83988

Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріплювати навички правопису власних і загальних іменників, спонукати учнів вживати у мовленні нові мовознавчі терміни, розвивати пізнавальні інтереси, виховувати патріотичні почуття, любов і повагу до української мови.

Украинкский

2015-03-17

172.5 KB

7 чел.

ГНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 – багатопрофільний ліцей «Еліт»

Відкритий урок з української мови

за темою «Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників»

3 клас

Підготувала вчитель початкових класів

                                                         Корсунська Марина Олексіївна

29.01.2013 р.

Тема. Закріплення навичок правопису власних і загальних іменників.

Мета. Закріплювати навички правопису власних і загальних іменників, спонукати учнів вживати у мовленні нові мовознавчі терміни, розвивати пізнавальні інтереси, виховувати патріотичні почуття, любов і повагу до української мови.

Обладнання. Картки для роботи  у групах (карти України), таблиця «Іменники», портрети видатних українців, табличка «Каліграфічна хвилинка».

Хід уроку

І. Організаційний момент.

У нас сьогодні ніби свято,

          Гостей зібралося багато.

Ану ж на мене подивіться,

І веселенько усміхніться.

Пролунав дзвінок –

Починається урок.

Працювати слід старанно,

Щоб почули у кінці,

Що у нашім 3-ім класі –

Діти – просто молодці!

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

      Девіз уроку: На уроці будемо дружно працювати,

                            Власні і загальні іменники  писати.

    - Сьогодні ми продовжимо подорож країною “Іменник “і закріпимо вміння правильно писати власні і загальні іменники.

    - Діти, що нового та цікавого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(Діти висловлюють власні сподівання.).

    - Чи справдяться ваші очікування, ми побачимо наприкінці уроку.

ІІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Перевірка домашнього завдання.(вправа 29)
  •  прочитайте слова, які ви виписали;
  •  це власні іменники чи загальні?;
  •  яку загальну назву до них можна дібрати?

2. Мозковий штурм.

- яку тему ми зараз вивчаємо?

1 уч.

  •  Почали вивчати

ми частини мови

Всі їх треба добре знати,

Щоб здобути знань основи.

  1.  уч.
  •  Перша з них – іменник, друзі.

Цю частину люблять дуже,

Бо усе вона назве,

Дасть імення золоте.

  1.  уч.
  •  Мама, мир і Україна,

Сонце, небо, світ, людина,

Звуки, букви, слово, мова –

Ось частина ця чудова!

  1.  уч.
  •  Хто? Сестричка, ненька, батько,

Пташка, білочка, зайчатко…

Що? Земля, ріка, діброва,

Книжка, зошит, ручка, школа…

  •  На які дві великі групи поділила всі слова цариця Граматика?

( на самостійні частини мови і службові частини мови)

  •  Назвіть самостійні частини мови.

( іменник, прикметник, дієслово, займенник, числівник, прислівник – 6 )

  •  Назвіть службові частини мови.

( прийменник, сполучник )

  •  Розкажіть, що ви знаєте про іменник.
  •  Як пишуться власні іменники, загальні?

3. Хвилинка чистописання.

Ii

iм iл iк

  1.  Словникова робота.

Запишіть у першу колонку загальні назви, а в другу – власні. Підкресліть орфограми у словникових словах.

  •  Київ, Карпати, місто, гори, Дніпро, Барбос, ріка, собака, Оленка, Шевченко, дівчинка, письменник, вулиця, Пушкінська.
  1.  Асоціативний кущ.
  •  Які асоціації викликає  у вас слово Україна?

  1.  Проблемна ситуація.

На дошці виставлені портрети видатних людей.

  •  Що поєднує всі ці портрети?
  •  Назвіть цих людей, використовуючи загальні та власні іменники.                              

( Президент Віктор Янукович, художник Іван Айвазовський, спортсмен Володимир Кличко, письменник Тарас Шевченко, космонавт Олександр Волков )

  •  Складіть і запишіть одне речення,використовуючи одне із імен видатної особи.

  1.  Робота у групах.

Завдання для першої групи.

  •  Подивіться на карту України і напишіть п’ять власних іменників – назви міст.

Завдання для другої групи.

  •  Подивіться на карту України і напишіть п’ять власних іменників – назви річок.

Завдання для третьої групи.

