83134

Які в осені прикмети? Осінні місяці. Творче завдання: складання казки про осінь

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Поглиблювати знання учнів про осінні прикмети. З’ясувати походження назв місяців. Розкрити значення понять: рання осінь, золота осінь, підзимок. Виконати творче завдання: скласти казку про осінь. Розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу. Захопити дітей красою природи восени.

Украинкский

2015-03-07

102.5 KB

46 чел.

«Які в осені прикмети?

Осінні місяці.

Творче завдання: складання казки про осінь»

Відкритий урок з природознавства у 2 класі

2013

Тема. Які в осені прикмети? Осінні місяці. Творче завдання: складання казки про осінь

Мета. Поглиблювати знання учнів про осінні прикмети. З’ясувати походження назв місяців. Розкрити значення понять: рання осінь, золота осінь, підзимок. Виконати творче завдання: скласти казку про осінь. Розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу. Захопити дітей красою природи восени. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: комп’ютерна презентація,  конверти зі завданнями, підручник Ірини Грущинської «Природознавство 2 клас», осіннє листя, ілюстрації «Вересень. Жовтень. Листопад», написи «Рання осінь. Золота осінь. Підзимок», пеньки, корзини з фруктами, вази з осінніми квітами, віночок з листя.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Дзвоник весело співає,

Учнів всіх сюди скликає.

Що ж цікаве нас чекає?

Навіть ще сова не знає. (Слайд 1)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  •  Діти,   що ми вивчали, досліджували на уроках природознавства?
  •  Як ви подивитесь на те, щоб ми сьогодні склали казку?
  •  Як ви думаєте, зможемо ми  поєднати природу і казку? (Природознавство в гостях у казки)
  •  Спробуймо! Але скажіть, якими ми повинні бути, щоб досягти успіху?

ІІІ.  Актуалізація опорних знань

  •  Полетимо ми з вами шукати   казку на … (листочках). Діставайте літаючі апарати з-під парт. Листочки перенесуть нас у казку, якщо виконаємо завдання.

Слайд  2

  1.  Хвилинка синоптика (2 дітей розігрують діалог за запитаннями, решта позначає погоду у зошиті)

Слайд 3

  1.  Логічна розминка
  2.  Пори року – це …
  3.  Чому відбувається зміна пір року? ( Внаслідок обертання Землі навколо Сонця)   
  4.  Про що йдеться: чим нижче, тим менше тепла?
  5.  Впізнай назву за вказаними ознаками: безбарвне, прозоре, не має смаку, займає увесь простір, у газоподібному  стані (повітря)
  6.  Закінчи судження за аналогією:

Лінійка – сантиметри; термометр - … (градуси)

  1.  Вкажи  спільне для понять: краплинка, крижинка, водяна пара (вода).
  2.  Чи правильне судження: на небі хмари – буде дощ?
  3.  Вилучи зайве слово: помідори, перець, яблука, капуста.

9.  Розв’яжи задачу. З однієї гілки дуба зібрали 6 кг  груш, а другої –

5 кг. Скільки всього кілограмів груш зібрали з двох гілок?

10.Слайд 4. Розшифруйте ребус (Осінь)

- Що таке осінь? Як її можна відчути?

ІV. Усвідомлення проблеми

  1.  Перегляд відеофільму

Слайд 5

  •  Чи є в осені мелодія? Послухайте, чи у вас такий же настрій?
  •  Потрапляємо у царство чарівниці Осені. Погляньте, яке  воно  красиве, різнобарвне, неповторне. Багато художників, поетів, композиторів присвячували цій порі  свої твори. Ось саме зараз ви слухаєте «Осінню пісню» П.І.Чайковського.

Ніби притомилось сонечко привітне,

У траві пожовклій молочай не квітне.

Облетіло літо листячком із клена,

Лиш ялинка в лісі сонячно зелена.

Журавлі курличуть: "Летимо у вирій!"

