84376

Закріплення звукових значень букви «зе». Читання слів. Опрацювання тексту

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Читання слів. Закріпити набуті знання про букву з; її звукове значення; формувати в учнів уміння читати слова з буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий та звукоскладовий аналіз слів; розвивати уяву навички виразного читання увагу мислення фонематичний слух пізнавальний...

Украинкский

2015-03-18

50.5 KB

3 чел.

Тема. Закріплення звукових значень букви «зе». Читання слів.

Опрацювання тексту.

Мета. Закріпити набуті знання про букву з; її звукове значення;

формувати в учнів уміння читати слова з буквою з; удосконалювати вміння робити звуковий та звуко-складовий аналіз слів; розвивати уяву, навички виразного читання, увагу, мислення, фонематичний слух, пізнавальний інтерес, спостережливість; виховувати любов до читання, шанобливе та бережливе ставлення до природи, тварин, бажання працювати.

Обладнання: предметні малюнки, слайди, фішки для звукового аналізу слів.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Всі почули ви дзвінок –

Він покликав на урок,

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався,

Тож і ми часу не гаймо,

Урок читання розпочинаймо.

ІІ. Актуалізація знань учнів. Повторення вивченого.

  1.  Гра «Зникла літера»
  •  Діти, дмухнув вітерець, і літера зникла зі слів. Спробуйте прочити ці слова.

. ал                  . ір                    лі.                     ві.

. ірка             ка. ка           кор. ина          . амок

  1.  Звуковий аналіз слів зірка, казка.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

У нас сьогодні надзвичайний урок, до нас у гості завітала Зима. Погляньте у вікно. Зима – чудова й улюблена пора року не тільки дітей, а й дорослих. А який чудовий зимовий ліс!

  1.  Релаксація. Слухання запису музики.

Вчитель. Заплющимо очі. І уявимо себе в зимовому лісі. Розкрили очі.

Отже, сьогодні на уроці читання ми здійснимо мандрівку до зимового лісу.

Пригадайте зимові слова, предмети, образи – ті, що вимальовуються у вашій уяві, характеризують зимовий ліс і можуть зустрітися тільки взимку.

  1.  Мозкова атака.

Учні називають слова, які характеризують дану тему.

Вчитель демонструє ілюстрації (слайди) на мультимедійній дошці.

(Ліс, мороз, іній, завірюха, ковзани, санчата, лижі, звірі, птахи, валянки, рукавички, Снігова баба, лід, ожеледиця, Дід  Мороз …)

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву з («зе»), щоб краще читати буквосполучення, слова зі цією буквою.

V.  Робота над матеріалом уроку.

Сьогодні зранку я отримала листа від жителів лісу, у якому знаходяться завдання. Виконавши їх, ми помандруємо далі і познайомимося з його жителями.

А от хто надіслав мені ці завдання ви дізнаєтесь, відгадавши загадки.

  1.  Робота над загадками (супроводжується демонструванням предметних малюнків)
  •  Він із казки, він із пісні,

В нього зубки, як залізні.

Капустину він гризе

Зветься звір на букву «Зе».

(Заєць)

  •  В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на лісці не сидиться,

А зовуть її … (лисиця)

  •  Ходить хмуро між деревами

Хижо клацає зубами.

Весь, як є – жорстока лють,

Очі так її і ллють.

Зачаївся ось, примовк

Грізний звір цей, звісно … (вовк)

  •  Хутряна руденька шуба із сосни стриба на дуба,

Хвіст у неї, як мітла,

А сама на зріст мала.

Очі сяють, як намисто,

Мов дві цяточки вогнисті.

В неї хата гарна, тиха.

Взимку повно там горіхів.

В лісі любить вона жити,

Відгадайте, хто це, діти? (Білка)

  1.   Бесіда.
  •  З чого складаються слова? (Зі звуків)
  •  Які дві групи звуків є в нашій мові? (Голосні та приголосні)
  •  Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби, губи, язик)
  •  Наведіть приклади голосних та приголосних звуків.
  1.  Завдання від Зайчика.

а)  Гра «Зберіть слова»

Я ві ме за тіль рю ха

(«завірюха», «заметіль», «завія»)

б) Упорядкувати текст вірша (текст на дошці)

 снігом завірюха

змерзли дуже вуха

сіє, віє, завіва

а у зайчика, хоч плач

VI. Фізкультхвилинка.

Ніжки змерзли – погріли, потупотіли

Ручки замерзли – потерли.

Вушка розім’яли.

Потім, як зайчики пострибали.

Ой, як жарко стало.

  1.  Завдання від Лисички.

а) Робота над розворотом «Букваря»1 (с. 104)

- «Зберіть» слова з променевих таблиць.

