84379

Закріплення знань про звук ж, букви Ж, ж (же). Опрацювання народної казки «Лисичка і Журавель»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: - закріплювати вміння читати слова, речення з вивченими буквами; формувати навички читання вголос; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до тварин.

Украинкский

2015-03-18

51.5 KB

1 чел.

                            Донецька загальноосвітня школа I – IIIступенів № 89

                                     Донецької міської ради Донецької області

                          Урок читання

                                в 1 класі

                                                                                                         Розробила і провела

                                                                                                      Учитель Гула О.Г.

 

                                                        Донецьк - 2013

Тема:  Закріплення знань про звук [ ж], букви Ж,ж ( же). Опрацювання народної казки ,,Лисичка і Журавель        

Мета: - закріплювати вміння читати слова, речення з вивченими буквами;

  •  формувати навички читання вголос;
  •  розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів;
  •  виховувати любов до тварин.

Обладнання: ілюстрації ,,Читалочки – з’єдналочки”, збірники українських          народних казок, картки з літерами і цифрами, ілюстрації        журавля і лисиці, картки зі словами.

                                          Хід уроку:

  1.  Організація початку уроку

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок! 

  1.  Актуалізація опорних знань
    1.  Читалочки – зєдналочки

ду

ді

ні  ж – ка

ло

сте

кру

 д         о     

   у к

р  і  ж  к  и       

    і   к

  л       а

  с

   т          а

     е     к

л  о  ж  к  а

    у      к

 р            а

к

  1.  Чистомовки

Жи – жи – жи!

Дзвеніла пилка,

Жу – жу – жу!

Бриніла бджілка!

  1.  Робота зі скоромовкою супроводжується вправами для рук ( скласти долоні і розводити пальці рук)

Жаба спала в жабуринні,

Жук – під кущиком ожини!

  1.  Повідомлення учням теми і завдань уроку
  •  Казки народилися в сиву давнину. Вони виникли значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Тому ці казки називаються народними. Видано багато збірок і деякі з них ви можете побачити на нашій книжковій виставці. Сьогодні ми ознайомимось з однією із українських казок, назву якої ви дізнаєтесь коли розгадаєте цей ребус.
  •   На дошці в один ряд виставлені картки з цифрами і літерами. Треба розставити літери по порядку.

А  А  А  И  И  У   Е Л  Л  С  Ч  К  Т  Ж   Р  В   Ь

7   9  13  2   4  11 15 1 16   3  5  6   8  10  12 14  7

(,,Лисичка та журавель)

  •  Отже, яку казку ми сьогодні читаємо?(Лисичка та журавель)

  1.  Сприймання і усвідомлення учнями фактичного матеріалу.
    1.  Мозковий штурм
  •  Де живе журавель?
  •  Що він їсть?
  •  Де живе лисичка?
  •  Якого кольору її хутро?
  •  Чим харчується лисичка?
    1.   Розповідь учителя

Журавель – великий птах, що живе у Європі. Живуть у лісі, на болотах, озерах. Гнізда розташовані на сухому місці серед болота. В Україні приблизно 500 – 850 журавлів. Харчується жабами , комахами, ягодами, злаками.

  •  Лисицю можна зустріти на території Європи, Америки, Африки. Лисиця водиться не лише в дикій природі, але й у містах. Серед їжі вживає плазунів, гризунів, свійських тварин, рослини.

  1.  Словникова робота: (читає вчитель,читають усі хором,читають учні)

Подружилися        глечик

Розмазала              розгнівалася

Дрібненько

  1.  . Первинне сприймання тексту
  •  Зараз я вам прочитаю казку, а ви мене уважно слухаєте і слідкуйте за підручником. Після того, як ви  прослухаєте  казку, дайте відповідь на таке питання: що приготували господарі своїм гостям? (Вчитель читає казку)
  •  Отже, що приготувала лисичка, а що приготував журавель?
  •   Про що в ній розповідається?
  •  Як ви гадаєте, чим закінчилась казка?
  •  А тепер послухайте чим насправді вона закінчилась?

  1.  Бесіда
  •  Хто головні герої казки?
  •  Як подала обід Лисичка?
  •  А як подав обід Журавлик?
  •  Чим закінчилась їхня дружба?

Фізхвилинка

Трава низенька – низенька.

Дерева високі – високі.

