83270

Розмноження рослин. Поширення плодів та насіння в природі

Доклад

Педагогика и дидактика

Поширення плодів та насіння в природі. Поглибити знання школярів про будову рослин; формувати в учнів уявлення про розмноження рослин плоди і насіння пристосування рослин до поширення плодів у природі; формувати уміння аналізувати порівнювати встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами...

Украинкский

2015-03-12

398.5 KB

3 чел.

Урок природознавства. 2 клас

Тема.


Розмноження
  рослин.  Поширення плодів та насіння в природі.

Дослідницький практикум.

Мета. Поглибити знання школярів про будову рослин; формувати в учнів уявлення про розмноження рослин, плоди і насіння, пристосування рослин до поширення плодів у природі; формувати уміння аналізувати, порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між явищами природи, доводити, робити висновки; формувати потребу у пізнанні природи, проведенні спостережень за рослинами восени; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення. Виховувати любов до природи.

           Тип уроку:     урок засвоєння нового матеріалу.

         Методи, прийоми і форми роботи:   робота в групах, в парах;

         моделювання, вправа «мікрофон», елементи

         розвивального  навчання.  

        Обладнання:

       малюнок будови квіткової рослини,стебло помідори з квіткою, зав’яззю плоду та         достиглого плоду, мультимедіа, зразки плодів та насіння, малюнки живої та неживої природи, модель довкілля жолудя.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

  •  Всіх вас рада привітати у вашій школі. Я прийшла не сама, а з цією дівчинко. Думаю ви одразу впізнали її.  (Слайд 1) Тож давайте разом проаналізуємо сьогоднішній осінній день.

ІІ. Хвилинка спостережень.

Аналіз показників погоди(стан неба, опади,температура повітря)

  •   Урок наш буде незвичайний. Ми сьогодні постараємося самі дослідити і розібратися із завданнями уроку. І якщо ви самі не зможете  вирішити ту чи іншу проблему, звертатимемося до нашої гості, Золотинки, вона майже така як і ви, але ця дівчинка донька матінки Осені, тому знає дещо більше. Згода?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Вірш «Дивосвіт»( слайд 2)

Дивосвіт, дивосвіт!

Хто прдумав оцей світ?

Землю красну отаку

У зеленому вінку?

                                                

  •  Хто придумав світ?

  •  Яку природу створив Бог?  

  •  До якої природи належать рослини?

  •  Доведіть,що рослини належать  до живої природи.

(Рослини живляться, дихають,ростуть,розмножуються і помирають.)

  •  Які бувають рослини? (однорічні, багаторічні, дворічні)

  •   Без яких елементів неживої природи існування живої неможливе?

(Сонце, повітря, вода.)

- Пригадайте, які органи є у квіткової рослини.

- Подивимось на таблицю і перевіримо себе.

                

  •  Чи задумувались ви над тим, як розмножуються рослини?

  •  Навіщо плід і насіння? Як утворюються плоди та насіння?

  •  Отже,про що ми говоритимем сьогодні на уроці?

ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ (слайд 3)

ЩО ОЧІКУЄТЕ ВІД УРОКУ?     (слайд 4)

                            

ЗАВДАННЯ УРОКУ (СЛ  5)

ІV. Вивчення нового матеріалу

Демонструю стебло, листя, квіти, плоди помідори.

  •  На вашу думку. Як потрапила помідора до нас на город?
  •  Отже за допомогою чого розмножилась помідора? (насінням)
  •  Що приваблює нас в цій рослині?(плід)

     

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Ой вийду я за ворітонька -

Свою грушку посаджу.

Ой вийду я за ворітонька -,

Свою грушку піділлю.

Ой вийду я за ворітонька -

Моя грушка вже росте,

Ой вийду за ворітонька -

Моя грушка груші має.

Ой вийду я за ворітонька -

Свою грушку потрясу.

Ой вийду я за ворітонька -

Свої груші позбираю.

Подивимося які ще є плоди. (слайд 6,7)

- Вони всі одинакові?

- Чим відрізняються? (Плоди бувають різні за формою, розмірами, забарвленнями, твердістю, за кількістю насінин. Привабливі….)

Робота в парах.

Попрацюймо в зошиті.(Зєднати лініями рослини та їх плоди)

- Тепер, давайте, дослідимо як розповсюджується насіння.

Малюнок калини та лісового жолудя.(Слайд 8)

- Хто любить ласувати ягодами калини? (птахи)

- Жолудями? (білки, сойка)

(Головними розповсюджувачами насіння є дрібні тварини і птахи)

Малюнок липи і кульбаби.(Слайд9)

(Насіння багатьох рослин переноситься з місця на місце вітром)

Малюнок будяка та череди. (Слайд 10)

Насіння реп’яха (слайд) будяка, череди за допомогою шипів, колючок чіпляється до шерсті тварин чи одягу людини і так мандрує. А потім десь відчепиться, упаде на землю.

Поміркуйте і наведіть приклади хвойних рослин.

  •   Чи є у них квітка? (слайд 11)

4.Фізкультхвилинка

Вправи під музику

Робота в групах.

Розпізнати якого плоду насіння. В конвертики розкласти насіння гарбуза, соняшника, кукурудзи, яблука.

Отже, наша щедра осінь принесла багато овочів та фруктів, якими ми ласуємо щодня. Як їх заготовити на зиму?

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ  с 44.

