83341

Підсумковий урок з теми «Числівник»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Систематизувати та узагальнити знання про числівник як частину мови, вправляти учнів в доцільному та правильному вживанні числівників у мовленні; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати, роботи висновки; розвивати мовлення, логічне мислення...

Украинкский

2015-03-13

59.5 KB

2 чел.

Українська мова   (4 клас)

Урок-змагання

Тема:  Підсумковий урок з теми «Числівник»

Мета: Систематизувати та узагальнити знання про числівник

           як частину мови, вправляти учнів в доцільному та

           правильному вживанні числівників у мовленні; розвивати

           вміння  аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати,

          роботи висновки; розвивати мовлення, логічне мислення,

           кмітливість; виховувати пізнавальні інтереси, любов до

           скарбниці рідної мови,бажання вивчати їй та спілкуватися нею.

Обладнання: картки для виконання завдань.

                                                  ХІД УРОКУ

І. Організація дітей до уроку

   Треба дружно привітатись:

  •  Добрий день!

 Дружно й радісно сказати:

  •  Добрий день!

Вліво, вправо поверніться,

Своїм друзям посміхніться:

  •  Добрий день!
  •  Як ми будем працювати?
  •  Ми сьогодні на уроці

Будем добре працювати.

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді дати.

ІІ. Повідомлення теми й мети уроку

   На уроці ми проведемо змагання між командами по вивченій темі «Числівник». Для цього нам потрібно розділитися на 2 команди.

ІІІ. Проведення змагання.

  1.  Відгадати загадку.

          Я, відомо, дуже знатний,

          Кількість можу означати,

          І порядок при лічбі

          Підкажу мерщій тобі.

   Чи який, чи котрий, скільки –

    Запитай мене лиш тільки.

   Щоб не буть багатослівним,

   Називаюсь я -   ( Числівник)

  •  Скласти 5 речень з числівниками.

(За кожне правильно складене речення учні отримують 1 бал)

Знайди  2  числівника

а

б

в

о

т

к

г

ш

і

с

т

ь

і

р

ф

о

 

с

ж

м

о

д

и

 

н

у

Відгадай ребуси:

1   2   3   4   5   6

  1.  Гра  «Так-ні»
  •  Числівник вказує на предмет.   (Ні)
  •  Числівник відповідає на питання:

Який? Яка? Яке? Які?  (Ні)

  •  Числівники бувають власні і загальні.  (Ні)
  •  Числівники пов’язані з іменником    (Так)
  •  Кількісні числівники відповідають на питання: Який? Котрий?  (Ні)
  •  Порядкові числівники відповідають на питання: Скільки  (Ні)
  •  За  складом числівники бувають прості, складні і складені (Так)
  •  1,5,9 – прості числівники (Так)
  •  13, 19, 50 – складні числівники (Так)
  •  359 – складний числівник.    (Так)

(За кожну правильну відповідь учні отримують 1 бал)

  1.  Фізкультхвилинка.

1, 2 ! -  час вставати –

Будемо відпочивати.

3,4!  Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

5,6!  Засміялись.

Кілька раз понахилялись.

7,8!  Час настав.

Повертатися до справ.

  1.  Робота з фразеологізмами.

А) Перша команда.

    Знати як свої ….. пальців.

    Обходити ….. вулицею.

     ….. без палички.

Довідка:   5, 0, 10.

  1.  Завдання. Прочитай. Запиши фразеологізми, вставляючи потрібні за змістом числівники ( записувати словами). Пояснити значення висловів. Підкреслити числівники.
  2.  Завдання. Скласти і записати з даними фразеологічними зворотами речення. Над числівниками надписати питання.
  3.  Завдання. Скласти і записати веселу пригоду на тему: «Нуль без палички».

Б) Друга команда.

    Ще… півні не співали.

    За …… замками.

    …… ластівка весни не робить.

Довідка:   7, 1, 3.

  1.  Завдання. Прочитай. Запиши дані фразеологізми, вставляючи потрібні за змістом числівники (записати словами). Пояснити значення висловів. Підкреслити числівники.
  2.  Завдання. Скласти і записати  з даними фразеологічними зворотами  речення. Над числівниками надписати питання.
  3.  Завдання. Скласти і записати твір-опис «Одна ластівка весни не робить».

(За кожне правильно виконане завдання – 2 бали)

  1.  Записати арифметичні вирази словами.

А) Перша команда

    65 – 30 = 25              500 + 20 = 520

  700 -  70 = 630            11 + 14 = 25

Б) друга команда

     74 – 20 = 54            300 + 70 = 370

    800 – 70 = 630          13 + 14  = 27

(За кожен правильно записаний приклад – 1 бал)

  1.  Поєднати кожен числівник з одним із поданих іменників. Запиши утворені словосполучення. З одним із них склади і запиши речення.