Пропливає осінь на хмаринці сірій..." (Б.Чалий)

2. Розповідь вчителя із завданнями

Отож, було у Осені   три сина. Назвіть їх імена. (Вересень, Жовтень, Листопад). Ось вони (вчитель вивішує силуети братів-місяців)

  •  Пригадайте, чому  матуся так назвала синочків! (Вересень – цвіте верес, жовтень – жовтіє листя, листопад – опадає). Слайди  6-8
  •  Синочки були дуже чемними, слухняними, допомагали мамі  по господарству. Але одного разу увірвався у їхнє царство злий чарівник. Розшифруйте його ім’я:  Вітер (ребус). Слайд 9
  •  Він підбурив синів: у Вересні почало опадати листя, Жовтень закидало снігом,  а в Листопаді пригріло сонечко та розквітли дерева. Пересварились сини між собою, заплутались, хто із них  може бути початком осені.  Побачила цю сварку Королева Граматика і вирішила помирити місяці. Наказала їм стати за алфавітом.
  •  Діти, як стали місяці? (Вересень, жовтень, листопад).

Листопаду не сподобалось, що він останній. Тоді втрутилась Її величність Математика. І звеліла полічити їм свої дні, щоб розмістити їх в порядку збільшення.

  •  Діти, як розмістились місяці?(Вересень, листопад, жовтень). Тоді Жовтню не сподобалось бути останнім. Аж тут і матуся з роботи повернулась. Вона пояснила, що осінь має три періоди: ранній, середній і пізній. Переставити їх місцями не можна, адже в природі все пов’язане. Ми зможемо продовжити казку, коли з’ясуємо, який місяць відповідає якому періоду. Спершу відпочинемо перед відповідальною справою.

Слайд 10

3.Фізкультхвилинка (Танцювальні рухи під музику з листочками )

4. Проблемне запитання

- Діти, на вашу думку, як треба розмістити місяці?( Вчитель розташовує місяці, як припустять діти)

- Давайте доведемо припущення на основі ваших знань, спостережень.

V. Формулювання і обґрунтування ідей

1. Вправа  в парах «Обери позицію»

- Почнемо наше дослідження. Учні, в яких на парті зелені листочки – пригадуватимуть прикмети  вересня,  із жовтими листками – розповідатимуть про прикмети жовтня, а зі зів’ялими –  передбачатимуть прикмети листопада.

- На ваших  партах лежать конверти. Відкрийте їх, витягніть картки  та послухайте завдання.

  •  Завдання для учнів 1-х парт

Виберіть,  яка температура  переважає у вересні, жовтні, листопаді (по рядах). Прикріпіть своє число до місяця на дошці.

  •  Завдання для учнів 2-х парт
  •  Який стан неба переважає кожного місяця? (Учні вивішують позначення: Ясно, хмарно, похмуро)
  •  Завдання для учнів 3-х парт
  •  Виберіть, які природні явища можна побачити  у вересні, жовтні, листопаді?

(Вересень: роса, гроза, дощ;

жовтень: туман, іній, дощ;

листопад: туман, дощ, сніг)

  •  Завдання для 4-х парт
  •  Складіть композицію із рослин, що є у вазі, яка характерна для вашого місяця.
  •  Вересень: айстри, хризантеми, чорнобривці, гладіолуси…
  •  Жовтень: осінні квіти,  пожовкле листя, каштани.
  •  Листопад: почорніння квітів, гілочки ялинки.
  •  Завдання для 5-х парт
  •  Виберіть в кошик ті овочі і фрукти, які достигають у вашому місяці.

Вересень:  достигання горобини, яблук, груш, винограду,картоплі, помідор, баклажанів, грибів,  горіхів.

Жовтень: достигання моркви, буряків,  капусти, гарбузів, грибів.

Листопад:  опадання листя, почорніння квітів і трав, підготовка до зимового сну

- Чи будуть у когось зауваження, інші думки?

2. Робота з підручником

- Давайте перевіримо, чи правильно ви виконали завдання. Доповнення знань дітей. То який місяць назвемо ранньою осінню, середньою або золотою (жовтень), підзимок – це листопад.

