83124

Письмове віднімання чисел без переходу через десяток. Прості задачі на віднімання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів із прийомами письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати прості задачі на дію віднімання та задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвивати логічне мислення, математичне мовлення...

Украинкский

2015-03-07

224.5 KB

1 чел.

    Тема. Письмове віднімання чисел без переходу через десяток. Прості задачі на віднімання.

     Мета. Ознайомити учнів із прийомами письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати прості задачі на дію віднімання та задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання.

    Обладнання. Картки для самостійної роботи, мультимедійне обладнання.

                                   Хід уроку.

І. Організація навчальної діяльності.

    Любі, діти! Я запрошую вас на урок математики. ( 1 слайд) Щоб наш урок минув не марно, подивимося  одне на одного, усміхнемося. Нехай радість від спілкування залишається на протязі всього уроку.

ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого.

А урок у нас сьогодні незвичайний. Ми будемо подорожувати, а на чому ви самі скажете, коли відгадаєте загадку.

1. Відгадування загадки

Ні сани, ні віз, а їде без коліс. ( Корабель) ( 2 слайд)

  •  Скажіть, а чого ви очікуєте від уроку?

Щоб усі ваші сподівання збулися,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці:

Діти, всі ви молодці!

2. Перевірка домашнього завдання.

Перепусткою на корабель буде перевірка домашнього завдання. (3 слайд)

- Назвіть відповіді прикладів вправи 670, зменшені на 20.

- Розкажіть план розв’язання задачі 671.

- Зясувати, хто з учнів склав задачу за вправою 669.

3. Усний рахунок

А щоб ми змогли залишити наш порт, ( 4 слайд) то повинні провести усні обчислення

- Розвязати рівняння 700-х =450       х-50=300

- Поясніть, як письмово додати 346 і 233

- Знайти приклад із відповіддю 760

420+340           570+120         360+400

320+140           340+230         650+110

- Знайти неправильно розв’язанні приклади

450-50=400                  570-(120-110)=340

650-120=300                450-200+50=300

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Щоб нам завжди правильно розв’язувати приклади і задачі, (5 слайд) сьогодні ви будете вчитися віднімати трицифрові числа без переходу через розряд, удосконалювати свої вміння щодо розв’язування задач, будемо розвивати логічне мислення, увагу, виховувати любов до математики.

  1.  Підготовча робота. ( 6 слайд)

Для цього ми зробимо зупинку на острові нових знань, де прокоментуємо розв’язання прикладів 85-22   та  96-54. А для цього згадаємо алгоритм віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

  1.  Пояснення нового матеріалу за вправою 674. Повторити, як записують числа при письмовому відніманні, з яких розрядних одиниць починають виконувати письмове віднімання.
  2.  Первинне закріплення

Вправа 675. Два перших приклади розв’язують з коментуванням, решту – самостійно.

4. Взаємоперевірка ( обмінюються зошитами)

5. Фронтальна робота над задачею 676. Перша задача записується на дошці, решта – самостійно.

6. Робота в групах ( Завдання на картках)

7. Фізкультхвилинка (7 слайд)

Раз, два! Час вставати1

Будемо відпочивати.

Три, чотири! Присідаймо.

Швидко втому проганяймо!

Пять, шість! Засміялись,

Без утоми нахилялись.

Сім, вісім! Посміхнулись!

До роботи повернулись.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. (8 слайд)

Підпливаємо до нового острова, який має назву Задачний.

  1.  Задача 678. У процесі повторення змісту задачі учні роблять короткий запис.
  2.  Робота з геометричним матеріалом.

Завітаємо ми і в Геометричну бухту. (9 слайд) Назвіть зображені геометричні фігури. Виберіть ті фігури, які мають прямі кути.

Побудуйте в зошитах прямокутник завдовжки 8 см, а завширшки – ½ довжини. Знайдіть периметр прямокутника.

  •  Що таке прямокутник?
  •  Яка сторона відома?
  •  Що відомо про ширину прямокутника?
  •  Як знайти ½ від числа?
  •  Чому дорівнює ширина?
  •  Побудуйте цей прямокутник.
  •  Що таке периметр?
  •  Як можна знайти периметр прямокутника?
  •  Запишіть самостійно в зошитах вираз для знаходження периметра цього прямокутника.
  1.  Логічне завдання.

По курсу видно Логічний острів. (10 слайд) Заглянемо туди. Бачимо хлопчика. Запитуємо у нього, скільки йому років.  Він відповідає:

« А от поміркуйте. Додайте найменше одноцифрове число, найменше двоцифрове і найменше трицифрове. Від знайденої суми відніміть найбільше двоцифрове число, і ви дізнаєтеся, скільки мені років.» Скільки років хлопчику? (1+10+100=111; 111-99=12)

V. Підсумок. (11 слайд)

1. Докладно поясніть обчислення різниці:

678

-

432

___

  2. Вправа « Мікрофон»

- Чи справдилися ваші очікування від нашого уроку?

