83348

Однорідні члени речення «Спогади про літо»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розширити знання дітей про члени речення ознайомити з однорідними членами речення їхніми характерними ознаками вчити визначати в реченні однорідні члени; розвивати вміння уважно слухати й аналізувати речення; творче мислення; виховувати шанобливе ставлення до хліба інтерес до народних традицій.

Украинкский

2015-03-13

777 KB

0 чел.

Українська мова

4 клас

Однорідні члени речення

«Спогади про літо»

Учитель:  Здірук О.М.

2013 р.

Мета:      розширити знання дітей про члени речення, ознайомити з

               однорідними членами речення, їхніми характерними ознаками,

               вчити визначати в реченні однорідні члени; розвивати вміння

               уважно слухати й аналізувати речення; творче мислення;

               виховувати шанобливе ставлення до хліба, інтерес до народних

               традицій.

Тип уроку:       засвоєння нових знань

Обладнання:   картки, флипчарт, ноутбук, таблиці, тематичні картинки.

Хід уроку:

І.  Організація класу до роботи.  

Задощило. Захлюпало. Серпень випустив серп.
Цвіркуни й перепілочки припинили концерт.

Чорногуз поклонився лугам і садам.
Відлітаючи в Африку, пакував чемодан.
Де ти, літо, поділось, куди подалось?
Осінь, ось вона, осінь!
Осінь, ось вона, ось!

 - Ви, звичайно, думаєте, що наш урок буде присвячений осені? Але це

             не так. Мені дуже хотілося, щоб ви на якийсь час повернулись у тепле

             літо…  Адже саме там кожен з вас почуває себе щасливим, тому що не

             потрібно ходити до школи і, як вам здається, не потрібно виконувати

             домашні завдання. Але ви і не підозрюєте, що влітку у кожного з вас

            щодня є свої завдання, за які оцінки вам не ставлять. Батьки вас або хва-

            лять, або сварять…

 -  Сьогодні за домашню роботу я і похвалю, і поставлю оцінки.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Робота за карточками.

  1.  Виразне читання вірша вправи, визначення головної думки.

  •  До чого закликає дітей автор вірша? А чи завжди ви з повагою ставитеся до хліба?

  1.  Зачитування спонукальних речень, пояснення розділових знаків у них.
  2.  Зачитування виписаних дієслів.
  3.  Чому слово НЕДОСПАЛИ пишеться разом з НЕ?

ІІІ.  Актуалізація опорних знань.

 - Влітку кожен з вас навчився робити щось нове: хтось навчився

            плавати, а хтось кататися на роликах, хтось опанував скейтборд… Але

            раз  у  раз ви вдосконалювали свої навички, повторюючи десятки разів те,

            що не дуже добре виходило. І повторювали до тих пір, поки у вас не

            виходило це дуже добре.

 - Сьогодні на уроці ми також будемо вдосконалювати свої знання з

            теми «Речення».

1.  Записування речень, визначення видів речення, пояснення орфограм.

 1. Літні канікули Сашко завжди проводить у селі. 2. Петрик спіймав

 аж три плотвички! 3. Наталко, занеси курчаток в дім. 4. Ти поїдеш

                   з батьками на море?

  1.  Самостійна робота. Встановлення зв’язку слів у реченні з подальшою

взаємоперевіркою.   

Влітку Маринка відпочивала на березі моря.

ІУ.   Робота над новим матеріалом.

  1.  Постановка проблеми.

- Влітку дуже цікаво спостерігати за представниками тваринного світу. Давайте дещо пригадаємо з ваших спостережень.

а) складання речення за анімаційним малюнком (слайд 1)

  •  Можливо у вас вийшло таке речення:

Над квітами літали бджоли.

  б) складання речення за іншим анімаційним малюнком

                                                                                                                       (слайд 2)

  -   Можливо у вас вийшло таке речення:

Над квітами літали бджоли і метелики.

  в) порівняння двох речень:

  •  Які слова в реченні відповідають на одне і те саме питання?
  •  З яким словом вони пов’язані?
  •  Яким членом речення вони є?
  •  До якої частини мови вони відносяться?

  1.  Повідомлення теми уроку.

- Сьогодні на уроці ми будемо працювати саме зі словами, що у реченні відповідають на одне і те саме питання, пов’язані з одним словом, і є одним членом в реченні.

  1.  Ознайомлення з правилом (с. 38)

  1.  Складання питань за правилом.

- Які питання ви хотіли би поставити мені за цим правилом?

Фізкультхвилинка

  1.  Виконання диференційованих завдань.

        - Мені дуже хочеться побачити, як ви зрозуміли новий матеріал.

       Я пропоную вам завдання на вибір. Виберіть те завдання, яке зможете

       зробити.

У.   Закріплення нового матеріалу.

       - Влітку відзначається дуже багато свят: і народних, і релігійних,

                і державних… Про одне з таких свят, що має давню історію, ми з вами

                і поговоримо.

Робота за підручником. Виконання вправи 77.

 а) читання тексту вправи;

 б) бесіда за змістом;

  - Про яке свято йдеться у цьому тексті? (Показ фотографій)

  - Що ще про це свято ви знаєте?

              Купальська ніч вважалася чарівною, тому дівчата у цей час

ворожили за допомогою вінків на свою долю. Від того, куди попливе вінок, судили, куди дівчина піде заміж. Чий вінок плив швидше, та швидше вийде заміж, якщо він зупинився, то це означало, що вона не вийде заміж, а коли потонув – то помре.

