83268

Як людина сприймає повідомлення. Інформація та повідомлення. Отримання людиною повідомлення

Доклад

Педагогика и дидактика

Мета уроку: формувати початкові уявлення про види повідомлень за способом її сприйняття; розвивати кругозір дітей, увагу, зорову пам’ять, логічне та операційне мислення; удосконалювати навички роботи на клавіатурі та з мишею; виховувати естетичний смак, любов до природи, бережливе ставлення до свого здоров’я.

Украинкский

2015-03-12

413.5 KB

7 чел.

До розробки уроку додається:

  1.  Презентація
  2.  Запис звуків тварин
  3.  Запис пташиного співу
  4.  Малюнки до гри
  5.  Гімнастика для очей

Примітка. В щоденник (зошит) вклеюю різноманітні смайлики з надписами «Молодець», «Старайся», «Добре», «Відмінно» і т.д. для оцінювання та заохочення учнів.

Відділ освіти Косівської районної державної адміністрації

Рожнівський навчально-виховний комплекс «Гуцульщина»

імені  Федора Погребенника

Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Тема. Як людина сприймає повідомлення. Інформація та повідомлення.

Отримання людиною повідомлення.

(конспект уроку сходинки до інформатики,  2 клас)

Сергієнко Наталія Василівна,

учитель інформатики

в початкових класах

Рожнівського

навчально-виховного комплексу

«Гуцульщина»

ім.Ф.Погребенника НаУКМА

Тема. Як людина сприймає повідомлення. Інформація та   

          повідомлення. Отримання людиною повідомлення.

Мета уроку: 

формувати початкові уявлення про види повідомлень за  способом її сприйняття;

розвивати кругозір дітей, увагу, зорову пам’ять, логічне та операційне мислення;

удосконалювати навички роботи на клавіатурі та з мишею;

виховувати естетичний смак, любов до природи, бережливе ставлення до

свого здоров’я.

Обладнання: мультимедійна презентація, запис звуків тварин, співу пташок,

                 карточки до гри «Передай повідомлення», малюнки, файл «Гімнастика

                 для очей»

Програмне забезпечення: проектор, комп’ютери, навчально-розвивальний

комплекс програм «Сходинки інформатики» («Мильні бульки», «Кіт-риболов»).

Хід уроку

  1.  

Організаційна частина. 

  1.  Привітання.
  •  Доброго дня, любі діти. Сьогодні у нас багато гостей – привітаймося з ними.
  1.  Створення психологічного настрою.
  •  Погляньте на мене своїми оченятами, посміхнімося один одному. Вітаю вас із початком нового тижня, на вихідних ви гарно відпочили, тож беремося до роботи.
  •  Доповніть віршик.

Ось і пролунав дзвінок:

Починається …(урок)

Знань країна неосяжна –

Слухай вчителя …(уважно)

Підкорити всі науки

І дістатися вершин

Допоможе нам … (комп’ютер) -  

Надзвичайніша з машин.

Щоб на ньому працювати,

Слід його добре … (вивчати).

  •  А вивчаємо ми комп’ютер разом із нашими друзями  (Елзіком, Мудрунчиком та Ганнусею), з якими мандруємо дивовижною країною (Інформатикою).

  1.  Актуалізація опорних знань
  2.  Перевірка домашнього завдання
  •  Яке завдання ви виконували вдома? (Черговий повідомляє)
  •  Чи всі справилися з виконанням домашнього завдання?
  •  Які труднощі ви мали при виконанні роботи?
  •  Що заховав художник?
  1.  Фронтальне опитування

Комп’ютер – це електронно-обчислювальна машина (ЕОМ).  

  •  Які є комп’ютери?
  •  Які основні складові ноутбука?
  •  За допомогою яких пристроїв ми вводимо інформацію в комп’ютер?
  •  Назвіть пристрої виведення інформації.
  •  Назвіть функцію процесора.
  •  Отже, комп’ютер обробляє інформацію, яку отримав. Людина також отримує інформацію.
  •  За допомогою чого передається інформація?
  •  Які види повідомлень ви знаєте?

-  Отже, сприймаючи різноманітні повідомлення, ми отримуємо інформацію про навколишній світ, про явища, що відбуваються в ньому; дізнаємося різні новини, факти, набуваємо нових знань, а значить, навчаємося.