VІ. Осяяння. Складання продовження казки

- Ось тепер ми можемо продовжити казку.

(Вчитель лічилкою обирає осінь і вона розповідає, про періоди осені)

Жовте  листя літає, віночок  Осені вкладає.

  •  Вересень – це рання осінь. Сонечко ще гріє, але  не так, як влітку. Вдень температура досягає 20 градусів, а ночі короткі, холодні.  Дні переважно ясні, проте бувають і дощові, навіть грозові.  Восени листя на деревах ще зелене, цвітуть квіти: верес, жоржини, айстри,  чорнобривці, гладіолуси. На полях люди збирають урожай картоплі, помідорів, перцю, яблук, груш.
  •  Жовтень – це  золота осінь. Небо частіше затягнене хмарами. Сонечко світить, та не гріє. Температура вдень піднімається до позначки 15 градусів. Часто йдуть дощі, вітряно. Дерева поступово вкриваються різними барвами: жовтими, оранжевими, червоними. Тому й місяць назвали жовтнем. Висихають трави, відцвітають квіти. На полях люди збирають моркву, буряки, капусту. Садять дерева.
  •  Листопад - це підзимок.  Названо місяць тому, що опадає листя. На небі рідко з’являється сонечко. Температура не піднімається вище 5  градусів. Вночі бувають заморозки. Часто йдуть дощі, може і снігом закидати. На полях зібрано весь урожай. .
  •  То як мама помирила дітей?
  •  А хто спричинив усі зміни? (Сонце)
  •  Отож, допоможіть пояснити нашу природничу казку. Восени сонечко нижче …(піднімається над горизонтом). Дні стають …(коротші), а ночі…(довші). Тому Земля нагрівається …(менше). Температура повітря стає..(нижчою). Листя поступово …(жовтіє, опадає). Тому рання осінь змінюється золотою, а золота - на підзимок.

Слайд 11

VІІ. Домашнє завдання

  1.  Розказати казочку про осінь батькам.
  2.  Підшукати народні прикмети про осінні  місяці.
  3.  Намалювати той місяць, який найбільше сподобався.

Слайд 12

VІІІ. Рефлексія

  •  Якою була сьогодні осінь?
  •  Чого вона нас навчила?
  •  Напевно, осінь вже засумувала за своїми листочками, які допомагали нам сьогодні. Давайте  відпустимо їх  до цариці Осені! (Діти підкидають листочки у повітря)

