83125

Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел в межах 8

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів із числом 8, пояснити утворення числа 8 додаванням одиниці до попереднього числа; закріпити знання взаємозв’язку між частиною і цілим; вчити користуватися у мовленні числівниками; розвивати логічні мислення учнів, пам’ять, уважність, спостережливість...

Украинкский

2015-03-07

87 KB

5 чел.


Урок математики

Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел в межах 8

Мета. Ознайомити учнів із числом 8, пояснити утворення числа 8 додаванням одиниці до попереднього числа; закріпити знання взаємозв’язку між частиною і цілим; вчити користуватися у мовленні числівниками; розвивати логічні мислення учнів, пам’ять, уважність, спостережливість; виховувати любов і бережливе ставлення до природи, вміння працювати в колективі; доброзичливе відношення один до одного.

Обладнання: ілюстративний матеріал, таблиця « Зразки написання цифр», математичне віяло, підручник ( Богданович М.В., Лишенко Г.П. Математика. Підруч. для 1кл. загальноосв. навч. закл. – К.: Генеза,2012).

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Здрастуйте! Доброго дня, діти!

Поверніться друг до друга!

І потисніть руку другу!

Руки вгору піднімайте

І повільно погойдайте

Пролунає хай «Ура»!

Починати урок пора.

Учитель. Діти, привітайтесь подумки з гостями, а собі та своєму сусідові побажайте удачі. Сідайте.

  •  Який у нас зараз урок? (відповіді дітей)

Учитель.

Якщо хочеш досягнути

У житті своїм вершин

Математику збагнути

Мусиш тонко, до глибин.

Налаштовуємося на урок. Пригадайте правила поведінки на уроці (діти промовляють по черзі)

Учень.

 Спитає вчитель – треба встати

Дозволить сісти тихо сядь.

 Учениця.

Сказати хочеш не шуми

А тільки руку підніми.

Учитель.

  •  Чому цих правил  повинен кожен дотримуватись?
  •   А який повинен бути настрій, щоб урок був вдалий?
  •  Я бажаю усім гарного настрою на весь урок.
  1.  Актуалізація і корекція опорних знань

Учитель.

 Ми в парк за знаннями сьогодні підемо,

Кмітливість з собою в дорогу візьмемо.

Зі шляху нікуди ми не звернемо,

Але щоб до парку хутчіше дістатись,

По сходинках знань нам треба піднятись.

  •   Чим ми займались на попередніх уроках математики?

( Вивчали цифри і числа, їх склад як вони утворюються .)

1.Усний рахунок

Гра « Називай не зволікай»

  •  лічба до 10, від 10 до 1
  •  лічба до 20, від 20 до 1 ( з допомогою вчителя)
  •  назвати наступне число до 9, 19

-  назвати попереднє число до 8, 16

- назви сусідів числа 10

  •  на скільки попереднє число менше наступного?
  •   як отримати попереднє число?
  •  на скільки наступне число більше попереднього?
  •  як отримати наступне число? Слайд 2( числова пряма)

Гра – лічилка « Сонечко»

Гра « Відгадай  та покажи цифру»

(робота з математичним віялом)

      Учитель. - В неї кругла голова,

                       Довгий хвіст, зігнута шийка

               Отака як бачиш…

  •  Ця цифра - немов замок

Знизу – круг,

Вгорі – гачок.

  •  А наступна кочерга

В неї лиш одна нога.

  •  Розповісти все  що знаєте про число 7

Динамічна пауза

Раз, два – вище голова,

Три, чотири – руки ширше,

П’ять – руками помахати

Шість – за партою рівно  сісти.

III Повідомлення теми, мети, завдань уроку і мотивація навчальної діяльності ( Слайд 3)

Учитель.  Ось ми підійшли до воріт, які ведуть до парку, але щоб увійти треба знати код. Дізнатись його нам допоможуть математичні ігри та   незвичайні квіти ( Слайд 4), які ростуть  на галявинах перед входом. Чим же вони незвичайні?  ( На квітах цифри).  

- Якої  цифри не вистачає?

  Учитель. « Яке число загубилось ?

  •  Зверніть увагу на ряд чисел 

1 2 3 8 4 5 6 7 9 10

Гра « День - ніч»

На дошці виставляються цифри по порядку. Діти хором називають їх. За командою «ніч» заплющують оченята, на дошці тим часом міняються місцями числа

01234567

01324576

02147536

 Учитель.

У мене виникло питання ( демонструю карточку зі знаком питання). Я хочу  його поставити

01234567?

  •  Як ви думаєте яке питання у мене виникло? ( Яке число наступне)
  •  А яке питання могло бути ще? ( Як писати цифру 8)
  •  Хто знає відповідь на моє питання? ( Відповіді дітей)
  •  Всі згодні?
  •  Давайте перевіримо.( Показується  друга сторона картки)
  •  Яке число наступне за числом 7?
  •  А яке число більше 7 чи 8? Чому?
  •  А на скільки більше ?
  •  То ви мабуть вже здогадались яку цифру має код до воріт нашого парку.
  •  Виходить тема нашого уроку: « Число і цифра 8», а мета – навчитись красиво писати цифру 8. Та вміти порівнювати числа в межах 8.
  •  На що схожа цифра 8?( Слайд 5)
  •  Цифра вісім така смачна,

Бо  двох бубликів вона.

  •  Цифру 8, цифру 8

На носу бабусі носять.

Цифра 8 плюс гачки

Окуляри впізнав ти.

  •   Завдяки 8 ми й попали до нашого казкового парку.
  •  Чи знаєте ви, які тваринки мешкають в нашому парку?

