83356

Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити систематизувати знання учнів про текст розвивати уміння систематизувати зібраний матеріал добирати потрібні засоби для поширення речень вчити дітей уважно слухати і відповідати на питання; збагачувати словниковий запас розвивати звязки мовлення; виховувати любов до рідної природи...

Украинкский

2015-03-13

39 KB

2 чел.

Тема. Засоби зв’язку речень у тексті. Складання розповіді за малюнком і кінцівкою.

Мета: узагальнити, систематизувати знання учнів про текст, розвивати уміння систематизувати зібраний матеріал, добирати потрібні засоби для поширення речень, вчити дітей уважно слухати і відповідати на питання; збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язки мовлення; виховувати любов до рідної природи, до пташок, бажання їм допомагати.

Хід уроку

  1.  Етап орієнтації

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок

Тож пора нам поспішати

Кличе в подорож дзвінок

А що ми будемо робити,

Про кого будем говорити

Ви можете усі сказати

Як зможете загадку відгадати.

ІІ. Етап цілеспрямування

Їх тіло вкрите пір’ям

І більшість з них літають

То хто ж оці тварини

І як їх називають?  (пташки)

  •  Діти, а що ви чуєте? (Спів пташок)
  •  А чи можемо ми зараз почути цей спів? Чому? Чи всі пташки відлітають у теплі краї? Які залишаються?
  •  Так от сьогодні на уроці ми будемо складати твір, як ми допомагаємо пташкам взимку, а вони до нас  завітають у гості і принесуть багато завдань:
  •  утворити текст
  •  робота в парах
  •  фізхвилинка
  •  творче завдання
  •  робота в групах

ІІІ. Виконання плану.

  1.  Завдання горобчика
  •  Давайте познайомимось з нашими завданнями та їх гостями.
  •  А ось подивіться хто це? (Горобчик)
  •  Завдання від горобчика – утворити текст. Прочитайте запис і скажіть чи можемо його назвати текстом? Чому? Що таке текст? Давайте утворимо текст!

Мале горобенятко випало з гнізда. Горобенятко жалібно пищало. Андрійко знайшов горобенятко. Андрійко посадив горобенятко у гніздо.

  •  Прочитайте що ми утворили. Що вам в ньому не сподобалось? Які слова повторюються?
  •  А як ще можна назвати горобенятко? (Воно, пташеня, бідолаха)
  •  Як інакше назвати Андрійка? (Хлопчик)
  •  Замініть слова замінниками. Прочитайте текст ще раз! Подобається він вам тепер?
  •  Що не вистачає? Давайте підберемо заголовок.

  1.  Завдання синички
  •  А зараз, діти, ми з вами побуваємо в гостях у синички! Погляньте на неї уважно! Яка вона? Щоб описати синичку треба підібрати багато гарних слів, бо мово українська – це, дітки, скарб.  (Маленька, невеличка, вертлява, співуча, ввічлива, жовтогрудочка, метушлива, грудки жовтенькі з білою смужечкою, крильця і голівка – синенькі, хвостик зелененький)
  •  В яких текстах ми використовуємо такі слова? А які ще типи текстів ви знаєте?
  •  А синичка пропонує нам попрацювати в парах. Прочитати текст і вставити пропущені слова, які є засобами зв’язку.
  •  Ось перед нами текст «Синичка». Повне тільки перше речення. А далі нам потрібно вставити засоби зв’язку. В дужках давайте прочитаємо. Які слова відносяться до дітей? Які до хлопчика?
  •  А ви знали, що синичка за день з’їдає стільки комах, скільки важить сама. Підраховано, що пара синиць оберігає цілий сад.

  1.  Завдання дятла.
  •  Діти, а хто наступний наш гість ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

Хто комах з кори виймає,

Про здоров’я лісу дбає? (Дятел)

  •  А що цікавого ви знаєте про цього птаха?
  •   А цей птах приніс нам творче завдання. Зараз ми з вами будемо складати розповідь за малюнком та кінцівкою «Як ми допомагаємо пташкам взимку»
  •  Подивіться на малюнок.
  •  Яка пора року зображена на малюнку?
  •  Кого бачимо на малюнку?
  •  Куди прилетіли пташки?
  •  Хто зробив годівницю?
  •  Яких гостинців приготували діти пташкам?
  •  Хто з вас бачив цих птахів під своїм вікном?
  •  А як ви допомагаєте птахам взимку? Не можна годувати птахів смаженим насінням.
  •  Прочитайте кінцівку.

План

  1.  Прийшла зима
  2.  Важке життя пташок взимку
  3.  Діти вирішили зробили годівницю
  4.  Гостинці пернатім друзям

  •  Діти, щоб розповідь була гарною, змістовною нам допоможуть опорні слова. Давайте їх прочитаємо.
  •  Чого ще не вистачає для складання розповіді? А я вам пропоную ось такий план. Чи згодні ви з ним? Давайте складемо правильний план!
  •  Ось, за допомогою цих слів давайте спробуємо скласти декілька речень до кожного пункту плану. А хто бажає скласти твір самостійно?
  •  Ось послухайте який гарний текст я знайшла однієї учениці.

