84454

Узагальнення вивченого про частини мови

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розвивати навички відрізняти частини мови за їх лексичним значенням. Сьогодні на аукціоні незвичайний товар На моєму столі лежать картки з написаними назвами частин мови. Довірена особа від кожної групи розповідає про частину мови іменник.

Украинкский

2015-03-19

33.5 KB

0 чел.

                                  Урок-аукціон    3клас                  

ТЕМА:  Узагальнення   вивченого   про   частини   мови.

                                        

Мета.  Узагальнити знання учнів про іменник,   прикметник,   дієслово,   прислівник,  числівник і займенник. Розвивати навички відрізняти частини мови за їх лексичним     значенням. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати інтерес до навчання.

                                                  Хід уроку

1. Оголошення теми та мети уроку.

(Діти заздалегідь дізнались значення слова «аукціон». Аукціон це продаж товарів, майна з публічного торгу покупцеві, який запропонував найвищу ціну).

— Сьогодні на аукціоні — незвичайний товар! На моєму столі лежать картки з написаними назвами частин мови. Цей «товар» ви можете «купити», показавши свої знання. Отже, аукціон починається!

II. Узагальнення знань про іменник.

 1. Першим на аукціоні виставленний іменник.

(Учні працюють групами. «Довірена особа» від кожної групи розповідає про частину мови — іменник).  

     Наприклад:

— Іменник — це частина мови, яка означає назву предмета.

— Хто більше?

— Іменники відповідають на питання хто? що?

— Хто більше?

Іменники є власні і загальні, назви істот і неістот.

— Хто більше?

— Іменники змінюються за числами і відмінками.

— Іменники мають рід:

— У реченні іменники найчастіше бувають підметом або другорядним членом речення.      

(Коли більше немає бажаючих розповідати про іменник, тому що пригадали все вивчене, лунає звук гонга).

— «Токар» проданий!

(Власником  товару» — картки з написаною назвою частини мови стає група учнів, представник якої виступав останнім).

2. Завдання для груп.

а) Розташувати іменники в ал фавітному порядку. Які слова зайві? Чому?

Вставити пропущені букви:

Абр..кос, пш..ниця, ч..ремха, ап.льсин, п'ятн..ця, ч..решня, в..рблюд, ч..рвоний, чудовий.

б) Гра «Вгадай слово». Яке слово серед записаних має 7

буки, 8 знуків, 3 голосні, 5 приголосних.

в) Із поданих пар слів склади словосполучення, добираючи для зв язку слів прийменники. Визнач відмінок іменників.

Сидів парта; пасуться луг; розповідає Вітчизна; познайомились поет; заплатити телефон; злетів гілка.

3. Музична пауза.

III. Узагальнення вивченого про прикметник.

— Аукціон триває. Наступний «товар» — прикметник.

  1.  Діти розповідають про частину мови — прикметник.
  2.   Коли настає тиша, лунає звук гонга:

— «Товар» проданий!

2. Завдання:

а) Придумати якнайбільше прикметників із суфіксами -ськ, -цьк, -зьк і пояснити їх написання (київський, селянський, сільський, український).

б) Гра «Хто швидше?»

З кожної групи слів утворити речення. Пояснити місце і роль прикметника в ньому. Поставити прикметник з іменником в потрібному відмінку.

— Густий, дерева, на, зелень.

— Земля, до, колос, повний, гнеться.

— Скотилось, хмари, сонце, золоте, з.

IV. Узагальнення про дієслово.

— Аукціон продовжується. Хто більше знає про дієслово?

1. Діти розповідають про дієслово, дають відповіді: на

додаткові питання.

2. Вправи:

а) Відгадати загадки:

— Ріжуть мене ножакою, б'ють мене ломакою, за те мене отак гублять, що всі мене дуже люблять.

— Мене просять, мене чекають, а як іду — всі тікають.

б) Виписати із даних загадок дієслова 3-ї особи множини, визначити дієвідміну.

V. Узагальнення знань про числівник, займенник, прислівник.

1. Відповіді учнів.

2. Завдання для груп.