  1.  

Гра «Передай повідомлення» 

Учень виходить на середину класу, витягує карточку, на якій зображено певний об’єкт і розповідає про цей об’єкт.

На карточках зображено полуницю, метелика, їжачка.

Діти розповідають. Вчитель доповнює (полуниця: солодка, червона, соковита, духмяна, запашна, смачна, маленька, кругленька; метелик: барвистий, маленький, легенький, крилатий, красивий; їжачок: колючий, сіренький, маленький, може згортатися у клубочок, любить їсти яблучка, грибочки).

  1.  

Оголошення теми і завдань уроку 

Діти, я бачу, що ви вже зрозуміли, що інформація передається за допомогою повідомлень. Тема нашого уроку: «Як людина сприймає повідомлення». Сьогодні  ви дізнаєтесь, як людина сприймає повідомлення, на які види за способом сприйняття поділяються повідомлення. Ми будемо розв’язувати інформаційні вправи, удосконалювати навички роботи на клавіатурі та з мишею.

  1.  Вивчення нового матеріалу.
  2.  

Слухання казки (учитель розповідає)

  •  Але спочатку послухайте казочку:

Гномик Мудрунчик вирушив на прогулянку у ліс. Там він побачив багато цікавого - навкруги росли високі дерева, пахучі квіти, а під ногами стелилася м’якесенька травичка.

Спочатку Мудрунчик подумав, що він у лісі один-однісінький, адже навкруги не видно було зовсім нікого. Але раптом він почув... (щебечуть пташки). Гномик прислухався - гарно, весело щебетали пташки. От як воно буває, інколи можеш не бачити когось, а лише чути.

Наш друг ще раз поглянув навкруги, прислухався. А потім ще й принюхався. В лісі пахло ягодами та грибами, духмяною травою і свіжою хвоєю. Смачно пахло у лісі! І тут Мудрунчик згадав, що снідав він ще зранку і вже встиг добряче зголодніти. “Чим би це підживитися?” - подумав гномик. Щось дуже вже смачно пахло біля пенька. Виявилось, що це грибочок-боровичок і ягідки. Відкусив Мудрунчик шматочок гриба, та той виявився гірким. Скуштував ягідку, але вона була зовсім кислою. Аж язик затерп. Гномик виплюнув з рота ягідку і почав шукати собі іншої поживи.

Раптом біля пенька щось тихенько зашелестіло, і Мудрунчик побачив маленький сірий клубочок. “Мабуть, мишка,” — подумав він і швиденько торкнувся до клубочка ручкою. “А-а-а-й” - враз закричав гномик від болю - клубочок був колючий, ніби вкритий гострими голочками. Мудрунчик мало не заплакав, але приклав ручку до прохолодної м’якенької травички і біль враз минув. “Та це ж ніяка не мишка - це їжачок,” - зрозумів гномик. “Мудрунчику! Мудрунчику!” - почув він десь здалеку голоси Елзіка та Ганнусі і поспішив додому. “Там і пообідаю, - подумав - все-таки дома найкраще!”

  1.  Аналіз казки.
  •  Діти, ви уважно послухали казку. Скажіть, куди прийшов гномик?
  •  У лісі Мудрунчик отримав дуже багато різноманітних повідомлень. Скажіть, що він там –
  •  побачив: (дерева, квіти, травичку, пеньочок);
  •  почув: (він почув спів птахів, шелест біля пеньочка, голос друзів);
  •  понюхав: (Мудрунчик понюхав, що у лісі пахло грибами і ягодами);
  •  спробував на смак: (гномик скуштував грибочок і ягідку);
  •  до чого доторкнувся? (доторкнувся до колючого їжачка і м’якенької травички).

Отже, людина сприймає різноманітні повідомлення за допомогою органів чуття.

  1.  Робота з підручником

Опрацювання оповідання «Як людина сприймає повідомлення» ст.63

  1.  Читання вчителем.
  2.  Вибіркове читання.
  3.  Висновок.
  •  Назвіть органи чуття, за допомогою яких людина сприймає повідомлення?

