84452

Закріплення й узагальнення знань про прикметник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити і узагальнити знання з теми, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творче мислення; виховувати бережне ставлення до природи. Обладнання: малюнок «Весна», квіти, ребуси, ілюстрації, індивідуальні картки, ігри, телеграма.

Украинкский

2015-03-19

49.5 KB

0 чел.

Тема. Закріплення й узагальнення знань про прикметник

(3 клас)

Мета: закріпити і узагальнити знання з теми, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати творче мислення; виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: малюнок «Весна», квіти, ребуси, ілюстрації, індивідуальні картки, ігри, телеграма.

Хід уроку

Гра «Енергетичне коло»

І. Організаційний момент.

Учитель. Пролунав дзвінок,

Починаємо урок,

Будем працювати старанно,

Щоб почули у кінці,

Що у нашім третім класі,

Діти просто молодці.

Загадка. Привітанням журавля,

Я пробуджую поля,

Небеса і ручаї

Та заквітчую гаї

Відгадаєм хто вона

Ця красуня чарівна? (Весна)

Отже, ми здійснимо подорож до Весни.

  •  Які зміни відчули в природі?
  •  Кого взяла весна в свої помічники? (Місяці)
  •  Які місяці знаєте? (Ребуси)
  •  Який місяць зараз? (Квітень)
  •  Чому так називається?
  •  Як ще називають цей місяць? (Краснець, лукавець, дзюрчальник, лелечник)
  •  Які прикмети весни знаєте?

Весна днем красна.

Весняний день рік годує.

У квітні ясні ночі закінчуються приморозками.

Квітень землю квітчає, з вирію пташок стрічає.

  •  Які оповідання, вірші читали? (М.Підгірянка «Співанка про місяці», Є. Гуцало «Якого кольору слова», Н. Забіла «Чотири пори року»)

До нас на урок завітала красуня Весна, яка несла кошик з чарівними квітами. Але по дорозі кошик зламався, квіти розсипались. Вона заплакала, коли я її зустріла. Весна сказала, що я не зможу їй допомогти, зробити це можуть учні третього класу, які вивчили з української мови тему «Прикметник». Давайте допоможемо! Зберемо всі свої знання по темі і виконаємо завдання кожної чарівної квіточки.

1 квіточка. Цікаво, яке завдання принесла квіточка?

Перевірка домашнього завдання, вправа 122.

Молодці! Ви гарно працювали вдома!

2 квіточка. Нове завдання приготувала квіточка.

Вона хоче побачити як ви гарно, каліграфічно правильно пишете букви, склади, слова, складете речення, попрацюєте з індивідуальними картками.

Розминка рук

  •  Привітаємось, подружимо пальчиками.
  •  Замок.
  •  Нащипаймо молодої травички.
  •  Посолимо борщик.
  •  Помиємо руки.

Учні. Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно – не зігнусь,

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь!

В в Вв ве вя нав.с тосвя нявесний

- Подув весняний вітерець-пустунець і буква зникла.

- Як пишуться слова весна, весняний? Чому?

- Які це слова? (Спільнокореневі)

- Яке слово зайве? Чому? (Свято)

- Яке свято наближається?

- Які частини мови знаєте?

- Складіть речення про весну, використовуючи ці частини мови.

Прекрасну весну приносять лелеки.

  •  Яке речення за метою висловлювання?
  •  За інтонацією?
  •  Зробіть зв'язок слів у реченні.
  •  Розібрати за частинами мови.

Розумнички! Ви гарно справились із завданням!

3 квіточка. Цікаво, яке буде наступне завдання?

Нам необхідно повторити словникові слова, правопис яких треба запам’ятати, зробити звуко-буквений аналіз «цікавого слова».

  1.  Цього звірка часто малюють з яблуками і грибами на спині, хоча живиться він переважно комахами, слимаками, черв’яками, інколи ловить мишей, змій і тільки зрідка їсть плоди. (Їжак)
  2.  Він великий, сильний. А як зустрінеться йому бджолине дупло, або кущ малини не обмине. (Ведмідь)
  3.  У садочку понад тином

Я зробив йому хатину,

Він навколо обдивився,

Засміявся й оселився. (Шпак)

  1.  Живиться цей звір надземними і підземними частинами рослин та плодами дерев, кущів, особливо полюбляє жолуді. Їсть черв’яків, комах, ящірок, змій, жаб, мишей, риб. Якщо в лісі загинув звір, то його рештки стануть поживою для цієї тварини. (Кабан)

Словниковий диктант. Їжак, ведмідь, шпак, кабан.

