83342

Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні. Вживання числівників у загадках

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити знання учнів з теми Числівник; зясувати роль числівників у мовленні; вживання числівників у загадках. Як називається це речення прислівя Поясніть як ви його розумієте Чи є числівники в нашому девізі Назвіть їх.

Украинкский

2015-03-13

39.5 KB

0 чел.

ТЕМА : Закріплення вивченого про числівник, його роль у мовленні. Вживання числівників у загадках.

МЕТА : Закріпити знання учнів з теми « Числівник» ; з’ясувати роль числівників у мовленні; вживання числівників у загадках. Розвивати орфографічну зіркість, логічне мислення, зв’язне мовлення учнів.

ТИП УРОКУ : Закріплення знань, умінь, навичок. Урок – подорож

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленнєва розминка

ДЕВІЗ УРОКУ : Сім разів відмір, а один відріж.

-Прочитайте девіз сьогоднішнього уроку. Як називається це речення?( прислів’я)

-Поясніть, як ви його розумієте?

-Чи є числівники в нашому девізі? Назвіть їх.

-Де ще можуть вживатися числівники? ( казки, загадки, вірші)

-Які казки ви знаєте, в назвах яких є числівники?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушимо у захоплюючу подорож. За допомогою казкової карти зможемо відвідати сім чудових, пізнавальних, цікавих країн. Жителі кожної країни приготували вам завдання, які потрібно вирішити, щоб перевірити свої знання. Отож, вирушаймо!!!

Країна «Каліграфія»

-У цій країні нам потрібно прописати сполучення букв сі ім сім

-Утворіть від цього числівника похідні.

Сім- сімнадцять, сімдесят, сімсот.

-Складіть речення з числівником сімдесят, щоб він у реченні був вжитий у родовому відмінку.

-Молодці, справились з першим завданням. Їдемо далі!

Країна «Орфографія»

-Жителі цієї країни хочуть перевірити наші знання з орфографії.

Диктант «Тиша» ( на картках записані цифри, а учні мовчки у зошитах записують числівники словами).

5 14 18 30 50 60 16 11 19

Робота в парах ( взаємоперевірка диктанту).

-Як ви думаєте, для чого нам вивчати написання числівників? Де нам ці знання знадобляться? ( відповіді учнів)

« Ігрова галявина»

-Перед тим ,як нам отримати завдання гри, спробуйте пригадати, де зустрічаються числівники? ( Вірші, казки, прислів’я, загадки).

Гра « Злови числівник»

-Умова гри : «зловіть» числівник у загадках.

(Робота з сигнальними картками) .Якщо у загадці є числівник -піднімаєте картку з сонечком, а якщо немає- з хмаркою. Зрозуміло?

* Котиться клубочок, зовсім без ниточок, замість ниточок- багато голочок. ( Їжак)

* Маю жовтий вусок, запашний колосок, буде з мене мука й паляниця м’яка.(Пшениця)

* Живе один батько і тисячі синів має. Всім шапки справляє, а собі не має. ( Дуб і жолуді)

* Квітка пишна, квітка гожа,

на троянду трішки схожа.

На кущах вона зростає.

Хто із вас цю квітку знає?

(Шипшина)

* П’ять братів живуть у хаті, кожен має по кімнаті.( Рукавиця і пальці)

-Діти, а хто з вас знає загадки, в яких є числівники?

« Загадкова країна»

-У цій країні нам потрібно творчо попрацювати.Ви відпочили, повідгадували загадки. А тепер самостійно спробуйте скласти загадку.

Творча робота ( Робота з деформованим текстом) .Утворіть загадку з поданих речень і запишіть правильно.

3. Відгадайте, що за квітка,

1. Я найперший зацвітаю

4. Бо мене не стане влітку

2. Білим цвітом серед гаю.

- Здогадалися, що це за квітка?( Пролісок)

- Можливо, хтось з вас, щось знає про цю рослину?

- Знайдіть в загадці числівник і випишіть його. На яке питання відповідає?

- Утворіть числівник, щоб відповідав на питання скільки?

ІV. Фізкультхвилинка

« Країна відпочинку»

-У цій країні люблять бувати усі. Ми відпочинемо і вирушимо далі.

Фізкультхвилинка.

