84381

Добре того вчити, хто хоче все знати. Англійська народна казки «Сорочаче гніздо»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із англійською народною казкою «Сорочаче гніздо», вдосконалювати навики читання школярів, учити стежити за послідовністю описуваних подій, орієнтуватися у структурі тексту; розвивати критичне мислення учнів; виховувати наполегливість у здобутті знань.

Украинкский

2015-03-18

73 KB

2 чел.

                           Конспект уроку підготувала

учитель початкових класів

Іваниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Богородчанського району

Івано-Франківської області

Лужна Галина Іванівна

Літературне  читання

2  клас

Тема уроку. Добре того вчити, хто хоче все знати.

Англійська народна казки  «Сорочаче   гніздо».

Мета: ознайомити учнів із англійською народною казкою «Сорочаче гніздо», вдосконалювати навики читання школярів, учити стежити за послідовністю описуваних подій, орієнтуватися у структурі тексту; розвивати критичне мислення учнів; виховувати наполегливість у здобутті знань.

Обладнання: малюнки птахів, ілюстрація до казки «Дрізд і голуб», картки зі словами та завданнями, виставка  книг.

Хід уроку  

І.Організація   класу.

       - Всі почули ви дзвінок?

        Він покликав на урок.

        Тож  часу  уже  не  гаймо,

            А  урок  розпочинаймо.

  Психоформула

-  Підніміть праву руку, якщо у вас гарний настрій, ліву - якщо поганий, обидві руки - якщо ви готові подарувати посмішку своєму сусідові. (Обмін посмішками)

 Вправа «Мікрофон»

    -  А для того, щоб хороший настрій зберігся у нас, яким має бути наш урок?

А якими повинні бути учні на уроці?

Раджу на урок взяти мудру голівку, уважні і спостережливі оченята, працьовиті ручки, вушка, що вміють слухати і чути, добре серденько, працьовитість і терпіння.

-   Сьогодні ми продовжуємо мандрувати казковим царством Європи, але для того, щоб потрапити до наступної країни, нам потрібно придбати запрошення, і тільки тоді перед нами відкриються ворота давнього королівства. А отримати їх можна за успіхи у навчанні, за перемогу у виконанні завдань, за правильні відповіді.

II. Мовна розминка.

Урок продовжимо без зупинки

                       Із мовної розминки.

           1.Чистомовка

Є в нас у роті язичок,
він говорить: чок
- чок - чок.
Ще скажемо:

Ри - ри - ри - чітко говори,

 Си - си - си - букви в слово запроси,

Ди - ди - ди - речення склади,

Жи-жи-жи - свою думку скажи,

Ай - ай - ай - правильно читай.

2. Розчитування

а) за таблицею

а о у і и е

Зкр

Ньк

Ркв

См

Жк

Чн

Зн

Вд

З

Т

   б) робота над прислів'ям

Казка вигадка, та в ній

Щось повчальне зрозумій.

(читання прислів'я на одному мовному видиху, повторюється З рази, читання із здивованою та радісною інтонацією)

Як ви розумієте зміст прислів'я?

То що таке казка? (Казка - це розповідний твір про вигадані події та вигаданих осіб)

III. Перевірка домашнього завдання.

1.   Контроль швидкості читання казки «Собаки, коти та миші» (учні  читають  2 хв ).

    2.Письмова  тестова перевірка знань

1. Казка «Собаки, коти та миші» є:

а) болгарською;

б) чеською.

                     2. Собаки отримали від людини грамоту за:

а) чесну службу;

б) війну із котами.

3. Грамота була написана на:

а) красивому папері;

б) овечій шкурі.

4. Собакам заздрили:

а) миші;

б) коти.

5. Миші грамоту

а) віддали собакам;

б) з'їли.

                      6. Основну думку казки виражає прислів'я:

а) «Зробиш добро не кайся; вдієш лихо - начувайся.»

б) «Хто дбає, той і має».
Відповіді: 1-6, 2-а, 3-6, 4-6, 5-6, 6-а.

3. Переказати частини казки, до яких немає кадрів діафільму.

(Діти отримують запрошення до наступної казкової країни)

            IV. Повідомлення теми та мети уроку.

Чарівний клубочок приводить нас до воріт відомої вам країни - Англії, де нас із нетерпінням чекають. Адже, у всіх є запрошення.   Привітаймось із її мешканцями.

Казок країна чарівна,

У гості нас давно чека.

Отож часу не гаймо,

У подорож рушаймо.

 1.  Робота  над  загадкою 

-  А про кого казку підготував для нас англійський народ ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Як вам витівка така:

До числа добавив «а».

Що за птиця білобока?

Називається... (сорока).

(Учитель прикріплює  на  дошку малюнок сороки.)