  •  Хто це? Спосіб живлення?
  •  До якої природи відносяться? Чому?
  •  Назва якої тварини зайва? Чому?
  •  Яку скоромовку знаєте про шпака?

Сів шпак на шпаківню.

Заспівав шпак півню:

  •  Ти не вмієш так, як я,

Так, як ти, не вмію я.

  •  Знайдіть слово в якому звуків більше ніж букв.
  •  Зробіть звуко-буквений аналіз слова їжак.

Молодці! Ви гарно справились із завданням!

4 квіточка. Хоче дізнатися як ви засвоїли тему «Прикметник».

Гра «Мікрофон»

  1.  Які слова називають прикметником?
  2.  Прикметник в реченні зв’язаний з…

а) прикметником;

б) іменником;

в) дієсловом.

  1.  Скільки чисел має прикметник?

а) 1 число;

б) 2 числа;

в) 3 числа.

  1.  Прикметник в однині змінюється за родами:

а) так;

б) ні.

  1.  Прикметники чоловічого роду мають закінчення… (-ий, -ій)

жіночого роду мають закінчення… (-а. -я)

середнього роду мають закінчення… (-е, -є)

  1.  У множині прикметники мають закінчення… (-і)

Молодці! Весна вдячна вам за відповіді!

5 квіточка. Вона упала на сторінку 56 підручника і хотіла б дізнатись, як виконаєте вправу 131. У вправі потрібно визначити рід і число прикметника.

1) Діти читають завдання.

2) Робота в парах.

3) Письмове виконання вправи.

4) Взаємоперевірка.

Які розумні учні!

6 квіточка. Що ж, мабуть прийшла пора

Трохи відпочити,

Я вас хочу на зарядку,

Друзі запросити.

Фізкультхвилинка. Нумо, славні дітлахи,

Розквітайте, мов квітки.

Руки вгору піднімайте,

Ними добре помахайте.

Головою покрутіть,

Ніжками потупотіть.

Навкруг себе повертайтесь,

Не лінуйтеся, старайтесь.

Стало легко й добре враз,

До роботи знову час!

7 квіточка. «Хитрувата». Робота в групах.

1 ряд. Виписати антоніми.

Вогонь-добрий слуга, але поганий хазяїн.

Ранні пташки воду п’ють, а пізні – слізки ллють.

2 ряд. Дібрати синоніми.

Прекрасна (весна)

Відважний (чоловік)

3 ряд. Утворити прикметники від іменників.

Хлопець-…

Риба-…

Солома-…

Розумники! Як гарно ви працюєте!

8 квіточка. Знає, що ви вмієте писати по пам’яті.

Хто любить природу, той любить свою… (Батьківщину, Вітчизну)

- Як ви розумієте цей вислів?

Весна задоволена вашими відповідями!

9 квіточка. Принесла гру «Кмітливчики».

1) Довговухий, куцохвостий, полохливий, прудконогий (заєць).

2) Хижа, руда, пишнохвоста, хитра, пухнаста (лисиця).

3) Вусатий, хвостатий, грайливий, м’який, кігтистий (котик).

4) Маленьке, пухнасте, беззахисне, безхвосте, жовте (курча).

5) Жовтий, кислий, ароматний, вітамінний (лимон).

6) Смачне, холодне, солодке, вершкове (морозиво).

Які ж ви кмітливчики!

10 квіточка. «Сувора». Вона хоче, щоб ви підвели підсумок уроку і пограли в гру «Кубування».

1. Ми закріпили знання з теми…

2. Які слова називають прикметником?

3. Прикметники в реченні зв’язані з…

4. Прикметник має… числа.

5. В однині прикметники змінюються за…

6. Прикметники чоловічого роду мають закінчення...

жіночого роду мають закінчення...

середнього роду мають закінчення...

  1.  У множині прикметники мають закінчення…

Із завданням «суворої» квіточки ви справились!

11 квіточка. Вона пропонує вам виконати домашнє завдання вправу 133.

Весна дуже вдячна, що ви допомогли зібрати чарівні квіточки, справились з їх завданням і прислала телеграму.

