84385

Де гурт – там і сила. (Німецька народна казка «Бременські музиканти»)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору; вчити дітей працювати в парах; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уміння самостійно працювати з текстом; виховувати почуття товариськості уміння цінувати дружбу.

Украинкский

2015-03-18

48.5 KB

0 чел.

Урок читання у 2 класі

Потапова Наталія Семенівна,

учитель початкових класів                                                                                                                      вищої категорії

НВК «Міцва – 613»

м. Білої Церкви

Тема: Де гурт – там і сила. (Німецька народна казка «Бременські музиканти»)

Мета: удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички літературного аналізу твору; вчити дітей працювати в парах; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уміння самостійно працювати з текстом; виховувати почуття товариськості, уміння цінувати дружбу.

Обладнання: мікрофон, картинки із зображенням птахів, малюнки дітей, диск із піснею з мультфільму «Бременські музиканти», маски із зображенням тварин, складові таблиці, малюнки до казки «Бременські музиканти», картки-блискавки.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання. 

а) Презентація дитячих творчих робіт. (Гра «Мікрофон»)

Діти, починаємо урок читання з перевірки домашнього завдання. Додому було задано попрацювати в парах, зробити художній і словесний опис гнізд птахів за англійською народною казкою «Сорочаче гніздо». Ви підготували малюнки і опис гнізд.

Я пропоную перетворити наш клас у телевізійну студію і провести телепередачу «Із життя птахів». На роль ведучої я запрошую … .

  Ведуча виходить до дошки, бере мікрофон:

Я вітаю шановних гостей і учасників телепередачі в нашій студії. Сьогодні ми будемо говорити про гнізда птахів і про те, як їх будує кожна пташка.

Я запрошую у студію першу пару учнів, які підготували розповідь про дрозда.                   ( Діти показують малюнки, розповідають про цю пташку.

Далі виходять діти, які будуть розповідати про сову, потім – ті, що розповідають про горобця, наступна пара – про шпака, і, нарешті, про сороку).

б) Визначення головної думки казки.

Закінчіть речення, вибравши правильний варіант із запропонованого переліку:

  •  Птахи не навчились робити гнізда, як сорока, бо....

а) їм не вистачило гілочок;

б) сорока їх погано вчила;

в) їм не вистачило терпіння дослухати науку до кінця.

Діти пропонують свої варіанти відповідей і визначають, який із них є правильним.

Визначений вами правильним варіант і є головною думкою казки. Чому вас навчила ця казка?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Підготовка до читання.

Мовна розминка.

  1.  Гра « Озвуч малюнки».

Учитель показує малюнки: віслюк (собака, півень, кіт), а  діти мають зімітувати голосом ревіння віслюка, гавкіт собаки, кукарікання півня, нявчання кота.

  1.  Гра « Пари слів». 

Учитель називає пари слів, діти запам’ятовують, потім учитель називає тільки перше слово, а учні пригадують його пару.

Кицька – молоко;                          стіл – пиріг;

музика – радіо;                              зошити – олівець;

вода – басейн;                                школа – учень.

3) Робота за складовими таблицями.

4) Робота з прислів’ям «Дружній череді вовк не страшний».

а) читання на одному мовному видоху;

б) читання з різними інтонаціями: радісно, сумно, здивовано.

  •  Як ви розумієте це прислів’я?

ІІІ. Повідомлення теми уроку

1. Вступне слово вчителя.

Що таке дружба, яким має бути справжній друг, для чого товаришувати – ці питання здавна турбували людей. І думки, які народ збирав століттями, породжували прислів’я і приказки, казки і легенди.

Сьогодні на уроці ми почнемо знайомитися із точкою зору німецького народу щодо цих питань.

Тема нашого уроку « Де гурт – там і сила».

2. Фізкультхвилинка під акомпонимент пісні з мультфільму « Бременські музиканти». - Чи знаєте ви цю пісню?

- Як ви думаєте, чому на нашій веселій перерві сьогодні звучала саме ця пісня?

ІV. Робота над І частиною казки.

