83991

Часи дієслів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Удосконалювати вміння та навички учнів розрізняти дієслова теперішнього, минулого і майбутнього часів; розвивати інтелектуальні здібності учнів, уяву, мислення, пам’яті, мовлення учнів, вміння послідовно висловлювати свої думки; формувати навички співпраці, розвивати комунікативні...

Украинкский

2015-03-17

659 KB

0 чел.

Тема: Часи дієслів

Мета: Удосконалювати вміння та навички учнів розрізняти дієслова теперішнього, минулого і майбутнього часів; розвивати інтелектуальні здібності учнів, уяву, мислення, пам’яті, мовлення учнів, вміння послідовно висловлювати свої думки; формувати навички співпраці, розвивати комунікативні здібності, виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Добрий день!

У добрий час, радо ми вітаємо вас.

Здоров’я, щастя, радості вам бажаємо

Урок рідної мови розпочинаємо.

2. Очікування «Мікрофон»

- Я хочу, щоб наш урок був продуктивним. А яким ви хочете бачити наш урок?

(Продуктивним, цікавим, повчальним, казковим)

ІІ. Створення емоційного фону уроку.

(Звучить музика Вівальді – «Пори року»(Весна))

1.Читання вірша вчителем.

Все прокидається поволі,

Зі сну зимового встає.

Радіє гай, радіє поле,

Земля поталу воду п’є.

Скресає і щезає крига,
Бурульки падають з дахів,
І вітерець прозорокрилий
Додому підганя птахів.
А в лісі на галяві теплій
Поміж ялинок запашних
Уперше спалахнув метелик
-
Тендітний вогничок весни.


  •  Про яку пору року йдеться у вірші? Доведіть методом «Пресу», що це весна.
  •  Так, це весна. Вона за вікном. А ви хочете, щоб вона завітала до нас у клас.?

Отже, потрібно гарно попрацювати. А види робіт  на уроці підказує сонечко.


ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдання уроку.

  1.  Вправа «Дешифрувальник».
  •  Отже, розпочинаємо роботу.
  •  Перше завдання «Дешифрувальник», за допомогою якого ми розшифруємо тему нашого уроку. Будьте уважні! Літери у нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер.

Щоб відгадати зашифроване слово, треба вибрати тільки  одну літеру. Наша тема складається з двох слів. Увага! Номер 9173   2437541.

  •  Часи дієслів (записую тему на дошці).
  •  І на сьогоднішньому уроці ми закріпимо знання про часи дієслів, здобуті на попередніх уроках.

IV. Основна частина уроку.

  1.  Стратегія «Кубування».

Завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас

Кубик, діти, не простий,

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

  •  Аналізуємо завдання «Чарівного кубика».
  1.  Частина мови
  2.  Що означає?
  3.  На які питання відповідає?
  4.  Яким членом речення виступає?
  5.  За чим змінюється?
  6.  Неозначена форма дієслова.

  1.  Каліграфічна хвилинка.
  •  А зараз розгорнемо зошити і запишемо число, класна робота.
  •  І записи у зошиті почнемо з каліграфічної хвилинки.

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави.

  •  До чого закликає автор?
  •  Пригадайте правило правопису частки не з дієсловами.
  1.  Робота з реченням.

Зацвілавдолинічервонакалина.

  •  Наше сонечко дужче пригріло і всі слова в реченні збіглися до купки, щоб зробити нам тінь. Ми допоможемо їм і утворимо речення.

Зацвіла в долині червона калина.

  •  Утворили, перевірили, а зараз запишемо і зробимо синтаксичний розбір речення.

  1.  Зоровий диктант.  Верби зеленіють над ставком.
  •  А зараз потренуємо увагу і пам'ять. Увага! Зоровий диктант.
  •  Перевіряємо.
  •  Знайдіть у реченні дієслово, випишіть його, вкажіть час. Доберіть до нього інші часові форми.
  1.  Фізкультхвилинка.
  •  Весна… До нас завітала бджілка.

