83271

Розв’язування прикладів і задач, що містять множення числа 7. Рівняння на знаходження невідомого від’ємника

Доклад

Педагогика и дидактика

Мета: вправляти у розвязання задач та прикладів що містять множення числа 7 вивчені випадки арифметичних дій; закріпити вміння розвязувати рівняння на знаходження невідомого відємника; розвивати вміння що потребують нестандартного мислення винахідливості; формувати абстрактне мислення...

Украинкский

2015-03-12

69 KB

3 чел.

PAGE   \* MERGEFORMAT 6

           Математика

Тема. Розв’язування прикладів і задач, що містять множення числа 7. Рівняння на  

знаходження невідомого від’ємника.

Мета: вправляти у розв’язання задач та прикладів, що містять множення числа 7,

вивчені випадки арифметичних дій;

закріпити вміння розв’язувати рівняння на знаходження невідомого від’ємника;

розвивати вміння, що потребують нестандартного мислення, винахідливості;

формувати абстрактне мислення, стійкий інтерес до знань, позитивну                                                                                    мотивацію;

виховувати повагу до людей різних професій.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Форма проведення: урок-дослідження.

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиці, конверти з диференційованим завданням,

                     ілюстрації, аудіозапис,  книги про різні професії.

                                                     Хід уроку

І. Організаційна частина

   1. Представлення

      - Доброго дня!

       Життя вам довгого,

       Здоров’я – доброго,

       Настрою – гарного.

    - Сьогодні урок математики  з вами проведу я, учитель початкових класів  Білоцерківської загальноосвітньої школи № 11, Грушко Олена Петрівна.

    2. Визначення настрою учнів

    - Перед кожним з вас – сонечка з різним настроєм. Оберіть, яке з них відповідає  вашому настрою, а потім порівняємо, чи змінився він до кінця уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Робота в парах.

  - (Слайд 1) Розставте числа в порядку зростання і таким чином дізнаєтесь ключове слово  нашого уроку. (Учні працюють у парах з розрізними картками).

100

53

32

78

92

44

61

86

Ї

О

П

Е

І

Р

Ф

С

  - Яке ключове слово уроку? (Слайд 2) (Професії).

  2. Технологія «Мікрофон» (Протягом уроку слідкуйте за своїми відповідями і  користуйтеся словами-опорами).

   -  Яку професію ви хотіли б обрати?

   -  Що потрібно робити, щоб ваша мрія здійснилася? ( На дошці – «Я вважаю …»,    

      «На   мою думку…»)

  •  Отже, сьогодні на уроці математики ви станете дослідниками, науковцями, будете досліджувати, роль математики у здійсненні ваших мрій.
  •  Супроводжувати протягом уроку нас буде хлопчик Професійко. (Звертаю увагу дітей на дошку). Розглянемо, який конструктор уроку він вам приготував. (Усний рахунок, розв’язування задач, геометричний матеріал, розв’язування рівнянь, фізкультхвилинка).

ІІІ. Робота над темою уроку. 

Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися (Слайд 3) розв’язувати приклади і задачі, що містять множення числа 7, розв’язувати рівняння на знаходження невідомого від’ємника, досліджуватимемо, яку роль відіграють знання з математики в житті людей різних професій.

 -  Світ професій дуже різноманітний, але всіх їх можна об’єднати в певні групи. (Слайд 4) Які саме?

1. Дослідимо першу групу «Людина – людина».

  - Професії якої групи найпоширеніші у житті? («Людина-людина»)

- Які професії цієї групи знаєте? (Слайд 5) (Вчитель, продавець, лікар)

Усний рахунок

а) Веселий ярмарок

- Відправляємось на веселий ярмарок. Частина учнів, у кого на партах корзинки, купуватимуть овочі та фрукти. Розв’язавши приклади ви  дізнаєтесь, скільки мг вітаміну С міститься у 100 г різних продуктів. Адже зараз осінь, потрібно вживати овочі та фрукти.

    7 ⋅ 5 – 33 =  _  (2  мг у 100 г  винограду).   7 ⋅ 4 – 23=  _  (5 мг у 100 г моркви).

   42: 6 – 4  = _  (3  мг у 100 г яблук)                  41 – 3 ⋅ 7 = _ (20 мг у 100 г цитрусових).

  •  Потрібно вживати овочі, вони дуже корисні для організму людини.

-  З іншими учнями дослідимо, які вміння необхідні продавцю для роботи

7 ⋅ 3   35 – ч

7 ⋅ 8             3 – с

7 ⋅ 5             56 – о

7 ⋅ 4              7 - і ТОЧНІСТЬ

42: 6            21 – т

18: 6            9 – ь

 7 ⋅ 9              28 – н

 45: 5            63 – т

-  Отже, чи зможе продавець працювати не знаючи математики? (Ні).

б) Загадка.

Ось до класу всіх скликає голосистий наш дзвінок,

І ми радо поспішаємо

Не в садок, а на …    (урок).

