83136

Підсумковий урок за темою «Казки народів Європи»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: систематизувати знання дітей із розділу «Казки народів Європи», підтримувати інтерес дітей до казки, розвивати пам’ять, спостережливість, уявлення, діалогічне й монологічне мовлення, вміння відтворювати зміст прочитаного, розвивати творчі здібності, уміння перевтілюватися і концентрувати увагу...

Украинкский

2015-03-07

156.5 KB

12 чел.

Методична розробка уроку літературного читання

для учнів 2 класу 

вчителя початкових класів Леонової Н. А.

Літературне читання

2 клас

Розділ: Казки народів Європи

Тема: Підсумковий урок за темою

          «Казки народів Європи»

Мета: систематизувати знання дітей із розділу «Казки народів Європи»,, підтримувати інтерес дітей до казки, розвивати пам’ять, спостережливість, уявлення, діалогічне й монологічне мовлення, вміння відтворювати зміст прочитаного, розвивати творчі здібності, уміння перевтілюватися і концентрувати увагу; виховувати бажання поповнювати свої знання, вивчати творчість народів Європи, бережливе ставлення до будь-якої книжки.

Обладнання: підручник «Читанка» для 2 класу (авт. Савченко О.Я.), виставка книжок «Казки народів Європи», дитячі ілюстрації до прочитаних казок народів Європи «Мій улюблений казковий герой», дитяча карта світу

(із зображенням казкових героїв), ляльки з набору «Дитячий ляльковий театр», квитки-фішки, афіша.

На дошці запис: «В гості казка завітала,

                               Веселіше всім нам стало,

                               І дорослі, і малі,

                               Люблять казочку усі!».

Підготовча робота

. Колектив дітей заздалегідь поділений на групи: актори, художники-оформлювачі, декоратори, бібліотекарі:

- Актори заздалегідь готують сценки з казок.

-Художники-оформлювачі готують ілюстрацію «Мій улюблений казковий герой».

- Декоратори з допомогою батьків виготовляють маски, елементи костюмів к казкових героїв, ляльки.

- Виставку книжок організовують бібліотекарі, вони роблять виставку казок, які є в шкільній та домашніх бібліотеках.

Хід уроку

І.   Організаційний  момент.

Вже  дзвіночок дав   сигнал:

Працювати  час  настав

Ми  часу  не  гаємо.

В казку поринаємо.

ІІ. Вступна частина

1. Актуалізація опорних знань

Вчитель

- Доброго дня, друзі. Вітаю вас на гостинах у казки. Добра, мудра, чарівна казка завжди була у пошані. Її із задоволенням слухають і діти, і дорослі. Казки бувають різні: довгі і короткі, веселі, чарівні, написані автором або складені народом. Проте у всіх казок є одна спільна риса – мудрість.

    Подивіться на карту світу. На ній дуже багато країн і у кожної своя культура, побут, звичаї і, звичайно, творчість: своєрідна, оригінальна, відмінна від інших. - Сьогодні  ми  ще  раз  перегорнемо  сторінки  улюблених  книжок,  зустрінемося  з  улюбленими  героями.  Звичайно,  у  котрий  раз  побачимо,  як  добро  перемагає  зло.

 

Сьогодні  ми  казку  до  нас  запросили

Щоб  бачити її,  і  слухати  гуртом.

А  казка  у  лісі  десь  там  заблудилась,

Давайте  її  погукаємо  разом.  (Казочка!Казочка)

До  класу  заходить  "Казка"  (учениця).

Казка.

Вітаю  вас,  дорогі  малята,

Від  усіх  казок  низький  вам  уклін.

Я - казка  мудра,  хочу  вам  сказати.

Що  кожен  з  вас   повинен  мене  знати.

Бо,  кажуть,  казка  вчить  на  світі  жити,

Та  правду  й  волю  завжди  боронити.

Я,  казка,  друзі  добра  й  чарівна.

Мене  ви  знаєте  і  любите,  мабуть.

- Дякуємо  тобі,  казочко,  що  ти  завітала  до  нашого  класу.

Казка.

    - Наша держава має добрих сусідів. Це народи європейських країн, а яких саме спробуємо назвати, давши відповідь на питання.

    Я називатиму казку, а ви країну звідки вона родом, а асистент (учень) розміщуватиме позначки країн на карті:

«Лисичка» (російська народна казка, Росія),

                       

«Легкий хліб» (білоруська народна казка, Білорусь),

«Вовк і кіт» (латиська народна казка, Латвія),

«Бременські музиканти» (німецька народна казка, Німеччина),

«Сорочаче гніздо» (англійська народна казка, Англія),

«Собаки, коти та миші» (чеська народна казка, Чехія),

«Виноградар та змія» (болгарська народна казка, Болгарія).

