83432

Як живуть птахи?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати уявлення про довкілля птахів на прикладі ластівки і синички їх пристосованість до умов життя. Щоб гніздо було міцнішим ластівки додають до глини невеликі соломинки. Пташенята і дорослі ластівки голодують бо тоді комахи не літають. Ластівки знищують багато шкідливих комах.

Украинкский

2015-03-14

70.5 KB

0 чел.

                                   Тема: Як живуть птахи.

Мета: дати уявлення про довкілля птахів (на прикладі ластівки і синички), їх пристосованість до умов життя. Формувати уявлення про зимуючих і перелітних птахів, їх значення в довкіллі, розкрити необхідність оберігати птахів.

Обладнання: малюнки птахів; матеріал для моделювання : геометричні фігури.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

                1. Привітання з довкіллям.

 Добрий день, добрий день,

 Добрий день, осінній день.

 ІІ. Хвилинка спостережень.

  •  Які зміни відбулися в живій природі?
  •  Яка погода була на протязі тижня?
  •  Чи спостерігалися опади?
  •  Який день був найтепліший?

       Я бачу ви були на протязі тижня уважними спостерігачами.

ІІІ. Повторення вивченого.

  1.  Фронтальне опитування.
  •  Яких комах ви знаєте?
  •  Яка користь довкіллю від мурашок, бджіл?
  •  Що ви знаєте про шкідливих комах?

  1.  Гра «Продовж речення».

Мурашки, бджілки – це… (комахи).

У мурашок будиночок називається … (мурашник).

Бджоли живуть у … (вулику).

Лісові мурашки знищують … (шкідників).

  Бджоли збирають із квітів … (нектар).

                         Бджола перетворює нектар на … (мед).

Від мурашника тягнуться ледь помітні … (стежки).

                         Бджоли запилюють … (квітучі рослини).

   ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку.

Відгадавши загадку ви дізнаєтесь тему уроку.

  Прилетіли гості,

  Сіли на помості.

  Без сокири, без лопати

  Поробили собі хати. (Птахи)

Сьогодні на уроці мова йтиме про птахів, про їхнє довкілля.

    2.Розповідь вчителя з елементами бесіди.

  •  Кого бачите на малюнку?

(Птахів)

  •  Яких ще ви знаєте птахів?
    •  За якими ознаками можна

впізнати птаха?

  •  Як називається житло птахів?
    •  Чи всі птахи залишаються

зимувати у нас?

  •  Які залишаються?
    •  Які птахи відлітають

у вирій і чому?

  •  Відгадайте загадку і скажіть, чи ця пташка відлітає у вирій?

     Швидко скрізь цей птах літає,

     Безліч мушок поїдає,

     За вікном гніздо будує,

     Тільки в нас він не зимує.  (Ластівка).

Погляньте на малюнок. Це ластівка – невеличка

чорно-синя пташка із білими грудьми, лоб і горло

рудувато-коричневі. Довгі і гострі крила при-             стосовані до стрімкого і тривалого польоту. У ластівок короткі ноги, тому вони рідко сідають на землю. Вони невтомні трудівники.   

            Гніздо будують із глини чи землі, змочуючи її   слиною. Щоб гніздо було міцнішим, ластівки додають до глини невеликі соломинки. У гніздо ластівка відкладає 4-7 білих із рудуватими цяточками яєць. Пташенята  вилуп-люється на 14-16 день. Вони голі, безпорадні. Ростуть швидко і на 15-20 день залишають гніздо. Пташенята дуже ненажерливі. Батьки приносять їжу 300-600 разів на день.

Скрутно ластівкам у дощову погоду. Пташенята і дорослі ластівки голодують, бо тоді комахи не літають. Ластівки знищують багато шкідливих комах.

  •   Запам’ятайте народні прикмети:

«Ластівки вилітають – погоду обіцяють».

«Ластівка б’ється у вікно – буде звістка».

«Ранні ластівки – щасливий рік».

  •  Хто з вас бачив пташок із жовтими грудками?
  •  Погляньте на малюнок і скажіть, як називається ця пташка?
  •  Що вам відомо про синичок? (Учні розповідають).

Ця маленька пташка трохи менша за горобчика,

 забарвлена у яскраві жовті і чорні кольори.

  Синичку можна побачити скрізь:  в лісі, в саду,

   на підвіконні, куди вона прилітає у пошуках їжі.

  Гнізда синички у дуплах, норах, щілинах будівель.

Живиться синичка різним кормом, комахами, насінням, м’ясом,            салом. Вони дуже корисні птахи, їх потрібно охороняти.

  1.  Моделювання.

  Використовуючи геометричний матеріал, учні за зразком у

 зошиті  виконують модель синички. (Вчитель слідкує за

 правильним виконанням).

V. Фізкультхвилинка  (під музичний супровід)

     4. Робота з підручником.

     4.1. Читання вчителем тексту.

     4.2. Обговорення.

  •  Що їсть ластівка?
    •  Чому  восени ластівки летять у теплі краї?
    •  Яка користь довкіллю від ластівок?

  4.3. Колективне складання моделі «Довкілля ластівки»

4.4. Продовження читання тексту.

4.5. Обговорення.

  •  Де живуть синички?
  •  Що їсть синичка?
  •  Чому синиці не відлітають у теплі краї?