-  Люди яких професій зустрічаються в школі? (Вчитель, бібліотекар, психолог)

- Вчитель повинен не лише навчати, а й перевіряти їхні знання. Зараз ми дослідимо, чи потрібні вчителю знання з математики ї хто з вас може обрати цю професію.

Групова робота «Знайди помилку».

-  У вас на столах – золотий ключик. З якої він казки? (Буратіно). На ключику –  приклади з помилками. Потрібно їх знайти і виправити.

(41 – 35) ⋅ 5 = 30                          50 – 7 ⋅ 4 = 30 (22)

-  Чим цікаве число 30? (30 учнів в класі).

- Що можете сказати про число 22? (двоцифрове, парне, це сьогоднішній день).

 (Запис в зошиті       22  жовтня

      Класна робота)

Каліграфічна хвилинка. (Слайд 6)

 Завдання (усно)

1. Задумане число збільшили на 23 і дістали 24.

- Яке число задумали? (1)

2. Не виконуючи дій сказати, на скільки сума в 1 прикладі більша за суму в другому прикладі.

 37 + 15 + 22

 37 + 15 + 24  (На 2)

3.  Продовж ряд (1, 2 …)

- Записати в зошиті усі можливі двоцифрові числа з даних цифр.

- Пам’ятайте,  писемне мовлення повинно бути зрозумілим для всіх. Тому пишіть каліграфічно і старанно.

Самоперевірка зі слайдом

11, 12, 13, 21, 22, 23, 31, 31, 33. 2. «Людина і техніка».

     Загадка

Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину –

Усіх коней обжену,

Куди хочеш побіжу (автомобіль)

- Яка група професій пов’язана з цим словом? (Людина і техніка). (Слайд 7)

- Які професії ви знаєте з цієї групи?  (Водій, пожежник, електрик, токар)

        Робота з підручником

Задача 249.

Аналіз задачі

Читає вчитель

-  Про кого говориться в задачі?

- Чи можемо відразу дізнатися, на скільки більше деталей став обробляти робітник за восьмигодинний робочий день?  (Ні).

- Чому?  (Бо ми не знаємо, на скільки більше деталей став обробляти за одну годину).

- Як про це дізнатися? (Порівняти два числа, знайдений результат помножити на кількість годин).

Схема розв’язання  

  •    -

  •  

(Учні самостійно розв’язують задачу за схемою, звіряють свій розв’язок з контрольним записом на дошці).

Геометричне завдання. (Парна робота).

  Здається, проста річ така,

  Як гайка чи гвинти, -

  Без них не зробиш літака

  І поїзду не йти…

-  Отже, професія токаря дуже важлива. Він повинен точно робити виміри. Зараз ми з вами будемо в ролі токаря.

Завдання. Перед вами конверти з геометричними фігурами. Потрібно обрати одну фігуру і знайти її периметр. (Яка фігура зайва?).  

Периметр прямокутника  -  7 + 3 + 7 + 3 = 20 см.

Периметр трикутника – 8 + 6 + 6 = 20 см.

Отже, дослідивши ці професії, скажіть, чи потрібні знання з математики при виборі цих професій? (Так).

3. «Людина і художні образи».

Релаксація.

- А зараз ми з вами поринемо у світ прекрасного.

- Які професії пов’язані з художніми образами? (Слайд 8)

- За соціальними опитуваннями молодь обирає творчі професії (актори, співаки). І ми будемо акторами.

  Хто ж там, хто вже так стомився,

  І наліво нахилився?

  Треба дружно нам всім встати

  Фізкультпаузу почати.

- Уявіть, що ви в лісі. (Слайд 9) За допомогою рухів зобразіть лісових мешканців (квітка, дерево, зайчик, пташка).

4. «Людина і природа».

- Не менш цікаві професії групи «людина – природа». (Слайд 10)

- Якого птаха називають санітаром лісу?

- Якого птаха вважають символом мудрості?

- Сова підготувала вам завдання, але щоб їх виконати потрібно повторити назви компонентів при відніманні.

-  Як знайти невідомий від’ємник?

- Виберіть в завданні 251 рівняння, де потрібно знайти невідомий від’ємник.

- Краса і ніжність класу розв’язують перше рівняння, сила і мужність – друге рівняння. (Два учні - біля дошки).

- Розв’язавши правильно перше рівняння ви дізнаєтесь, за скільки секунд сова пролетить 100м за здобиччю. (8 секунд), друге рівняння – скільки років в середньому живе сова (18).

- Що спільного в розв’язках? (8 одиниць).

- Чим відрізняються ці числа? (Одноцифрове і двоцифрове).

- Отже, щоб бути лісником потрібно знати математику.

5. «Людина – знакові системи» (Поліграфія, маркетолог, оператор).

- Оператор, редактор, перекладач, маркетолог, менеджер? До якої групи відносяться ці професії?

- Для чого рекламують товари, різні передачі? (Щоб зацікавити людей).

- Зараз ви спробуєте прорекламувати працю.

        Групова робота «Склади прислів’я».