Отже, людина сприймає повідомлення за допомогою очей, носа, вух, язика та шкіри.

Фізкультхвилинка 

Зараз будемо совою:

Покрутімо головою,

Ще й покліпаєм очима

Та познизуєм плечима.

Нахиліться, розпряміться,

Вправо, вліво покрутіться.

До сусіда поверніться

Й щиро всім ви посміхніться.

  1.  Робота над загадкою

Карі, сірі, голубі,

Ще й підморгують тобі.

Мов маленькі два озерця,

Поглядом стріляють в серце.

Бачать вдень, не люблять ночі,

Здогадались, що це? (Очі).

Висновок: (на слайді з’являється опорна картинка) 

  •  То чим ми бачимо? (Ми бачимо очима). Очі - орган зору. Все, що ми бачимо - це зорові повідомлення. То як називаються повідомлення, які ми сприймаємо очима (скажіть хором).

Розповідь вчителя: людина найбільше сприймає зорових повідомлень, тому очі треба особливо берегти (як найбільший дар).

  1.  Гра «Відгадай звук» 

Давайте пограємо у гру “Відгадай звук”. Зараз ви почуєте звуки і скажете мені, кого або що ви уявили, почувши їх.

(за допомогою комп’ютера відтворюються звуки тварин (корови, кота, коня, свиня, гусей, півень, а також удари годинника, дзвону). Діти відгадують.

Висновок: (на слайді з’являється опорна картинка). То чим ми чуємо? (вухами). Вуха - орган слуху. Все, що ми чуємо - це звукові повідомлення. Повторіть хором: все, що ми чуємо - це звукові повідомлення.

  •   Слух так само, як і очі треба берегти. Гучна музика, різкі звуки, шум - негативно впливає на слух. Необхідно також оберігати вуха від простуди.

  1.  Відгадування ребуса.

  

Висновок.  (на слайді з’являється опорна картинка) 

Носом ми відчуваємо запах. Ніс - орган нюху. Повідомлення, які ми сприймаємо з допомогою носа, називається нюховими. Повторіть хором.

Діти, запахи бувають приємні та неприємні. Ви повинні знати, що неприємні запахи переважно попереджують нас про небезпеку. Наприклад, неприємний запах продуктів попереджає, що їх їсти не можна, бо вони зіпсовані.

  1.  

Робота з малюнками.

  •  Вчитель показує зображення цукерки та лимона.  
  •  Що ви можете сказати про ці об’єкти? (Цукерка солодка, лимон – кислий).

Висновок: (на слайді з’являється опорна картинка). Язиком ми відчуваємо смак їжі, тобто смакові повідомлення.

  1.  Проведення експерименту
  •  Діти, закрийте свої оченята і не відкривайте, поки я не дам команду. А тепер руками доторкніться до любого об’єкта, який є перед вами. Намагайтеся одержати якомога більше інформації про цей об’єкт, зрозуміти, що це.
  •  

Відрийте очі. Скажіть, чи зрозуміли ви, до чого були доторкнулися?

Висновок: (на слайді з’являється опорна картинка). Ми відчуваємо предмети, які торкаються нашої шкіри, тобто сприймаємо дотикові або тактильні повідомлення.

Словничок

Тактильне відчуття – це відчуття, що виникає при дії на шкіру.

Мусите пам’ятати, що не до всіх предметів можна торкатися. Слід берегти руки від гарячого, холодного, брудного.

  1.  Закріплення вивченого матеріалу

Робота в зошиті ст. 26 

1.Опрацювання завдання 1 в зошиті.

  •  Які повідомлення людина отримує за допомогою:
  •  Органів слуху? Звукові.
  •  Органів зору? Зорові.
  •  Органів смаку? Смакові.
  •  Органів нюху? Нюхові.
  •  Органів дотику? Дотикові.

2. Опрацювання завдання 2 в зошиті.

Дерево – велике, зелене. Чуємо шелест листя.

Пташка – маленька.  Чуємо спів.

Квітка – гарна. Чуємо шелест пелюсточків, а відчуваємо запах.

Сонечко – яскраве. Чуємо звук при нагріванні гілочок, піску, бляхи, а відчуваємо тепло.

Злива – грізна. Чуємо грім.