- Що допомагало нам подорожувати і повернутися додому?

3. Рефлексія (12 слайд)

VІ. Домашнє завдання ( 13 слайд)

С.102-103, розв’язати завдання №679, 680  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42434. ИЗУЧЕНИЕ СВОБОДНЫХ КОЛЕБАНИЙ ПРУЖИННОГО МАЯТНИКА 482.5 KB
  Рассмотрим простейшую колебательную систему: груз массой m, подвешенный на пружине. Если груз, прикрепленный на пружине, оттянуть вниз на некоторое расстояние, а затем отпустить, то он придет в колебательное движение. Возвращение груза в положение равновесия происходит под действием деформированной пружины, т.е. под действием упругой силы
42435. ИЗУЧЕНИЕ ЗАКОНОВ ДВИЖЕНИЯ ЭЛЕКТРОНА В ЭЛЕКТРИЧЕСКОМ И МАГНИТНОМ ПОЛЯХ 279.5 KB
  Начальные скорости электронов эмиссии различны. Это сказывается на характере спада анодного тока. Из-за неодинаковости начальных скоростей электронов радиусы кривизны их траекторий при одних и тех же величинах индукции магнитного поля различны. Поэтому резкий спад анодного тока происходит не при одном значении, а в достаточно широком интервале значений магнитной индукции.
42436. ИЗУЧЕНИЕ ПЕРЕХОДНЫХ ПРОЦЕССОВ ПРИ ЗАРЯДКЕ И РАЗРЯДКЕ КОНДЕНСАТОРА В ЭЛЕКТРИЧЕСКОМ «R – C» КОНТУРЕ 559 KB
  Расчёт общего вида зависимости напряжения на конденсаторе от времени 5 2. Ветвью называется участок цепи в котором ток в любой данный момент времени имеет одинаковую величину. Расчёт электрических процессов в любой цепи требует умения вычислять зависимости от времени токов в ветвях и напряжения на элементах входящих в...
42437. ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЕ ИЗУЧЕНИЕ ЯВЛЕНИЯ ВЗАИМНОЙ ИНДУКЦИИ 272 KB
  Если контур в котором индуцируется ЭДС состоит не изодного витка а из N витков например представляет собойсоленоид то поскольку витки соединяются последовательно будет равна сумме ЭДС индуцированных в каждом витке в отдельности: Величину называют потокосцеплением или полным магнитным потоком. Если поток пронизывающий каждый из витков одинаков то ЭДС индуцируемая в сложном контуре определяется формулой:...
42438. ГИСТЕРЕЗИС ФЕРРОМАГНЕТИКОВ 291.5 KB
  Зависимость намагниченности а также индукции от напряжённости поля нелинейна см. отставание индукции В в веществе от напряжённости Н намагничивающего поля. Если вначале он полностью размагничен то при монотонном увеличении напряжённости Н от нуля изменение индукции В происходит по начальной основной кривой намагничивания ОА см.
42439. Исследование механического движения при скатывании тел по отвесным нитям на установке Максвелла 237.51 KB
  Установка Максвелла представляет собой однородный диск, насаженный на цилиндрический вал, центры масс диска и вала лежат на оси вращения, на диск может насаживаться съёмное кольцо (в дальнейшем будем обозначать это устройство в целом «Диском Максвелла», а входящий в него отдельный элемент «диском».
42440. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПЛОТНОСТИ ТВЁРДОГО ТЕЛА ПРАВИЛЬНОЙ ГЕОМЕТРИЧЕСКОЙ ФОРМЫ 207 KB
  Для измерения линейных величин пользуются различными приборами. Измерения длины производят также масштабными линейками. Если измерения длины выполняют с точностью до долей миллиметра то пользуются вспомогательной шкалой измерительного прибора нониусом.
42441. Electronics Workbench фирмы Interactive Image Technologies Ltd 517.61 KB
  Моделирующие программы широко используются в процессе проектирования радиоаппаратуры предприятиями, производящими современную электронную технику. Наибольшее распространение в мире получила программа PSpice фирмы MicroSim, ставшая де-факто стандартом профессиональной моделирующей программы для ПЭВМ.
42442. Параллельные интерфейсы: CENTRONICS 69 KB
  Параллельные интерфейсы как правило используют логические уровни ТТЛ транзисторнотранзисторной логики что ограничивает длину кабеля изза невысокой помехозащищенности ТТЛинтерфейса. Для подключения принтера по интерфейсу Centronics в PC был введен порт параллельного интерфейса так возникло название LPTпорт Line PrinTer построчный принтер.При высоком уровне принтер не воспринимает остальные сигналы интерфейса GND Общий провод интерфейса Традиционный порт SPP Stndrd Prllel Port является однонаправленным портом через...