З ким порівнюють людину, яка багато говорить? (із сорокою)

А які слова можна використати, розповідаючи про цього птаха? (плетуха, скрекотуха, балакуха)

Але виявляється, сорока вміє щось робити краще, ніж інші птахи. І про це ми зможемо дізнатись, прочитавши англійську народну казку

« Сорочаче гніздо».

2.   Читання деформованих слів

 - Прочитайте зашифровані слова і ви  дізнаєтесь про інших героїв казки.

кшап, авос, робегоць, здрід, лигоцяр.

(шпак, сова, горобець, дрізд, горлиця).

-   А чи відомо вам хто така горлиця?

Робота із «Тематичним словником школяра» ст. 182

 Горлиця - це лісовий птах, менший від голуба. Дикий голуб.  

    3. Гра «Назви птаха»

Учні називають птаха, зображеного на малюнку, учитель  прикріплює малюнок на таблицю.

V. Опрацювання казки « Сорочаче гніздо».

- Пригадайте, казки із яким початком ви читали? (Жили собі.., В деякому царстві.., Жили - були...,  За горами, за лісами, за широкими морями....)

1. Слухання аудіо запису казки «Сорочаче  гніздо»

- Зверніть увагу на інтонацію, виразність,  силу  голосу  читців.

Що сорока робила майстерно?

Про що її попросили усі птахи?

2. Словникова робота

а) читання колонок слів
за давніх давен тим часом

навчи нас свої гнізда

почала вчити відлітали геть

сорока принесла вигукнув шпак

після цього немає нікого

відтоді горобці різні пташки

робила своє ось чому так

б) тлумачення незрозумілих слів

- Прочитайте слова в лівій колонці, доберіть до них відповідні тлумачення із правої колонки.

абияк тоненька гілочка,

глузд твердо пообіцяла,

прутик як-небудь,

заприсяглася розуміння,

(хворостинка - довга тонка зрубана або зламана гілка;

обідок - смужка, яка обрамовує, оточує що-небудь;

недотепа - людина, яка не вміє зробити, виконати що-небудь з належним умінням, як слід, невміла людина).

VI. Фізкультхвилинка.

Гра «Голосування нoгами»   (якщо  твердження  неправильне  -  діти  тупають  ногами,  правильне  -  плескають  у  долоні)

- Події у казці  відбувалися за давніх давен?   так

Спершу сорока принесла прутики? ні

Першим відлетів горобець? ні

Останньою залишилася горлиця? так

Птахи не навчилися вити гнізда, бо сорока погано їх вчила? Ні

VІІ.  Продовження  роботи  над  казкою.

1. Повторне читання казки ланцюжком.

    2. Вправа «Небо і  земля», «Сторож губ».

    3.Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

-У якому порядку птахи відлітали, не дослухавши розповіді сороки? (учні називають птахів і забирають їх зображення з дошки )

Коли відбулися події, описані у казці? Прочитайте, як про це сказано у творі.

Що сказала сова? Зачитайте.

Прочитайте опис гнізда шпака.

Що заприсяглася сорока? Прочитайте.

- Закінчіть речення, вибравши правильний варіант  відповіді. Птахи не навчилися робити гнізда, як сорока, бо...

а) їм не вистачало прутиків;

б) їм не вистачало терпіння дослухати науку до кінця.
   4. Визначення основної думки казки.

Чого вчить казка «Сорочаче гніздо»?

Від чого хотів застерегти людей англійський народ, розповівши цю історію?

Продовжіть  речення: «Бути терплячим - означає....»

Бути терплячим - це ознака сили чи слабкості?

( Терплячий - здатний довго й наполегливо робити що-небудь, займатись чимось; стійко без нарікань зносити фізичні або моральні страждання, вибачливий до чиїхось недоліків.

Терпіння - уміння довго та спокійно витримувати щось нудне, нецікаве.)

Пригадайте, до якої казки дана ілюстрація? Хто її автор? (Українська народна казка «Дрізд і голуб»).

Чим схожі та чим відрізняються українська та англійська  казки?

VIІІ. Мовно-логічні вправи.

а )  Гра «Де сидить сорока?»

Діти шукають і зачитують речення, в яких є слово «сорока».

б) Гра «Дочитай речення»

Учні готують і пропонують своїм однокласникам завдання - дочитати речення.

в) Вправа «Асоціативний кущ» (робота в групах)

терпіння       уміння       праця


хворостинки            
гніздо сороки прутики

пух пір'я          глина             обідок

казка                      Англія народна

сорока «Сорочаче гніздо»             горлиця

дрізд         горобець             сова               шпак

 ІX. Підсумок уроку.

Наш урок добігає кінця. Чи сподобався він вам? Що запам'яталося? Уявіть собі, що ви відвідали свого товариша, який не був сьогодні в школі, що розповіли б ви йому про урок читання.