  1.  Пояснення учителя: «Бремен – це німецьке місто. Отже, з назви казки можна зробити висновок, що музиканти приїхали саме з Бремна».
  2.  Виразне читання казки вчителем.
  3.  Аналіз прочитаного.
  •  Чому господар надумав здихатися віслюка?
  •  Чому собака втік від господаря?
  •  Як друзі зустрілися з котом, півнем?
  •  Що спільного в їхній долі?
  •  Чому всі тварини охоче пристали на пропозицію віслюка?
  1.  Читання «Ланцюжком». Звертаємо увагу на виділені словосполучення: лихим вітром віє; утнемо такої музики; занепадаю на силі; аж луна розлягається.                                                                                               
  2.  Робота з фразеологізмами (виконує учень біля дошки, з’єднуючи стрілочками фразеологізми й  пояснення)
  •  Що означає кожне словосполучення?

лихим вітром віє -                                                       втрачає силу, занедужав

занепадаю на силі -                                                     заграти голосно і майстерно

аж луна розлягається -                                                має трапитись щось погане

утнемо такої музики -                                                 звучить голосно

  1.  Вибіркове читання (Підготовка до читання в особах, робота над виразністю).
  •  Знайти і прочитати запитання віслюка до собаки.
  •  Яке це речення за метою висловлювання? Як його треба читати?
  •  Яка була відповідь собаки?
  •  Яке запитання поставив осел до кота? Де знаходиться у реченні звертання?
  •  Що відповів йому кіт?
  •  Прочитайте запитання осла до півня.
  •  Якою була відповідь півня?
  1.  Читання в особах, використовуючи маски тварин.
  2.  Висновок
  •  Як ви думаєте, чи легше їм було долати труднощі разом? Чому?

V. Опрацювання ІІ частини казки.

1. Словникова робота: читання колонок слів з дошки, пояснення значень незнайомих слів

надвечір                                             яснішало                                        мара

переночувати                                    звідтіля                                           гвалт

найбезпечніше                                  забряжчали                                     посхоплювалися

  •  Знайдіть і прочитайте абзац, зміст якого відображений на малюнку.

2. Читання казки комбінованим способом

а) Читання вчителем (до слів «І почали вони радитися...»)

б) Читання кінцівки частини учнями мовчки.

3. Аналіз змісту частини з елементами вибіркового читання.

  •  Прочитайте, де примостилися кожен із музик у лісі.
  •  Що побачив віслюк у будинку?
  •  Який план вирішили здійснити тварини?
  •  Чи вдалося їм задумане?
  •  Чому їм це вдалося?

VI. Опрацювання ІІІ частини казки.

  1.  Словникова робота. Вправа на миттєве сприйняття слів на картках-блискавках (учитель показує картку з написаним на ньому словом, а учень має миттєво озвучити написане): опівночі, отаман, пішов, зайшов, свято, світяться, засвітити, темрява.
  •  Які спільнокореневі слова ви запам’ятали?

2. Читання частини «буксиром» за вчителем

  •  Чи вдалося друзям остаточно прогнати розбійників з хати? Як?

3. Робота в групах

а) 1 група – стислий переказ частини;

б) 2 група – інсценізація уривка, як друзі налякали розбійників.

VII. Домашнє завдання.

1. Читання казки.

2. Скласти план до казки.

