84378

Відпрацювання літературної (дзвінкової) вимови слів з виучуваними звуками (віз, казка, слизько). Заучування скоромовки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити дітей правильно артикулювати звуки [ з ], [ з ]; виправляти в читанні складів та слів з буквою “зе”; збагачувати активний словник учнів; розвивати їх уважність, спостережливість, логічне мислення

Украинкский

2015-03-18

58 KB

0 чел.

Тема. Відпрацювання літературної (дзвінкової) вимови слів з виучуваними звуками (віз, казка, слизько). Заучування скоромовки. Бесіда на тему  “Зимові розваги ”. Текст “Весела зима ”.

Мета. Вчити  дітей правильно артикулювати звуки [ з ], [ з ']; виправляти в читанні складів та слів з  буквою “зе”; збагачувати активний словник учнів; розвивати їх уважність, спостережливість, логічне мислення.

Обладнання. Каса букв, фішки для побудови звукової моделей, малюнки, програвач.

Хід уроку

  1.  Організаційна частина

Вітання гостей

Вчитель.                 У наш клас завітали гості щирі!

                                 Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром!

Діти.                         Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо!

                                 Весь перший клас наш щиро промовля.

                                 Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо!

                                 Бажаєм щастя, радості й добра.

Вітання друзів.

- А тепер, доторкніться один до одного, усміхніться один одному й подаруйте чудовий настрій.

(Учитель торкається до кожної дитини, а діти далі до своїх друзів по черзі ланцюжком)

Девіз уроку          

   

                                   Вже дзвінок  наш дав сигнал

                                   Працювати час настав

                                   То ж і ми часу не гаймо

                                   Всі трудитись починаймо

  •  Сьогодні ми з вами на уроці будем працювати за таким планом:

                                    

                                                       Мовна

                                                    розминка

 

                   Підсумок                                                     Скоромовки

                      уроку                                                        

               

Складання                                                                                                Перевірка

 розповіді                                                                                                 домашнього

                                                                                                                    завдання

                  

                   Поетична                                                        Робота з

                    хвилина                                                          буками

                                                ♫ Музична ♫

                                                ♫    пауза    ♫

                                    

Мовна розминка

  1.  Гра “Швидкомов” -  повторення скоромовок.
  2.  Читання таблиці складів.
  3.  Гра “Склади слово”

     віз

ко       за

                  ві            зок

              дере                ва

                            Дани                      ло

                        моро                            зиво

                    ковза                                     ни

Перевірка домашнього завдання

  1.  Яку букву вивчили?
  2.  Назвати, голосні, приголосні звуки.
  3.  Читання сторінки з словами на букву З.

Повторення фразеологізмів

  1.  Не водити за носа – не обманювати.
  2.  Не задирати носа – не гордитися.
  3.  Не показувати носа – не висуватися.

Фразеологізми – це стійка сполука слів, яку можна замінити одним словом.

Звукова модель (2 учні біля дошки)

 

             Зірка                        коза

Учні відгадують загадки

Що за диво?

Все село

Білим пухом занесло.

Дива зовсім тут нема –

Це в село прийшла…

                            (Зима)

Узимку хто, скажіть мені,

Малює квіти на вікні?

                              (Мороз)

У зимову веселу пору

Ми найкращі друзі дітворі.

Вивозять діти нас на гору,

А ми веземо їх з гори.

                              (Сани)

  Звукові моделі слів: зима, мороз, сани по рядах

Новий матеріал

  1.  Розгадування ребуса про зиму.
  2.  Вступна бесіда про зиму.

  •  І насправді, зима-красуня. Скільки гарного навкруги! Блискучі бурульки, тендітні сніжинки! Все навколо переливається, блищить, іскриться. Мороз скував береги. Зачарований ліс у білосніжному інеї. Зима має свої фарби. І це означає, що її можна намалювати.

    Краса зимової природи надихає не тільки композиторів і художників. А й поетів. За допомогою слова  вони вміють яскраво і точно передати образи і зимового ранку, і засніженого саду. Отже, діти, вирушаймо у світ зимової краси і зимових див.

Ось у мене чарівна паличка.

Паличко! Паличко!

Раз, два, три

Діткам диво покажи,

У клас снігу намети,

Хлопчиків  і дівчаток

В сніжинки перетворити!

 ( Дзенькіт  у  трикутничок тричі)

  Ви погляньте, як у класі сьогодні багато сніжинок. А у мене є чарівні сніжинки, але із завданнями.

  Ми всіх їх зберемо, приготуємо для матінки-землі м’якеньку ковдру і зігріємо  майбутні колосочки на полях.

    А збирати сніжинки будемо у кришталеву чашу.