7


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22246. Взаимозаменяемость, методы и средства контроля шпоночных и шлицевых соединений 127 KB
  Шпоночные соединения предназначены для передачи вращающегося момента и осевой силы. Шпонка это соединённая деталь предназначенная для передачи вращающегося момента между валом и насаженным на него зубчатым колесом и обеспечивающая их одновременное вращение. Треугольные шлицы применяются для передачи малых нагрузок поэтому наиболее распространёнными являются прямобочные. С точки зрения прочностных и эксплуатационных требований все зубчатые передачи делятся на силовые скоростные передачи.
22247. ВИДЫ ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТИ И ТОЧЬНОСТЬ. ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТЬ. РАЗМЕРЫ,ОТКЛОНЕНИЯ,ДОПУСКИ, ПОСАДКИ 85.5 KB
  Er = D r D er = d r d Предельные отклонения: Es = D max D верхнее предельное отклонение отверстия; еs = d max d верхнее предельное отклонение вала; ei = d min d нижнее предельное отклонение вала; EI = D min D нижнее предельное отклонение отверстия. TD = D max D min допуск отверстия; Td = d max d min допуск вала. Dm = D max D min Единица допуска является функцией номинального размера. С зазором S min = D min d max = EI es S max = D max d min = ES ei Частным случаем посадки с зазором...
22248. Метод групповой взаимозаменяемости 28.5 KB
  групповой зазор или натяг не обеспечивают однородности соединения так как он меняется при переходе от одной группы к другой при этом усложняются и удорожаются контрольные операции связи с тем что для такого отбора деталей требуется дополнительный измерительный инструмент. Создаются трудности при замене быстроизнашиваемых деталей. Решает следующие задачи: Устанавливает ответственные размеры и параметры деталей и узлов оказывают влияние на эксплуатационные показатели машин и на собираемость узлов. Уточняются номинальные величины...
22249. Расчет допусков размеров, входящих в размерные цепи 39 KB
  Составляющее звено звено размерной цепи изменение которого вызывает изменение исходного или замыкающего звена. Увеличивающие если с увеличением составляющего звена увеличивается размер исходного или замыкающего звена. Уменьшающие если с уменьшением составляющего звена уменьшается размер исходного или замыкающего звена. Компенсирующее звено предварительно выбранное звено размерной цепи изменение размера которого достигается требуемая точность замыкающего звена.
22250. Мониторинг в нейроанестезиологии и нейрореаниматологии 213 KB
  Мониторинг при операциях на стволе мозга Мониторинг при сосудистых операциях. Мониторинг в нейрореаниматологии оценка уровня сознания мониторинг витальных функций контроль ВЧД длительный контроль транскраниальная допплерография оценка метаболизма мозга Обеспечение безопасности больного находящегося в состоянии анестезии является одной из основных обязанностей анестезиолога. В нейрохирургии этот метод часто применяется при вмешательствах н сосудах головного мозга. Нейрофизиологический мониторинг Впервые регистрацию биоэлектрической...
22251. ТАКТИКА ВЕДЕНИЯ НАРУШЕНИЙ МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ 69.5 KB
  Частоту нарушений мозгового кровообращения НМК трудно установить так как определенное количество больных погибает вне клиники или не госпитализируется. Как бы то ни было НМК составляют около 5 объема скоропомощной практики. Сегодня подход к лечению НМК должен быть динамичным коллективным и мультидисциплинарным. Тактикой скоропомощного ведения пациента с подозрением на НМК кроме диагностики причины заболевания и оценки тяжести состояния должно быть срочное обеспече ние максимальной оксигенации головного мозга с целью минимизации...
22252. ОБЩИЕ ПРИНЦИПЫ ИНТЕНСИВНОЙ ТЕРАПИИ ПОСТРАДАВШИХ С СОЧЕТАНОЙ ЧЕРЕПНО-МОЗГОВОЙ ТРАВМОЙ 127 KB
  По данным к примеру клиники Военнополевой хирургии Военномедицинской академии за последние 10 лет частота поступления пострадавших с такой характеристикой повреждений составляет около . Анализ исходов течения травматической болезни у этой категории пострадавших свидетельствует о высокой степени неблагоприятных исходов напрямую коррелирующей с тяжестью ЧМТ степенью полисегментарности повреждения выраженностью шоковой реакции организма в целом. Интенсивная терапия пострадавших III группы нетяжелая ЧМТ и...
22253. ОСНОВНЫЕ ПРИНЦИПЫ ИНТЕНСИВНОЙ ТЕРАПИИ ТЯЖЕЛОЙ ЧЕРЕПНО-МОЗГОВОЙ ТРАВМЫ 124.5 KB
  et al: Blood pressure and intracranial pressurevolume dynamics in severe head injury: relationship with cerebral blood now. et al: Ultra early evaluation of regional cerebral blood flow in severely headinjured patients using xenon enhanced computed tomography. et al: Megadose steroids in severe head injury.: Longchain versus medium and longchain triglyceridebased fat emulsion in parenteral nutrition of severe head trauma patients.
22254. ПРОТОКОЛ ДЕЙСТВИЙ ПРИ МАССИВНОЙ ВОЗДУШНОЙ ЭМБОЛИИ 26.5 KB
  Удалить аортальную канюлюудалить воздух из места канюляции аорты. Удалить воздух из артериальной канюли и магистрали. Кровь нагнетается в ВПВ при температуре 20240 С со скоростью 12 л мин или более и воздух вместе с кровью дренируется к помпе из места канюляции в области корня аорты. Во время ретроградной перфузии через ВПВ периодически выполняется компрессия сонных артерий для эвакуации воздуха из позвоночных артерий ретроградным путем.