а) На місці крапок постав, де треба, м'який знак:  Сімдесят.., міл.йон, міл..ярд, вісімдесят..,: с.мий,

тр..ома, чотирнадцят...

б) Займенники я, ми, ти, ви, він, вона, воно, вони заміни запитаннями, узгодивши їх з дієсловами:

Допоможіть (кому?)....

Бачили (кого?)...

Пишаються (ким?)...        в). Утвори прислівники від поданих

слів:

Радісний — Холодний      —

Повільний — Привітний —

VI. Підбиття підсумків аукціону.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34429. Дворцовые перевороты в России в середине XVIII века 30.5 KB
  Причины дворцовых переворотов: Указ Петра I о престолонаследии 1722 г. императором стал внук Петра I Петр II. Императрицей стала племянница Петра I Анна Иоанновна вдова герцога Курляндского. в результате дворцового переворота с помощью гвардии императрицей стала дочь Петра I Елизавета Петровна.
34430. Россия в эпоху Екатерины II. Просвещенный абсолютизм 27.5 KB
  Внутренняя политика. Политика Екатерины II известна как политика просвещенного абсолютизма. Просвещенный абсолютизм – политика сформировавшаяся под влиянием идей философов – просветителей и направленная на организацию общества на основе разумных законов при сохранении абсолютной власти монарха. В результате политика Екатерины II еще больше укрепила крепостнические порядки.
34431. Противоречивость внутренней политики Александра I 32 KB
  После Отечественной войны 1812 года в настроении Александра I произошли большие перемены.Аракчеев поэтому этот период правления Александра I получил название аракчеевщина.
34432. Отечественная война 1812 г. и заграничный поход русской армии (1813 – 1814 гг.) 32 KB
  Причины войны: Россия нарушала условия невыгодного для нее Тильзитского мира и была препятствием на пути Наполеона к мировому господству. На границе с Россией Наполеон сосредоточил 600тысячную армию. – Бородинское сражение в котором Наполеон стремился разгромить русскую армию. Наполеон не достиг своей цели.
34433. Россия в годы правления Николая I 37.5 KB
  в России начинается промышленный переворот – переход от ручного труда к машинному от мануфактуры к фабрике. Турция стремилась вернуть территории утраченные в войнах с Россией Англия и Франция стремились не допустить усиление влияния России на Балканах и Ближнем Востоке. Основные военные действия развернулись в Крыму где противники России высадили десант и осадили Севастополь. Причины поражения России: Военнотехническая отсталость России Дипломатические просчеты: Россия оказалась в изоляции Итоги: Поражение России в Крымской войне...
34434. Реформы 1860 -1870-х гг. и их значение 35.5 KB
  Реформа расчистила дорогу для развития капиталистических отношений но была половинчатой и не решила аграрного вопроса. Другие реформы: год реформа Содержание 1864 Земская реформа В уездах и губерниях создавались выборные органы самоуправления которые решали местные хозяйственные вопросы. 1864 Судебная реформа Создавался бессословный гласный суд с адвокатом и присяжными заседателями. 1864 Реформа образования Образование становилось бессословным.
34435. Россия в начале ХХ в. Революция 1905 – 1907 гг.: причины, этапы, итоги 41.5 KB
  Причины революции 1905 – 1907 гг. Поводом к началу революции послужили события 9 января 1905 г. Этапы и основные события революции: Январьсентябрь 1905 г. – развитие революции по восходящей линии.
34436. Россия в 1906 – 1914 гг. Реформы П.А.Столыпина. Направления, итоги и значение аграрной реформы 32.5 KB
  начала работу I Государственная дума. Аграрную реформу должна была утвердить Государственная дума. начала работу II государственная дума. Дума отказалась утвердить Указ 9 ноября и занялась собственным законотворчеством.
34437. Участие России в первой мировой войне: причины, роль Восточного фронта, последствия 32.5 KB
  Причины первой мировой войны: обострение противоречий между великими державами в борьбе за передел мира образование двух противоборствующих блоков – Тройственного союза и Антанты. Таким образом за три года войны ни одна из сторон не достигла решающего перевеса. Последствия войны для России: Экономический кризис. За годы войны окрепла экономическая мощь и политические позиции буржуазии.