3. Опрацювання завдання 3 в зошиті.

Органи слуху – динаміки, навушники, стетоскоп.

Органи зору – окуляри, мікроскоп, бінокль, супутникова антена.

Органи дотику – термометр.

Словничок

Стетоскоп – це інструмент, за допомогою якого лікар слухає дихання пацієнта.

  1.  Підготовка до практичної роботи 
  2.  Повторення правил безпечної роботи.

Повторення правил безпеки ланцюжком.

  1.  Ознайомлення з інструкцією, визначення завдань.
  •  Сьогодні ми будемо удосконалювати свої навички роботи з мишею, а саме відпрацьовувати одинарне та подвійне клацання лівої кнопки миші, та навички набору українських слів на клавіатурі.

  1.  Практична робота з комп 'ютером

Прошу відкрити «Сходинки до інформатики».

Програма «Мильні бульки»

Мета. Закріпити навички роботи з мишею. Сформувати стійкі навички переміщення вказівника миші, одинарного та подвійного клацання лівої кнопки миші.

На екрані перед учнем пролітають мильні бульки. Завдання учня — клацати по них лівою кнопкою миші, щоб вони лопалися. В деяких бульках — метелики. По таких бульках треба клацнути двічі. Якщо гравець не встиг клацнути по бульці, вона летить угору, наштовхується на нижній край ширми і лопається, ширма при цьому

трохи опускається вниз. Гра закінчується, коли гравець клацне по ширмі, або коли

ширма повністю закриє поле гри.

За кожну бульку без метелика учень отримує 1 очко, а за бульку з метеликом — 5 очок. Через кожні 20 очок швидкість гри збільшується. 

Щоб розпочати гру, треба натиснути клавішу “пропуск” або клацнути лівою кнопкою миші по ширмі.

Перед тим, як розпочати нову гру, учень або вчитель може вказати швидкість гри. Клавіша “пропуск” використовується також для того, щоб перервати гру.

  1.  Змагання
  •  Зараз ми з вами проведемо змагання – хто найбільше набере балів – стане переможцем. Вибираємо програму «Мильні бульки». Приготувалися: 1,2,3 – почали.
  1.  Визначення переможців
  •  

В кінці уроку переможці дадуть мені свої щоденники.

  1.  Вправи для очей. Спостереження за котиком. (Додається) 

Програма «Кіт-риболов»

Мета: удосконалювати навички роботи на клавіатурі, введення слів українською мовою та знаків пунктуації.

  •  Закрийте програму «Мильні бульки», запускайте програму «Кіт риболов».

Сьогодні ви знову допомагатимете котикові ловити рибок. Але рибки тепер плавають зграйками. Кожна зграйка – це слово. Швидко шукайте літери на клавіатурі – і одержите слова. 

Рівень 7. Введення слів: “Чудово!”, “Молодець!”, “Вітаю!”, “Добре!”.

  •  Виберіть урок 3 і натисніть кнопку «Розпочати». Пам’ятайте, щоб одержати велику літеру натискаємо Shift+літера, щоб одержати символ натискаємо Shift+цифра.

Учні запускають на виконання програму «Кіт риболов» і працюють з нею.

  •  Закрийте програму «Кіт-риболов». А тепер закрийте вікно програми «Сходинки до інформатики». Повертайтеся до столу.

  1.  Підсумок уроку.
  •  Назви вид повідомлення, яку одержав Елзік, коли:
  •  послухав пораду друга;
  •  відчув мамині ніжні руки; 
  •  вдихнув аромат квітів;
  •  прочитав цікаву книжку;
  •  надкусив кусочок лимона і скривився.

Вчитель робить загальний висновок, що ми одержуємо інформацію, сприймаючи різні повідомлення.

Вправа «Мікрофон»

  •  Чи сподобалося вам на уроці?
  •  Що нового ви дізналися?
  •  Які є повідомлення за видом передачі інформації?
  •  

Які є повідомлення за способом сприйняття інформації?

  1.  Домашнє завдання.
  2.  Опрацювати матеріал в підручнику на ст. 63-66 
  3.  Виконати завдання 4 ст. 27 в зошиті. Інструктаж.

Слово вчителя.