Казка.

- Дякую  вам, дітки, що пам’ятаєте мене.

2. Оголошення теми і мети уроку

- Сьогоднішній урок стане підсумком ваших знань і вмінь з розділу «Казки народів Європи». Я хочу запросити вас ще до однієї країни, її немає на жодній карті світу, але там кожна казка може ожити. Ви напевно здогадались і можете дати відповідь (театр).Що це за дивовижна та загадкова країна – театр? Що це за мистецтво? Таке живе, таке жваве, приваблююче святом і таємницею, людяне, близьке кожному.

     Театр – це чудова гра веселих, дружніх, цілеспрямованих і винахідливих людей. У цій захоплюючій грі дуже важлива ваша імітація, уміння вигадувати, творити, бути завжди життєрадісними та допитливими.

    Але спочатку давайте оглянемо приміщення театру і познайомимося з деякими новими для нас словами.

3. Словникова робота

(На дошці розміщені малюнки із словами, завчасно підготовлені визначення діти зачитують, або розповідають напамять).

Театр

Установа, організація, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення, де відбуваються вистави.

Вестибюль

Просторе переднє прохідне приміщення у громадських будовах або в деяких житлових будинках.

Гардероб

Приміщення в установі, театрі, де зберігається верхній одяг відвідувачів.

Фойє

Приміщення в театрі, кіно, клубі тощо, призначене для перебування глядачів під час антракту (перерви).

Партер

Нижній поверх залу з місцями для глядачів.

Ложа

Кілька місць для глядачів у театрі з обох сторін перед сценою, які відокремлені перегородками.

Оркестр

Група музикантів, які виконують музичні твори під керівництвом диригента; ще місце в театрі перед сценою для музикантів.

Сцена

Спеціальна площадка, місце, де відбуваються вистави.

ІІІ. Основна частина

Казка.

- Щоб потрапити до театру, потрібно придбати квитки. Це можна зробити, давши правильну відповідь на запитання:

  •  В кого просив допомоги вовк, рятуючись від мисливців? (у кота).
  •  Що викинула лисичка з дідових саней? (рибу).
  •  Що попросив вовк у косаря?  (хліба).
  •  Чим віддячувала змія виноградарю за молоко? (золотим).
  •  Що отримали собаки за вірну службу від свого хазяїна? (грамоту).
  •  Якого птаха вважали майстром вити гнізда? (сороку).

(Діти отримують квитки (по 5 штук) та пам’ятки)  Цими квитками на протязі уроку ви будете оцінювати роботу ваших друзів.

Ось ми і в театрі.  А чи знаєте ви  як потрібно правильно тут поводитись?

Учень

Привели в театр Сергійка,

Посадили його в ложу.

А Сергійко у цій ложі

Враз розлігся, як вельможа.

Вчитель

Чи правильно Сергійко поводився в театрі? Разом з квитками ви отримали і памятки, давайте разом повторимо правила поведінки і допоможемо хлопчику

(Діти ланцюжком зачитують правила).

Вчитель

Чому ви приходите до театру?

Учень

Я думаю, що кожному цілком зрозуміло, що в театр ходять не для того, щоб там порозмовляти чи сходити  до буфету.

Ось, друже, правило одне:

Ідеш в театр або в кіно –

Ні насіння, ані пряники,

Ні морозиво, ані яблука

До залу нести не берись.

Прийшов дивитись – то дивись.

 

Вчитель

У нашому театрі ви будите і глядачами, і артистами. Кожна група підготувала казку чи уривок з прочитаної казки, і спробує її відтворити.

Учень

Затихнув гомін.

В залі згасло світло,

І, враз заполонивши всі чуття,

розсунулась завіса…і розквітло

життя – мов казка,

й казка – мов життя.

Казка:

  •  Сьогодні в програмі ( на дошці висить плакат «Афіша», вчитель по черзі оголошує групи-театри).
  •  

І група «Шкільний театр» (інсценування в елементах костюмів та декораціями) показує виставу за казкою «Легкий хліб».

(Виступ дітей)

- Подякуємо нашим артистам (діти аплодують).Як ви думаєте, чому цей театр має таку назву?

(Діти дають пояснення).

ІІ група «Ляльковий театр» показує виставу «Собаки, коти та миші».

(Виступ дітей).

  •  Подякуємо нашим артистам (діти аплодують). Чим особливий цей театр? Чому він отримав таку назву? ( пошиті ляльки одягаються на руку, як рукавички)
  •  .