V. Рівнева робота

« Країна Всезнайок»

-У цій країні живуть люди, які все знають. Нам пощастило потрапити в таку країну, де ми, можливо, дізнаємось щось нове про числівник.

Самостійна робота. ( робота з підручником - впр. 341)

Розподільний диктант ( 1- кількісні, 2- порядкові) .

Високий рівень- скласти речення з порядковим і кількісним числівниками.

-Молодці! Ви гарно попрацювали.

VІ. Підсумок

« Станція кінцева»

Всі подорожі колись закінчуються. Ось і наша цікава, пізнавальна, корисна подорож завершилась.

« Мікрофон»

-Чи сподобалась вам наша подорож?

- Що нового дізнались?

- Де можуть вживатись числівники?

-Для чого нам вичати числівники?

- Чи став нам у нагоді наш девіз? Коли?

VІІ. Д. з.

Повторити все про числівник. Виконати впр. 343.

В. р.- скласти і записати 5-6 речень з числівниками.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17562. Дослідження методів функціонування модуляторів та демодуляторів 605.5 KB
  Лабораторна робота №1 з дисципліни: Автоматизоване проектування ТЗЗІ Тема: Дослідження методів функціонування модуляторів та демодуляторів Мета: Вивчити особливості функціювання різноманітних модуляторів та демодуляторів. Теоретичні відомості В зага...
17563. Дослідження методів кодування в каналах передачи інформації 315.5 KB
  Лабораторна робота №3 з дисципліни: Автоматизоване проектування ТЗЗІ Тема: Дослідження методів кодування в каналах передачи інформації Мета: Кодування джерела інформації каналу передачи лінії звязку криптографічне кодування. Ход работы 1 На первой сх
17564. Канали передачі інформації 2.02 MB
  Лабораторна робота №4 з дисципліни: Автоматизоване проектування ТЗЗІ Тема: Канали передачі інформації Контрольные вопросы и задания для Гауссового канала При определении отношения Es/No канала AWGN разд. 3.5 используется два опорных значения средней мощн
17565. Ущільнення та розділення каналів 232.5 KB
  Лабораторна робота №5 з дисципліни: Автоматизоване проектування ТЗЗІ Тема: Ущільнення та розділення каналів Дифференциальное разделение каналов На передающей стороне используется дифференциальный трансформатор Т1 а на приемной такой же по конструкци
17566. Фільтри та пристрої синхронізації 157 KB
  Лабораторна робота №8 з дисципліни: Автоматизоване проектування ТЗЗІ Тема: Фільтри та пристрої синхронізації Теоретическая часть Фильтры Фильтрами называют устройства обеспечивающие выделение из входного сигнала тех или иных временных time domain или часто...
17567. Проверка чисел на взаимную простоту: расширенный алгоритм Эвклида, малая теорема Ферма, тест Рабина-Миллера 250 KB
  Лабораторная работа №3.1 Тема: Проверка чисел на взаимную простоту: расширенный алгоритм Эвклида малая теорема Ферма тест Рабина Миллера. Цель: Ознакомиться с процедурой нахождения наибольшего общего делителя использующей расширенный алгоритм Эвклида. Изучить
17568. Алгоритм RSA. Обмен ключами симметричных алгоритмов с использованием ассиметричных криптосистем 189 KB
  Лабораторная работа № 3.2 Тема: Алгоритм RSA. Обмен ключами симметричных алгоритмов с использованием ассиметричных криптосистем. Цель: Ознакомиться с математическими принципами функционирования алгоритма RSA. Научиться проводить шифрование/дешифрование с помощью...
17569. Поведение важнейших окислителей и восстановителей. Прогнозирование продуктов окислительно-восстановительных реакций 821 KB
  Перманганат-ион выступает окислителем в любой среде, от рН среды зависит продукт восстановления перманганата-иона. Кислую среду создают серная, азотная, соляная и другие сильные кислоты, раствор сернистого газа. Азотная кислота помимо создания кислой среды будет проявлять окислительные свойства
17570. Криптографические алгоритмы, которые используются для формирования подписи 2.57 MB
  Лабораторная работа № 3.4 Тема: Криптографические алгоритмы которые| используются для формирования подписи. Цель: Ознакомиться с основными методами формирования цифровой подписи. Ознакомиься с принципом функционирования метода DSA. ознакомиться с программой CrypTool.