84006

Розвиток зв’язного мовлення. Твір «Моє місто»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Хід уроку Організація класу Актуалізація опорних знань Слово вчителя Діти послухайте вірш Моє місто Умань стародавнє. Яке місто названо у вірші З якої букви потрібно писати це слово На каліграфічній хвилинці повторимо правила написання букв У у букво сполучення із даними буквами.

Украинкский

2015-03-17

133.5 KB

7 чел.

Уманська міська гімназія

Уманської міської ради

Черкаської області

Урок української мови

в 3 класі

Тема. Розвиток зв’язного мовлення

Твір «Моє місто»

Підготувала вчитель

3 В класу

Коба Наталія Яківна

2013 рік

Українська мова

Тема. Розвиток зв’язного мовлення

           Твір «Моє місто»

Мета. формування ключових  компетентностей ;

- вміння вчитися; само організовуватися до навчальної діяльності;

- загальнокультурну компетентність (вміння будувати взаємні стосунки);соціальну    

компетентність (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі; проявлення ініціативи );

предметні компетентності:

- вчити учнів складати твір-розповідь  за поданим планом;

розвивати уміння правильно будувати речення; спонукати цікавитися історією міста;

виховувати любов до рідного міста.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу .

Обладнання: презентація «Умань», роздрукований матеріал.

Хід уроку

  1.  Організація класу
  2.  Актуалізація опорних знань

   

  1.  Слово вчителя

Діти, послухайте вірш

Моє місто Умань – стародавнє.

На світ увесь, Софіївкою славне.

Фонтан Змія, тихесенький ставок.

Кругом них парк і спів пташок.

Затишний і серцю милий край.

Оля Кучеренко, 11 клас

- Яке місто названо у вірші?

- З якої букви потрібно писати це слово?

- На каліграфічній хвилинці повторимо правила написання букв У у, букво сполучення із даними буквами.

  1.  Каліграфічна хвилинка.

Уу, Ул, ву, улі, Ум ань, Умань.

Доберіть спорідненні слова:

Умань, уманський, уманчани.

Виділіть корінь слова

  1.  Створення асоціативного куща

  1.  Мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні у нас урок – екскурсія

Ви, діти, навчитесь складати текст – розповідь про рідне місто.

- Чи потрібно це вам? Чому?

  1.  Вивчення нового матеріалу
  2.  Бесіда   – Що таке текст?

- З яких частин складається текст?

Зачин

Основна частина

Кінцівка

  1.  Ознайомтесь із планом розповіді

План

  1.  Де знаходиться місто?
  2.  Звідки пішла його назва ?
  3.  Які водойми є в місті?
  4.  Пам’ятки культури та архітектури
  5.  Чим славиться місто

  1.  Словникова робота:розташоване, старовинне, походить, влітку, Осташівський став, пам’ятки культури і архітектури, височить, вулиця Коломенська, центральний парк, дендропарк «Софіївка», екзотичні рослини,гроти, приваблюють, мешканці, будь – якої.

  1.  Презентація учнями проектів

Наша подорож містом

Ми ознайомилися з картою України. Бачимо, що Умань знаходиться в центрі країни.

Побували в краєзнавчому музеї. Дізналися, що незабаром місту виповниться 400 років. Версій походження назви міста багато. Найбільше нам сподобалась, що назва походить від назви річки Уманки.

Крім цієї річки в місті протікає ще річка Кам’янка, є Осташівський став.

В місті є багато пам’яток культури та архітектури

Біля Осташівки, на горі, стоїть пам’ятник Кобзареві.

По вулиці Коломенська розташовані приміщення картинної галереї та міської гімназії.

Приємно відпочивати влітку біля фонтанів у центральному парку

Окрасою міста є дендропарк « Софіївка »

Казкові гроти, водойми, статуї, фонтани приваблюють гостей та уманчан будь – якої пори року.

Фізкультхвилинка

  1.  Робота в групах

Вправа «Розсипанка»

Учні об’єднуються в дві групи, із слів складають речення встановлюють зв’язок слів уреченні .

