачок»

Крапля-  крапля- чапля- крапля.

Хочеш-  хочеш-  хочеш- точиш.

Стали- звали- стали – стали.

Діло – діло-тіло-діло.

-Які слова ви впіймали на гачок?

2.Вправа на формування швидкої реакції на слово(Слайд 7-8)

Запитали-…   (дітей, маму, бабусю…)

Виросте з-…   (насінини, пагінця, листочка..)

Починається з-….(ранку, струмка, дороги…)

ІV.Повідомлення теми уроку (Слайд 9-17)

Письменники Валентин Струтинський і Микола Сингаївський написали чудові твори, які ми сьогодні прочитаємо, поради про те, яким повинно бути ставлення до праці, а яке ставлення засуджується….

V. Опрацювання «Казки про хлопчика Абихто»В.Струтинського.

1.Виразне читання казки учителем

-Чим хлопчик Абихто вас здивував?

2.Словникова робота(Слайд 18-19)

  коли    хто     ким

Казна     аби  як   ні  хто

  де    з ким     кого

      ніхто

3.Повторне читання казки (мовчки)

-Ким став хлопчик Абихто, коли виріс?

4.Аналіз змісту казки.

-Чому хлопчика називали Абихто?

-Які його слова підтверджують справедливість цього прізвиська?

-Де і коли жив незвичайний хлопчик?

-Що він робив зранку?З ким гуляв?

-Про що думав?

-Ким хотів бути хлопчик? Ким виріс хлопчик?Прочитайте.

-Прочитайте виділені речення.Як ви їх розумієте?

-Чого вчить ця казка?Які риси людського характеру засуджуються та висміює автор казки?

5.Вправа на розвиток техніки читання.

А)Читання «Засічка-кидок» (Слайд 20)

Б)Гра «Дочитай речення». (Слайд 21)

6.Розвиток звязного мовлення(творче завдання) (Слайд 22)

Продовжіть міркування:

-Щоб не стати Абиким треба….

-Щоб стати кимось потрібно….

VІ.Гра «Склади прислівя» (Слайд 23)

Не, візьмешся,роботу, за, не, сама, зробиться.

Як, маєш, так,дбаєш,і.

Роби, язиком, не,руками,а.

Без,нема, охоти,роботи.

VІІ. Фізкультхвилинка. (Слайд 24)

VІІІ.Робота над віршем М. Сингаївського «Дощ із краплі починається». (Слайд 25)

Відгадування загадок. (Слайд 26)

Ішов довгов'яз, у землю ув'яз,

з землі всіх повиганяв. (Дощ)

Розповідь учителя.

     Люди здавна у своїх віруваннях та художній творчості почесне місце  відводили дощу, бо саме він дарує дорогоцінну вологу спраглій землі.      

     Звертаючись до дощу, люди в замовляннях, піснях-закличках просили в нього прихильності й допомоги.

  •  Про що люди просять дощик?

У нашій мові є різні слова, що передають характер дощу.

         Злива і хлющ — це рясні, щедрі, дуже сильні дощі. Коли дощ сіється з вітром і миттю покриває землю потоками води — це хвища.

         А бувають й інші дощі — холодні, повільні, тривалі. Їх називають мрякою і мжичкою. Про дощі складено багато віршів, казок, загадок. А з чого починається дощ? Про це і ще про багато цікавого ми дізнаємось зараз.

(Слайд 27)

ІХ. Читання вірша М. Сингаївського «Дощ із краплі починається»

1.Текст вірша читає вчитель

З чого починається дощ?

— А що ще починається з малого?

2.Словникова робота(Слайд 28-29)

Прочитайте швидко змінюючи слова,які відповідатимуть на питання з кого?, з чого?

добрий    краплина

злий     струмок

З листочок  із  зернина

нитка     гілка  

  

3.Самостійне читання учнями вірша

Спочатку мовчки, а потім строфами вголос.

4.Бесіда за змістом прочитаного і вибіркове читання вірша.

— Прочитайте перші два рядки вірша. Це — зачин. Що в ньому стверджує поет?

— А як він доводить свою думку? Прочитайте відповідні рядки.

— Яку пораду дає автор?У яких рядках вірша висловлена його головна думка?

— Поміркуйте, як ви можете виконати пораду автора у вашому щоденному житті.

— Як ви розумієте, що таке добре діло?

— Які добрі справи ви робите?

— Розкажіть, які з них ви вже встигли зробити сьогодні.

— А ваше навчання у школі — це робота чи ні?

— Як її слід виконувати?

— Як ви допомагаєте дорослим у домашніх справах?

— Які ваші справи найбільше радують ваших батьків?

5.Вправи на розвиток швидкості читання. (Слайд 30)

А)Читання «буксиром»

Б)Читання з лінійкою

6.Виразне читання вірша

Х. Узагальнення матеріалу.

— Давайте складемо пам’ятку «Як досягти успіху». (Слайд 31)

VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

— Вивчити напам'ять вірш М. Сингаївського «Дощ із краплі починається».