Вітер дерева колише – гойдає.

То направо, то наліво нахиляє.

То вгору, то назад.

То вниз нагинає.

Птахи летять – відлітають.

А учні тихенько за парти сідають.

  1.  Осмислення знань, зв’язків і залежностей між елементами
    1.  Читання казки ,,ланцюжком
    2.  Читання казки ,,потягом
    3.  Бесіда з елементами вибіркового читання
  •  Знайдіть у тесті і прочитайте яким частуванням було у Лисички?
  •  Прочитайте  як їла Лисичка?
    1.  Читання казки ,,блискавкою” ( слова на картках: куме, Журавель, Лисичка)
    2.  Читання казки ,,в особах

  1.  Узагальнення і систематизація знань.
    1.  Інтерактивна вправа ,,Задай питання герою

(Діти беруть інтерв’ю у героїв)

  1.  Інтерактивна вправа ,,Асоціативний кущ
  •  За допомогою поданих слів виразити характер героїв.

Слова: нещирість, підступність, винахідливість, доброта, хитрість, улесливість, чемність, ввічливість.

Лисичка   Журавель

(нещирість  доброта

підступність  винахідливість

хитрість   чемність

улесливість  ввічливість)

  1.  Підсумок уроку
  •  Яку казку ми читали на сьогоднішньому уроці?
  •  Про кого в ній розповідалось?
  •  Хто вам найбільше сподобався в казці?
  •  Чому?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

70802. Разработка маркетинговой стратегии продвижения в строительной отрасли услуги по производству промышленных полов на примере ООО «Бетоникум» 1.33 MB
  В основе маркетинга лежит идея человеческих нужд. Нужды людей многообразны и сложны. Они не формируются усилиями рекламных агентств, а исходят от природы человека. Если нужда человека не удовлетворена, то он чувствует себя обездоленным и несчастным.
70804. ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПАТ «ОБОЛОНЬ» 75.78 KB
  Завданням даного звіту з виробничої практики є дослідження всіх техніко-економічних показників даного підприємства. На основі даного дослідження розробити висновки, щодо діяльності підприємства.
70805. ДОКУМЕНТИРОВАНИЕ КАДРОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ НА ПРЕДПРИЯТИИ ОПТОВО-РОЗНИЧНОЙ ТОРГОВЛИ (на примере ЗАО «Роспечать-Алтай») 448.5 KB
  Современные тенденции развития общества и становления российского предпринимательства во многом обусловлены формированием не только экономико-правового фундамента но и базы нормативно-трудового регулирования кадрового обеспечения деятельности организации.
70806. КРИМИНОЛОГИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ УБИЙСТВА МАТЕРЬЮ НОВОРОЖДЁННОГО РЕБЁНКА 163.48 KB
  Цели и задачи дипломного исследования. Основная цель дипломного исследования состоит в разработке теоретических основ квалификации убийства матерью новорождённого ребенка путем подробного анализа юридических признаков рассматриваемого преступления...
70807. ОСОБЕННОСТИ КУПЛИ-ПРОДАЖИ ЖИЛЫХ ПОМЕЩЕНИЙ 492.5 KB
  Цель настоящего исследования заключается в разработке на основе анализа существующей законодательной базы и судебной практики теоретических и практических положений, направленных на совершенствование гражданско-правового регулирования договора продажи жилых помещений.
70808. Развитие ипотечного кредитования в Кыргызской Республике 119.55 KB
  Оценка объектов недвижимости служащих обеспечением ипотечных кредитов. При выполнении дипломной работы были поставлены следующие задачи: Изучить историю возникновения и развития ипотеки; Раскрыть содержание закладной и ее виды; Дать классификацию ипотечного кредитования...
70809. Эффективность откорма крупного рогатого скота в условиях ЗАО «РусАгро-Айдар» Ровенского района Белгородской области 1.44 MB
  В связи с расширением специализации промышленного скотоводства большое значение придается разработке новых и совершенствованию существующих типовых проектов ферм, в частности для боксового содержания коров, доращивания и откорма молодняка рогатого скота.
70810. Познавательная деятельность младших школьников 77.7 KB
  Дидактические игры как средства активизации познавательной деятельности младших школьников как условия успешности обучения Игра один из тех видов детской деятельности которой используется взрослыми в целях воспитания дошкольников младших школьников обучая их различным...