6.Робота з текстом.

- Подивіться за вікно. Легенький вітерець гойдає верхівки дерев. Ось вітерець завітав і до нас в клас. І не сам завітав, він приніс нам текст. Давайте прочитаємо його.

Прийти весна. Настати теплі дні. Дзюрчати веселі ручаї. Сонечко ніж-

но пригріти землю. У лісі цвісти ряст. Вітер тихо повівати теплом.

  •  Чи гарно звучить текст? Чому?
  •  Так, дієслова стоять в неозначеній формі. Неозначена форма – це початкова форма. А для того, щоб текст став кращим, ми маємо перебудувати текст, щоб події відбувалися в:

Ір. – в минулому часі

ІІр. – в теперішньому часі

ІІІр. – в майбутньому часі

  •  Для зручності виконання завдання – на партах листочки з текстом. Працюємо в парах.

7.Вправи для очей.

- Діти, ми довго працювали, наші очі втомились. А зараз вони відпочинуть. Вся увага тільки на метелика.

(На мультимедійній дошці спостерігаємо за метеликом, який літає)

8. Творча робота в групах.

- А працюватимемо під гаслом:

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем:

Швидко! Дружно! Вміло!

Ігр. – Відтворити пантоміму на речення «Я люблю нюхати запашні квіти»

ІІгр. – За допомогою тільки дієслів скласти текст на тему «Моя яблунька»

ІІІгр. – Скласти сенкан до слова Весна.

9. Робота з деформованими прислів’ями.

- Народна мудрість – це прислів’я і приказки. А наш вітер бушує далі. Він деформував наші прислів’я. Ваше завдання – відновити їх.

         

      Що посієш або пропав.

         Або пан,  далі будеш.

      Тихіше їдеш –  те й збереш.

  •  Давайте перевіримо, чи правильно виконали завдання.
  •  Знайдіть дієслова, визначте час.

         

                    Що посієш, те й збереш.

                         Або пан, або пропав.

                   Тихіше їдеш – далі будеш.

10. Веселинка.

     -  Хлопці підготували нам веселинку.

- Я миюся, ти миєшся… Який це час Федоте?

- Ну, раз ми з вами миємось – виходить, що субота.

  •  Допоможемо Федоту визначити часи дієслів.

11. Вправа «Гронування».

- А тепер сіли рівненько і будьте уважними. У нас цікавий вид роботи – «Гронування». Ми проводимо його досить часто. І я думаю, що ви швидко справитесь із завданням:

Підібрати дієслова до поданих слів за даним часом.

(Кожна пара дітей в рядах записує по одному дієслову і передає наступній парі)

 

            Майбутній час Теперішній час Минулий час

V. Домашнє завдання

- Наш урок підходить до завершення. Розгорніть щоденники.

Починається, освітлює, прокидається, дзвенить, любити.

Група №1

Скласти твір на тему ”Рідна земля”, використовуючи ці дієслова.

Група №2

Побудувати речення із дієсловами, визначити часи дієслів, розібрати одне речення.

Група№3

Утворити різні часові форми від цих дієслів.

VI. Підсумок уроку.

  •  Чи справдились ваші очікування? Що сподобалось?
  •  На цьому наш урок закінчено. А весна цвіте, буяє, радує нас. Милуймося її красою, бережімо цю красу.

(На мультимедійній дошці відео розквіту природи).


пролісок

струмок

пташка

9173   2437541

ЬЮЯ

ЦЧШЩ

УФХ

РСТ

НОП

КЛМ

ІЇЙ

ЄЖЗИ

ГҐДЕ

АБВ

0

9

8

6

5

4

3

2

1

Зоровий

диктант

Творча робота в групах

Веселинка

Каліграфинка.

Плутанка.