б) Читання слів у колонках

- Прочитати спільну частину слів кожної колонки.

- Прочитати частину, яка змінила слово.

VI. Узагальнення і систематизація знань учнів.

  1.  Завдання від Вовчика.

Учні за кольорами сніжинок об’єднуються у групи.

Робота в групах

а) Читання анаграм

Гра «Нумо, прочитай!»

1 група

Мази (зима)

Лосе (село)

2 група

Зідру (друзі)

Сукла (класу)

3 група

Різві (звірі)

Сулі (лісу)

4 група

Розмо (мороз)

Новим (зимно)

б) складіть речення із утвореними словами.

6. Фізпауза (за вибором учнів)

7. Завдання від Білочки.

Розвиток зв’язного мовлення

а) Розгляд і аналіз сюжетного малюнка (с. 104)

- Що робить білочка?

- Як поводяться білченята?

б) Читання вчителем тексту (с. 104). Словникова робота: узвар-компот зі сушених фруктів.

в) Повторне читання тексту учнями (ланцюжком).

г) Вибіркове читання тексту

- Прочитати речення, у якому є малюнок «білча», «шкарпетки», «зайчик».

8. Робота в зошиті.

Друкування тексту з дошки.

Навколо зима. Іде лісом Дід Мороз, сипле снігом. Зимно стало всім.

VII. Підсумок уроку.

  •  Яку букву ми вивчили на сьогоднішньому уроці?
  •  Які звуки вона позначає?

Вправа «Мікрофон»

  •  Що Найбільше сподобалося на уроці? (Відповідь дітей)

Білочці дуже сподобався наш клас. За хорошу роботу на уроці вона хоче вам подякувати та пригостити усіх горішками із сюрпризами.

1 Захарійчук М. Д., Науменко В. О. Буквар: підруч. для 1 кл. загальноосвіт. навч. закл. / М. Д. Захарійчук, В. О. Науменко. – К.: Грамота, 2012. – 176 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77585. Разработка документации СМК 122.5 KB
  Существует еще одна категория, неявно упоминаемая в стандарте. Это - специальные формы. Назначение этих форм - предоставить руководящие указания или инструктировать относительно регистрации данных по качеству, в частности, какую информацию следует заносить в них.
77586. Содержание обязательных документированных процедур 83.5 KB
  В каждой организации, независимо от того, намерена ли она внедрять СМК или нет, существует документооборот и соответствующие инструкции по делопроизводству, описывающие порядок управления внутренними и внешними документами.
77587. Внедрение и опытная апробация СМК 39 KB
  Внедрение СМК может начинаться с издания приказа о введении в действие документов СМК. Датой введения в действие СМК считается дата утверждения Политики, Руководства по качеству и процедуры по разработке и введению в действие внутренних документов.
77588. ТЕХНИКА И ПРОГРАММИРОВАНИЕ В ЭКОЛОГИИ 719.5 KB
  Стремительный рост общей численности населения планеты совместно с усилением техногенных воздействий на окружающую среду существенно меняют ход глобальных природных процессов на Земле.
77589. Триггеры. Не тактируемые и тактируемые триггеры 231 KB
  Устройство имеющее два устойчивых состояния называют триггером. С приходом переключающих запускающих сигналов переход триггера из одного состояния в другое происходит лавинообразно и потенциалы на выходах меняются на противоположные.
77590. Андрей Тимофеевич Болотов 53.56 KB
  Так, например, обстоит дело с определением места в истории нашей страны Андрея Тимофеевича Болотова. Выдающийся деятель, внесший неоценимый вклад в развитие науки и культуры, основоположник русской сельскохозяйственной науки, к сожалению, до сих пор не получил должного признания своих заслуг.
77591. Тэер Альбрехт Даниель (1752-1828) - немецкий агроном. Автор гумусовой теории питания растений 224.26 KB
  Альбрехт Тэер родился 14 мая 1752 года в семье врача, служившего при дворе ганноверского курфюрста. В молодости пошёл по стопам отца, окончил медицинский факультет университета в Гёттингене (1774). По возвращении в родной Целле получил по наследству должность личного врача курфюрста Ганновера Георга III.
77592. Устройства печати 2.15 MB
  По принципу переноса изображения на носитель: литерные; матричные; лазерные; струйные; сублимационные; По количеству цветов печати: чёрно-белые монохромные; цветные. Основная часть линейно-матричного принтера это конструкция состоящая из станины имеющей ширину печати...
77593. Формирование и использование местных финансов 124.5 KB
  Формирование и использование местных финансов основываются на принципах самостоятельности государственной финансовой поддержки и гласности осуществляются в соответствии с Конституцией Российской Федерации Федеральным законом...