83278

Урок мислення

Доклад

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати уявлення про значення води як одну з найпоширеніших і незвичайних речовин у природі поглибити уявлення про різні стани води формувати навички самостійного перетворення води вчити експериментувати.

Украинкский

2015-03-12

53 KB

0 чел.

Урок мислення в 1-А класі

                                 

 Олена Петрівна Лісецька,

                                                              вчитель початкових класів, старший вчитель

                                                      Криворізької загальноосвітньої школи І- ІІІ ст.№102

                                                 

Кривий Ріг - 2014


Мета
:

       Формувати уявлення про значення води як одну з найпоширеніших і незвичайних речовин у природі, поглибити уявлення про різні стани води, формувати навички самостійного перетворення води,  вчити експериментувати.

        Розвивати цікавість, бажання вникнути в суть явища, яке спостерігається,           розвивати словник дітей по темі «Вода»

       Виховувати потребу в економному використанні природного багатства- води.

Обладнання:

       Мультимедійна  презентація «Вода в природі», електрочайник, стакани, скло, пляшка з водою, зеленка, сіль, цукор, йод.


                                 Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності

Сьогодні у нас ще одна зустріч з таємницею природи. Щоб все зрозуміти на уроці будьте:

(2 слайд)

  •  уважними,
  •  дисциплінованими,
  •  спостережливими,
  •  кмітливими.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Щоб зрозуміти про що піде мова на уроці, треба відгадати загадки.

  1.  Робота із загадками. (3 слайд) 
  •  Чого в руках не втримаєш?

            Чого в решеті не понесеш?

  •  Тече, тече – не витече

            Біжить,  біжить – не вибіжить.

  •  Без чого матуся не може ні прати, ні готувати?
  •  Мене пють. Мене ллють, усім потрібна я.

ІІІ Оголошення теми уроку

  1.  Виявлення знань учнів з цієї теми

(про значення води для людини, тварин, рослин. До чого може призвести нестача води в природі.

 ІV. Робота над новим матеріалом.

  1.  Розповідь вчителя

Так, діти, ви вже багато чого знаєте про цей дорогоцінний скарб – воду. Вона така звичайна і, водночас, загадкова, бо така необхідна всьому живому на світі. (4 слайд)

Води на Землі дуже багато, але не вся вона придатна для використання. (5 слайд)

Без води життя на Землі просто неможливе. В усіх живих тілах вона є. Так, наприклад, в організмі людини вона становить дві третини( показати на розрізаному крузі) (6 слайд)

Ми щодня витрачаємо дуже багато води, часто не задумуємось, чи правильно ми це робимо. Незважаючи на те, що вже про воду ми багато знаємо, багато що може нас  і здивувати. То ж сьогодні ми будемо досліджувати разом і робити дивовижні відкриття.

Фізхвилинка

  1.   Дослідницька діяльність.

Проведення дослідів для визначення властивостей води

  •  Розфарбовування води в різні кольори. (у воду додати зеленку, марганець, сіль, цукор)

Висновок: Вода розчиняє речовини.

  •  Розтоплення льоду.

Висновок: Під час нагрівання лід починає танути

  •  Зі склом. Подихати на його поверхню. Зявилися крапельки води. Вони утворилися від невидимої пари. Торкаючись холодного скла, водяний пар  згустився в маленькі краплини води.

Водяний пар  – це теж вода.

  •  Визначення запаху, кольору води

Висновок: Вода без запаху, без кольору

  •  З чайником. До води, що закипіла, піднести скло, потримати трішки. Зявилися крапельки води – це пара, яка утворилася в результаті нагрівання води.

(Висновки діти роблять з допомогою вчителя)

  1.  Робота з підручником

Слухання тексту з наступним обговоренням.

Сторінка дослідника. «Куди зникає вода з калюжі»

  •  Після чого залишаються калюжі?
  •  Куди зникає вода з калюж?
  •  Чи можна перетворення води побачити неозброєним оком?
  •  Коли швидше зникають калюжі?
  •  V. Закріплення вивченого матеріалу
  1.  Робота в зошиті.

Визначення в якому стані може перебувати вода.

(Слайд 7 Стани  води)

  1.  Робота в парах

Складання памятки   «Як економно використовувати воду»

Фізхвилинка

  1.  Колективне складання пам’ятки. (Слайд 8)
  •  Намагайся щільно закривати кран. Капання води з крану – це втрати великої кількості води.
  •  Під час намилювання рук  потрібно закручувати кран. Так ми економимо воду.
  •  Під час миття посуду не залишайте кран постійно відкритим. Можна мити посуд у мийці, а обполіскувати посуд треба під проточною водою.
  •  Коли чистите зуби, закривайте кран. Для полоскання рота налийте воду в склянку. Марно вода нехай не тече.
  •  Овочі і фрукти треба мити у мисці, а потім обполіскувати у друшляку під проточною водою.
  •  Не можна гратися з водою.