Стратегія

“Кубування”

“Очікування”

“Мікрофон”

“Дешифрувальник”

Вправа

“Гронування”


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32321. Внешние функции государства. Их виды и характеристика в различных типах государства 45 KB
  Внешние функции государства. Их виды и характеристика в различных типах государства. Внешние функции государства представляют собой основные направления деятельности государства непосредственно связанные с решением стоящих перед ним на международной арене целей и задач. Они зависят от характера существующего в стране политического режима и типов государств от этапов развития одного и того же государства от складывающейся в мире международной обстановки от характера взаимоотношений сосуществующих друг с другом государств.
32322. Функции государства. Их понятие, соотношение с целями и задачами, виды функций 51.5 KB
  Функции государства. Функции государства это основные направления деятельности государства по решению стоящих перед ним целей и задач. Именно в функциях проявляется сущность конкретного государства его природа и социальное назначение. Как основные направления деятельности государства они не должны отождествляться с самой деятельностью или отдельными элементами этой деятельности.
32323. Экономические и социальные функции государства. Их изменение и особенности в государствах различных типов 46.5 KB
  Экономические и социальные функции государства. Их изменение и особенности в государствах различных типов. В данной функции наиболее полно проявляется современная роль государства в области хозяйствования. Вместе с тем возникла необходимость поиска оптимальных способов участия государства в экономических процессах а также налаживания эффективного государственного регулирования совместимого с рыночными механизмами.
32324. Функции государства в сфере науки, образования культуры. Их изменение и особенности в государствах различных типов 49 KB
  Функции государства в сфере науки образования культуры. Их изменение и особенности в государствах различных типов. Функция развития культуры науки и образования сложилась вместо ранее осуществлявшейся культурновоспитательной функции со свойственным ей доминированием монопольной государственной идеологии. 13 идеологического многообразия согласно которому никакая идеология не может устанавливаться в качестве государственной или обязательной.
32325. Организационные и правовые формы осуществления функций государства. Их понятие и характеристика 34 KB
  Организационные и правовые формы осуществления функций государства. Формы осуществления функций государства это однородная деятельность органов государства посредством которой реализуются его функции. В настоящее время принято деление форм осуществления функций государства на правовые и организационные неправовые. Такая классификация помогает понять как механизм государства осуществляет его функции каким образом государство использует для выполнения своих задач и функций право.
32326. Механизм государства: понятие структура и ее эволюция в государствах различных типов. Основные принципы деятельности в современных государствах 54 KB
  Механизм государства: понятие структура и ее эволюция в государствах различных типов. Основные принципы деятельности в современных государствах. Граждане могут принимать то или иное участие в делах государства но в конечном итоге государственные органы должностные лица несут персональную ответственность за эффективность своей работы В. Подобная система государственных органов профессиональных коллективов и называется механизмом государства.
32327. Органы государства: понятие, признаки и виды органов государства 37 KB
  Органы государства: понятие признаки и виды органов государства Анализ государства с позиций его механизма позволяет выявить место и роль каждого элемента в системе государственного властвования определить его оптимальную структуру иерархические связи с иными элементами и т. Признаки органа государства: 1 представляет собой самостоятельный элемент механизма государства выступая неотъемлемой частью единого государственного организма; 2 действует от имени государства и по его поручению; 3 образован и функционирует на основе...
32328. Основные положения теории разделения властей и ее значение в современных условиях 47.5 KB
  Основные положения теории разделения властей и ее значение в современных условиях. В современном мире разделение властей характерная черта признанный атрибут правового демократического государства. Сама же теория разделения властей итог многовекового развития государственности поиска наиболее действенных механизмов предохраняющих общество от деспотизма. Теория разделения властей была создана несколькими исследователями политики: идея высказывалась Аристотелем теоретически была развита и обоснована Джоном Локком 16321704 гг.
32329. Форма правления государства. Понятие, виды, характеристика отдельных видов форм правления 39.5 KB
  Форма правления государства. Понятие виды характеристика отдельных видов форм правления. Форма государства это способ организации политической власти охватывающий форму правления форму государственного устройства и политический режим. Форма государственного правления это элемент формы государства характеризующий организацию верховной государственной власти порядок образования ее органов и их взаимоотношения с населением.