  •  Подивіться на карту України і напишіть п’ять власних іменників – назви країн, які є сусідами України.

  1.  Робота з підручником.

( Вправа № 33 ) Прочитати текст, пояснити написання слів з великої букви, списати перше речення другого абзаца, підкреслити головні члени речення.

  1.  Творче завдання. (Робота у групах)
  •  Складіть і запишіть два речення зі словом земля. В першому реченні цей іменник повинен мати загальну назву, а в другому – власну.

ІV.  Підсумок уроку.

  •  Яка спільна орфограма у всіх власних іменниках?
  •  Наведіть приклад власного іменника і доберіть до нього загальний іменник.

V. Домашнє завдання.

( вправа № 32. )


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43783. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ СОВРЕМЕННЫХ ИНФОРМАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ В УЧЕРЕЖДЕНИЯХ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ОБРОЗОВАНИЯ 239.16 KB
  Понятие информационной технологии. Составляющие информационной технологии. Современные информационные технологии. Информационные технологии в дополнительном образовании.
43785. Лишение свободы как уголовное наказание 163.04 KB
  В теории уголовного права нет единого определения содержания наказания в виде лишения свободы, но большинство ученых считают, что содержание этого одного из наиболее суровых видов наказаний состоит в принудительной изоляции осужденного путем помещения его в предназначенные для этого учреждения на срок, установленный приговором суда, со специальным режимом содержания.
43786. Розробка обємно-планувальних рішень готелю на 90 місць категорії *** 386.97 KB
  Метою дипломної роботи є розробка обємнопланувальних рішень готелю на 90 місць категорії . Задачі роботи: Визначити земельну ділянку для будівництва готелю. Обґрунтувати розміщення готелю на земельній ділянці.
43787. ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СПЕКТРУ СМУГ ЧАСТОТ 174 – 230 МГц, 470 – 862 МГц 2.45 MB
  МЕРЕЖІ ЦИФРОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ 1. Найбільш важливими ресурсами мережі цифрового телебачення є частотний і територіальний ресурси. Портативний прийом може забезпечуватися методами організації одночастотної мережі з використанням заповнювачів. Найбільш важливими ресурсами мережі цифрового телебачення є частотний і територіальний ресурси.
43788. Оценка и анализ инвестиционных проектов на примере капиталообразующих вложений аэропорта «Внуково» 506.64 KB
  Инвестиции могут осуществляться в различных формах. В целях систематизации планирования и анализа они могут быть сгруппированы по ряду различных оснований или признаков классификации. Объект инвестирования выступает базисным типологическим признаком при классификации инвестиций.
43789. Державне регулювання попиту і пропозиції на регіональному ринку праці (на прикладі Житомирської області) 374.62 KB
  Здебільшого ринок праці визначається як інститут або механізм, у якому покупці та продавці здійснюють процеси купівлі-продажу товару «робоча сила», вступаючи у відносини товарного обміну. Очевидно, що при визначенні поняття «ринок праці» багато уваги приділяється обміну через те, що ця сфера відіграє значну роль у системі суспільного виробництва і саме в ній відбуваються процеси купівлі–продажу товару.
43790. Изучение элементов диодной оптопары: светодиода и фотодиода 462.73 KB
  Оптронами называют такие оптоэлектронные приборы в которых имеются источник и приемник излучения светоизлучатель и фотоприемник с тем или иным видом оптической и электрической связи между ними конструктивно связанные друг с другом. Яркость излучения L величина равная отношению силы света к площади светящейся поверхности. Максимальное спектральное распределение λmx длина волны излучения соответствующая максимуму спектральной характеристики излучения СИД. Характеристики светодиодов Цвет свечения характеризуется спектральными...
43791. Особенности изображения пространства и времени в поэзии XX века (на материале лирики А. Блока, В.Брюсова, О. Мандельштама) 126.25 KB
  Еще одним свойством литературных времени и пространства является их дискретность прерывность. Применительно ко времени это особенно важно поскольку литература оказывается способной не воспроизводить весь поток времени но выбирать из него наиболее существенные фрагменты обозначая пропуски пустоты с художественной точки зрения определенными формулами. Не имея возможности подробно останавливаться на моделях времени отметим лишь что от модели к модели время постепенно распрямляется и абстрагируется от событий его заполняющих. Эти...