83289

Звуки с, с, позначення їх буквами Сс. Читання складів і слів з ними. Вправи на доповнення речень словами. Читання тексту «Зустріч з лисом» за А. Давидовим

Доклад

Педагогика и дидактика

Сьогодні до нас на урок завітало дуже багато гостей і урок наш трішки незвичайний. Ми вирушаємо у подорож, щоб знайти скарб, але шукати буде його нелегко, адже треба докласти усiх зусиль: виявити читацькі знання, розум, кмiтливiсть, винахідливість, уважність, спостережливість.

Украинкский

2015-03-12

220.5 KB

3 чел.

    

Тема: Звуки [с], [с'], позначення їх буквами Сс. Читання складів і слів з ними. Вправи на доповнення речень словами. Читання тексту «Зустріч з лисом» за А. Давидовим

Мета: ознайомити учнів із буквою С с та її звуковим значенням ([с], [с ']);  закріплювати вміння учнів читати склади, слова, речення з вивченою буквою, складати звукові моделі слів; розвивати зв'язне діалогічне мовлення, спостережливість; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: малюнок із зображенням букви, предметні та сюжетні малюнки, картки для складання звукової моделі слова, складова таблиця, презентація до уроку «Пошук скарбів»

Тип уроку: урок засвоєння нових знань(урок-подорож). 

                                           Хід    уроку

I.Організаційний момент.

Вчитель:  У нас сьогодні справжнє свято,

                   Гостей зібралося багато,

                   А ну ж, на гостей подивіться

                   І веселенько посміхніться.

                   

                   Пролунав уже дзвінок,

                   Починаємо урок,

                   Працюватимемо старанно,

                   щоб почути у кінці,

                   що у 1класі

                   діти просто молодці.

ІІ.Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вступна бесіда. (Слайд 1)

- Сьогодні до нас на урок завітало дуже багато гостей і урок наш трішки незвичайний. Ми вирушаємо у подорож, щоб знайти скарб, але шукати буде його нелегко, адже треба докласти усiх зусиль: виявити читацькі знання, розум, кмiтливiсть, винахідливість, уважність, спостережливість.

- Для цього вам потрібно скласти карту, яка вкаже на його місцезнаходження.

Щоб скласти карту, слід виконувати різні завдання. Бажаю успіхів!

IIІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.Артикуляційні вправи.(Слайд 2)

  •  Вправа « Смачне варення»

  •  Вправа « Надути щічки»
  •  

  •  Вправа «Лопатка»
  •  Вправа « Вітрило»

  •  Вправа « Дудочка»
  •  Вправа«Голочка»

2.Повторення вивчених букв.

  •  Подорожувати ми будемо не самі, а разом з літерами, які ви вже вивчили. (Презентація літер-слайд 3)

Голосиста буква А

Твій букварик відкрива.

Не одна вона іде,

а всю азбуку веде.

  3.Повторення вивчених скоромовок.

ІV. Пояснення нового  матеріалу.

  1.  Знайомство з новою буквою.
  •  До нас хоче приєднатися ще одна незнайомка, вона дуже сором’язлива, тому  сховалася. Зараз вона з’явиться.


  1.  Виділення звуків[с].
  •  Послухайте скоромовку
  •  Визначте, який звук найчастіше зустрічається?

                                         Їхав лис  через ліс,

                                         Поламав п’ять коліс.

  •  Правильно, це звук [с].
  •  Доберіть слова із цим звуком самостійно
  1.  Спостереження за артикуляційними особливостями звуку.

Вимовте цей  звук ще раз. Як він утворився?

                                   

• губи розтягнуті в посмішку;

• зуби відкриті на кілька міліметрів і трохи оголені;

• широкий кінчик язика за нижніми зубами;

• спинка язика піднімається до твердого піднебіння, чим утворює щілину;

• струмінь повітря проходить посередині спинки мови.

-  Чи можемо ми цей звук промовити голосно? Проспівати?

-  Тоді, який це звук? (Приголосний).

4.  Гра «Асоціативний кущ» 

- А  що  вам  нагадує  буква  С? (Відповіді  дітей).

    

                                                                               

 

                                                     

                                                                   

                                                            

5.Вивчення  скоромовки  за  допомогою  методу  ейдетики.

