83265

Поведінка з незнайомими людьми

Доклад

Педагогика и дидактика

Ознайомити і вивчити способи уникнення небезпеки. Розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, вміння оцінювати небезпеку та вибирати дії самозахисту. Виховувати спостережливість, обачність, увагу, почуття обережності, дбайливе ставлення один до одного...

Украинкский

2015-03-12

662.5 KB

7 чел.

Основи здоров'я

1 клас

Тема:

«Як поводитись з незнайомими людьми»

Тема. Поведінка з незнайомими людьми.

Мета: розширити знання з основних правил особистої безпека з незнайомими людьми у ліфті, під'їзді, на вулиці. Ознайомити і вивчити способи уникнення небезпеки.Розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, вміння оцінювати небезпеку та вибирати дії самозахисту. Виховувати спостережливість, обачність, увагу, почуття обережності, дбайливе ставлення один до одного, залучати дітей до самостійного пошуку правильних дій в певних ситуаціях.

Обладнання: малюнки, ілюстрації,підручник, робочий зошит, сигналики світлофора мультфільм «Уроки тітоньки сови», презентація «Поведінка з незнайомими людьми».

Хід уроку

І. Організація класу ( Вправа «Виконуй як я, виконуй краще за мене)

Настрій на урок

Доброго ранку, сонце ранкове,

Доброго ранку, небо блакитне,

Доброго ранку, школа гарненька,

Доброго ранку, пташки і квіти.

Всі почули вже дзвінок –

Він покликав на урок.

Тож девіз наш пригадаймо

І урок розпочинаймо!

 Про безпеку власну дбаємо

 Уроки вдумливо вивчаємо.

 Знаємо правила ми з «Не»

 Пам'ять нас не підведе.

-Як ми будемо працювати на уроці?

- Що нам треба взяти на урок?

ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. Сьогодні ми з вами проведемо урок обережності, дізнаємось про правила особистої безпеки, навимось орієнтуватись у складних ситуаціях. Ці знання вам необхідні, щоб зберегти здоров'я, а можливо, і своє життя.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 1.Розповідь учителя.

Здорова людина не може сидіти лише в стінах свого дому. Щодня ви ходите на вулицю, граєтесь у дворі, в парку, ходите в під'їзді, користуєтесь ліфтом.

Тебе оточують рідні і близькі, знайомі та незнайомі люди. Знайомих людей багато, ти знаєш, хто вони і як їх звуть. З ними тебе познайомили батьки, рідні.

Серед незнайомих людей дуже багато хороших і добрих. Проте трапляються й недобрі та злі. Вони задумують зло, тому й називаються зловмисниками. Ті, хто чинить зло – злочинці. Їх важко відрізнити від звичайних людей. Тому їх необхідно остерігатися.

 2. Складання повчальної казочки

Вчитель 

- Діти, ви любите казочки слухати?

- А які казочки вам подобаються?

- Сьогодні ми з вами будемо не слухати казку, а складати зовсім нову, але повчальну казку. А називається вона «Пригоди хлопчика Неслухняйка». Я казочку почну складати, а ви будете продовжувати. До нової казочки у мене є малюнки, в яких і ховається цікава казочка.

 «В одному невеличкому містечу, на одній із довгих вулиць стоїть пятиповерховий будинок. В одній із квартир живе.........(пауза) Хочете дізнатись хто ж проживає у цій квартирі? Тож дивіться всі уважно, казка буде починатись...

— Жив-був собі хлопчик та такий був неслухняний, що стали на нього говорити Неслухняйко. Захотів одного разу він без відома батьків піти на вулицю погратися. Забувся Неслухняйко, що не можна йти гуляти на вулицю, не повідомивши батьків чи інших близьких йому людей про те, куди він пішов.

Дітки, скажіть, то що ж не правильного зробив хлопчик. (відповіді учнів)

Не можна йти гуляти на вулицю, не повідомивши батьків чи інших близьких тобі людей про те, куди ти йдеш і з ким.

 

 

1-й учень

- Вийшов Неслухняйко з квартири, завкрив двері і попрямува до ліфта. Біля ліфта стояв незнайомець.

Вчитель

- Скажіть, що би мав би зробити хлопчик: зайти у ліфт з незнайомцем чи зачекати? (відповіді учнів)

Перед тим, як увійти до ліфту, підїзду, добре роздивись навколо.

Не заходь у ліфт із незнайомцями, краще почекай чи йди пішки.

Якщо у ліфт сідає незнайома людина, то не повертайся до неї спиною, краще стежити за її діями.