VI.  Підсумок уроку.

  1.  Бесіда «Грайлик – запитайлик»
  •  Які властивості має вода?
  •  Яким буде смак чаю, якщо в нього додати цукор?
  •  Де в природі можна натрапити на солону воду?
  •  Де можна спостерігати перетворення води на пару?
  1.  Перегляд краєвидів з водними обєктами (9 слайд)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25207. Cубстанційна концепція моральних добра і зла 35 KB
  Добро і зло в цих системах мають субстанційну природу це два самостоятельних рівноправних початка світу. Боротьба цих двох початків визначає розвиток світу. Добро і зло в данному випадку онтологізуються це надлюдські сили які складають дуальну основу світу. Абсолютне Благо верховний принцип існування нерухомого світу ідей і матерія як косное неструктурированное начало составляют вместе рамки проявления добра и зла их онтологічна основа.
25208. Християнське обґрунтування моралі. Євангельська моральна доктрина 44 KB
  Підставою всього ранньохристиянського світогляду була абсолютна орієнтованість на Бога як джерела й ціль будьяких чел. Шлях до Бога є шлях порятунку через народження понад і фізичну смерть. є подоба Бога. образа Бога.
25209. Сучасний дискурс справедливості 25 KB
  Сучасний дискурс справедливості. Одною з найяскравіших робіт що зможе розкрити це питання є робота Роулза Теорія справедливості€. По суті теорія справедливості означає розрив з традицією. Головною засадою за Роулзом є інтуїтивне почуття справедливості.
25210. Життєвий світ в феноменологічній філософії 28.5 KB
  Життєвий світ в феноменологічній філософії Гуссерль Криза європейських наук та трансцендентальна феноменологія€ Життєвий світ€ як безпосередньо актуально існуюча сфера первинних засад знання як дійсних форм досвідного споглядання серед яких ми самі живемо відповідно до тілесного способу існування особистості. Життєвий світ як необхідна передумова будьякого досвіду трансцендентальна умова. Виходячи із перспективи життєвого світу Гуссерль критикує ідеалізацію об’єктивізму наук про природу які піддають забуттю життєвий світ...
25211. Основи метафізики звичаїв (моральності) 26.5 KB
  Основи метафізики звичаїв моральності Основи метафізики звичаїв 1785 – входить до циклу праць в яких Кант висвітлює основні положення своєї практичної філософії. Головна мета роботи – встановлення вищого принципу моральності. Шлях реалізації мети – потрійний перехід: від повсякденного моральнісного пізнання до філософського від популярної моральної філософії до метафізики моральності і від метафізики моральності до критики чистого практичного розуму. Обґрунтовання поняття метафізики моральності.
25212. Неоднорідність і роздвоєність свідомості: усідомлюване і позасвідоме 28 KB
  Неоднорідність і роздвоєність свідомості: усідомлюване і позасвідоме Формування ідеї неоднорідності психіки і наявності такого важливого її виміру як позасвідоме має тривалу історію. Свідоме Я і позасвідоме Воно Фройд пов’язує з фотографічним відбитком і негативом. Позасвідоме віддає свідомості частину свого внутрішнього змісту – тієї різноманітої інформації якою воно володіє. Проте далеко не все чим володіє позасвідоме може усвідомлюватися оскільки свідомості властиві агресивність консервативність які перешкоджають сприйняттю змісту...
25213. Гелен Систематика антропології 23.5 KB
  Людина є €œбіологічно недосконалою€ істотою оскільки їй не вистачає інстинктів. €œЛюдина – це істота визначена своїми недоліками€. Людина приречена до діяльної активності що реалізується в різних формах культури. Щоб вижити людина має пристосувати свою безпорадність собі ж на користь.
25214. Комунікативна філософія: методологічні засновки, основні поняття та дослідницькі перспективи 25.5 KB
  Комунікативна філософія: методологічні засновки основні поняття та дослідницькі перспективи Робота Теорії комунікативної дії€ Ю. Філософ виводить поняття комунікативної дії. Ціллю даного типу соціальної дії є вільна згода діячів для досягнення спільних цілей в певній ситуації. Вона відрізняється тим що може включати в себе координацію зусиль учасників дії спрямовану лише на те щоб примусити інших сприяти досягненню своєї цілі комунікативна дія передбачає досягнення взаєморозуміння між учасниками дії відносно всіх критеріїв...
25215. Дискурсивна легітимація політичного ладу в політичній філософії 25.5 KB
  Дві перспективи для прояснення смислу та функцій дискурсивної етики: 1. показує актуальність і спроможність дискурсивної етики – необхідність співвідповідальності всіх нас за наслідки нашої колективної діяльності. чи можуть відмінні одна від одної раціональні моралі права і політика бути обгруновані за допомогою дискурсивної етики. Автор намагається побудувати архітектоніку відношення дискурсивної етики права і політики.