 Працюйте завжди залюбки,

 Діліться радощами з другом.

 Навчайтесь в школі, діточки,

 Хай знання ваші міцними будуть!

PAGE   \* MERGEFORMAT 5


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20340. СОЦИАЛЬНО-ИСТОРИЧЕСКИЕ УСЛОВИЯ И ПРЕДПОСЫЛКИ ВОЗНИКНОВЕНИЯ ФИЛОСОФИИ. ОСНОВНЫЕ ЭТАПЫ РАЗВИТИЯ ФИЛОСОФСКОЙ КУЛЬТУРЫ 50 KB
  Социальноисторические условия и предпосылки возникновения философии. Необходимым условием возникновения философии выступает рост производительных сил общва техники трудовых умений и знаний. Из истории вы должны знать какие причины видят в основании греческого чуда которое в частности привело к возникновению философии.
20341. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ИСТОРИЧЕСКИХ ЭТАПОВ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ ФИЛОСОФИИ И НАУКИ. СОВРЕМЕННОЕ ПОНИМАНИЕ ФИЛОСОФИИ КАК НАУКИ, ЕЕ МЕСТА В СИСТЕМЕ НАУЧНОГО ЗНАНИЯ. НАУКА, ФИЛОСОФИЯ, ЦЕННОСТЬ 44 KB
  СОВРЕМЕННОЕ ПОНИМАНИЕ ФИЛОСОФИИ КАК НАУКИ ЕЕ МЕСТА В СИСТЕМЕ НАУЧНОГО ЗНАНИЯ. Наука в это время в целом входит в лоно философии. Одни социальноэкономические условия способствовали появлению философии и науки – атмосфера демократии возможность существования теоретического абстрактного знания.
20342. ПРИЧИНЫ И ЗНАЧЕНИЕ ПЛЮРАЛИЗМА ФИЛОСОФСКИХ УЧЕНИЙ. ОСНОВНОЙ ВОПРОС ФИЛОСОФИИ И ОСНОВНЫЕ ФИЛОСОФСКИЕ НАПРАВЛЕНИЯ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ФИЛОСОФИИ КАК НАУКИ 38 KB
  ОСНОВНОЙ ВОПРОС ФИЛОСОФИИ И ОСНОВНЫЕ ФИЛОСОФСКИЕ НАПРАВЛЕНИЯ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ФИЛОСОФИИ КАК НАУКИ. Для многих это признак слабости философии. В философии сегодня наиболее полно представлена самобытность человека.
20343. СПЕЦИФИКА ОБЪЕКТИВНОГО ИДЕАЛИЗМА. ОБЪЕКТИВНЫЙ ИДЕАЛИЗМ, РЕЛИГИЯ, РЕЛИГИОЗНАЯ ФИЛОСОФИЯ. ОБЪЕКТИВНЫЙ ИДЕАЛИЗМ ПЛАТОНА, ФОМЫ АКВИНСКОГО, Г. ГЕГЕЛЯ. ПЕРСПЕКТИВЫ ОБЪЕКТИВНОГО ИДЕАЛИЗМА 52 KB
  Но размышляя он приходит к выводу что известный тезис христианства о творении мира из ничто ничего нужно понимать так: есть некое Ничто существующее независимо от Бога. Но Бердяев считал что в таком случае никак нельзя обосновать свободу какая это свобода если все в мире подконтрольно Богу и все грехи мира падают на Бога. Но лишает христианского Бога роли господина всего существующего что для большинства христиан абсолютно неприемлемо. мы в силу общественной привычки и обучения часто без особых доказательств не говоря уже о...
20344. СПЕЦИФИКА СУБЪЕКТИВНОГО ИДЕАЛИЗМА. СОФИСТИКА, СКЕПТИЦИЗМ И СУБЪЕКТИВНЫЙ ИДЕАЛИЗМ. ИСТОРИЯ СТАНОВЛЕНИЯ СУБЪЕКТИВНОГО ИДЕАЛИЗМА ОТ БЕРКЛИ К КАНТУ. ОСНОВНЫЕ ТЕМЫ И ОСНОВЫ КРИТИКИ СУБЪЕКТИВНОГО ИДЕАЛИЗМА 63.5 KB
