84377

Вироблення навичок виразного та свідомого читання. Г.Храпач «Вишенька вродила»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Виробляти навички виразного та свідомого читання. Розширити кругозір учнів. Збагачувати словниковий запас. Розвивати пізнавальні та творчі здібності учнів. Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.

Украинкский

2015-03-18

62.5 KB

1 чел.

Тема: Вироблення навичок виразного та свідомого читання. Г.Храпач „ Вишенька вродила”

Мета: Виробляти навички виразного та свідомого читання. Розширити кругозір учнів. Збагачувати словниковий запас. Розвивати пізнавальні та творчі здібності учнів. Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих.

Обладнання: дитячі малюнки, картки з прислів’ями, звукові моделі слів, таблиці для розчитування, малюнок дерева з квітами.

І.Створення навчальної ситуації.

  1.  Створення психологічного комфорту (Утворили коло)
  •  Доброго ранку, доброго дня!

Всіх щиросердно вітаю вас я.

- А тепер ви привітайте один одного.

  •  Привіт, привіт тобі мій, друже.

Я за тобою скучив дуже!

- Стану вранці я на ганок

І скажу всім: „ Добрий ранок!”

Сонцю, полю і травичці,

Добрим людям, тихій річці.

Добрий ранок, світе мій,

Мирний, чистий, голубий!

Сідають дівчатка, потім хлопчики. Спочатку краса. Потім сила.

  •  А щоб нам урок був цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на уроці. Мені приємно працювати з такими розумними і талановитими учнями. Я впевнена, що ми подаруємо один одному чудовий урок натхнення, добра і краси.
  1.  Артикуляційна розминка.
  2.  – Пісенька язичка:

вітерець в полі – ш-ш

комарик прилетів – з-з-з

жучок заспівав – ж-ж-ж

вовчик розсердився – р-р-р

змія повзе у траві – с-с-с

півник співає – кукуріку

  •  Промовляння скоромовок
  •  із звуком [ c ] [з ]

- із звуком – [ш]

- Злива – зливувала, слива – сливу вала.

- Зіна в зарості пішла.

Зіна зайчика знайшла.

Заховала у корзинку.

Зайчик хитрий був, як лис:

З-під хустинки втік у ліс.

- Шматок сальця шукає мишка,

У нашій шафі шарудить.

Як шугоне на мишку кішка!

А мишка шусть у шпарку вмить!

- Розчитування за таблицями.

4. Перевірка домашнього завдання.

- Читання і аналіз вірша

Т.Коломієць „ Подарунок”.

- Читання в полях потішки „Лисенька – хитра”.

- Інтонування речень.

П. Мотивація навчальної діяльності.

1. Вступне слово вчителя.

- Наш край здавна славився своїми садами. А українці були гарними садівниками.

- Які дерева ростуть у вашому саду?

- Почесне місце відводиться вишеньці.

І недарма. Чому? Нам свої „цікавинки” розкажуть діти.

- Вишневий сад супроводжує наші оселі хтозна й відколи. Дуже багато у нас поселень з „ вишневими” назвами? Вишневе

( аж 40), Вишняки, Вишнівка, Вишніець, Вишнювате і т.д. Вишневий рід налічує понад 130 видів. Є серед них велетні і карлики. Розповідають про вишню, яка розрослася, мов пишний сад, що її крона в діаметрі сягала понад 65 метрів. А зустрічаються і такі поради, висота яких не перевищує 30-40 сантиметрів.

Плід вишні містить усередині кісточку. Тверда кісточкова оболонка потрібна рослині, щоб захистити насінину від пекучого сонця, або від холоду, та щоб голодні птахи не винищили. Проте на утворення кісточки витрачається багато будівельного матеріалу. Зараз учені-селекціонери міркують над тим, щоб вивести безкісточкові сорти.

  •  Любов і пошана народу дуже помітно відбилася у народному побуті, звичаях, усній народній творчості, оспівана у піснях.
  •  Цвіт вишні, вплетений у вінок – це символ материнської любові. Вишня – оберіг від злих сил. Якщо біля хати росли вишні, то там не буде гуляти нечиста сила.
  •  Зараз послухаємо вірші та загадки про вишню, які підготували діти.
  •  Готуючись до сьогоднішнього уроку, ви створили образи вишеньки у своїх малюнках. Вони зовсім не схожі один на один. Але всі прекрасні і чудові. Поясніть, чому саме в такому образі зобразили вишню. На кого вона схожа?

Фізкультхвилинка

Я всміхаюсь сонечку:

- Здрастуй, золоте.

Я всміхаюсь квіточці,

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

- Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся,

Зичу їм добра.

М.Познанська.

Ш. Розвязування часткових задач.

1. Ознайомлення з оповіданням Григорія Храпача „ Вишенька вродила?”

- Читання оповідання учителем.

- Словникова робота:

зарясніла, очі в себе вбирала, красно дякую, тупцяє.

  •  Напівголосне читання оповідання учнями.
  •  Вибіркове читання. Робота над мовою тексту.
  •  Вибрати прислівя, яке виражає головну думку оповідання.
  1.  Біля сонця тепло, а біля матері добре.
  2.  Яке дерево, такі й квіти, які батьки, такі і діти.
  3.  Не краса красить, а розум.
  •  Характеристика головного героя.

Чи був хлопчик добрим?

Де живе доброта?

Якого кольору добринки?

Якими ви їх уявляєте?

