84451

Весна прийшла

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Розвивати у дітей мислення, вміння передавати свої думки зв’язним мовленням (усним та писемним), робити узагальнення, висновки, розвивати фантазію. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї.

Украинкский

2015-03-19

52 KB

0 чел.

Тема. Весна прийшла

Мета. Розвивати у дітей мислення, вміння передавати свої думки звязним мовленням (усним та писемним), робити узагальнення, висновки, розвивати фантазію.

Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї.

Обладнання. Записи зі співом птахів, «Пори року. Весна.» П. Чайковського, малюнки із зображенням весняної природи, проекція зображень перших весняних квітів, дівчини-весни (DVD), картки, допоміжний словничок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- У нас на уроці гості. Давайте привітаємось.

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному щиро усміхнулись.

Починаємо працювати, нові знання здобувати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Вступне слово.

Сьогодні у нас урок розвитку звязного мовлення, на якому ми будемо вчитися мислити, передавати свої думки звязним мовленням, робити узагальнення і висновки, розвивати фантазію.

  1.  Відгадування загадки.
  •  Розпочнемо урок із загадки.

Я та, що крокую після зими. Я пробуджую все і всіх від сну. Здогадались, як моє імя?

(На екрані зображення дівчини-весни.)

  1.  Оголошення завдань уроку.

Промайне ще один день і весна буде з нами кожної днини, кожної миті. І так буде протягом трьох чудових місяців. Ви її зможете побачити, відчути і навіть почути чи понюхати. А для цього вам треба бути уважними і спостережливими і мати бажання побачити щось нове, цікаве.

  1.  Бесіда.

- Діти, уявімо, що весна вже настала. Що ми побачимо і почуємо за вікном? (Щебет пташок, шум вітру, гамірно на вулиці)

- Розгляньте ряд ілюстрацій (відкриваю дошку). Дайте відповідь на запитання: - Які зміни будуть відбуватися в природі з настанням весни? (Зійшли сніги, задзвеніли струмочки, зявилися перші весняні квіти, лагідно світить сонечко, стало тепліше, день подовшав).

- Що ж можна почути весною?

5. Слухання музики.

А почути музику весни нам допоможе композитор П. І. Чайковський. Його твір називається «Пори року. Весна.». Коли почне звучати музика, закрийте очі і пошепки вимовте слово «весна…». Після прослуховування скажете, яке почуття виникло у вас. (Стало тепло, приємно, настрій радісний, хочеться співати).

6. Поетична хвилинка.

А тепер, коли вам стало тепло і приємно, коли у вас радісний настрій, давайте послухаємо, як ви підготувалися до уроку, які ж вірші, прислівя, народні прикмети ви підготували про весну. І не просто прослухайте, а постарайтеся запамятати які слова обирають поети для опису весни.

*Надійшла весна

Надійшла весна прекрасна,

Многоцвітна, тепла, ясна,

Наче дівчина в вінку.

Зацвіли луги, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику.

              (Іван Франко)

*Хоч де-не-де ще сніг лежить,

Та все дзвінкий струмок біжить.

Весело сонечко розквітло,

Весна летить прозора й світла.

            (Надія Красоткіна)

*Вода з гір потекла і весну принесла.

*Весняний дощ зайвим не буває.

*Перший весняний грім – на тепло.

*Проліски і підсніжники розкривають свої пелюстки – на хорошу погоду, закривають – на негоду.

- Молодці! Ви почули, що люди люблять природу та ведуть спостереження за нею. Про зміни в ній та їх наслідки вони складають мудрі висловлювання, які потрібно пам’ятати і використовувати в своєму житті.

ІІІ. Робота з мовним матеріалом.

  1.  Робота в парах. 

А зараз попрацюємо в парах. Вам потрібно підібрати слова, якими можна сказати про весну. Вам дається 1 хвилина. Яка пара справиться, підніміть руку.

(Після проведеної роботи вивішую:

ВЕСНА

тепла

ясна

мила

чарівна

люба

весела

рання

загадкова

  1.  Робота в групах.

Далі попрацюємо в групах.

І група підбере слова, якими можна описати весняне небо.

ІІ група – для опису струмочка.

ІІІ група – рослин.

НЕБО                              СТРУМОК                  РОСЛИНИ  

блакитне                        дзвінкий                       тендітні  

чисте                             веселий                         чарівні

свіже                             заспівав                        ніжні  

прозоре                         задзюрчав                     зелені

  1.  Робота з деформованими реченнями.

Наступне завдання знову виконаємо в групах. Кожна група отримує на карточках слова. Ваше завдання скласти з них речення.

1) Підсніжник, листка, білий, виглядає, росяний, з-під. (Білий, росяний підсніжник виглядає з-під листка.)

- Якими словами описано підсніжник?

- Розгляньте малюнок підсніжників. (Зображення на екрані.)

- Які ще слова можна підібрати для опису?