ІІІ група «Театр Маски» інсценування в шапочках - масках показує казку «Вовк і кіт».

(Виступ дітей).

- Подякуємо нашим артистам (діти аплодують). Які атрибути використав цей театр? (шапочки-маски). Оцініть роботу «акторів» віддайте свій квиток тій трупі, виступ якої вам сподобався найбільше.

 

Антракт (Фізхвилинка)

Країна    Переплутанка

Стали діти дружно в ряд,

Кожен подорожі рад.

Помчимо ми на супутнику

На планету Переплутанку.

                                       Ну й веселі там дива:

                                       В річці там росте трава,

                                       На деревах замість листя

                                       Черевики розрослися.

В небі там зайці літають,

За хвости хмарки хапають.

Свині кошики плетуть

І по морю в них пливуть.

                                          Миші на котів полюють,

                                          Раки з жабами танцюють,

                                          Риби весело співають,

                                          Щуки на гітарі грають.

Ну й чудова та планета:

Без коня там мчить карета,

Кожен день дощі з тортів

Для собачок і котів.

                                           Але, дітки, поспішайте,

                                           До супутника сідайте,

                                           Нам до школи знову час,

                                           Вже чекає парта нас!

Вчитель

- Ми переглянули гру деяких театрів, проте є ще й інші (вчитель розповідає і демонструє ляльки).

Театр іграшок (гра іграшок).

Театр картинок (дійство показують змінюючи картинки).

Театр тіней (на спеціально освітленому полотні грають персонажі-тіні).

Ляльковий театр (гра ляльок, обємних чи плоских).

Театр «Долонька» (сама долонька виконує роль ляльки).

Пальчиковий театр (гра мініатюрних ляльок, що одягаються на пальчик).

Вчитель

- Фойє театрів прикрашають портрети акторів, які в ньому працюють, ми своє фойє прикрасили ілюстраціями казкових героїв.

(Кожен представляє свого героя, не називаючи його, розповідає, глядачі впізнають героїв, аплодують, голосують картками- квитками).

Учень-бібліотекар

  •  На стенді розміщені казки, які ви читали у позаурочний час, я пропоную презентувати всім бажаючим, довести, що саме її варто прочитати.
  •  

(Діти виходять і по черзі презентують, учні-слухачі оцінюють виступ однокласників та проводять голосування «білетами», визначають переможця).

Казка:

- Наше сьогоднішнє свято було б неможливим без роботи таких творчих груп, я «Декоратори» та «Художники». Саме завдяки їм наша подорож була така яскрава і неповторна. Пропоную оцінити і їхню роботу:

 У вас у кожного на столі є невикористані два квитки, зараз нагородіть ними тих, чия робота (малюнок, декорація, маска,костюм) вам найбільше сподобалась.

ІV. Підсумок уроку

Вчитель

  •  Ось і закінчилась наші гостини. Я пропоную оцінити сьогоднішню роботу класу квитками.
  •  

- Які емоції викликала робота на сьогоднішньому уроці у вас? (відповіді учнів). 

   - Які враження ви отримали від нашої подорожі?

   - Про що нове дізналися?

    У кожного на столі є намальоване обличчя, але на ньому не вистачає деякої деталі, домалюйте її так, щоб вона могла передати ваш настрій і продемонструйте його (діти домальовують і всі разом демонструють свій «настрій»).

 

 - Хочу вам побажати завжди таких усміхнених облич.

  -  Нехай наш театр був зовсім несхожий на справжній, але ви відчували величезну радість і отримували справжнє творче задоволення. Ми спробували навчитися грати в театр – одну з самих цікавих, захоплюючих і радісних ігор.

Казка

Зрости і стати –

Як оці герої,

Що в боротьбі долають всі путі!..

І все, що є на сцені тільки грою,

Самим зазнати

В справжньому житті!..