Як зробити, щоб добра на Землі було більше?

  •  Скільки разів у тексті зустрічається слово „вишенька”?
  1.  Звуковий аналіз слова „вишня”. Вибрати правильну модель.

1.

.

.

=

-

.

.

-

.

-

.

=

.

=

.

.

-

.

_

.

=

.

Чи є у цьому слові буква, що позначає 2 звука? Коли буква я позначає два звука?

ІV. Аналіз умов розвязування задач

  1.  Складання „ Гірлянди асоціацій

  1.  – Яким би деревом хотіли б стати? Чому?
  2.  Гра „ Оживи деревце?

– Що може дерево зробити красивішим, веселішим?

Від теплого слова і лід розмерзає, і дерево розквітає.

Подаруйте компліменти один одному, та прикрасьте дерево гарними квітами.

  1.  – На завершення уроку я вам хочу подарувати вірш Надії Красоткіної

Любіть цей світ

Усі ми в світ прийшли, щоб жити,

Добро творити на землі.

Учіться, діточки, любити,

Навчайтеся, поки малі.

Не нищіть квіти, не зривайте,

Нехай на них блищить роса.

Усе живе оберігайте,

Бо ж для людей вся ця краса.

Щоб наше серце добрим стало,

Щоб в нім любов палка жила,

Щоб завжди серце зберігало

Любов і трішечки тепла.

До цього радісного світу,

До всіх живих, що на землі,

До пташечки, дерев і цвіту...

Любіть цей світ, доки малі.

Усі прийшли у світ, щоб жити,

Великі звірі і малі...

Людина в світ прийшла – любити,

Добро творити на землі!

V.Підсумкова рефлексія.

  •  Кому був потрібний сьогоднішній урок?
  •  Що для себе корисного взяли на уроці?
  •  Кому хотіли б подякувати за роботу?

І Підготовчий етап

1. Бесіда на тему „З вишневого саду

Мета: Ознайомити учнів з деревом вишнею як художнім символом в українському фольклорі. Розширити знання дітей про походження назв населених пунктів. Вчити працювати з додатковою літературою.

2. Вибір дітьми завдань ( діти читають вірші,казки про вишню, шукають прислів’я, відомості з енциклопедій про це дерево, малюють образ вишеньки.)

ІІ. Практичний етап

Пошуково – дослідницька робота з реалізації проекту

Спільна        Індивідуальна   

На уроках музики розучити

пісеньки про вишеньку.

На уроках читання читати

народні прикмети та прислів’я.

Пошук інформації з енциклопедій, вивчення прислів’їв, малювання образу вишеньки, виготовлення аплікацій.

ІІІ. Заключний етап

Презентація проекту

  1.  Проведення уроку з використанням зібраних матеріалів.
  2.  Створення дерева доброти.


Урок читання в 1 класі

з використанням елементів інформаційного проекту

Коровіна В.О.

вчитель початкових класів

Решетилівської ЗОШ

І ступеня


вишня


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52238. АРХІТЕКТОНІКА ПЕДАГОГІЧНОГО УСПІХУ 113 KB
  Ось деякі з них: Що є причиною низького рівня пізнавальної активності учнів Чи існує реальне технологічне забезпечення досягнення педагогічного успіху Чи спроможний сучасний пересічний вчитель впроваджувати новітні технології у педагогічну практику В ході пошуків відповідей авторами статті було пройдено шлях від теоретичних розмірковувань над інноваційними засадами навчальновиховного процесу та досліджень відповідних інформаційних джерел до власних спроб переходу на нові принципи викладання у загальноосвітній школі. Причини низького...
52240. Ароматерапія в дитячому садку 96 KB
  Застосування ефірних олій №з п Лікування та профілактика захворювань Ефірні олії Вади серцевосудинної системи вроджена аномалія серця хронічний тонзиліт Олія евкаліпта чебрецю розмарину олії валеріани собачої кропиви лаванди меліси м'яти лимона майорану. Застосування аромалампи полягає в повільному томлінні ароматичної олії в спеціальній ємності завдяки якому повітря в приміщенні набуває цілющого аромату. У аромалампах застосовуються концентровані ефірні олії а також ароматичні суміші. У будьякому випадку необхідно...
52242. Мовленнєво - комунікативний розвиток дітей дошкільного віку засобами арт — терапії 45 KB
  Хід заняття Вчитель логопед: Діти сьогодні я прийшла до вас не одна а ось з такою красунею Квакушою. Скажіть будь ласка діти якої пори року ці кольори Весни. Діти я пропоную вам сісти за столи і розпочати гру. Діти займають місця за столами Ось я кручу дзигу і зупиняється вона на такому гарному олівчику.
52243. Арт-рок – музыка современности 544.5 KB
  Цель урока. Сформировать у учащихся представления о направлении артрок его разновидностях и отличительных чертах. Воспитывать эстетический вкус учащихся формировать навыки оценки рокмузыки с духовнонравственных и эстетических позиций.
52244. MASTERS AND MASTERPIECES 141.5 KB
  Objectives: to develop communictive skills bsed on the usge of the keywords which the lerner hs chosen on the given tsks; to cultivte students` good tste; to fcilitte free speking; to prctice their skills in nlyticl reding nd writing; to revise grmmr; to develop cretive thinking. Do you gree with Hippocrtes Wht is rt One of the definitions of the word rt is the study or cretion of beutiful things. Wht things do you ssocite with the word rt 2. Presenttion of the topic.