84449

Урок розвитку мовлення «Прийшла зима – чарівниця»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів самостійно складати розповідь, казку на основі допоміжних слів та даного плану; вчити правильно будувати текст, речення; розвивати спостережливість, образне мислення; усне та писемне мовлення; виховувати любов до природи, прагнення до творчості.

Украинкский

2015-03-19

44.5 KB

2 чел.

Бондаренко Людмила Володимирівна,

вчитель початкових класів,

БЗШ №8, міста Білої Церкви

Українська мова, 3 клас

Тема. Урок розвитку мовлення «Прийшла зима – чарівниця».

Мета: вчити  учнів самостійно складати розповідь, казку на основі допоміжних слів та

          даного плану;  вчити правильно будувати текст, речення; розвивати

          спостережливість, образне мислення; усне та писемне мовлення; виховувати

          любов до природи, прагнення до творчості.

Форма роботи: робота в диференційованих групах.

Обладнання: магнітофон, диск, картини Ж.Уолл, картки із завданнями для груп.

Хід уроку:

  1.  Організація класу.

Зараз у нас урок української мови. І не просто урок, а урок розвитку мовлення. І почнемо ми його музичною хвилинкою.

  1.  Закрийте очі і послухайте (лунає музика Георгія Свиридова «Метелиця»).
  •  Яка картина виникає у вашій уяві? Які почуття будить ця мелодія?

Підказка

Кружляє у таночку

В біленькому віночку,

На сукні візерунки  -

Мереживні малюнки.

Легенька, мов пушинка,

А звуть її…(сніжинка).

Так, діти, ви слухали мелодію Георгія Свиридова «Метелиця». Уявіть, що на землю летить багато – багато сніжинок. Вітерець кружляє з ними у вальсі. Вони легенько опускаються на землю і вкривають стежки – доріжки, будинки, дерева, кущі, поля.

І роблять все довкола білим, чистим, пухнастим, святковим. І хоч зима в цьому році забарилася, ми сьогодні так добре попрацюємо, що зима прокинеться і візьметься за виконання своїх обов’язків.

  1.  Повідомлення теми уроку.

Ми будемо працювати в групах і напишемо розповіді, казки про зиму, об’єднані темою «Прийшла зима чарівниця».

  1.  «В художній майстерні».
  •  А ким ви уявляєте зиму?

Одні уявляють її старою бабусею, інші – холодною красунею. Я ж пропоную вам картини відомої англійської художниці Жозефіни Уолл. Вона працює в стилі фентезі. «Фантазія дає мені можливість зображувати світ таким, яким би я хотіла його бачити». (Ж.Уолл).

Своїх персонажів Жозефіна створює за допомогою яскравих фарб у синіх, жовтих, бузкових відтінках. Ким ми бачимо зиму на малюнках?

  •  Яка вона – добра чи зла? (красива, добра, холодна, казкова).
  1.  «Назви ознаку предмета» (для груп дається по 1 слову, кожен член групи повинен назвати по 1 ознаці).

Сніг – холодний, блискучий, білий, м’який, глибокий, пухнастий, легкий, чистий, брудний, мокрий, лапатий, сухий, срібний, розсипчастий.

Зима – морозна, сніжна, холодна, люта, чарівна, кришталева, казкова, сувора.

Мороз – великий, міцний, лютий, сильний, пекучий, тріскучий, суворий.

Сніжинки – білесенькі, легенькі, пухнасті, холодні, мереживні, сріблясті, невагомі.

  1.  Гра «Доповни речення»

Багато ознак у красуні - зими.

  1.  Світить, та не гріє (сонце).
  2.  Падає білий, лапатий (сніг).
  3.  Водойми вкриті міцною (кригою).
  4.  На деревах сріблиться (іній).
  5.  На небі важкі, сірі (хмари).
  6.  Тріщить лютий, пекучий (мороз).
  7.  Свище холодний колючий (вітер).
  8.  На вікнах мережані (візерунки).
  9.  Робота з прислів’ями.

У грудні сонце повертає на літо, а зима на мороз.

Груднева днина куца, туди тень, сюди тень, та й кінчився день.

Сонце блищить, а мороз тріщить.