ПІДСНІЖНИКИ

білі-білі

ніжні

свіжі

маленькі

біленькі

мають ніжку тоненьку

наче перший сніг чисті

2) Блакитні, під, пролісок, розкрив, пелюстки, сонцем, свої. (Пелюстки свої блакитні під сонцем пролісок розкрив.)

- Якими словами описано пролісок?

- Розгляньте малюнок. Які ще слова можна підібрати для опису?

ПРОЛІСКИ

сині-сині, наче небо

схожі на блакитну річку

їхні пелюстки, як сині очі

3) Зявляються, котики, на, пухнасті, вербах, ніжні. (На вербах зявляються ніжні пухнасті котики.)

- Якими словами описано вербові котики?

- Розгляньте малюнок. Які ще слова можна підібрати для опису?

КОТИКИ

сріблясті

сірі

жовті

з жовтим відблиском

як пухнасті маленькі каченята

  1.  Складання речень.

На початку уроку ми говорили, що маємо вчитись робити висновки, узагальнення, передавати свої думки звязним мовленням. Використовуючи побачене і почуте складіть речення про зміни, які відбуваються в природі весною.

  •  Птахи прилітають, радують нас чарівним співом.
  •  Повіяла крилом пахуча весна.
  •  В голубому небі пливуть білі хмари.
  •  Галявину вкрила шовкова травичка.
  •  Весняне небо дивиться мені в очі.
  •  Тихо віє свіжий вітерець.
  •  Дзюрчать веселі струмочки.
  •  На деревах зявляються ніжні, пахучі листочки.
  •  Надійшла весела весна.
  •  Повітря стало тепле і ласкаве.
  •  Багатоголосим пташиним співом наповнились ліси.
  •  Золоте сонечко іскриться в кожній травичці.

  1.  Хвилинка відпочинку. (Супроводжується співом птахів).

Діти, сядьте рівненько, закрийте очі і відпочинемо. Уявіть, що сонячне проміння лагідно гріє обличчя, руки. Воно зовсім не таке, як взимку, а густе, золотисте. Воно засяяло яскравіше, побігли весняні дзюркотливі струмочки, повіяв легенький вітерець. Ми з вами потрапили у весняний ліс. Дерева прокинулися від зимового сну, розпускають свої ніжні листочки. Все прокидається. Все оживає.

ІV. Робота над текстом

1. Вчитель.

Ми з вами поповнили свій лексичний запас новими словесними скарбами: Земля стає свіжою, і дерева, і квіти, і зелень, і повітря свіже. Весна прийшла.

Мова про весну не випадкова. Ми писатимемо твір за початком «Весна прийшла».

- Пригадайте з яких частин складається твір? (Зачину, головної частини, кінцівки).

- Як пишеться кожна частина? (З абзацу.)

Я хочу, щоб ви кожен по своєму, розвиваючи свою дитячу фантазію і використовуючи свої знання, написали зараз цей твір.

Виконувати роботу будемо за диференційованими завданнями. У кого завдання із підсніжником, буде писати твір за початком. Пролісок – за початком і запитаннями. Вербові котики – списати твір вставляючи пропущені слова.  

2. Читання початку твору.

- Послухайте початок твору.

Весна прийшла

Блакитними очима дивиться на мене весна. Вона ще молода, ніжна, усміхається святково й чисто. ЇЇ дихання відчувається у всьому.

- Коли будете працювати використовуйте слова із допоміжного словничка. Також звертайте увагу на ілюстрації.

3. Самостійна робота.

(Тихо звучить музика. Діти пишуть твір.)

  1.  Зачитування власних творів учнями.

(На екрані зображення дівчини-весни).