Домашнє завдання:

Намалювати  малюнок  до  будь-якої  казки;

скласти  казку  (завдання   на  вибір).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21288. Методологія IDEF 387 KB
  Методологія IDEF Сімейство стандарту IDEF На даний момент до сімейства IDEF [ІДЕФ] можна віднести такі стандарти: IDEF0 методологія функціонального моделювання. За допомогою наочного графічного мови IDEF0 що розробляється система постає перед проектувальниками у вигляді набору взаємозалежних функцій функціональних блоків у термінах IDEF0. Як правило моделювання засобами IDEF0 є першим етапом вивчення будьякої системи; IDEF1 методологія моделювання інформаційних потоків усередині системи що дозволяє відображати і аналізувати їх...
21289. Відношення між класами 407 KB
  Відношення між класами Вступ Крім внутрішнього пристрою або структури класів на відповідній діаграмі вказуються різні відносини між класами. Базовими відносинами або зв'язками в мові UML є: Відношення залежності dependency relationship Ставлення асоціації association relationship Відношення узагальнення generalization relationship Ставлення реалізації realization relationship Кожне з цих відносин має власне графічне подання на діаграмі яке відображає взаємозв'язки між об'єктами відповідних класів. На діаграмі класів дане...
21290. Діаграма станів 479.5 KB
  Діаграма станів Вступ Розглянута в попередній лекції діаграма класів є логічний модель статичного подання модельованої системи. Справа в тому що характеристика станів системи не залежить або слабко залежить від логічної структури зафіксованої в діаграмі класів. Тому при розгляді станів системи припадає на час відволіктися від особливостей її об'єктної структури і мислити зовсім іншими категоріями які утворюють динамічний контекст поведінки модельованої системи. Тому при побудові діаграм станів необхідно використовувати спеціальні...
21291. Діаграма діяльності 625.5 KB
  Діаграма діяльності Вступ При моделюванні поведінки проектованої або аналізованої системи виникає необхідність не тільки уявити процес зміни її станів але і деталізувати особливості алгоритмічної та логічної реалізації виконуваних системою операцій. Для моделювання процесу виконання операцій в мові UML використовуються так звані діаграми діяльності. Застосовувана в них графічного багато в чому схожа на нотацію діаграми станів оскільки на діаграмах діяльності також присутні позначення станів і переходів. Кожен стан на діаграмі діяльності...
21292. Діаграма послідовності 571.5 KB
  Іншими словами хоча повідомлення і має інформаційний зміст воно набуває додаткове властивість надавати направлений вплив на свого одержувача. Повідомлення зображуються у вигляді горизонтальних стрілок з ім'ям повідомлення і також утворюють порядок за часом свого виникнення. Іншими словами повідомлення розташовані на діаграмі послідовності вище ініціюються раніше тих що розташовані нижче. Графічне зображення актора рекурсії та рефлексивного повідомлення на діаграмі послідовності 2.
21293. Методологія обєктно-орієнтованого аналізу і проектування ПЗ. Мова UML 72.5 KB
  Мова UML Зіставлення і взаємозв'язок структурного та об'єктноорієнтованого підходів Граді Буч сформулював головне достоїнство об'єктноорієнтованого підходу ООП наступним чином: об'єктноорієнтовані системи більш відкриті і легше піддаються внесенню змін оскільки їх конструкція базується на стійких формах. Буч відзначив також ряд наступних переваг ООП: об'єктна декомпозиція дає можливість створювати програмні системи меншого розміру шляхом використання загальних механізмів що забезпечують необхідну економію виразних засобів. Системи...
21294. Структурний підхід до проектування інформаційних систем 477 KB
  Основними з цих принципів є наступні: принцип абстрагування полягає у виділенні істотних аспектів системи і відволікання від несуттєвих; принцип формалізації полягає в необхідності суворого методичного підходу до вирішення проблеми; принцип несуперечності полягає в обгрунтованості та узгодженості елементів; принцип структурування даних полягає в тому що дані повинні бути структуровані і ієрархічно організовані. Кожній групі засобів відповідають певні види моделей діаграм найбільш поширеними серед яких є наступні: SADT...
21295. Мета та завдання дисципліни 88.5 KB
  CASEтехнологія являє собою методологію проектування ІС а також набір інструментальних засобів що дозволяють в наочній формі моделювати предметну область аналізувати цю модель на всіх етапах розробки і супроводу ІС і розробляти програми відповідно до інформаційними потребами користувачів. Поняття моделі та моделювання Модель це об'єкт або опис об'єкта системи для заміщення однієї системи оригіналу іншою системою для кращого вивчення оригіналу або відтворення будьяких його властивостей. Слово модель лат. При моделюванні...
21296. Діаграма варіантів використання (use case diagram) 504 KB
  Діаграма варіантів використання use case diagram Вступ Візуальне моделювання в UML можна уявити як певний процес поуровневого спуску від найбільш обший і абстрактної концептуальної моделі вихідної системи до логічної а потім і до фізичної моделі відповідної програмної системи. Для досягнення цих цілей спочатку будується модель у формі так званої діаграми варіантів використання use case diagram яка описує функціональне призначення системи або іншими словами те що система буде робити в процесі свого функціонування. Діаграма...