  1.  Група Старовинне місто Умань розташувалося в центрі України

  1.  Влітку уманчани відпочивають біля фонтану в центральному парку.

В якій частині тексту ці речення можна записати?

  1.  Усне складання твору

В центрі України розташоване старовинне місто Умань. Його назва походить від назви річки Уманки.

Влітку уманчани люблять відпочивати на березі Осташівського ставу.

В місті є багато пам’яток культури та архітектури. Біля Осташівки, на горі, височить пам’ятник Кобзареві. По вулиці Коломенська знаходиться картинна галерея та міська гімназія.

Чудовий відпочинок біля фонтану центрального парку.

Окрасою Умані є дендропарк «Софіївка». Екзотичні рослини, гроти, статуї, фонтани приваблюють мешканців міста і гостей будь – якої пори року.

Умань – чудове місто!

Фізкультхвилинка

  1.  Запис тексту – розповіді в зошити

  1.  Діалог «На екскурсії»

- Доброго дня!

- Доброго дня! Я вперше у вашому місті. Що цікавого я зможу побачити в ньому?

- Куди ви порадите сходити на екскурсію?

Підсумок уроку. «Коло друзів»

«Я люблю своє місто»

Д.з. скласти розповідь про вулицю, де ви живете


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

340. Экономика вопросы для подготовки к экзамену 338.5 KB
  Производство и производственные возможности общества. Воспроизводство и экономический рост. Циклический характер экономического развития. Кредитные учреждения и их функции. Влияние НТП и инвестиционных проектов на развитие страны. Валютный рынок.
341. Государство российской империи в период абсолютизма. Губернская реформа 1775 года 245.5 KB
  Преобразования в государственном управлении в царствовании Екатерины II. Губернская реформа 1775 года. Государственное управление в эпоху дворцовых переворотов. Политические реформы Петра I. Положение Русской Церкви до реформ.
342. Принципы функционирования различных входных цепей 283 KB
  Схема исследования входного устройства профессионального радиоприемника состоящего из противолокационного фильтра и аттенюатора. Схемы исследования низкочастотной входной цепи профессионального радиоприемника.
343. Экономическая теория. Равновесие потребителя в условиях бюджетных ограничений 249 KB
  Равновесие потребителя в условиях бюджетных ограничений. Кривая безразличия и бюджетная линия. Эффект замещения и эффект дохода. Кругооборот капиталов, основной и оборотный капитал. Основные направления антимонопольной политики.
344. Внешнеэкономическая деятельность Центрального Федерального округа России: итоги, проблемы, перспективы 297.5 KB
  Анализ внешнеэкономический деятельности региона. Расчет экономических показателей, планирование. Обобщение результатов исследования внешнеэкономической деятельности Центрального Федерального округа России. Формирование внешнеторгового контракта.
345. Социально-психологический тренинг как средство формирования лидерских качеств у старшеклассников 301.5 KB
  Теоретические аспекты формирования лидерских качеств у старшеклассников. Характеристика социально-психологического тренинга как средства формирования лидерских качеств у старшеклассников. Проектирование деятельности педагога-психолога по формированию лидерских качеств у старшеклассников посредством социально-психологического тренинга
346. Спроектировать участок механического цеха для изготовления детали Наконечник ушковый 299 KB
  Расчет контрольно–измерительного инструмента калибр–скоба 8,7h11. Характеристика существующего технологического процесса. Проектирование варианта технологического маршрута механической обработки детали Наконечник ушковый.
347. Разработка воздушного радиатора транзистора ГТ701А 668 KB
  Транзистор германиевый сплавной p-n-p универсальный. Корпус металлический со стеклянными изоляторами и гибкими выводами. Коэффициент теплоотдачи зависит от теплофизических свойств воздуха, его режима движения и геометрии омываемой поверхности.
348. Курортный горнолыжный комплекс в городе Ишимбай, республика Башкортостан 1.12 MB
  Градостроительный принцип формирования рекреационных систем. Роль и назначение проектируемой территории в формировании архитектурного облика города. Принципы архитектурно-планировочной организации рекреационных центров.