ХІ. Підсумок уроку. (Слайд 32)

-Що обєднує ці твори?

-Що є найголовнішим у житті людини?

Рефлексія.

Сьогодні на уроці

— я навчився (запам'ятав) …

— Мені здалося важливим …

— Я зрозумів, що …

— Я відчув, що …


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24060. Регуляция водно-солевого обмена 59 KB
  Осморецепторы гипоталамуса при повышении осмотического давления тканевой жидкости стимулируют освобождение АДГ из секреторных гранул. АДГ увеличивает скорость реабсорбции воды из первичной мочи и тем самым уменьшает диурез. Так АДГ сохраняет необходимый объем жидкости в организме не влияя на количество выделяемого NaCl. ликвидируется стимул который вызвал выделение АДГ.
24061. Гормональная регуляция обмена кальция 35.5 KB
  Стимуляция свертывания крови. Концентрация Са в крови стабильна ее колебания не превышают 3. В плазме крови содержится 24 4 ммоль л 911 мг кальция. Паратгормон обладает гиперкальциемическим действием и одновременно снижает концентрацию фосфатов в крови.
24062. Витамины. Этапы нарушений обмена витаминов 81.5 KB
  Витамины не синтезируются в организме или синтезируются в таких количествах которые не достаточны для выполнения функций и поэтому должны поступать в составе пищевых продуктов при резкой недостаточности витаминов в организме развивается характерный симптомокомплекс. Функции витаминов. Нарушение функций витаминов: Нарушение обмена витаминов может быть связано с нарушением всасывания витаминов или их транспорта с кровью. Нарушение образования активной формы кофермента или нарушение синтеза апофермента может привести к нарушению функций...
24063. Тиамин – В1 113.5 KB
  Патология: При недостаточности тиамина наблюдается неврологическое заболевание берибери я не могу. Для берибери характерны мышечная слабость истощение плохая координация периферический неврит спутанность сознания снижение частоты сердечных сокращений и увеличение размеров сердца. Биохимическая диагностика берибери свидетельствует о повышении концентрации пирувата что свидетельствует об участии ТПФ в качестве кофермента в пируватдегидрогеназном комплексе.
24064. Витамин В5(РР) 68.5 KB
  Никотиновая кислота синтезируется из триптофана через кинуренин и оксихинолиновую кислоту. окислении SH2 НАД НАДНН ФАД ФАДН2 КоQ КоQН2 цит b цит с цит а цит а3 О2 Никотинамид синтезируется из триптофана Триптофан кинурениназа Кинуреновая кислота В6 Кинуренин 1 В6 Антраниловая кислота 2 Ксантуреновая кислота Оксикинуренин Оксиантраниловая кислота Никотинамид Хинолиновая кислота Патология обмена витамина В5.
24065. Витамин В2 – рибофлавин 41 KB
  ФАД участвует в следующих реакциях: Окислительное декарбоксилирование пирувата входит в состав пируватдегидрогеназного комплекса: СН3СОСООН СН3СОSКоА Окислительное декарбоксилирование кетоглутарата входит в состав кетоглутаратдегидрогеназного комплекса: НООССН2СН2СОСООН НООССН2СН2СОSКоА В окислении сукцината при СДГ В окислении жирных кислот в митохондриях: RСН2СН2СОSКоА RСН=СНСОSКоА Участие в работе дыхательной цепи Недостаточность рибофлавина проявляется в снижении содержания коферментных форм в тканях. КоА участвует...
24066. Витамин В6 99 KB
  Триптофан кинурениназа Кинуреновая кислота В6 Кинуренин 1 В6 Антраниловая кислота 2 Ксантуреновая кислота Оксикинуренин Оксиантраниловая кислота Никотинамид Хинолиновая кислота В6 входит в состав кинурениназы которая обеспечивает превращение кинуренина в антраниловую и оксикинуринина в оксиантраниловую кислоту реакция 2.
24067. Обмен витамина Н (биотин) 43 KB
  Карбоксилирование ацетилКоА с образованием малонилКоА СН3СОSКоА НООССН2СОSКоА Подготовительным этапом биосинтеза жирных кислот. Карбоксилирование пропионилКоА с образованием метилмалонилКоА: СН3СН2СОSКоА НООССНСН3СОSКоА 4. В основе дефект метилкротонилКоАкарбоксилазы. ПропионилКоА образуется при расщеплении изолейцина метионина треонина жирных кислот с нечетным числом атомов углерода.
24068. Фолиевая кислота – витамин В9, Вс 32.5 KB
  Всасывание фолатов осуществляются с помощью специфического механизма активного транспорта требует затраты энергии и обеспечивает поступление фолиевой кислоты в кровоток против концентрационного градиента. Недостаток биотина нарушает образование активной формы витамина тетрагидрофолиевой кислоты. Первая стадия образования коферментных форм это восстановление фолиевой кислоты в тетрагидрофолиевую кислоту при участии дегидрофолатредуктазы. Наиболее важной функцией коферментных форм фолиевой кислоты является их участие в биосинтезе пуриновых...