Багато снігу – багато хліба.

  1.  Фізхвилинка ( діти виконують рухи під віршовані рядки)

Тупотять маленькі ніжки,

Топчуть по снігу доріжки,

Рученята зігрівають,

Ось так спинки прогинають,

Із гори на санчатах

Стрибнемо, як кенгурята.

На прогулянці зимовій

Буде кожен з нас здоровий.

  1.  Робота в 4 групах (складання 2 розповідей, 2 казок за даним планом та допоміжними словами).

Казка «Врятований зайчик»

План:

  1.  Хто жив під ялинкою?
  2.  Яка пора року настала?
  3.  Чому засмутився зайчик?
  4.  Хто допоміг зайчику?
  5.  Справжні друзі.

Допоміжні слова: У дрімучому лісі, жив зайчик, все вкрилося білою пухнастою ковдрою, зайчик засмутився, бо в нього й досі сіра шубка, вовк та лисиця не сплять, дізналася білка, вирішила допомогти косоокому, зіткала зі снігу полотна, пошила нову шубку, стали справжніми друзями, друзі пізнаються в біді.

Зима

План:

  1.  Яка пора року настала?
  2.  Що зробила зима? (земля, небо, Сонце, температура повітря).
  3.  Що одягли дерева?
  4.  Яка зима?

Допоміжні слова: На трійці білих коней, все довкола вкрила снігом, часто набігають темні хмари, сипляться мереживні пухнасті сніжинки, Сонце світить, та не гріє, потріскує морозець, дерева вдягли білі кожушки, ялинки у зелених сукнях, красива і весела пора.

Придумайте і запишіть речення про зиму:

  1.  Яка зима настала?
  2.  Що падає з неба?
  3.  Чим вкрилися річки, озера?
  4.  Яке повітря взимку?
  5.  Як живеться в цей час пташкам?
  6.  Що люди роблять для них?
  7.  Що робить ведмідь?
  8.  Чи легко з – під снігу добувати корм кабанам, оленям, козулям?
  9.  Що роблять взимку діти?

Допоміжні слова: морозна, сніжна, легенькі пухнасті сніжинки, вкрилися льодом, холодне морозне, холодно і голодно, роблять годівнички, спить у теплому барлозі, катаються на лижах, ковзанах, санчатах, ліплять снігову бабу.

Казка «Подорож маленької сніжинки»

План:

  1.  Який був ранок?
  2.  Що з’явилося на небі?
  3.  Що посипалось із хмарки?
  4.  Одна допитлива сніжинка відокремилась від подруг.
  5.  На долоньці в Оксанки.
  6.  Колядники.
  7.   Ігри з маленьким цуценям.
  8.  Килим із подружок – сестричок.

Допоміжні слова: звичайний зимовий ранок, порипував білий сніжок, сріблом переливався під сонячним промінням, посипались легенькі сніжинки, вони кружляли поодинці і парами, гралися  вітерцем, помилувалась сніжинкою і дмухнула, щоб та не розтанула у неї в ручці, полетіла до віконця хатини, побачила колядників із зіркою, потім погралася з маленьким цуценям, яке хотіло її піймати, легенько опустилась на землю, приєдналась до своїх сестричок.

  1.  Діти зачитують твори. Оцінювання.
  2.  Домашнє завдання.

Вдома кожен із вас повинен скласти невеличку розповідь про зиму із 5 – 6 речень. Найкращі будуть занесені в книгу «Моя творчість».

  1.  Підсумок уроку.
  •  Чи сподобався вам урок?

Я думаю, після нашого уроку Зима прокинеться і згадає про свої обов’язки.


Відкритий урок

з української мови

у 3 – А класі

Тема. Урок розвитку мовлення «Прийшла зима

          – чарівниця»

Вчитель: Бондаренко Л.В.

