84374

Закріплення літери ц. Опрацювання тексту «Циркова залізниця»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ви у цирку побувайте І багато чого взнайте а Словникова робота. А як називається те місце в цирку де відбувається вистава Арена круглий майданчик посередині цирку де виступають артисти цирку. Що вам сподобалося в цьому цирку в Читання оповідання ланцюжком.

Украинкский

2015-03-18

56.5 KB

0 чел.

Бірюкова Олена Олексіївна

вчитель початкових класів

КЗ «НСЗШ №6»

М. Нікополь

спеціаліст вищої категорії

Навчання грамоти

Читання

(за новою програмою)

Тема: Закріплення літери ц. Опрацювання тексту "Циркова залізниця"

Мета: закріпити  букву  «ц» та її звукове значення; вчити правильно вимовляти ці звуки, закріплювати вміння моделювати звукову структуру слів; закріпити уміння учнів читати зв’язний текст, відповідати на запитання поширеними реченнями, самостійно ставити питання за змістом прочитаного, вчити їх переказувати прочитане; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, зв’язну мову, виховувати почуття доброзичливості, бажання допомогти іншим.

Обладнання: презентація, звукові моделі слів, звукові фішки, поїзд, зайченя, клоун.

Хід уроку.

  1.  Організація класу.

  •  Діти! Чи любите ви подорожувати? Тоді сьогодні я теж вам хочу запропонувати незвичайну подорож у Країну Знань, і якщо ми правильно виберемо маршрут, то нас обов’язково буде чекати несподіванка.

- А на чому ж ми будемо подорожувати?

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороко ніжка.  ( поїзд)

  1.  Повторення вивченого матеріалу.

а) Мовна зарядка.

- Щоб наш поїзд набрав швидкість, давайте з вами вивчимо скоромовку.

Летів горобчик,

Сів на стовпчик.

Прибіг хлопчик,

Утік горобчик.

- Як ви гадаєте, чому горобчик, побачивши хлопчика, утік?

- Як треба ставитися до пташок? Чому?

- Які скоромовки ви ще запам’ятали з минулих уроків?

- Швидко мчить наш поїзд лісом.

Тихше, діти, десь хтось плаче!

Може хто в біду потрапив?

Зайчик сірий, не інакше

В зуби вовкові попав.       

Ми врятуєм його, діти?

  •  Що ж трапилося, зайчику? ( Зайчик шепоче вчителю на вухо).
  •  Загадав вовк зайчику загадки і сказав: « Якщо не відгадаєш, з’їм тебе».

б) Загадки.

Кольорова, маленька,

Малим дітям солоденька. ( цукерка)

Білий, як сніг,

В пошані в усіх,

До рота попав, там і пропав. ( цукор)

  •  З якого звука починаються ці відгадки? Ось чому зайчику було важко відгадати ці загадки, бо він не знав цієї букви.

в)Добір учнями слів зі звуками Ц  Ц.

г) Гра « Твердий чи м’який?»

Цибуля, цифра, концерт, горобець, цукор, цвіркун, вулиця, цех, криниця, цвях, палець, суниця, блюдце, цілий. Молодець.

д) Гра « Знайди букву»

- Діти, поки ми з вами набирали швидкість, наш поїзд розгубив вагончики. І тепер, щоб їх причепити до поїзда, нам треба виконати завдання кожного з них.

- У першому вагончику містилися слова, та коли із слів повипадали букви, вагончик відчепили. Треба їх знайти, вставити в слово і вагончик знов причеплять до нашого поїзда.

…укор         зай…і              …укерка

сестри…я         олів…і       води…я

- В яких словах вона позначає твердий приголосний звук, а в яких  - мякий?

е) Гра « Знайди пару»- другий вагончик

У другому вагончику містилися слова і звукові моделі до них. Але потім все переплуталося. Наше завдання, знайти до кожного слова звукову модель слова.

Олівці  0=0-=0

Станція  --0-=0=0

Синиця  -0-0=0

Сніжок  -=0-0-

Цукерка  -0-0--0

- Для того щоб прочитати це слово, нам треба переставити букви к, у, ц, е, а, р, к. Складіть речення із словом цукерка

ж) Гра « Віднови речення» - третій вагончик.

- А яке ж речення хотіла скласти я?

(подруг, солодкими, Наталка, цукерками, пригостила)

(Наталка пригостила подруг солодкими цукерками)

з) Гра « розсипані склади». – 4 вагончик

- Прочитайте склади. Складіть з цими складами слова.

ЦИ     ВО     ЛЯ

ДИ     БУ      ЦЯ

ЛИ     ЦЯ      СИ

- Викладіть звукові моделі цих слів. ( кожному ряду по слову)

- Ви дуже допомогли зайчику. Я думаю, він запам’ятав цю букву, і щоб він більше не потрапляв у біду, давайте заберемо його з собою.

