83294

Склад числа 10. Складання і розв’язування прикладів на додавання. Складання прикладів за монетами. Розпізнавання геометричних фігур

Доклад

Педагогика и дидактика

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти учнів у складанні прикладів за малюнками, розпізнаванні геометричних фігур; ознайомити учнів з монетою номіналом «10к.»; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

Украинкский

2015-03-12

32 KB

7 чел.

Відкритий урок

з математики у 1 класі

Тема. Склад  числа 10.

Складання і розв»язування

прикладів на додавання.

Складання прикладів за монетами.

Розпізнавання геометричних фігур

Тема.  Склад  числа 10. Складання і розв»язування прикладів на додавання.

Складання прикладів за монетами. Розпізнавання геометричних фігур.

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти учнів у складанні прикладів за малюнками, розпізнаванні геометричних фігур; ознайомити учнів з монетою номіналом «10к.»; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність.

Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор для показу презентації, картки для самостійної роботи, монети, мікрофон.

Тип уроку: закріплення вивченого.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

- Сьогодні на уроці у нас присутні гості.

Доброго ранку, доброго дня!

Доброї долі сьогодні, щодня!

Хай не псується годинник на вежі,

Хай на землі буде все, як належить!

Слайд 1. Розпочинаємо  наш урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  •  Сьогодні на урок до нас завітала бешкетниця Маша. Вона буде нам допомагати і сама теж вчитиметься.

Слайд 2.1. Усний рахунок.

Слайд 3.1.1. Гра «Лічи вперед…»

Слайд 4.1.2. Весела лічба.

Слайд 5.-У Андрія 5 і 1 книжки,

У Павла – чотири.

Скільки книжечок разом,

Ви вже полічили? ( 5+1+4=10)

Слайд 6. -Сім каченят відпочивали,

До них ще три причалапали.

Скільки каченят всього

На березі було?(7+3=10)

Слайд 7. 1.3.Самостійна робота.

Виконаємо завдання на картках. Треба порівняти числа.

По закінченн. – перевірка).

  •  Всі сумлінно працювали. Я думаю, Маша теж вміє порівнювати числа.

Слайд 8.1.4. Каліграфічна хвилинка.

Повторення правопису цифр 9, 2 в зошитах з друкованою основою.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Слайд 9. - Поговоримо про склад числа 10;вправлятимемось у складанні і розв»язуванні прикладів на додавання, працюватимемо з монетами, розпізнаємо, якими геометричними фігурами зображено машину.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  •  Згадаємо, а нам і Маша допоможе, з яких чисел складається число 10.

Слайди 10 -15. - Отже, 10 – 1 і 9, 2 і 8, 3 і 7, 4 і 6, 5 і 5, 6 і 4, 7 і 3, 8 і 2, 9 і 1.

Записати склад числа 10 у зошиті.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Раз, два – всі присіли,

Потім вгору підлетіли.

Три, чотири – нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П»ять, шість – всі веселі,

Крутимось на каруселі.

Дев»ять, десять – відпочили

І за парти дружно сіли.

1.Складання і розв»язування прикладів.

Слайд 17. Було 6 зайчиків. Потім ще 1 пристрибав.

  •  Скільки зайчиків стало? Запишемо відповідь у зошиті,  завдання 4.

Слайд 18. Дві білочки та ще дві білочки. Скільки всього  було?

Слайд 19. Було 7 лисичок, потім ще 1 з»явилась. Скільки лисичок стало?

Слайд 20. Один їжачок зустрівся з трьома друзями. Скільки було їжачків? Запис відповідей у зошитиі.

Пальчикова гімнастика

Це - дідусь,

А це - бабуся,

Це - татусь,

А це - матуся.

Це – малюк, звичайно, я

Ось і вся моя сім»я.

Слайд 21. 2.Робота з монетами.

- Назвіть вартість, зображених на екрані.

- Викладіть зі скриньки такі монети. Додамо ще 2 копійки. 8 копійок та ще 2 копійки – 10 копійок. А 10 копійок можна замінити однією монетою – номіналом 10 к. Слайд 22.