Ліфт відкрився, як завжди Ти хотів зайти туди, Та побачив молодчина Там стоїть чужий мужчина Посміхається тобі:  - Гей, малюк, заходь сюди! - Ні, кажи, я почекаю Тато слідом поспішає

 

2-й учень

- Вийшовши на вулицю, хлопчик побачив, що у дворі не має нікого із друзів. Він вирішив помандрувати вулицями міста. Зайшовши за ріг, Неслухняйко помітив, що за ним слідом прямує той незнайомець.

Вчитель

- Які дії вчинить хлопчик? (відповіді учнів)

Якщо ти відчуваєш, що хтось переслідує тебе, намагайся скритись від нього, але не заходь у безлюдні місця.

Ніколи не погоджуйся йти з незнайомими людьми до чужого підїзду, підвалу або інших безлюдних місць.

 

 

3-й учень

- Але хлопчику стало ціково, що це незнайомець. Він зупинився і чемно привітався із ним. На це незнайомець усміхнувся і запропонував йому цукерку.

Вчитель

Що мав би зробити Неслуняйко? (відповіді учнів)

Не приймай від незнайомцівласощі, подарунки.

 

 

4-й учень

- Неслухняйко здивувався такому подарунку і дременув геть від незнайомця.

5-й учень

- Біг від тротуаром біля дороги. На краю стояв дорожній помічник – світлофор, який німи моргав своїми вогнями.

ІV. Руханка

«Червоний, жовтий, зелений».

« жовтий » - тиша;

« червоний» - плещуть в долоні;

« зелений» - крокують на місті.

(Проводить вчитель, показує різні сигналики).

6- й учень

- І тут біля нього зупинився червоний автомобіль. З нього вийшов чоловік і запропонував підвести хлопчика.

Вчитель

- Що мав зробити Неслухняйко: сісти з радістю у авто чи чемно відмовити?

Якщо біля тебе зупиняється авто і незнайома людина звертається з якимось проханням, головне не підходь надто близько до машини.

Якщо запитання тобі здаються сумнівними, то ввічливо скажи незнайомцю, що ти поспішаєш; ні в якому разі не сідай до машини, що б тобі не пропонували.

  

7-й учень

- Неслухняйкові стало так страшно. Найбільше він хотів дістатись додому, до рідних ньому людей.

8-й учень

- На вулиці уже темніло. Хлопчик квапливо вертався додому. Йому було страшно і самотньо. Здавалось, що він загубився.

Якщо ти загубився у незнайомому місці звернись до міліціонера

Вчитель

Дітки, памятайте! 

Не грайтеся на вулиці допізна!

 

9 - учень

- Нарешті, Неслухняйко дістався до рідного будинку. У дворі він побачив маму й тата. Він зрадів побачивши їх.

Пам’ятайте! Говорити ласкаві слова, обіймати, цілувати, дарувати подарунки й пригощати солодощами можуть тільки дуже близькі люди та рідні.

Вчитель

- Дітки , вам сподобалась казочка?

- Як ви думаєте, чи все правильно робив наш головний герой казочки?

 

 V. Закріплення нових знань.

 1. Робота з підручником

- Дітки, а тепер давай відкриємо наш підручник і подивимось, які ж поради може він дати нам і хлопчику Неслухняйкові у поведінці із незнайомими людьми.

(Читання тексту підручника )

2. Робота в зошиті

- Поради ми з вами прочитали, а тепер на закріплення давайте виконаємо кілька вправ із робочого зошита.

(Перше завдання виконуємо з допомогою вчителя, друге зачитує кращий учень, а виконуємо колективно).

Ми виконали два завдання, а решту два виконайте самостійно.

- Нагадайте правила з «Не» в спілкуванні з незнайомцями.

Не розмовляй з незнайомцями.

Не погоджуйся на пропозиції незнайомців.

Не погоджуйся гратися з незнайомцями.

Не грайся на вулиці з настанням темряви.

VI. Підсумок уроку

Наш урок підходить до кінця, але перш ніж продзвенить дзвінок, хочу запропонувати переглянути мультфільм (уроки тітоньки сови,уроки обережності № 7, хв 52)

Що нового ви дізнались на уроці?

Хто такі незнайомці?

На яку пропозицію незнайомця ви б погодилися?

Хто може допомогти, якщо виникнуть непорозуміння з незнайомцями?

Я вам сказати мушу,

що живемо ми лиш раз.