- Ось і зібрали ми з вами вагончики, і навіть не помітили, як наш поїзд вирушив далі.

фізхвилинка.

  1.  Вивчення нового матеріалу.

Робота над текстом « Циркова залізниця».

- Який нелегкий путь ми з вами подолали…. І куди ж ми з вами приїхали?

(на екрані відкривається зановіс. Клоун підкидає повітряні кульки з буквами Ц  И  Р  К )

Цирк прийшов сьогодні в клас,

Щоб перевірити всіх нас.

Клоун на арену вибігає,

Повітряні кульки він підкидає.

Хоч і дві руки він має,

Але всіх їх раз впіймає.

Ви у цирку побувайте

І багато чого взнайте!

а) Словникова робота.

- Діти, а що таке цирк?

Цирк – це заклад, де влаштовують вистави, що включають акробатику, клоунаду, дресирування тварин та інше.

- А як називається те місце в цирку, де відбувається вистава?

Аренакруглий майданчик посередині цирку, де виступають артисти цирку.

- Клоун Вася запрошує всіх нас у незвичайний цирк. А чому він незвичайний, ви відгадаєте самі, коли я прочитаю текст « Циркова залізниця».

 б) Читання тексту вчителем.

- Що вам сподобалося в цьому цирку?

 в) Читання оповідання ланцюжком.

Пояснення слова « перон» ( платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд на залізничній станції).

   г) Відповіді на питання.

- Де побували Петро з Грицем?

- Хто виступав на арені цирку?

- З чого діти найбільше сміялися?

  д) Самостійне складання питань за змістом прочитаного.

- Хто підметав перон?

- Хто продавав квітки?

- Що робили білочки?

- Ким був старий Цап?

- У назвах яких тварин є звук «Ц»?

   е) Переказ прочитаного.

4. Підсумок уроку.

- У нашому цирку погасли вогні,

Та кожен із нас сподівається, діти,

Що в дні невеселі і в радісні дні

Цей вогник цікавості буде горіти.

- На цьому наш урок закінчено. До зустрічі ….


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9722. Рациональный риск в комплексе мер эффективного использования ресурсов и совокупного капитала 26 KB
  Ограниченность наличных ресурсов и неограниченность потребностей общественных отношений вынуждают хозяйствующих субъектов удерживать сегмент рынка или рыночную нишу зачастую при неопределенности как предпринимательской среды, так и возможности успеш...
9723. Статистический метод идентификации вероятностных рисков 48 KB
  Статистический метод идентификации вероятностных рисков: Рассмотрим теперь статистический подход. Его основу составляют принципы и конкретные методы определения вероятностных характеристик случайных явлений на основе информации, полученной из фактич...
9724. Статистический метод оценки риска 32 KB
  Поскольку на формирование ожидаемого результата (например величины прибыли) воздействует множество случайных факторов, то он, естественно, является случайной величиной. Одной из характеристик случайной величины X является закон распределения ее веро...
9725. Теоретический коэффициент риска 32.5 KB
  Пусть, например, исследуемой величиной является производительность труда, а отдачей - чистая прибыль. Одной и той же величине производительности труда могут соответствовать различные величины чистой прибыли. Предположим, что нам удалось установить...
9726. Технический анализ рынка ценных бумаг (фондового рынка) 26.5 KB
  Сначала отметим, что слово технический означает изучение самого фондового рынка, а не внешних по отношению к нему факторов. Взгляд технических аналитиков обращен в прошлое, и поэтому они редко задумываются над вопросами о величинах будущих доходов и...
9727. Технический анализ рынка ценных бумаг. 26.5 KB
  Несмотря на то, что технический анализ используют многие инвесторы, более распространенным является фундаментальный анализ. Фундаментальные аналитики исследуют закономерности, которые будут действовать в будущем. При этом они концентрируют свое вним...
9728. Шкалы риска и характеристика их градации 26.5 KB
  При выработке стратегии поведения и в процессе принятия конкретного решения предпринимателю целесообразно различать и выделять определенные области (зоны риска) в зависимости от уровня возможных (ожидаемых) потерь. Как и к большинству других вопросо...
9729. 3аключение договора 55 KB
  Заключение договора. Заключение договора, кроме мелких бытовых сделок, проходит обычно несколько стадий, каждая из которых влечет для будущих контрагентов определенные правовые последствия. Различен и порядок заключения договоров: наряду с общими пр...
9730. Договор в пользу третьего лица 23.5 KB
  Договор в пользу третьего лица. Договором в пользу третьего лица признается договор, в котором стороны установили, что должник обязан произвести исполнение не кредитору, а указанному или не указанному в договоре третьему лицу, имеющему право требова...