4.6. Складання моделі «Довкілля синички»

5. Колективне порівняння складених моделей.

  •  Чим відрізняєть довкілля синички та ластівки?

  (відповіді дітей).

Пам’ятайте, птахи лікують дерева, знищують шкідливих комах. Їх потрібно охороняти і взимку підгодовувати.

  VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Гра «Кому що до смаку?» До малюнків птахів підібрати малюнок «Їжі».

2.Робота в зошиті з друкованою основою. 

Завдання:

  •  домалювати малюнки;

  •  назвати, де живуть ці птахи;

  •  для чого птахам потрібний

       дзьоб і ноги?

 

Діти, бережіть

              пташок, не руйнуйте їхні

               гнізда, не порушуйте

                 тишу в лісі, в лузі,

                  підгодовуйте пташок,

                 будуйте шпаківні,

                      годівнички.

                        Адже птахи – наші друзі.

VІІ. Підсумок уроку.

 Гра «Мікрофон»

  •  Про яких пташок говорили на уроці?
  •  Що цікавого ви вже про них дізналися?
  •  Як ви будете допомагати пташкам перезимувати?

Продзвенів уже дзвінок

І закінчився урок.

До-по-ба-чен-ня!

 

        


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45427. Концептуальные основы технологии АТМ 994 KB
  АТМ относится к технологии с асинхронным режимом передачи. 1 коммутация каналов с одной фиксированной скоростью; 2 многоскоростная система с коммутацией каналов; 3 выскоскоростная система с коммутацией каналов; 4 технология АТМ или асинхронный режим передачи; АТМ synchronous Trnsfer Mode. Для систем передачи с коммутацией каналов характерна постоянная скорость передачи и отсутствие всплесков нагрузки. Если пользователь генерирует в какойто момент времени более интенсивный поток информации чем способна передавать система с...
45428. Системы беспроводной связи 96.5 KB
  Системы беспроводной связи начали развиваться с 2000 01 года в связи с появлением стандарта GSM. Основное применение беспроводных средств связи стало развитие протокола Ethernet а также необходимостью обеспечения коммуникации узлов находящихся на территориях не охваченных телефонной связью. Первым развитием беспроводных каналов связи стала беспроводная телефонная связь.
45429. Стандарт Wi-Fi 296.5 KB
  Любой абонент с WiFi точкой доступа может получить доступ к локальной сети. Эта проблема решается с помощью разработки системы безопасности локальной сети. Достоинство: для построения сети на основе распределенной архитектуры достаточно установить несколько точек доступа. Развертывание такой сети является установка точки доступа в свободный порт маршрутизатора или коммутатора.
45430. Технология GPRS 340 KB
  GPRS Generl Pcket Rdio Service технология разработанная в 1991 году Европейским институтом ТК стандартов позволяющие передавать получать данные из сети Internet с применением мобильной связи на основе GSM. GPRS предоставляет следующие сервисы работа с электронной почтой; Httpинтерфейс. GPRS позволяет читать данные в том формате который является общедоступным для сетевых узлов.
45431. Эволюционное программирование (генетические алгоритмы) 57.5 KB
  Метод алгоритм пример решения задачи Эволюционное программирование генетические алгоритмы Для эволюционного программирования должны выполняться следующие требования: 1Наличие пространства параметров x = {x1x2x3.е случайное варьирование параметров. Хромосома вектор варьируемых параметров решения Операции получение новых решений из существующих Скрещивание получение параметров хромосомы от родителей расширение области поиска Мутация ...
45432. Модель нейрона. Понятие нейронной сети. Особенности функционирования технических структур, моделируемых нейронной сетью 92 KB
  Схема работы натрийкалиевого насоса: а активные центры захватили ион калия снаружи и ион натрия внутри клетки; б белковая молекула захватившая ионы повернулась на 180 за счет энергии АТФ и освободила захваченные ионы при этом калий попал внутрь клетки а ион натрия был выброшен наружу в молекула вновь повернулась на 180 и готова к захвату новых ионов. Диффузия в жидкостях происходит при помощи ионов. Идет расслаивание ионов возникает потенциал...
45433. Модель обучения на примере автоматов с линейной тактикой. Автомат с переменной структурой 124.5 KB
  Автомат с переменной структурой. Рациональность поведения автомата в детерминированной стохастической стационарной и нестационарной среде. Автомат с линейной тактикой рис.
45434. Применение метода оценочной функции при реализации интеллектуальных функций. Уровни интеллектуальности поведения 61.5 KB
  Черепаха представляет собой трехколесную тележку на которой размещены аккумуляторы система реле и электронная ламповая схема. Схема отрегулирована таким образом что при низком потенциале анода лампы Л1 запирается лампа Л2 и реле Р2 устанавливается так что исключается одновременное нахождение под током реле P1 и Р2. При умеренном освещении фотоэлемента лампа Л2 приоткрывается однако проводимый ею ток недостаточен для срабатывания реле P1 хотя уменьшение напряжения на аноде лампы и приводит к отпусканию реле Р2. Замыкание...
45435. Модели языка. Синтез и анализ языковых фрагментов. Проблема представления знаний 351 KB
  Проблема представления знаний Язык Человек лингвизирует свой мир живет в мире пересотворяемом с помощью его собственного языка. Границы языка границы мира. Если два языка подобны некой системе то они подобно друг другу.