( Їжачки, зайчики, лисички, миші - польовки, вужі, ящірки,гадюки, звичайні домашні коти, собачки які часто прибігають до парку милуватися красою.)

  •  Всі вони дуже розумні істоти, мабуть тому, що в них як і у нас існують

« школи». А навчає наших  звіряток  Мудра Сова.( Слайд 6)

  •  Полічить учнів школи? Зараз ми з вами  позначимо їх кількість цифрою ... Підкажіть якою?

Каліграфічна хвилинка (Слайд 7)

  •  Вісім складається з верхнього і нижнього овалів. Починати писати її можна двома способами: як написання цифри два або шість. Верхній овал  трішки менший, ніж нижній.
  •  Прописати рядочок цифри 8 в друкованому зошиті с.26 З.№6

В  які групи можна об’єднати тваринок, які навчаються в школі? (Слайд8)

( Вчитель і учні, великі і маленькі, дикі та домашні, звірі та птахи).

  •  Скласти числові рівності за групою дикі та домашні.

7+1=8    8-1=7

1+7=8    8-7=1

  •  Що позначає цифра 8? (Всіх тварин.)
  •  Що позначає цифра 1? (Домашню тваринку – кошеня.)
  •  Що позначає цифра 7? (Диких тварини.)
  •  Назвіть ціле і частини. Якою дією знаходимо ціле?
  •  Якою дією знаходимо частинку?
  •  Діти, звірятка вас запрошують на фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Присіли раз, присіли два,

як маленьке зайченя.

Як  вовчатка спинки вигнуть

і тихесенько підстрибнуть.

Зранку сонце посміхнеться,

цуценятко потягнеться.

Лиш незграбне ведмежатко,

широко розводить лапки.

То одну, то дві  розводить,  

Тупотить, на місці ходить.

 Білки швидко всі стрибають,

та ще й хвостиком махають. 

 Грають в хованки звірятка,

це ранкова у них зарядка.

IV Узагальнення і систематизація знань, застосування їх у різних ситуаціях

Учитель. Як ми відпочивали? ( Дружно)

Учитель. Тож давайте дружно попрацюємо і з підручником.

  •  Робота з підручником ( с.32, № 2)

Учитель. Полічить в кожні групі жовті і зелені кружечки. Письмово порівняймо числа кожної пари.

8 > 3    8 > 5

  •  Робота з підручником( с.32, № 3)

 Учитель. Скільки фруктів усього? Як ви лічили?

1+2+3=6

Фізкультхвилинка для очей (Слайд 9)

Конструювання

  •  Зробити з паличок

Три у мене сторони,

Міцно зв’язані вони,

А між ними три кути.

Хто я?  Чи вгадаєш ти?

  •  Чотири маю сторони,

Усі однакові вони.

Всі четверо кутів – прямі,

Ім’я моє назвіть самі.

  •  У вас на партах є квадрати зріжте у них кути і скажіть, що це за  геометрична фігура.
  •  Скільки 8 сховав Сніговик (Слайд 10)
  •  Назвати цифри (Слайд 11)

V Рефлексія діяльності

  •  Що запам’ятали
  •  Яке завдання сподобалось найбільше
  •  Який у вас настрій   - А на наступному уроці  ми з вами вивчимо склад числа 8 (Слайд 12)

Бондаренко Т.О.

Урок математики

Число і цифра 8

  •  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55992. Научно-исследовательская деятельность в школе 131.5 KB
  Сторонники исследовательского обучения отмечают учебный процесс в идеале должен моделировать процесс научного исследования поиска новых знаний Исследовательская деятельность учащихся является формой образовательного процесса...
55994. Ось і школа, ось і клас. Він давно чекає нас 272 KB
  Органайзер Добрий день діти Продзвенів і стих дзвінок. У ньому діти отримують знання навчаються писати читати рахувати. Гра Склади портфель Діти Мальвіна хоче перевірити чи зможете ви зібрати портфель до школи. Діти заучують правило.
55995. Реалізація проекту «Школа Віри в себе» 1.18 MB
  Вони дозволять вже у молодшому шкільному віці через комфортно побудоване навчання сформувати здібності особистості до самовдосконалення саморозвитку самопізнання. Педагоги отримають відповідь як зробити щоб кожна дитина вірила в свої сили викладалась на повну силу своїх інтелектуальних можливостей та виросла впевненою в собі людиною поступово за час навчання в Школі віри в себе набувала вміння вчитись вірячи у власні сили та впевнено набуваючи загальнолюдські уміння та навички. Реалізація проекту Школа Віри в себе...
55996. СУЧАСНА ШКОЛА – ТЕРИТОРІЯ ЗДОРОВ‘Я 529 KB
  Колектив школи намагається працювати за моделлю здоров’язберігаючого середовища найбільш значимими компонентами якої є: створення комфортних умов навчання і виховання та використання оздоровчих методик які...
55997. Ми тепер не просто діти – ми тепер вже школярі! 99 KB
  Я -– лінь Живу вже сотні поколінь Всі мене люблять всі чекають Коли прийду не проганяють І я вас діточки люблю За лінощі вас поважаю Сама нічого не роблю І вам усім того ж бажаю
55998. Ми тепер не просто діти, ми тепер вже школярі 84.5 KB
  А як називається казка в якій ви зі мною познайомилися хто скажеДіти відповідають. А ви діти хотіли б помандрувати до цієї країни Але що ж мені робити Як потрапити до країни Знань Заходить Карабас Карабас...
56000. СХОДИНКИ ДО ВЕРШИНИ «Я» 565 KB
  Заняття можуть проводитися як з цілим класом так і з окремими групами. Заняття вміщують теоретичну та практичну частини. Підсумкове заняття.