Вправа «Дерево рішень»

- Отже, щоб звити гніздо, таке, як у сороки, добитися успіхів у навчанні, успішно виконати завдання, потрібно бути  яким?  Запишіть  слово-відповідь на  листочок  і  прикріпіть  на  дерево.

(працьовитим, терплячим, розумним, наполегливим, спокійним, спостережливим, уважним...)

- Візьміть ліву долоньку, вона ближче до серденька, покладіть на неї ті знання, добро, любов, що у вас є. А тепер покладіть на праву долоньку ті знання, які ви отримали сьогодні. З'єднайте разом ваші долоньки і покладіть все до свого серденька. Будьте завжди добрими, терплячими, розумними.

X. Домашнє завдання.

Ст. 91-93 навчитися читати і переказувати казку,

у зошиті ст. 57 завд. 2, 3, 4.

Пташки співом дякують за урок.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79014. Проблема классификации наук 54.5 KB
  Проблема классификации наук. Науки: гуманитарные естественные точные математические экономические макроэкономика логика психология. В конечном счете все проблемы по классификации наук проявляются как невозможность совершить упомянутую классификацию без нарушения логических правил: требования одного основания и правило запрещающее членам деления иметь общий элемент. проблемы в качестве своего источника имеют трудность отыскания такого единого основания деления которое было бы существенным признаком для любой науки Наука как целостное...
79015. Основные закономерности развития науки 37.5 KB
  Основные закономерности развития науки. Необходимо выделять внешнее и внутреннее развитие любой системы и рассматривать специфику того и другого видов развития в том числе и науки. Сам процесс развития науки также понимается далеко неоднозначно. cumultio увеличение накопление по сути дела сводит на нет и даже игнорирует качественные изменения которые происходят в структуре научного знания и вызываются изменением основных понятий и принципов науки особенно в ходе научных революций.
79016. Исторические типы рациональности: классическая, неклассическая, постклассическая науки 31.5 KB
  Исторические типы рациональности: классическая неклассическая постклассическая науки. Исторические типы научной рациональности. Три крупных стадии исторического развития науки каждую из которых открывает глобальная научная революция можно охарактеризовать как три исторических типа научной рациональности сменявшие друг друга в истории техногенной цивилизации. Причем появление каждого нового типа рациональности не отбрасывало предшествующего а только ограничивало сферу его действия определяя его применимость только к определенным типам...
79017. Саморазвивающиеся синергетические системы и стратегия научного поиска 57 KB
  Саморазвивающиеся синергетические системы и стратегия научного поиска. Между тем подлинная самоорганизация по самому смыслу этого термина означает именно изменение прежней организации порядка или структуры и появление нового порядка и структуры в результате изменения взаимодействия между элементами системы. Точнее говоря причины такого изменения поведения элементов системы их самоорганизации следует искать в процессе взаимодействия элементов системы с внешней средой. Как признается он сам в то время он решал частную проблему и не...
79018. Глобальный эволюционизм и современная научная картина мира 36 KB
  Глобальный эволюционизм и современная научная картина мира. Научная картина мира основа рационалистического мировоззрения опирающаяся на совокупный потенциал науки той или иной эпохи. В научной картине мира систематизируются научные знания полученные в различных дисциплинарных областях. Есть частная картина мира и общая картина мира.
79020. Проблема смысла и сущности техники 43 KB
  Проблема смысла и сущности техники. Сущность техники техника призвана усиливать органы и потенции человека в том числе и интеллектуальные. Узкий смысл понятия техники: под техникой понимается техническое устройство артефакт созданное человеком из элементов природы для решения конкретных культурных задач. Широкий смысл понятия техники: искусственный или организованный прием усиливающий улучшающий или облегчающий действие техника письма техника плавания техника вопросов и т.
79021. Роль техники в становлении классического математизированного и экспериментального естествознания 33.5 KB
  Роль техники в становлении классического математизированного и экспериментального естествознания. Дальнейшее усовершенствование техники упиралось в главное противоречие эпохи противоречие между сравнительно высоким уровнем достигнутых к этому времени технологических знаний и резким отставанием теоретического естествознания. Развитие философии и естествознания в эпоху Возрождения привело к глубокому кризису аристотелевской картины мира и поставило задачу выработки отражающей реальные свойства действительности физической концепции а...
79022. Проблема гуманизации и экологизации современной техники 34 KB
  Проблема гуманизации и экологизации современной техники. Узкий смысл понятия техники: под техникой понимается техническое устройство артефакт созданное человеком из элементов природы для решения конкретных культурных задач. Широкий смысл понятия техники: искусственный или организованный прием усиливающий улучшающий или облегчающий действие техника письма техника плавания техника вопросов и т. При изучении вопроса о последствия техники и технологии следует иметь в виду двойственный характер техники.