VIII. Закріплення.

  •  Чого вчить ця казка?
  •  Що автори хотіли нею довести?
  •  Чи може прислів’я «Де гурт – там і сила» бути її заголовком? Чому?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83454. Обмеження міжнародної правосубєктності 37.78 KB
  Ці території характеризувалися обмеженням або відсутністю суверенітету а звідси міжнародної правосуб\'єктності. Колонії це залежні території що знаходяться під владою іноземної держави метрополії без самостійної політичної та економічної влади управління якими здійснюється в особливому порядку. В залежності від ступеню самоврядування колонії поділялися на: самоврядні колонії домініони які пройшли розвиток від повної відсутності міжнародної правосуб\'єктності до часткової правосуб\'єктності а згодом й до повної правосуб\'єктності;...
83455. Міжнародна правосуб’єктність держав. Зміст правосуб’єктності держав. Основні права та обов’язки держав 37.61 KB
  Слід підкреслити що всі держави мають статус суб\'єкта міжнародного права. Саме держави можуть створювати інші суб\'єкти міжнародного права. Єдиним міжнародним договором в якому надано дефініцію держави є Конвенція про права та обов\'язки держав 1933 р. Не дивлячись на регіональний характер цієї Конвенції в доктрині міжнародного права стаття 1 Конвенції використовується для визначення держави як суб\'єкта міжнародного права.
83456. Унітарні та складні держави 37.87 KB
  Федерація це союзна держава суб’єкти якої володіють значною самостійністю у внутріїпніх справах а зовнішні зносини віднесені до компетенції центральної влади. Суб’єкти федерації не мають права на зовнішньополітичні зносини але можуть підтримувати економічні культурні наукові стосунки з іншими державами. Суб’єктом міжнародного права виступає федерація в цілому. За принципом виділення суб’єктів федерації поділяються на: національні побудовані за національним принципом виділення суб’єктів федерації наприклад Індія; територіальні ...
83457. Правосубєктність націй і народів, що борються за національне визволення 33.91 KB
  Нації і народи, що борються за національне визволення, як субєкт міжнародного права набули актуальності в 60-ті роках XX століття в період розпаду колоніальної системи. Народ, який в процесі визвольної боротьби набуває елементи державності, створює органи.
83458. Міжнародна правосуб’єктність міжнародних організацій 37.25 KB
  Міжнародна міжурядова організація може бути визначена як формальна структура створена в рамках міжнародного договору укладеного між державамичленами організації яка має конкретну ціль що проявляється у спільному інтересі державчленів. В деяких випадках членами міжнародних організацій крім держав можуть бути також інші міжнародні організації та певні автономні утворення. На відміну від міжнародних організацій членами яких виключно або головним чином є держави і які зазвичай іменуються міжнародними міжурядовими організаціями...
83459. Міжнародна правосуб’єкгність Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Червоного Півмісяця 32.68 KB
  Наприклад Міжнародний Рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця є організацією яку важко однозначно віднести як до одної так і до іншої групи. Складається вона з трьох складових: Міжнародного Комітету Червоного Хреста членами якого є фізичні особи громадяни Швейцарії; Ліги Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця членами яких є національні товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця; Національні товариства в кількості понад 120ти. Незважаючи на це держави співпрацюють з Міжнародним Рухом Червоного Хреста та...
83460. Міжнародна правосубєктність Євросоюзу 38.14 KB
  До підписання Лісабонських договорів про Євросоюз і функціонування Євросоюзу питання міжнародної правосубєктності ЄС не були врегульовані. Міжнародну правосубєктність мали тільки європейські співтовариства. Відповідні повноваження Європейського співтовариства були визначені в установчих документах та розвинуті практикою Суду
83461. Міжнародна правосубєктність державоподібних утворень 37.76 KB
  Ватикан це містодержава яка є резиденцією центра католицької церкви Святого Престолу. Святий Престол слід розуміти як сукупність центральних органів з Папою Римським на чолі в свою чергу містодержава Ватикан є геополітичним формуванням створеним на підставі договору між Святим Престолом та Італією від 11 лютого 1929 р. Згідно з цим договором Ватиканська держава є власністю Святого Престолу який здійснює над нею виключну та необмеженою владу та суверенну юрисдикцію. Показово що як член Міжнародної агенції з атомної енергії Ватикан...
83462. Проблема міжнародної правосуб’єктності фізичної особи 37.01 KB
  В міжнародному праві почали формуватися норми з яких витікають права та обов’язки адресовані безпосередньо фізичним особам. Крім того прибічники визнання міжнародної правосуб’єктності фізичної особи підкреслюють що проявом міжнародної суб’єктності останньої є не тільки володіння правами та обов’язками що витікають безпосередньо з міжнародного права але також судовий захист цих правяк і можливість виконання зобов’язань причому через міжнародні органи. Проте у вітчизняній доктрині міжнародного права заперечується визнання статусу...