Прийшла морозна зима. Білий пухнастий сніг вкрив землю.

Ближче до людей переселяються пташки. Вони – сумні та голодні, шукають їжу, перелітають з дерева на дерево.

Дітям шкода пернатих. Хлопчики та дівчатка змайстрували для них годівницю. Поклали туди зерна, крихти хліба, шматочки сала.

Пташки прилітали і радо дзьобали зерно.

  •  Напишіть назву до оповідання.
  •  Який текст ми складаємо?
  •  Давайте пригадаємо алгоритм до написання тексту. Пишете чисто, охайно і каліграфічно. Тепер складіть і запишіть свій текст. Бажаю вам успіху!

  1.  Завдання сороки.
  •  Діти. А яку пташку у лісі називають плетухою, скрекотухою? (Сорока)
  •  Чи чули ви, що сорока дуже дбайлива господиня? Вимостить гніздо, а тоді усередині ще й глиною обмаже. Чисто у ньому і затишно.
  •  А сорока принесла нам роботу в групах.

ІV Підсумок уроку

  •  Так давайте поміркуємо, чого ви навчилися на уроці?
  •  Цілий урок ми говорили про птахів. Багато цікавого дізналися про них. Уявіть що буде, якщо птахи зникнуть. То що треба робити? Треба допомагати птахам, щоб все живе існувало.
  •  Діти, птахи вдячні вам за роботу на уроці і на згадку залишають таке прохання:
  •  Не стріляй у пташку
  •  Не лови комашку
  •  Не топчи травичку
  •  Не зірви рослину
  •  Бо Земля без них
  •  Як без зірочок ясних
  •  Їх створив Господь для тебе
  •  Їх краса – для всіх під небом
  •  На цьому урок наш закінчено. Дякую всім за роботу.   


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17414. Теоретические основы эстетического воспитания дошкольников 229.5 KB
  Проблема эстетического воспитания особенно остро стоит перед дошкольной педагогикой. Именно в дошкольном периоде формируются зачатки эстетических чувств и переживаний, закладывается основа ценностного отношения к окружающему миру. От того, что ляжет в основу эстетического восприятия мира, сформированного в дошкольном учреждении
17415. Одношаровий персептрон 128.5 KB
  5 5 Лабораторна робота №2 Одношаровий персептрон Мета: отримати навички розвязання практичних задач за допомогою одношарового персептрона. 1.1. Теоретичні відомості Модель перcептрона Модель персептрона має вигляд показаний на рис. 1.1. ...
17416. Нейронні мережі на основі радіальних базисних функцій 113.5 KB
  Лабораторна робота № 3 Нейронні мережі на основі радіальних базисних функцій Мета: отримати навички розвязання практичних задач за допомогою мереж на основі радіальних базисних функцій. 2.1. Теоретичні відомості Основні відомості Мережа на основі радіальних ба
17417. Мережі Кохонена 416.5 KB
  Лабораторна робота № 4 Мережі Кохонена Мета: отримати навички розвязання практичних задач за допомогою мереж Кохонена. 3.1. Теоретичні відомості Карти Кохонена що самоорганізуються це спеціальний клас штучних НМ робота яких базується на конкурентному принцип
17418. Асоціативна мережа Хопфілда 127 KB
  Лабораторна робота № 5 Асоціативна мережа Хопфілда Мета: отримати навички розвязання практичних задач за допомогою мереж Хопфілда. 4.1. Теоретичні відомості 4.1.1. Дискретна модель Хопфілда як асоціативна пам'ять Визначення. Асоціативна пам'ять система здатна в...
17419. Генетичні алгоритми 89.5 KB
  Лабораторна робота № 6 Генетичні алгоритми Мета: отримати навички розвязання практичних задач за допомогою генетичних алгоритмів. 5.1. Теоретичні відомості Генетичні алгоритми ГА Holland 19691990 спрощено моделюють процеси природної еволюції і засновані на стохасти
17420. Моделирование D-триггера 36.28 KB
  В данной лабораторной работы мы смоделировали синхронный D-триггер и исследовали его работу, результаты которой представили в табличном виде. На основе этого триггера мы смоделировали схему многоразрядного регистра
17421. Проектування реляційної бази даних 74 KB
  Лабораторна робота №3 Тема: Проектування реляційної бази даних Мета: Опис предметної сфери створення концептуальної та логічної моделі бази данихдалі БД Теоретичні відомості Основні етапи проектування БД: 1. Визначення мети створення бази даних. На першому ...
17422. Проектування бази даних в Access 281 KB
  Лабораторна робота №4 Тема: Проектування бази даних в Access Мета: Запроектувати в Microsoft Office Access базу даних і виконати звязки Потрібно створити БД призначену для працівників довідкової служби кінотеатрів міста. Така система повинна забезпечувати зберігання відом...