83272
Водойми України
Доклад
Педагогика и дидактика
Що ми називаємо водоймами це місця у природі з водою: річки озера джерела моря океани. Природа створила джерела озера річки моря океани. Тому під час танення снігу дощу частина води стікає в річки а решта проникає в землю і пісок до глини яка майже не пропускає воду.
Украинкский
2015-03-12
395.5 KB
9 чел.
Тема: Водойми України
Мета: формувати поняття про форми земної поверхні України; продовжувати вчити дітей працювати з картою, називати водойми та розрізняти їх між собою; розвивати пізнавальний інтерес, уміння логічно мислити та спостерігати; виховувати екологічну культуру.
Обладнання: фізична карта України, кружечки синього, коричневого, зеленого, жовтого кольорів, дидактичний матеріал «Риби», сигнальні картки, мультимедійний супровід, Т.Гільберг, Т.Сак. Природознавство: підручник для 1 класу.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація класу.
Ось і все дзвенить дзвінок він нас кличе на урок.
Тож і ми часу не гаєм працювати починаємо.
Фенологічні спостереження.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Урок сьогодні, друзі, незвичайний.
Тому берімось до завдань негайно.
Щоб ви знання міцні сьогодні мали,
Крапля казкова знову до вас завітала.
З нею чарівні краплі-сестрички,
Всі загадкові, хоча й невеличкі.
Діти, памятаєте, до нас на урок приходила Краплинка і обіцяла повернутися. Сьогодні разом з вами вона хоче зробити нові відкриття про водойми України.
ІІІ. Повторення вивченого.
Краплинка спочатку просить пограти в гру «Логічна павутинка», згадати все, що ви вчили про природу на попередніх уроках.
Діти, Краплинка до якої природи відноситься?
Якою може бути вода? (тверда, рідка, газоподібна)
ІV. Спільне відкриття нових знань.
Що ми називаємо водоймами? (це місця у природі з водою: річки, озера, джерела, моря, океани). Чи можна прожити на землі без води? (відповіді дітей)
Вода вічна мандрівниця. Природа створила джерела, озера, річки, моря, океани. А людина ставки, канали, водосховища. Усі водойми в природі починаються з маленького джерельця. А ви знаєте де народжується джерело? (під землею). Щоб зрозуміти, як вода витікає з-під землі, проведемо дослід.
V. Дослідницька діяльність.
Тому під час танення снігу, дощу частина води стікає в річки, а решта проникає в землю і пісок до глини, яка майже не пропускає воду. Під землею вода очищується і вже чистою виходить на поверхню. Так утворюються джерела.
Крім звичайних джерел є ще й мінеральні, вода яких є лікувальною. Отже, разом з Краплинкою ми дізналися про таку водойму, як джерело.
VІ. Розповідь вчителя.
Наступна водойма, з якою нас хоче познайомити Краплинка це є річка.
А з чого ж починається річка? Звичайно, зі струмка. (вірш про струмок)
Пробігав ліском струмок дзюркотлива стрічка.
Та скотився в рівчачок і побачив річку.
Лоскотливо доторкнувсь, дзенькнув камінцями,
Сонним хвилям усміхнувсь й сонцю з промінцями.
І прокинулась ріка та й затанцювала.
А від пісеньки струмка іще більша стала!
Понесла веселий спів за високі гори,
Щоб струмочок звеселив океан і море!
Робота з фізичною картою України.
Якщо уважно подивитися на карту, можна побачити, що річка починається з маленької синьої смужки, а потім стає все більшою і більшою. Це в неї впадають інші дрібні річечки, і вже всі разом вони подорожують до моря.
Дністер гірська річка. Бере початок у Карпатах. Коли тане сніг, ця гірська річка стає дуже бурхливою та виходить із берегів.(показую на карті)
Фізхвилинка (під музичний супровід «Із блакитного струмка)
Наступна водойма, з якою нас хоче познайомити Краплинка це озеро. Є озера з прісною та солоною водою. Вони як і річки поповнюють свої запаси підземними водами, дощовими та талими. Озера як і річки природне багатство нашої держави.
Озеро відрізняється від річки тим, що не має звязку з морем. Найбільші озера в Україні це Шацькі озера. А серед них - озеро Світязь. Є ще такі відомі як Синевір, Ялпуг та інші.
Мандруємо далі з Краплинкою і відкриваємо ще одну водойму - болото. А утворюється болото з озера, яке замулюється і швидко заростає рослинами. Болото нагадує луку, але по ньому ходити небезпечно, бо можна провалитися і дуже тяжко вибратися з нього.
Краплинка хоче ще повідомити про те, що на берегах річок та озер живе багато птахів. Це дикі качки, лебеді, лелеки, чаплі. У водоймах водиться багато риби. Ми для пиття також беремо воду з річки, відпочиваємо на берегах річок та озер, дихаємо свіжим повітрям, по річках перевозять вантаж, пасажирів.