 А ще у цю ніч найсміливіші шукали квітку папороті, яка, вважалося, розквітає опівночі, загорається вогнем і тут же осипається. За повір’ям, тому, хто встигне зірвати квітку папороті, відкриються заховані скарби, а сам він дістане чудодійну силу та знання.

 Вважалося, що в цю чарівну ніч відбуваються дива, тварини розмовляють людською мовою, дерева переходять з місця на місце та інше.

  в) виконання завдання вправи.

УІ.   Підсумок уроку. Домашнє завдання.

 Вправа 78 або міні-твір «Як я провів літо» (5-7 речень з однорідними

         членами),  вивчити правило.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24693. МАКСИМАЛЬНЫЕ ТОКОВЫЕ ЗАЩИТЫ С РЕЛЕ ПРЯМОГО ДЕЙСТВИЯ 557.5 KB
  Выпускаются токовые реле прямого действия мгновенные типа РТМ и с ограниченно зависимой характеристикой РТВ.32 а и б показаны двухфазные схемы МТЗ с реле типа РТВ. Реле РТВ представляет собой электромагнитное реле с втягивающимся якорем рис.
24694. НЕСЕЛЕКТИВНЫЕ ОТСЕЧКИ 45 KB
  Такая отсечка применяется для быстрого отключения КЗ в пределах всей защищаемой ЛЭП. Неселективное действие отсечки при КЗ вне ЛЭП исправляется при помощи АПВ включающего обратно отключившуюся ЛЭП. При этом пускается устройство АПВ которое включает обратно неселективно отключившуюся ЛЭП W1 и восстанавливает питание подстанции В.
24695. УКАЗАТЕЛЬНЫЕ РЕЛЕ 101 KB
  20 показано указательное реле типа РУ21 сигнализирующее действие РЗ на отключение выключателя. При срабатывании РЗ по обмотке реле 3 проходит ток приводящий реле в действие. Ввиду кратковременности прохождения тока в обмотке указательных реле они выполняются так что сигнальный флажок и контакты реле остаются в сработанном состоянии до тех пор пока их не возвратит на место обслуживающий персонал.
24696. НЕОБХОДИМОСТЬ И СПОСОБЫ РЕЗЕРВИРОВАНИЯ 177 KB
  С ними нельзя не считаться поскольку отказ РЗ или выключателя означает неотключение КЗ а следовательно длительное прохождение токов КЗ и снижение напряжения в сети. Наряду с принятием мер по повышению надежности действия РЗ и выключателей особо важное значение приобретает резервирование отключения КЗ в случае отказа выключателя или действующей на него РЗ. Применяются два способа резервирования: дальнее осуществляемое РЗ и выключателями смежных участков установленными на соседних энергообъектах; ближнее осуществляемое РЗ и...
24697. НАЗНАЧЕНИЕ ЗАЩИТЫ ШИН 380.5 KB
  ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ ЗАЩИТА ШИН Дифференциальная РЗ шин ДЗШ рис. Для питания ДЗШ на всех присоединениях устанавливаются ТТ с одинаковым коэффициентом трансформации К независимо от мощности присоединения. Тогда при внешних КЗ X 1пр = 0 и реле не будет действовать а при КЗ в зоне на шинах равна сумме токов КЗ притекающих к месту повреждения и ДЗШ работает. Вторичные токи направлены в обмотке реле одинаково поэтому ток в реле равен их сумме: Так както Выражение показывает что При КЗ на шинах ДЗШ реагирует на...
24698. 34 ЗАЩИТА АД 110 KB
  Наиболее просто токовая отсечка выполняется с реле прямого действия встроенными в привод выключателя. С реле косвенного действия отсечка выполняется с независимыми токовыми реле по схемам на рис.7; Iпуск пусковой ток электродвигателя; k0TC коэффициент отстройки Токовую РЗ электродвигателей мощностью до 2000 кВт следует выполнять как правило по наиболее простой и дешевой однорелейной схеме рис. На электродвигателях мощностью 20005000 кВт токовая отсечка выполняется двухрелейной.
24699. Основные особенности выполнения РЗ на блоках 88 KB
  2 отсутствие электрической связи между генератором и сетью имеющее место в блочных схемах облегчает решение вопросов селективности РЗ генератора от замыканий на землю вследствие высокой стоимости мощных генераторов и трансформаторов повышенные требования в части чувствительности быстродействия и надежности на блоках без поперечных связей необходимость действия на останов блока в целом; На блоках малой мощности до 30 МВт включительно в качестве РЗ от внешних КЗ применяется МТЗ с комбинированным пуском по напряжению. На блоках...
24700. ЗАЩИТА РОТОРА от замыкания на корпус 63 KB
  Для периодического контроля за состоянием изоляции цепей возбуждения используется вольтметр один зажим которого соединен с землей а второй поочередно подключается к полюсам ротора. Если изоляция ротора достаточно высока замеры вольтметра в обоих случаях будут близки к нулю. Второй конец обмотки токового реле заземляется через специальную щетку имеющую электрический контакт с валом ротора.
24701. Защита ротора от перегрузки 38 KB
  Для предотвращения повреждения ротора при перегрузке предусматривается специальная РЗ а также выполняется ограничение длительности форсировки возбуждения. Наиболее полноценную РЗ ротора от перегрузки можно осуществить с помощью реле имеющего характеристику соответствующую перегрузочной характеристике ротора. Выдержка времени первой ступени при одних и тех же значениях тока ротора примерно на 20 меньше выдержки времени второй ступени.