V. Підсумок уроку.

Молодці! Гарні твори написали про весну. Кожного дня весна нестиме природі і вам все нові і нові приємні зміни і втіхи. Будьте її помічниками, охороняйте її володіння.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84468. ЛАКИРОВАНИЕ В ПОЛИГРАФИЧЕСКОМ ПРОИЗВОДСТВЕ. ВОЗМОЖНОСТИ И ОБЛАСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ 133.59 KB
  ВОЗМОЖНОСТИ И ОБЛАСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ С появлением высокоскоростных офсетных машин развитием флексографской и трафаретной печати лакирование в полиграфическом производстве используют повсеместно чаще и чаще ведь при небольшом удорожании тиража расход лака в зависимости от способа нанесения и вида лака от 15г м2 влажного при цене от 2 до 15Е кг лакирование позволяет: Защитить печатный оттиск истирание агрессивные среды Придать оттиску новые декоративные свойства глянец матовый эффект металлический блеск перламутр флуоресценция ...
84469. ВОДНОДИСПЕРСИОННЫЕ ЛАКИ 46.83 KB
  Сразу после нанесения лака на печатный оттиск частицы полимера растворенные в водной суспензии при испарении воды выпадают на поверхности основы и абсорбируются бумагой. Поэтому перед нанесением на оттиски температуру лака необходимо довести до комнатной чтобы обеспечить его хорошую адгезию к основе. Температура воднодисперсионных лаков ниже указанной может отрицательно сказаться на смачиваемости поверхности и привести к снижению адгезии лака. При двустороннем лакировании печатных оттисков воднодисперсионными лаками рекомендуется соблюдать...
84470. УФ-ЛАКИРОВАНИЕ В ПОЛИГРАФИИ 121.57 KB
  Преимущества технологии УФлака состоят в следующем: ярко выраженный декоративный эффект; повышенная стойкость к истиранию; повышенная химическая стойкость; хорошая адгезия к большинству субстратов; мгновенное высыхание К недостаткам технологии УФлакирования можно отнести следующее: УФлаки агрессивны; при работе УФламп выделяется озон; технология требует специального оборудования; лаковая пленка сохраняет запах за исключением лаков катионной полимеризации. Их применяют для изготовления упаковки с использованием...
84471. УФ-ЛАКИРОВАНИЕ «В ЛИНИЮ» ПО ТРАДИЦИОННЫМ ОФСЕТНЫМ КРАСКАМ: ОСОБЕННОСТИ И ПЕРСПЕКТИВЫ 44.64 KB
  На первый взгляд вариант выглядит очень привлекательно: нет нужды использовать дорогие и сложные в работе УФотверждаемые краски отсутствует экономия лишний прогон для нанесения УФлака. Оборудование и принцип Для реализации технологии требуется листовая офсетная машина с двумя лакировальными модулями. Стандартная комплектация включает: необходимое количество красочных секций часто с промежуточным одним или двумя модулями ИК сушки; модуль ИКсушки после красочных секций; лакировальную секцию для нанесения грунтовочного...
84472. СПЕЦИАЛЬНЫЕ ЛАКИ В ПОЛИГРАФИИ 38.36 KB
  Наибольшее распространение получили лаки придающие оттиску особые физикохимические свойства в том числе повышенную стойкость к какимлибо разрушающим факторам: воздействию света высоких и низких температур влаги различных химических реагентов абразивных материалов и т. В рамках этой группы специальных лаков следует отдельно рассмотреть так называемые барьерные лаки. Барьерные лаки позволяют получить эти свойства при нанесении на оборотную сторону картона.
84473. ПОСЛЕПЕЧАТНЫЕ ОТДЕЛОЧНЫЕ ПРОЦЕССЫ 41.66 KB
  Бывает в этот момент выясняется что завершить исполнение заказа невозможно: заготовка не склеивается на ней появляются разрывы или краска смазывается с бумаги вариантов может быть много. Название технологии говорит само за себя: при скреплении корешка книжного блока и вставке в обложку используются только клеи и не происходит шитьё нитками или проволокой. В данном способе обычно используются клеирасплавы реже на водной основе. Необходимо отметить что эти клеи могут различаться жёсткостью плёнки открытым временем схватывания...
84474. КОНТРОЛЬ КАЧЕСТВА В ПОЛИГРАФИЧЕСКОМ ПРОИЗВОДСТВЕ 48.95 KB
  Наиболее популярный вискозиметр Brookfield ISO 2555 известен также Conne nd Plte ISO 2884 STM 4287 KrebsStormer STM D 562 Hoppler. Её аналоги: DIN 4 DIN 5321187 и UNE ISO DIN 2431. Для густых красок используется вискозиметр падающего стержня ISO 126441996.
84475. АДГЕЗИЯ В ПОЛИГРАФИИ 286.49 KB
  Технолог вместе с печатниками экспериментируют с настройками машины и различными лаками пытаясь добиться необходимой адгезии и спасти тираж. Рисунок 1 Рисунок 2 Плохая адгезия лак Прибор для измерения адгезии К сожалению часто бывает непонятно почему же он не держится Все кто занимается УФлакированием сталкиваются с проблемой адгезии УФлака рис. В процессе лакирования печатник должен контролировать адгезию УФлака тестом на скотч и тестом на ноготь. Недостаточное высыхание лака Если между слоем высохшего лака и подложкой окажется...
84476. АНТИКРИЗИСНЫЕ ГРУНТЫ ДЛЯ УФ-ПЕЧАТИ ПО ПЛЁНКАМ И МЕТАЛЛИЗИРОВАННЫМ ОСНОВАМ 457.58 KB
  Причина возникшей проблемы была связана с необходимостью использовать более дешевые запечатываемые материалы не прошедшие специальной обработки для УФпечати. Современные машины для флексографской печати УФкрасками редко оснащены секцией для нанесения грунта на основе растворителей поэтому типографии вынуждены наносить сольвентное покрытие на плёнку отдельно. Появление эффективных УФгрунтов решило бы много проблем благодаря возможности печати в линию на стандартном оборудовании.