ЗОШ №8

2011 – 2012 н.р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82507. Характеристика судебной системы США 26.5 KB
  Кроме того в систему федеральных судов входят так называемые специализированные суды имеющие отдельную компетенцию с правом вынесения приговоров и решений налоговый суд суд по делам военнослужащих суд по таможенным и патентным делам претензионный суд. Районные суды рассматривают уголовные и гражданские дела в качестве суда первой инстанции. Апелляционные окружные суды осуществляют проверку решений районных судов а также рассматривают жалобы на решения ряда административных квазисудебных органов например Национального управления...
82508. Общая характеристика мусульманской правовой семьи 28.91 KB
  История развития мусульманской правовой системы неразрывно связана с формированием мусульманской религиозной культуры. Но в Коране было упомянуто о том что мнение единое во всей мусульманской общине не может быть неверным. Иджма мнение по правовым вопросам авторитетных ученыхтеологов которое представлено как мнение всей мусульманской общины.
82509. Общая характеристика правовых систем стран Дальнего Восток 26.29 KB
  К отличительным критериям на основе которых можно определить к какой правовой семье следует отнести ту или иную правовую систему принадлежит также восприятие права как исключительно важного социального инструмента регулирования общественных отношений. Поэтому описание китайского и японского права позволит выявить некоторые важные и характерные элементы общей дальневосточной концепции права. Все западные правовые системы независимо от того относятся ли они к семье романогерманского или общего права едины в том что важнейшие вопросы...
82510. Общая характеристика российской правовой системы 27.03 KB
  То что правоприменители и граждане столь часто подчиняются правовым обыкновениям даже в ущерб соблюдению норм права связано с историческими особенностями с противодействием монгольскому владычеству и с традиционной либеральностью центральной власти по отношению к местной. Система права стала более упорядоченной. Правда остаются весьма болезненными проблемы соответствия законодательства субъектов федеральному законодательству и отсутствия нормативных актов в ряде важнейших отраслей права экологическом незавершенность налоговой кодификации...
82511. Значение сравнительного правоведения как науки и учебной дисциплины 26.7 KB
  Сравнительноправовые исследования в сочетании с традиционными историческим нормативным и социологическим видением права позволяют: вопервых изучить явления правовой действительности которые ранее не охватывались проблематикой правоведения и выйти за национальные рамки своей правовой системы; вовторых взглянуть под особым углом зрения на ряд традиционных проблем юридической науки с учетом тенденций развития права в современном мире. Для юридической науки обращенной прежде всего к национальному праву использование сравнительного...
82512. История сравнительного правоведения 27.8 KB
  Сторонники первого похода рассматривающие его лишь как один из научных методов юриспруденции настаивают на древнем происхождении сравнительного правоведения При этом они указывают что еще античные а позже и средневековые философы и законодатели использовали сравнение как метод исследования в целях решения конкретных проблем. При этом иногда указываются такие конкретные даты как 1869 год год основания французского Общества сравнительного законодательства и реже 1900 год. когда был проведен I Международный конгрес сравнительного права.
82513. Научная, образовательная, практическая функции сравнительного правоведения 24.14 KB
  Сравнительное правоведение как и любая другая наука воздействует на общество. Научная функция Сравнительное правоведение является одним из важнейших поставщиков информации об иностранных правовых системах для всей юридической науки. Кроме этого сравнительное правоведение обладает и самостоятельной научной ценностью особенно в части разработки теории правовой системы. Сравнительное правоведение один из немногих курсов позволяющих более или менее подробно ознакомиться иными правовыми системами что существенно расширяет профессиональный...
82514. Правовая семья (правовая система) – основное понятие сравнительного правоведения 27.46 KB
  Правовая система как совокупность социальных институтов их функциональных связей и качественных характеристик посредством которых осуществляется правовое регулирование общественных отношений. Наиболее распространен в современной компаративистике термин правовая семья Категория правовая семья служит для обозначения группы правовых систем имеющих сходные юридические признаки позволяющие говорить об относительном единстве этих систем. Понятие правовая семья отражает те особенности некоторых правовых систем которые являются результатом...
82515. Критерии классификации правовых систем (семей) 25.42 KB
  Например в раннегосударственную эпоху критерий был более чем простым правовые системы делились на свои правильные и чужие неправильные. Так по этому критерию можно разграничить христианские мусульманские и языческие правовые системы. компаративистский Компаративистский подход основан на том что правовые системы отдельных государств можно объединить в правовые семьи на основе сходства по следующим критериям: 1. Сходство структуры системы права и системы законодательства системы применения права.