Робота з підручником с.91(розглянути малюнки і дати відповіді на запитання).
А зараз ми з вами пограємо в гру «Лови рибку». Ви маєте згадати і назвати риб, які живуть у річках та озерах.
Практична робота з картою України (в парах).
(У дітей на партах карти України, кружечки різних кольорів. Учні виконують завдання вчителя та називають які вони знайшли гори, рівнини, річки та озера).
Діти, подивіться на карту України і давайте знайдемо гори, рівнини, річки та озера. Для цього ми скористаємося кружечками, які є у вас на парті. Гори ми накриємо коричневим кольором, рівнини зеленим або жовтим і річки та озера синім або блакитним.( Учні знаходять на карті водойми, гори, рівнини та називають).
Екологічне виховання.
Вода життя. Без води загинуть усі. Треба розчищати джерельця, не забруднювати річок, не знищувати рибу, а розводити її.
Запамятайте назавжди: вода - джерело життя, символ живого.
Х.Підсумок уроку.
Краплинка скоро залишить наш клас. Але перш ніж вона помандрує далі у хмаринці, вона хоче побачити, що ви запамятали на уроці. Давайте пограємо в гру «Так чи ні».
Гра «Так чи ні» (сигнальними картками).
І зараз ми ще раз згадаємо про які водойми ми говорили на уроці. Попробуйте відгадати їх у загадках.
З-під землі свій шлях долає.
Непримітне й невеличке,
Поїть ріки і кринички. (Джерело)
Не ліс, а шумить. (Річка)
Човни не плавають і ходити не можна. (Болото)
Верби свої опускають косички.
Місяць і зорі туди заглядають.
Як оце дзеркало всі називають? (Озеро)
Молодці! Працювали гарно. Мені сподобалась ваша робота на уроці. Вдома розкажете батькам, що робили на уроці і що нового дізналися.
На парти вам приготувала Краплинка сонечка. Домалюйте, будь-ласка, ротик і покажіть який настрій був у вас на уроці і чи сподобалось вам відкривати нові знання разом з Краплинкою? Дякую за урок! Краплинка не прощається з вами, а знову говорить: «До зустрічі!». Вона запросить нас у мандрівку по морях нашої країни і ми знову дізнаємося багато цікавого.
SHAPE \* MERGEFORMAT
PAGE \* MERGEFORMAT 6
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
82355. | ГЛАВНЫЕ ПЛОЩАДИ МИНСКА В РАЗРАБОТКЕ ЭКСКУРСИОННОГО МАРШРУТА | 404 KB | |
Цель работы – разработка экскурсионного маршрута по главным площадям Минска. Методы исследования: анализ и синтез, сравнение, исторический и логический, историко-сравнительный, метод описания. Результаты внедрения: маршрут внедрён и функционирует на базе туристической фирмы города Минска ТУП «ВЛБ-ТРЭВЕЛ». | |||
82356. | Разработка системы мониторинга радиоизлучений в районе железнодорожного вокзала | 9.01 MB | |
Цель проектирования - повышение эффективности обнаружения несанкционированных радиоизлучений. Обоснован состав переносного поста. Разработана структурная схема системы и взаимосвязь постов друг с другом и с центром антитеррористической деятельности. Произведен выбор необходимого оборудования и методика применения системы. | |||
82357. | Биоакустика птиц | 247 KB | |
Биоакустика – это наука, объединяющая биологию и акустику. Биоакустика занимается изучением звуковой сигнализации у животных, способов связи между животными, механизмов образования и восприятия у них звуков, а также принципов кодирования и декодирования передаваемой информации в живых... | |||
82358. | Интерактивная база данных по дендраклиматологии | 465.5 KB | |
5 Базы данных. Дендроклиматология пустила корни в летней школе в 2000 году за это время накоплено большое количество данных. В связи с этим появились цели структурировать базы данных накопленные в течение всего периода изучения дендроклиматологии в летней школе. | |||
82359. | Умерла ли басня? И если да, то почему? | 162.5 KB | |
Проблема современной басни. Сам собою напрашивается вопрос что у внимательного и любопытного читателя что у опытного литературоведа: неужели жанр басни изжил сам себя Между филологами XIX века возникла полемика о происхождении басни и приоритете одной из двух теорий её появления. | |||
82360. | Роль нефтяных ресурсов в экономике, промышленности и жизни современной цивилизации | 1.15 MB | |
Есть общепризнанное мнение, что почти все процессы в нашем современном мире напрямую связаны с нефтью. Люди активно используют её как топливо для средств передвижения, машин и различных механизмов, в химической промышленности, в энергетике. | |||
82362. | Проектирование вычислительной локальной сети | 419 KB | |
Цель: Спроектировать локальную вычислительную сеть малого предприятия либо группы компьютерных классов учебного заведения. Объект исследования: Объектом курсовой работы является процесс проектирования локальной вычислительной сети... | |||