83275

Текст – розповідь. Екскурсія в село Шевченкове

Доклад

Педагогика и дидактика

Обладнання: матеріал для кросворду мультимедійна презентація Екскурсія в село Шевченкове Хід уроку Організація класу Мотивація навчальної діяльності Хвилинка поезії Учні читають акровірш Ти мусиш нам співця назвати Адже умів лиш він один Рабів німих так захищати.

Украинкский

2015-03-12

117 KB

1 чел.

Уманська міська гімназія

Уманської міської ради

Черкаської області

Урок з української мови в 3 класі

Текст – розповідь

Екскурсія в село Шевченкове

підготувала вчитель

початкових класів

Коба Наталія Яківна

Умань 2014

Тема. Текст – розповідь. Екскурсія в село Шевченкове.

Мета: Формування ключових компетентностей:

- вміння вчитися – зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

- загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури;

- соціальної – працювати в групі;

- громадянської – усвідомлення своєї належності до різних елементів етносоціального середовища;

предметних компетентностей: поглиблення знання про життєвий шлях Т. Г. Шевченка; виховувати  патріотичні почуття, прищеплювати любов до рідного краю.

Обладнання: матеріал для кросворду, мультимедійна презентація «Екскурсія в село Шевченкове»

Хід уроку

  1.  Організація класу
  2.  Мотивація навчальної діяльності

Хвилинка поезії

Учні читають акровірш

Ти мусиш нам співця назвати,

Адже умів лиш він один

Рабів німих так захищати.

А хто так оспівав, як він

Садок вишневий коло хати?

Дмитро Білоус

- Яке ім’я зашифроване?

- Які у вас виникають асоціації з цим ім’ям?

Асоціації

Діти, сьогодні на уроці ви вчитиметесь складати розповідь, висловлюватимете свої враження про екскурсію в с. Шевченкове.

  1.  Вивчення нового матеріалу

Діти об’єднуються в групи

1група. 

Учні представляють власні презентації, розповідають про с. Моринці.

На Черкащині, в селі Моринці, у родині селянина кріпака народився хлопчик  Тарас. Що означає слово «кріпак»? Це людина, прикріплена до землі, яка належить панові. Пан міг кріпака продати, купити, виміняти, як річ.

2група. 

Учні групи розповідають про дитинство Тараса в селі Кирилівка.

У Кирилівці минули дитячі роки Тараса. Є в селі музей Тараса Григоровича. В селі збереглась хата дяка, в якій вчився Тарас. У вишневому садку могила матері, яка молодою пішла з життя, залишивши осиротілих дітей.

Тепер село Кирилівка називається Шевченкове. Ми побували на екскурсії там і поділимося з вами своїми враженнями про екскурсію.

Бесіда

- Діти, коли ви їздили на екскурсію в с. Шевченкове?

- Чому ви їздили на екскурсію?

- Де ви побували в селі?

- Що нового ви дізналися про життя Т.Г. Шевченка?

- Які враження у вас викликала ця екскурсія?

Словникова робота: село Шевченкове, предмети побуту, колекція, праворуч, дрімає, із запахом м’яти і любистку, лагідні обійми, спочиває, Тарасова мати, згодом, старезний дуб, свідок Тарасового дитинства, ледве, Тарасова земля, доторкнутись до краси.

Складання плану розповіді

План

  1.  У музеї Т. Г. Шевченка.
  2.  Хатина батьків Тараса.
  3.  Біля могили матері.
  4.  Старезний дуб.
  5.  Враження від екскурсії.

Фізкультхвилинка

  1.  Закріплення вивченого матеріалу.

Технологія «Павутинка».

Діти сідають у коло. В руках одного з дітей клубочок ниток.

Під час  виконання вправи кожен учень отримує клубочок, матиме можливість висловлювати свою думку, враження про екскурсію.

В травні ми їздили на екскурсію в село Шевченкове. Побували в музеї, де зібрані фотографії із зображенням Т. Г. Шевченка, його рідні. В музеї побачили багато предметів побуту тих часів. Найбільше нас вразила колекція вишитих сорочок.

Праворуч від музею в яскравих променях сонця дрімає хатина батьків Тараса. В рушниках, із запахом м’яти і любистку, вона прийняла нас у свої лагідні обійми.

Від хати стежка привела нас до могили, де спочиває добра і мудра Тарасова мати.

Згодом поїхали до старезного велетенського дуба – свідка Тарасового дитинства.

Стали у коло і ледве охопили його руками. На цій Тарасовій землі побачили красу садів. Пройшлися стежинами дитинства поета. Нам дуже сподобалося екскурсія.

Фізкультхвилинка для очей.

Закріплення вивченого матеріалу.

Запис тексту – розповіді в зошити.

Перевірка написаного. Редагування тексту.

  1.  Розгадування кросворду

Записати пропущені слова, прочитати слово у виділеному стовпці.

1)… вишневий коло хати.(Садок). 2)Поговоримо тихесенько в … (неволі) з тобою. 3)Додолу … (верби) гне високі, горами хвилі підійма. 4)… (Зоре) моя вечірня, зійди над горою. 5)Поклала … (мати) коло хати, маленьких діточок своїх. 6)Реве та стогне … (Дніпр) широкий.