(Отримуємо першу частину карти)

         

5.Розчитування за таблицею складів.(Слайд 4)

 

(Отримуємо другу частину карти)

Фізична хвилинка (Слайд 5)

6.Робота з букварем.

- Читання  і коментування окремих слів.

- Словникова робота.

Мовив-сказав

Подався-пішов

Подав-дав

   (Отримуємо третю частину карти) 

6. Робота над текстом («Зустріч з лисом» за А. Давидовим ).

  •  Відгадування загадки

Живе в лісі; хижий, дикий, любить  курей та індиків.(Лис)

 7.Звуковий аналіз слова(Лис)

 

  

8.Читання тексту вчителем.(Слайд 6)

  •  Послухайте, будь ласка, невеличкий текст і назвіть головних героїв.

9. Аналіз тексту.

- Відповіді на питання

Зорова хвилинка(Слайд 7)

10. Повторне читання учнями.

    (Отримуємо четверту частину карти, складаємо її.

Вона вкаже дітям, де знаходиться скарб.) 

 VII. Підсумки уроку.(Слайд 8)

     1.Рефлексія:

- Мені сподобалось….

- Я дізнався…….

- Мене вразило……

- Я розповім батькам…


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10969. Статистические критерии Что такое критерий значимости? 236.79 KB
  Статистические критерии Что такое критерий значимости Прежде чем перейти к рассмотрению понятия статистической гипотезы сформулируем так называемый принцип практической уверенности лежащий в основе применения выводов и рекомендаций полученных с помощью теории ...
10970. Различие между двумя выборочными средними 173.29 KB
  Различие между двумя выборочными средними Пусть дана выборка из значений нормально распределённой СВ и значений нормально распределенной СВ причем Необходимо проверить гипотезу против гипотезы . Заметим что дисперсии и нам известны. Кроме того предположени...
10971. Непараметрические гипотезы. Критерий согласия хи-квадрат 455.84 KB
  Непараметрические гипотезы Критерий согласия хиквадрат Одной из важнейших задач математической статистики является установление теоретического закона распределения случайной величины характеризующего изучаемый признак по опытному эмпирическому распределению...
10972. Критерий Колмогорова-Смирнова. Проверка гипотезы об однородности выборок 122.84 KB
  Критерий КолмогороваСмирнова. Проверка гипотезы об однородности выборок Гипотезы об однородности выборок это гипотезы о том что рассматриваемые выборки извлечены из одной и той же генеральной совокупности. Пусть имеются две независимые выборки произведенные из ...
10973. Линейный корреляционный анализ 175.39 KB
  Линейный корреляционный анализ Исключительный интерес для широкого класса задач представляет обнаружение взаимных связей между двумя и более случайными величинами. Например существует ли связь между курением и ожидаемой продолжительностью жизни между умственными
10974. Линейный корреляционный анализ. Коэффициент ранговой корреляции спирмена 79.27 KB
  Линейный корреляционный анализ ПРОДОЛЖЕНИЕ Пример 1.Коэффициент ранговой корреляции спирмена По двум дисциплинам А и В тестировались 10 студентов. На основе набранных баллов вычислены соответствующие ранги. Необходимо вычислить ранговый коэффициент Спирмена и пров...
10975. Анализ точности определения оценок коэффициентов регрессии 69.28 KB
  Анализ точности определения оценок коэффициентов регрессии В силу случайного отбора элементов данных в выборку случайными являются также оценки и коэффициентов и теоретического уравнения регрессии. Их математические ожидания при выполнении предпосылок об отклон
10976. Проверка качества уравнения регрессии 80.42 KB
  Проверка качества уравнения регрессии Оценим насколько хорошо модель линейной регрессии описывает данную систему наблюдений. В качестве этой оценки воспользуемся коэффициентом детерминации. Составим следующие суммы квадратов отклонений: фактических значений от...
10977. Множественная линейная регрессия 39.67 KB
  Множественная линейная регрессия Обобщением линейной регрессионной модели с двумя переменными является многомерная регрессионная модель или модель множественной регрессии. Уравнение множественной регрессии может быть представлено в виде где вектор независим