Телеграма

Я вдячна Вам за співпрацю. Мені було дуже приємно спілкуватися з учнями. Щиро дякую за гарні відповіді. Щоб вогник до пізнання у Вас не згасав, вправно долайте всі труднощі разом. І перемога буде вашою!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74108. Жәңгірұлы Тәуке хан 19.7 KB
  Тәуке ел ағасы жасына келіп ақыл тоқтатқан мемлекет ісіне араласып мол тәжірибе жинақтаған білікті жан болатын. Тәукені өзге қазақ хандарынан ерекшелеп оның шын мәнінде көреген басшы ақылды реформатор екенін танытанын қасиеті де осы өзіндік жолмен жүруінде. Тәуке ханның елі үшін сіңірген ерен еңбегі екі қырымен айрықша назар аударады.
74109. Шығыс Түрік қағанаты 19.42 KB
  Түрік қағанатында саясиәлеуметтік қайшылықтардың шиеленісуі оның дербестікке ұмтылған жеке бөліктерінде оқшаулану үрдісінің күшеюі Шығыс және Батыс қағанаттарының құрылуына алып келді. Шығыс түріктері Қытаймен жүргізген қиянкесті соғыстың нәтижесінде 682 жылы Монғолияда өз мемлекетін қалпына келтірді. Шығыс Түрік қағандығы 682744 Қазақстан Орталық Азия Шығыс Түркістан Оңтүстік Сібір жерлерін алып жатты.
74110. Үйсін мемлекеті 18.65 KB
  3 ғасырда Қазақстанды мекендеген тайпаларда мемлекеттіктің алғашқы белгілері болды. Ежелгі үйсіндерде әлеуметтікэкономикалық қатынастар өтпелі кезеңге тән сипатта болды. Жартылай көшпелі және жартылай отырықшы үйсін коғамында өндірістің екі негізгі түрі болды: мал және жер. Рулық құрылыстың ыдырауы барысында туындаған таптық қатынастар құлиеленушілік сипатқа ие болды.
74111. Қазақ жүздері 18.52 KB
  Дәстүрлі қазақ қоғамы үш жүзден тұрады: Ұлы жүз Қазақ жүздерінің мынандай ішкі белгілері бар: а ішкі аумақтық тұтастық; ә этностық туыстық; б шаруашылықмәдени бірлік; в саяси басқару ортақтастығы. Әрбір қазақ жүзінің тарихи қалыптаскан аумағы бар. Мысалы Ұлы жүздің таралған аймағы Жетісу мен Оңтүстік Қазақстан; Орта жүздікі Орталық Шығыс Солтүстік Қазақстан; Кіші жүздікі Батыс Қазақстан.
74112. Абай (Ибраһим) Құнанбаев Құнанбайұлы 18.47 KB
  Абай ақындық шығармаларында қазақ халқының әлеуметтік қоғамдық моральдық мәселелерін арқау еткен. Абай Шығыс пен Батыс мәдениеті мен өркениетін жетік білген. Абай өзінің өлеңдерін бала кезінен жаза бастады. Бұл кезде Абай өз атынан Жаз Жаздыкүн шілде болғанда.
74113. Қазақ хандығы 18.4 KB
  1457 жылдың күзінде Әбілқайыр хан Сығанақ түбінде қалмақтардан жеңілгеннен кейін Керей мен Жәнібек сұлтандар қол астындағы рутайпалармен Шу өңіріне келіп қоныстанып Қазақ хандығының негізін салады. Мұхаммед Хайдар Дулатидің Тарихи Рашиди кітабында Қазақ хандығының құрылған жері Шу бойы мен Қозыбасы деп айтылады. Қазақ хандығының құрылуы осыған дейін бүкіл Қазақстан аумағында болған әлеуметтікэкономикалық және этно саяси процестердің заңды қорытындысы еді.
74115. Алаш қозғалысы 17.71 KB
  Ғасырдың бас кезінде қазақ қоғамында мүлдем жаңа жағдай қалыптасты. Ресейлік әскеримонархиялық басқару жүйесі қазақ жерінің орыс мемлнің меншігі етіп жариялануы осыған орай ішкі Ресейден қоныс аударушылар легінің күрт өсуі қазақ бұқарасының зорлықпен егіншілікке жарамды жерлерден ығыстырылуы дәстүрлі қазақ шаруашылығының терең дағдарысқа ұшырауы сол қалыптасқан жағдайдың нақты көріністері еді. Сол кездегі қазақ қоғамы дамуының күн тәртібінде қазақ халқының ұлт ретінде жоғалуы не өзінөзі сақтауы үшін күреске шығу мәселесі тұрды.
74116. Батыс Түрік қағанаты 17.7 KB
  Түрік қағанатында саясиәлеуметтік қайшылықтардың шиеленісуі оның дербестікке ұмтылған жеке бөліктерінде оқшаулану үрдісінің күшеюі Шығыс және Батыс қағанаттарының құрылуына алып келді. Батыс Түрік қағанатының негізін Торэмен қаған қалаған деген ғылыми дерек те бар. Батыс Түрік қағанатының қалыптасуы Түрік қағанатының осыншама ұланбайтақ жер енді ғана қалыптаса бастаған мемлекеттіктің шеңберінде ұзақ уақыт қала алмайтын еді.