Читання тексту «Як зберігати плоди»

Яблука, картоплю, груші, моркву, буряк люди зберігають у льоху.(СЛАЙД КАРТОПЛІ) А ще заморожують, висушують. Насіння теж треба вміти зберігати, щоб навесні посіяти на новий урожай. Зберігати  слід в бавовняних мішечках, на які наклеїти етикетки  з назвою культури і датою збору насіння. Можна для цих цілей використовувати невеликі паперові конверти, картонні коробки, банки.(СЛАЙД  НАСІННЯ)

V. Узагальнення і систематизація вивченого

МІКРОФОН

-З якого органа рослини утворюються плоди і насіння?

  •  Чи всі плоди і насіння одинакові?

  •  Як розповсюджуються насіння?

Моделювання довкілля жолудя.

- Що потрібно для того, щоб насінина проросла, виросла, зацвіла і знову принесла плоди? (Грунт, вода, сонце, повітря)

Домашнє завдання.

Прочитати статті на с.41-44.  Дати відповіді на запитання після статті.

В зошиті виконати завдання 3.

VІ. Підсумок уроку

- Яка тема уроку? (Слайд1)

- Чи справилися ми із завданнями? (Слайд 2)

- Чи ваші очікування здійснилися?

Релаксація

  •  Діти, ваші імена написані на сердечках.  Що,на ваш погляд, означає серце? (ЛЮБОВ)

Ще на початку нашого уроку ви сказали, що Бог створив світ. Хочу сказати вам, що творив Він його з великою любовю і хоче, щоб ми любили його так само. Щоб не робили ви у своєму  житті - робіть з любовю. Працюйте з любовю, вчіться з любовю, пізнавайте цей світ з любовю. Тож давайте зараз подаруємо свої сердечка до моделі довкілля жолудя, щоб виріс з нього могутній дуб.

        

- Чи сподобалось вам на уроці?

- Ви, діти, молодці! Дякую за урок!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77336. ИНТЕРВЬЮ КАК МЕТОД ИССЛЕДОВАНИЯ ЭФФЕКТА ПРИСУТСТВИЯ В СРЕДАХ ВИРТУАЛЬНОЙ РЕАЛЬНОСТИ 37.66 KB
  Статья посвящена опыту разработки метода исследования переживания эффекта присутствия в средах виртуальной реальности. Ключевые слова: виртуальная реальность; эффект присутствия. Наша работа посвящена исследованию эффекта присутствия основного фактора во многом определяющего виртуальную реальность и отличающего ее от традиционной объемной компьютерной графики.
77337. Использование жестовых интерфейсов при взаимодействии с объектами 151.5 KB
  Задача разработки трехмерных жестовых интерфейсов связана с задачами удаленного взаимодействия с реальными или виртуальными объектами. Таким образом возникает задача разработки новых удобных для осуществления основной деятельности пользователей...
77338. К проблеме психологического влияния сети Интернет 16.5 KB
  Начало XXI века ознаменовалось значительным ростом аудитории сети Интернет. Вместе с этим растет и время проводимое пользователями в сети появились и продолжают появляться разнообразные сервисы в том числе направленные на общение и взаимодействие между людьми. Однако до сих пор не существует единой точки зрения относительно психологического влияния сети Интернет.
77340. КОМПИЛЯТОР C89 ДЛЯ ПРОЦЕССОРА MCP 0411100101 26 KB
  Бахтерев ИММ УрО РАН Высокопроизводительные процессоры семейства MCp выпускаемые компанией Мультиклет основаны на оригинальной архитектуре с явным параллелизмом инструкций EPIC Explicitly Prllel Instruction Computing. Особенности кодирования параграфов позволяют выполнять их разным количеством связанных специальным коммутатором клеток функциональных устройств MCp; потенциально это количество может меняться во и время работы процессора. Ещё одной особенностью MCp является то что процессор вносит изменения в память системы как...
77341. Язык программирования 0xfb.L 65.5 KB
  Близится выход С0x новой расширенной версии С которая может стать тем самым инструментом но стандарт С сам по себе очень сложен синтаксис система типов виртуальные методы не все компиляторы поддерживают все возможности поэтому расширение кажется спорным решением. Концепция является результатом развития идей метапрограммирования Lisp Nemerle и сводится к динамическому выстраиванию окружения состоящего из типов переменных и операторов во время компиляции. В процессе компиляции каждое выражение синтаксическая конструкция...
77342. МАНИПУЛЯТОРЫ ДЛЯ СИСТЕМ НАУЧНОЙ ВИЗУАЛИЗАЦИИ 244.5 KB
  И если для средств вывода уже есть такие мощные средства как системы типа Cve стерео очки стерео мониторы и шлемы виртуальной и расширенной реальности то в области средств ввода или манипуляторов таких решений очень мало и не имеют большого распространения. Нами была поставлена задача разработать интерфейс для работы с виртуальными объектами в котором бы учитывались достоинства и недостатки уже существующих манипуляторов и который был бы максимально прост и естественен в использовании. Обзор существующих решений Был проведён критический...
77343. Манипуляция объектами в системах компьютерной визуализации 38.5 KB
  Серьезной задачей в системах визуализации является обеспечение различных действий с визуальными объектами при работе с трехмерной графикой. Как правило, при реализации методов непосредственного манипулирования с визуальными объектами все операции проводятся в основном окне вывода