Бережи себе і друзів

та згадуй Правила щораз.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41207. РАЗВИТИЕ ПОНЯТИЙ И МЕТОДЫ ИХ ИССЛЕДОВАНИЯ 165.5 KB
  Мы сказали далее что если в раннем возрасте значение слова носит у ребенка аффективный характер то к концу дошкольного и к началу школьного возраста за значением слова кроются конкретные впечатления от реального практического наглядного опыта а на дальнейших этапах за словом начинают уже стоять сложные системы отвлеченных связей и отношений и слово начинает вводить данный предмет в известную категорию иерархически построенных понятийных систем. Это положение принципиально важно для современной психологической науки потому что оно...
41208. СЛОЖНЫЕ ФОРМЫ РЕЧЕВОГО ПАРАДИГМАТИЧЕСКИЕ КОМПОНЕНТЫ В СИНТАГМАТИЧЕСКИХ СТРУКТУРАХ 149 KB
  Лишь в некоторых случаях примером которых являются так называемые пассивные конструкции например Мальчик укушен собакой синпраксическая и логическая структуры предложения расходятся и действующее лицо логическое подлежащее ставится в творительном падеже который семантически остается именительным в то время как объект воздействия в именительном который по своему значению принимает функции косвенного однако и в этом случае флексия этого косвенного падежа является средством управления. На самом деле это не два рядом...
41209. Финансовый анализ как инструмент управления финансово-хозяйственной деятельностью предприятия 195 KB
  Сущность содержание финансового анализа и его место в системе экономических знаний 1. Предмет метод объекты и субъекты финансового анализа 1. Классификация методов и процедур финансового анализа Финансовый анализ как инструмент управления финансовохозяйственной деятельностью предприятия Финансовый анализ являясь неотъемлемым компонентом комплексного экономического анализа хозяйствующего субъекта представляет собой процесс идентификации сбора обработки и использования разнообразной официальной и неофициальной внутренней и внешней...
41211. Информационное обеспечение АСУВ 73.5 KB
  Понятие информации и ее классификация Для принятия правильного решения руководитель перерабатывает информацию. Это приводит к тому что в ряде случаев объем информации поступающей оператору превышает его физические возможности по ее переработке и использованию. Очевидно что в таких условиях управление предприятием затруднено а рост объемов информации может привести к не обеспечению оперативной работы СУ. Поэтому все большее значение приобретает рационализация потоков информации автоматизация ее обработки в СУ.
41212. «СЕМАНТИЧЕСКИЕ ПОЛЯ» И ИХ ОБЪЕКТИВНОЕ ИЗУЧЕНИЕ 445.5 KB
  Выготским обозначили термином значение слова. Однако этим не исчерпывается анализ реальной психологической структуры слова. Как мы уже говорили выше каждое слово возбуждает целую сложную систему связей являясь центром целой семантической сети актуализирует определенные семантические поля которые характеризуют важный аспект психологической структуры слова. Под внутренними ассоциативными связями понимаются те связи которые вызываются включением слова в определенную категорию собака животное стул мебель дуб дерево.
41213. РОЛЬ РЕЧИ В ПРОТЕКАНИИ РЕГУЛИРУЮЩАЯ ФУНКЦИЯ РЕЧИ И ЕЕ РАЗВИТИЕ 154 KB
  Необходимо выйти за пределы организма и посмотреть как волевые процессы формируются в развитии конкретной деятельности ребенка и в его общении со взрослыми. Выготского объясняющая организацию волевого акта основана на анализе речевого развития ребенка. Предъявляя ребенку эти речевые инструкции мать перестраивает его внимание: выделяя названную вещь из общего фона она организует с помощью своей речи двигательные акты ребенка. Поэтому истоками произвольного акта является общение ребенка со взрослым причем ребенок сначала должен...
41214. ВНУТРЕННЯЯ РЕЧЬ И ЕЕ МОЗГОВАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ 76 KB
  Сначала регуляция поведения собственной речью ребенка требует его развернутой внешней речи затем речь постепенно свертывается превращаясь во внутреннюю речь. Таким путем формируется тот сложный процесс самостоятельного волевого акта который по существу является подчинением действия ребенка уже не речи взрослого а его собственной речи которая носит сначала развернутый а затем свернутый внутренний характер. попытаться дать анализ того как формируется внутренняя речь ребенка имеющая регулирующую функцию и какова структура этой...
41215. СИНТАКСИЧЕСКАЯ И СЕМАНТИЧЕСКАЯ СТРУКТУРА ФРАЗЫ 104.5 KB
  Чем определяется переход от отдельных слов к фразам которые составляют основную единицу целого высказывания Мы уже сказали о том что если изолированное слово обозначает предмет действие или качество и обобщает его т. Однако подобные предположения лишь подчеркивают своеобразие тех процессов которые обеспечивают порождение фразы. Потребовалось длительное время чтобы понять процесс порождения целой фразы этой единицы речевого сообщения.