Завдання 1 сніжинки

Робота над текстом “Весела зима”

 Читання вчителем тексту.

  Послухайте текст і запам’ятайте імена дітей.

Завдання 2 сніжинки

Музична пауза

Завдання 3 сніжинки

  Словникова робота.      На ялинках слова.

настала                              візерунками

прикрасив                         ковзанку

замурував                         морозна

посадив                             повезло

Читання учнями.

Робота над змістом тексту.

Читання вправи “Сніжок”.

Читання мовчки “Губи”.

Читання пошепки (насунули хмари) “Земля і небо”.

Читання голосніше (посипав сніжок).

Читання з наростанням сили голосу (подув вітер і сніг повалив)

 Читання мовчки (вітер стих, сніг перестав падати)

Слова антоніми: зима – літо; весела – сумна.

Завдання  4 сніжинки

Заучування скоромовки

Мороз Мороза водив за носа.

Завдання 5 сніжинки

Поетична хвилина

Зима! Зима! Усякий знає:

Вона холодною буває.

Летять, кружляють, як пушинки,

Легкі білесенькі сніжинки.

Ніжна зірка, сніжно-біла

На рукав згори злетіла

Поки несли її сюди –

Стала краплею води.

Завдання 6 сніжинки

Хвилинка відпочинку під пісню “Морозець”

Завдання 7 сніжинки

Складання оповідання “Зимові розваги” за малюнком ”

   Ось і назбирали ми у кришталеву чашу сніжинок. Всі вони незвичайні, чарівні і разом утворили м’якеньку, тепленьку ковдру для землі.

 Перетворення.

А зараз

Паличко! Паличко!

Раз, два, три.

Ще раз диво покажи:

(Дзвенькіт у трикутник тричі)

Сніжинок на дівчаток

І хлопчиків перетвори.

Завдання 8 сніжинки

Підсумок уроку. Вправа “Мікрофон”

  •  Що сподобалося на уроці?
  •  Що здивувало?

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

9044. Методы научного познания. Наука - целостная динамическая система 13.43 KB
  Методы научного познания. Наука - целостная динамическая система. В философии наука рассматривается с точки зрения научного познания. Научное познание отличается от любого другого. Критерии научности - совокупность нормативных правил...
9045. Стадиальная и цивилизационная парадигмы общественного развития в философии 15.01 KB
  Стадиальная и цивилизационная парадигмы общественного развития в философии. Общественную жизнь нельзя представить как нечто застывшее, неизменное, раз и навсегда данное. Общество постоянно находится в изменении, развитии. Это развитие многолико и сл...
9046. Идея общественного прогресса и его критериев 15.49 KB
  Идея общественного прогресса и его критериев. При осмыслении процесса развития общества неизменно возникает вопрос и о том, какова его направленность, то есть регрессивно или прогрессивно его движение. В философии по этому поводу создавались и разви...
9047. ПИФАГОР И ПИФАГОРЕЙЦЫ 14.55 KB
  Пифагор и пифагорейцы. Основателем пифагорейства является Пифагор Самосский (580-500 гг.). Пифагор был учеником Анаксимандра, а также изучал математику и астрономию в Египте. Особенностью изучения пифагорейства является то, что письменных трудов Пиф...
9048. Философия Платона - образец классического объективного идеализма 14.72 KB
  Философия Платона. Платон (также Аристокл, 427-347 гг.), как ученик Сократа, продолжает изучать этические и политические проблемы, обращаясь, однако,, и к космологическим вопросам. Около 387 г. он основывает в Афинах специальную школу - Академи...
9049. Политика в общественной жизни людей. Государство и его роль в развитии общества 14.08 KB
  Политика в общественной жизни людей. Государство и его роль в развитии общества. Политика - специфическая сфера общественной жизни. Политика есть стремление к участию во власти или оказанию влияние на распределение власти между различными...
9050. Практика и познание. Гносеология - теория познания 15.72 KB
  Практика и познание. Проблемой познания занимается такой раздел философии, как гносеология – теория познания. Под познанием подразумевается процесс получения знания, деятельность по получению, хранению, переработке и систематизации информации...
9051. Сознание, его природа и сущность. Индивидуальное и общественное сознание 15.38 KB
  Сознание, его природа и сущность. Индивидуальное и общественное сознание. Еще одно свойство материи – отражение - способность тела в результате взаимодействия с другими телами воспроизводить некоторые особенности этого взаимодействия в сво...
9052. ФИЛОСОФИЯ СОКРАТА 13.75 KB
  Философия Сократа. Сократ (469-399) был философом, который, отойдя от натурфилософского истолкования мира, посвятил себя этическим проблемам. Он «спустил философию с неба на землю». Главной его целью был поиск истины. В центре внимания Сократа...