            1, 2, 5, 16, 70, 600, 34.

Стіл, хлопець, книжка, місто, корабель.

(За правильно виконане завдання – 3 бали)

  1.  В якому рядку записані тільки порядкові числівники?

а) тридцять перший, другий, п’ять;

б) шістнадцять, третій, восьмий;

в) сьомий, п’ятнадцятий, вісімнадцятий.

   (За правильну відповідь – 1 бал)

IV. Підсумок уроку.

  1.  Підведення підсумків змагання.
  2.  Оголошення переможців.


’ ’ ’ ’ ’

  1.  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

76742. Анатомия и медицина древней Греции и Рима 183.8 KB
  были обобщены все достижения современной ему анатомии. Гиппократ свел в единое руководство достижения современной ему анатомии используя первые рукописи в виде Анатомии Диоклесса трудов Алкмеона и своих собственных. Древнегреческая Александрийская медицинская школа в изучении анатомии стояла на передовых позициях.
76743. Анатомия эпохи Возрождения 183.2 KB
  В методику исследования органов вводятся новые способы: инъекции сосудов и полостей распилы костей консервация органов и тканей новые химические методы бальзамирования измерения и зарисовки органов с подробным описанием. Великий итальянский художник и ученый Леонардо да Винчи вскрывая трупы производил подробное и тщательное описание анатомических структур сразу же все зарисовывал дополнял измерениями; производил инъекции сосудов желудочков мозга; создавал модели органов чтобы понять их функцию. Позиции европейских университетов в...
76744. Первые русские анатомы XVIII века 183.81 KB
  В становление анатомии и физиологии в Петровской Академии наук внесли вклад Д. Протасов ставший тоже академиком читавшим университетский курс анатомии. В лекциях впервые использовал данные микроскопической анатомии.
76745. Отечественная анатомия Древней Руси 183.52 KB
  Анатомические знания получали при вскрытиях трупов животных и людей оказании помощи раненым и больным. С развитием иконографии анатомические знания о пропорциях тела его пластике потребовались художникам иконописцам. Некоторые анатомические сведения излагались в Люцидарии Вepтограде переводных рекомендациях древнегреческих и древнеримских ученых и врачей.
76746. Н.И Пирогов и его вклад в анатомию человека 181.28 KB
  И Пирогов и его вклад в анатомию человека Николай Иванович Пирогов 18101881 обучался медицине в Московском и Дерптском университетах выезжал в научные командировки в германские французские университеты и клиники работал руководителем хирургической клиники в СанктПетербургской медикохирургической академии где основал Анатомический институт. Пирогова которое хранится в настоящее время в музее г. Пирогов предложил новый способ по изучению взаимного расположения синтопии органов сосудов нервов; проекции их на кости скелетотопии и...
76747. П.Ф. Лесгафт - представитель функциональной анатомии 183.2 KB
  Лесгафт представитель функциональной анатомии П. Лесгафт как представитель функционального направления в анатомии и значение его работ для теории предмета и развития физического воспитания. П Петр Францевич Лесгафт 1837-1909 гг. Лесгафт считал что в жизнедеятельности всех органов и систем эффективная работа функция соотносится с рациональным устройством т.
76748. Отечественные анатомы XX века 185.74 KB
  Открылись новые кафедры анатомии человека лаборатории и институты морфологии. Большую роль в обмене опытом и консолидации морфологов сыграл журнал Архив анатомии гистологии эмбриологии основанный в 1916 г. Целая плеяда выдающихся российских ученыханатомов заняла лидерские позиции и сделала огромный вклад в развитие анатомии советского периода.
76749. Индивидуальная изменчивость органов 186.7 KB
  При этом индивидуальный соматотип и характер реактивности окончательно складываются в пубертатном периоде что по В. Возрастная периодизация человека Внутриутробное антенатальное развитие. Зародышевый эмбриональный период 02 месяца: период оплодотворения дробления и образования бластоцисты имплантация в стенку матки первая неделя 67 дней; период гаструляции и формирования трех первичных зародышевых листков: экто энто и мезодермы 24я недели; период обособления тела зародыша с развитием органов и тканей и образованием...
76750. Кость как орган: ее развитие, строение, рост 186.52 KB
  Как орган кость обеспечена сосудами и нервами находящимися в надкостнице а вглубь кости проникающими через питательные отверстия. На 68 неделе эмбрионального развития из соединительной ткани начинает формироваться костная например в костях свода черепа такие кости называют первичными покровными. При хрящевом остеогенезе в соединительной ткани появляется хрящ а потом в нем развивается костная ткань что характерно для большинства костей скелета и такие кости называют вторичными. Разрастание костной ткани в хряще осуществляется...