     7    ⋅      8       =          56

Хто       добре   працює,   тому   і   щастить.

 

   42 : 6 = 7

  Чесна    праця   –   наше    багатство.

    7                   ⋅             9      =            63

Не одежа   красить   людину,   а добрі     діла.

Хвилинка – цікавинка «Логічна атака».

    2

    3

  4

 5

  5

   10

  17

  ?

-  Який логічний зв'язок між парами чисел?

- Яке число потрібно вставити в останньому стовпчику?

(2 2+ 1 = 5…                      5 5 + 1= 26)

-  Отже, пропущене число – 26.

IV. Підсумок уроку (Слайд 11)

- Що нового дізналися сьогодні на уроці?

- Що досліджували?

- Перед вами світлофор.

Червоний колір – завдання 253 (повторити одиниці вимірювання довжини).

Жовтий колір – завдання 254.

Зелений колір – творче завдання (описати або намалювати улюблену професію).

- Домашнє завдання оберіть за бажанням. Хто впевнений в своїх силах – виконайте всі завдання.

- Оберіть сонечко, яке відповідає вашому настрою в кінці уроку.  

- У кого змінився настрій?

- Ви ще маленькі, ваші мрії будуть змінюватись. Але кожен з вас повинен пам’ятати – яку б професію ви не обрали, скрізь необхідно володіти знаннями з математики.

Виставка книг.

-  Звертайтесь до бібліотеки і продовжуйте знайомитись з різними професіями.

- За активну роботу та на згадку про наш урок отримайте медаль «Юні дослідники». (Слайд 12). В світі є ще багато цікавого, досліджуйте, не зупиняйтесь.

   Збіг урок наш, як коротка мить.

   Дуже швидко час летить.

   Ще попереду у вас багато кроків:

   І цікавих, і важких уроків.

   Завдання покличуть в майбуття.

   Тож старайтесь вправно все вивчати!

    Пам’ятайте: учня скарб – знання!

  •  Дякую вам, діти, за співпрацю.

 

           

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13686. Семья более священна, чем государство 16.82 KB
  €œСемья более священна чем государство€. Папа Пий XIСемья это малая группа члены которой связаны брачными узами или родственными отношениями общим бытом и взаимной ответственностью. Семья является ячейкой общества а значит важной частью государства. Папа Пий XI счита
13687. «Создает человека природа, но развивает и образует его общество» (В.Г. Белинский) 14.28 KB
  Создает человека природа но развивает и образует его общество В.Г. Белинский.Человек это существо биологическое и социальное. Всю свою жизнь он проходит процесс социализации приобщению к традиционным ценностям устоям окружающего мира. Этот процесс ограничен двум
13688. Только существо, обладающее разумом, может быть неразумным. Животные не совершают неразумных действий 14.24 KB
  Только существо обладающее разумом может быть неразумным. Животные не совершают неразумных действий Т. Ойзерман В данном изречении Ойзерман поднимает проблему ответственного отношения человека к продуктам своей мыслительной деятельности.Эта проблема по моему мн
13689. Человек немыслим вне общества 16.55 KB
  Человек немыслим вне общества Л.Н. Толстой Лев Николаевич Толстой великий русский писатель второй половины XIX начала XX вв. Его творчество поражает читателя глубочайшими философскими смыслами. Человек немыслим вне общества как это понять Чтобы грамотно сформул...
13690. Человеческий ребенок в момент рождения не человек, а только кандидат в человека 18.39 KB
  Человеческий ребенок в момент рождения не человек а только кандидат в человека. А. Пъерон Человек это высшая ступень живых организмов на Земле субъект общественноисторической деятельности и культуры в котором биологическое и социальное начало тесно взаимосвязан
13691. Закон не может быть законом, если за ним нет силы, могущей принудить 15.82 KB
  Закон не может быть законом если за ним нет силы могущей принудить Д.Гарфилд Высказывание Джеймса Абрахама Гарфилда американского политика и президента США жившего в 19 веке продолжает сохранять актуальность и сегодня. Закон как нормативноправововй акт не мож...
13692. Законы должны для всех иметь одинаковый смысл 14.91 KB
  Законы должны для всех иметь одинаковый смысл Ш. Монтескье Ш. Монтескье этим высказыванием хотел сказать что в не зависимости от пола возраста национального признака и других критериев закон должен быть общим для всех одинаковым. Не должно быть таких людей которые ...
13693. Эссе. Кто, имея возможность предупредить преступление, не делает этого, тот ему способствует 13.88 KB
  Кто имея возможность предупредить преступление не делает этого тот ему способствует.СенекаЯ полностью согласна с утверждением римского философа. Действительно человек который может предупредить избежать преступления и не делает этого становится его соучастник
13694. Подчинившись закону толпы, мы возвращаемся в каменный век 14.57 KB
  Подчинившись закону толпы мы возвращаемся в каменный векС. Паркинсон Данная мудрость высказанная английским публицистом Сирилом Паркинсоном является актуальной на протяжении всей человеческой жизни. Толпизм является пороком современного человека потому что сл