Слайд 23. 3. Впізнати, з яких геометричних фігур складено машину. Діти показують на зоборження. Розрізняють за кольором.

V. Підсумок уроку.

- Отже, над чим працювали сьогодні на уроці? (Діти, використовуючи мікрофон, відповідають.)

Слайд 24. Маша дякує за гарну роботу.

Слайд 25. До побачення.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43548. Геоинформационная система г. Барнаула 554 KB
  Работа с готовым ГИС-проектом осуществляется посредством специального гибкого инструмента запросов. Запрос на получение информации об объектах векторной карты составляется пользователем с помощью специальных условий, по которым ArcView определяет круг объектов, атрибуты которых удовлетворяет заданным условиям. Условия могут быть по нескольким параметрам, т.е. вложенными, но не должны взаимно исключать друг друга
43549. Контроль толщины металлических пленок в процессе изготовления и в готовых структурах 1.5 MB
  При измерении толщины пленки взвешиванием считают, что плотность нанесенного вещества равна плотности массивного. Под эффективной толщиной пленки понимают толщину, которую она имела бы, если бы образующее ее вещество было равномерно распределено по поверхности с плотностью, равной плотности массивного вещества.
43550. Організація будівництва 5-ти поверхового, 2-х секційного, 60-ти квартирного житлового будинку 139.72 KB
  Мета технологичного проектування – знаходження оптимальних технологічних рішень і організаційних умов для виконання будівельних процесів, які забезпечують випуск будівельної продукції в задані строки при мінімальному використанні усіх видів ресурсів.
43551. Статистический анализ факторов, обуславливающий эффективность производства и реализации зерна 252 KB
  Экономико статистический анализ производства и реализации зерна. Показатели эффективности производства и реализации зерна. Прогнозирование основных показателей эффективности производства зерна. Статистический анализ факторов обуславливающий эффективность производства и реализации зерна.
43552. Організація будівництва автомобільної дороги 937 KB
  Обґрунтування строку виконання робіт та визначення змінного темпу будівництва. Вибір метода організації дорожньобудівельних робіт . Визначення обсягів дорожньобудівельних робіт за їх видами . Організація матеріальнотехнічного забезпечення дорожньобудівельних робіт.
43553. Проект Внутрігосподарського землеустрою СВК „Надія” 236.5 KB
  Ружинський район входить до складу лісостепової зони України, яка характеризується достатньою кількістю опадів, помірною зимою, досить теплим літом. Переважаючі вітри: влітку – південно західні, взимку – східні та південно-східні.
43554. Тепловой расчет конвективной туннельной сушильной установки 3.04 MB
  Выполнить тепловой расчет конвективной туннельной сушильной установки, определить длительность сушки, размеры установки, выбрать вентилятор для подачи наружного воздуха, дымосос и циклон, на основании следующих данных.
43555. Модуль 2ННК-М 402 KB
  Для проведення ГК в свердловину опускають детектор γ-опромінення і електронну схему, яка перетворює зареєстровані γ-кванти в імпульси напруги. В інших типах РК вимірюється штучна радіоактивність,створена в породах джерелом гамма (ГГК) або нейтронного стаціонарного (ННК-НТ), ННК-Т, НГК і імпульсного (ІННК,ІНГК) випромінювання.
43556. Створення приймача амплітудно-модульованих сигналів 4.37 MB
  Вибір та розрахунок вибіркових систем тракту проміжної частоти Склад комплекту: пристрій має самостійне призначення може працювати з підсилювачем звукової частоти;Допоміжне обладнання: блок живлення від мережі змінного струму 220В 50Гц; стандартні зєднання з підсилювачем звукової частоти. Необхідну вибірність по сусідньому каналу отримують в каскаді перетворювача частоти за допомогою або фільтрів зосередженої селекції або пєзоелектричних фільтрів а вибірність по дзеркальному каналу забезпечується вхідним колом.