  Си – философское направление обостренно воспринимающее проблему тему ограниченности человеческого опыта знания откуда для него объективно вытекает что сознание человека творит мир. Для крайнего последовательного СИ это означает не только познавательно гносеологически творит мир т. человек своим сознанием делает то что мы называем считаем материальным миром. В античности склонялись либо к простому релятивизму у каждого свои взгляды на мир либо к благоразумию критика философских взглядов одновременно не отвергала а наоборот...
20345. ИСТОРИЧЕСКИЕ ФОРМЫ МАТЕРИАЛИЗМА. ФИЛОСОФСКИЕ, ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ И СОЦИАЛЬНЫЕ ПРЕДПОСЫЛКИ ВОЗНИКНОВЕНИЯ НОВОГО МАТЕРИЛАЗИМА В СЕР. 19 В. НОВЫЙ МАТЕРИАЛИЗМ В НАЧАЛЕ III ТЫСЯЧЕЛЕТИЯ 37 KB
  Это связано с тем что они делали ффию так или иначе критикуя или не соглашаясь с мифологией например сводя мир к водному началу Фалес Первым собственно М был Демокрит. Атомов и пустоты было Демокриту достаточно не только чтобы построить мир но и разработать первое в ффии учение о детерминизме; сменим им или противопоставив его мифологическим учениям о судьбе. Определенное положение мира в момент времени Т однозначно определяет положение мира в следующий момент времени т. если бы мир откатили на пять лет назад Вы снова бы читали о...
20346. СПЕЦИФИКА И ОСНОВНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ОНТОЛОГИИ. ЕДИНСТВО И МНОГООБРАЗИЕ МАТЕРИАЛЬНОГО МИРА. ПОНИМАНИЕ МАТЕРИИ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. УНИВЕРСАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА И ХАРАКТЕРИСТИКИ МАТЕРИИ. ДИАЛЕКТИЧЕСКАЯ И «ДУРНАЯ» БЕСКОНЕЧНОСТЬ. ПРИНЦИП МАТЕРИАЛЬНОГО ЕДИНСТВА МИРА 49.5 KB
  ПОНИМАНИЕ МАТЕРИИ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. УНИВЕРСАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА И ХАРАКТЕРИСТИКИ МАТЕРИИ. Это связано не только с тем материализму понятие материи ближе. В понятии материи сохранятся продуктивная диалектическая жизненная двойственность которой лишена категория бытия.
20347. СУБСТАНЦИАЛЬНАЯ, СУБЪЕКТИВНО-ИДЕАЛИСТИЧЕСКАЯ, РЕЛЯЦИОННАЯ КОНЦЕПЦИИ ПРОСТРАНСТВА И ВРЕМЕНИ. ПРОСТАНСТВО И ВРЕМЯ КАК АТРИБУТЫ МАТЕРИИ. ПРОБЛЕМА ТЕМПОРАЛЬНОСТИ 33.5 KB
  СУБСТАНЦИАЛЬНАЯ СУБЪЕКТИВНОИДЕАЛИСТИЧЕСКАЯ РЕЛЯЦИОННАЯ КОНЦЕПЦИИ ПРОСТРАНСТВА И ВРЕМЕНИ. Гипотезы об отдельном существовании времени как такового впечатляют но понимаются с трудом. Кинг чтото подобное использовал в своих по крайней мере двух произведениях; Сказка о потерянном времени; машины времени 2. Субъективноидеалистическая трактовка пространства и времени.
20348. ПОНИМАНИЕ ДВИЖЕНИЯ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. ОСНОВНЫЕ ФОРМЫ ДВИЖЕНИЯ МАТЕРИИ И ДИАЛЕКТИКА ИХ ВЗАИМОСВЯЗИ. ДВИЖЕНИЕ И РАЗВИТИЕ 43 KB
  ПОНИМАНИЕ ДВИЖЕНИЯ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. ОСНОВНЫЕ ФОРМЫ ДВИЖЕНИЯ МАТЕРИИ И ДИАЛЕКТИКА ИХ ВЗАИМОСВЯЗИ. Общее понимание движения в новом материализме. Специфику понимания движения в новом материализме можно дать как результат синтез итог диалектической спирали в области истории философии.