 

 

 

 

К

 

 

 

 

 

 

О

 

 

 

 

 

 

 

Б

 

 

 

 

 

 

З

 

 

 

 

 

 

 

А

 

 

 

 

 

 

 

Р

 

 

В якій книзі – збірці можна прочитати вірші Т. Г. Шевченка?

Хто такий кобзар?

Чому Тарас Григорович Шевченко обрав саме таку назву для своєї збірки  віршів?

Підсумок уроку.

Ми вчимося у Тараса Шевченка любити рідну землю, рідний народ, рідну українську мову, матір свою.

Пам’ятайте його слова «чужому научайтесь й свого не цурайтесь».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42213. Облік кредитних операцій 124.5 KB
  Чинним банківським законодавством України кредит (кредитні операції) визначаються як вид активних операцій, пов’язаних з наданням клієнтам коштів у тимчасове користування або прийняттям зобов’язань про надання коштів у тимчасове користування за певних умов
42214. ИССЛЕДОВАНИЕ МАТЕМАТИЧЕСКОЙ МОДЕЛИ ПЬЕЗОЭЛЕКТРИЧЕСКОГО ИСПОЛНИТЕЛЬНОГО УСТРОЙСТВА 1.9 MB
  Целью работы является изучение математических моделей и исследование характеристик исполнительного устройства построенного на основе пьезоэлектрического двигателя микроперемещений. Исполнительные устройства на основе пьезоэлектрических двигателей ПД позволяют получить субмикронную 107108м точность позиционирования в диапазоне перемещения до 103м и при этом обеспечить полосу пропускания свыше 1кГц. На основании приведенных выше уравнений может быть составлена структурная схема пьезоэлектрического исполнительного устройства см.
42215. ИЗУЧЕНИЕ КОНСТРУКЦИИ И ПРИНЦИПА ДЕЙСТВИЯ УГОЛЬНОГО МИКРОФОНА И ЭЛЕКТРОМАГНИТНОГО ТЕЛЕФОНА 106 KB
  Действие угольных микрофонов основано на изменении угольного порошка под влиянием звуковых колебаний воздействующих на мембрану микрофона. Устройство микрофона в упрощенном виде и способ его включения в электрическую цепь показаны на рис. Постоянная составляющая этого тока i0 является током питания микрофона; переменная составляющая разговорным током i .
42216. Огляд систем керування базами даних (СКБД) 80 KB
  Завдання Відповідно до варіанту з таблиці 1 знайти в періодичній літературі та мережі Інтернет інформацію про СКБД. У додатках наводяться формули таблиці схеми якщо вони суттєво полегшують розуміння роботи. Якщо в роботі є рисунки і таблиці які розташовані на окремих аркушах їх слід включати до загальної нумерації. Таблиці Цифровий матеріал доцільно подавати у вигляді таблиць.
42217. Нейросетевое прогнозирование. Методические указания 204 KB
  В наиболее распространенном случае ИНС обучается прогнозу на 1 отсчет времени вперед используя предыдущих значений. Другими словами на вход ИНС предъявляется вектор и требуется чтобы на выходе ИНС появилось значение: . Обучение ИНС производится по известному временному ряду .
42218. Моделирование источника заявок в системе массового обслуживания в среде Simulink 23.5 KB
  Источник генерирует последовательность однородных заявок отличающихся моментами времени появления. Интервалы времени между моментами появления заявок являются случайными величинами с известным законом распределения параметры которого остаются постоянными в течение моделируемого интервала времени . Результатом работы источника заявок является последовательность значений в пределах от нуля до .
42219. Реализация БД визуальными средствами СУБД Access 2003 358.5 KB
  В Access 2003 имеется возможность открывать таблицы, запросы, представления, сохраненные процедуры, функции и формы в режимах сводной таблицы и сводной диаграммы. Теперь анализировать данные и создавать сложные сводные таблицы и сводные диаграммы можно гораздо проще. Существует возможность сохранять представления в режимах сводной таблицы и сводной диаграммы в качестве страниц доступа к данным, которые затем может просмотреть любой
42220. Комитетные методы обучения нейронных сетей 109.5 KB
  Применение комитетных методов теоретически не хуже применения одного классификатора. Это правило часто наблюдается и на практике однако бывают случаи когда комитетная классификация работает несколько хуже одного классификатора. обучение mго классификатора зависит от результата обучения предыдущих m1 классификаторов. При этом во время обучения mго классификатора больше внимания уделяется примерам на которых чаще ошибаются предыдущие классификаторы.
42221. Решение задачи линейного программирования 146 KB
  Кабель первого типа содержит 1 телефонных b1 телеграфных и c1 фототелеграфных каналов а кабель второго типа 1 телефонных b2 телеграфных и c1 фототелеграфных каналов. Стоимость 1 км кабеля первого типа равна p1 тыс. второго типа p2 тыс. Кабель первого типа содержит 41 телефонных 3b1 телеграфных и 2c1 фототелеграфных каналов а кабель второго типа 11 телефонных 2b2 телеграфных и 5c1 фототелеграфных каналов.