84455

Складання розповіді за власним спостереженням «Жовте листячко летить, під ногами шелестить»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

В жовтий лист пофарбувала Урожай з полів зібрала Золотила вербам коси Чарівна цариця Осінь Такце осінь вхід під музику дівчинки-осені Читання вірша: А я ішла по жовтим килимам По золотим червоним і багряним. Я –- осінь. Я –- осінь золота з легким туманом. Таке високе Як не милуватись...

Украинкский

2015-03-19

49.5 KB

0 чел.

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів №87

Урок розвитку зв`язного мовлення  3 клас

Складання розповіді за власним спостереженням «Жовте листячко летить,під ногами шелестить»

                                                                       Вчитель початкових класів

 Чудновець С.В.

                                                 Кривий Ріг

 2013р.

Тема.Розвиток зв`язного мовлення

Складання розповіді за власним спостереженням «Жовте листячко летить,під ногами шелестить»

Мета. Поглибити уявлення учнів про рідну природу. Вчити бачити і розуміти прекрасне як в природі,так і в житті,на картині,в музиці,в поезії;удосконалювати вміння висловлювати свої почуття і захоплення;допомогти відчути яскравість осінніх барв,щедрість осені,розширювати словниковий запас. Виховувати почуття любові до природи.

Обладнання:індивідуальні картки,малюнки,фото,опорні картки,картини,мультимедія.

                                        Хід уроку

I Організація класу

II Мотивація навчальної діяльності

  •  Сьогодні діти у нас незвичайний урок,до нас завітала гостя. Відгадайте,хто це?

Загадка.    В жовтий лист пофарбувала

                 Урожай з полів зібрала

                 Золотила вербам коси

                 Чарівна цариця  (Осінь)

- Так,це осінь (вхід під музику дівчинки-осені)

Читання вірша:  

А я ішла по жовтим килимам
По золотим, червоним і багряним.
Я – осінь. Іній сизий по дахам.
Я – осінь золота з легким туманом.
Із літом бабиним у промені тепла.
Я з листя щедра, міцно сплетена корона.
З кленового…
Далеко забрела.
А небо, кольору волошок. Й трохи льону.
Таке блакитне. Я його люблю.
Таке високе… Як не милуватись?
Із листя щось сплету… Ні, постелю!
Щоб бачили, що осінь – то є радість.
Що осінь – то у розкоші ліси
Я сяю в краплях, наче в діамантах.
Я – осінь, сповнена звичайної краси…
Тієї, що багатств найбільших варта.

            Слова осені:- Добрий день, діти. Покидаючи рідний край, я не могла не завітати до вас хоч на хвилинку.Бачу ви дуже чекали на мене.Прикрасили клас. Приготували малюнки, поробки з природного матеріалу. Я вдячна вам за це.

-А якою ви мене запам`ятали?

Учитель.-Давайте разом пригадаємо(перегляд слайд-шоу)

-Осінь-ніби справжня художниця,без пензлика,без олівця розфарбувала дерева,кущі,трави. Запросила всіх на свій прощальний карнавал.

-І сьогодні на уроці ми спробуємо розповісти про ту осінь,яка залишилась у наших серцях.

III Робота по темі уроку.

1.Підготовчи вправи

   Постав розділові знаки.

      - Які осінні місяці ви знаєте? (вересень,жовтень,листопад)

      - Який місяць проводжає осінь?(листопад)

     - Чому він має таку назву?

     - Що допомагає листочкам кружляти у повітрі?(вітер)

- Налетів осінній вітер – пустун і розвіяв з тексту всі розділові знаки. Прочитайте текст без розділових знаків(мультимедія)

Глибока осінь стоїть надворі відчувається наближення зими холодний вітер жене важкі хмари,що низько пропливають над землею мороз іноді триває по кілька днів і затягує льодом ставки та озера по садках кочують веселі снігурі

- Який заголовок можно дібрати до тексту?

- Назвіть ознаки пізньої осені  (Глибока осінь,холодний вітер,важкі хмари,мороз затягує льодом ставки та озера)

2.Робота в парах

- Вітерець залишив на кожній парті листочок,перегорніть його,прочитайте,до виділених слів доберіть антоніми так,щоб пізня осінь перетворилась на ранню

Важкі чорні хмари пливли по небу.

Сердитий вітер гойдав віти дерев.

Жовте листя сумно трипотіло од вітру.

Настала холодна дощова осінь.

  •  Якою ж ми запам`ятали ранню осінь?(Сонячною,теплою,ласкавою,щедрою,чарівною,святковою,барвистою)
  •  Якою ми бачимо осінь зараз за вікном?(сумну,холодну,безлисту,тиху)
  •  Чому тихо?(не чутно пташиний спів)
  •  Чому урожайна?

Розповідь учнями легенди про осінь

        За народним переказом Осінь-старша дочка Сонця. Вона останньою покинула батьківський дім і стала четвертою порою року. Посилаючи Осінь на землю,Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство,я віддаю тобі і все своє золото.Будь щедрою і люди полюблять тебе.»І Осінь,виконує наказ сонця і кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів і чарує нас своїм осіннім золотом.

IV Фізкультхвилинка

Осінь. Ви так гарно про мене говорили,що мені захотілося покружляти зі своїми листочками навколо вас.(Після фізкультхвилинки дівчинка- осінь роздає дітям подарунки.)

V Робота над текстом.

- Які види тексту ви знаєте?(розповідь,опис,міркування)

-З яких частин складається текст?(зачин,основна частина,кінцівка)

1.Інтерактивний прийом «Асоціативний кущ»

- Назвіть всі слова які схожі на осінь (запис слів на малюнку куща)

Слова (Небо,хмари,осінь,листя,дощ,туман,птахи,сонечко,вітер…)

2.Словникова робота.

Добір ознак до основних слів.

Осінь:щедра,золота,золотокоса,чарівна,барвиста

Сонце:Світить,але не гріє,ласкаво пестить,інколи виглядає

Небо:вкрите темним покривалом,сіре,холодне

Листочки:різнобарвні,золотисті,легкі,ніби золотий дощ

Птахи:замовкли,затихли,відлітають у вирій

Дерева:барвисті,безлисті,голі,строкаті

Урожай:рум`яні яблука,соковиті сливи,янтарний виноград,паляниця

Строкаті-в словнику(мультимедія) 

СТРОКА́ТИЙ (укритий, розписаний різнобарвними смугами, плямами тощо, забарвлений у різні кольори), ПІСТРЯ́ВИЙ, РІЗНОБА́РВНИЙ, ЦЯТКО́ВАНИЙ, ПОКРА́ПЛЕНИЙ, ТАРКА́ТИЙ рідше, СОРОКА́ТИЙ діал.; СЕМЕНА́СТИЙ розм., СЕМЕНИ́СТИЙ розм. (з темними дрібними цяточками). Стояло широке ліжко, заслане строкатою ковдрою (О. Копиленко); Ця пістрява червоно-синя мазанина надавала світлиці веселенький вигляд (І. Нечуй-Левицький); Алі йде і співає про саксаул і про тушканчика, про жука і цяткованого геккона з жовтогарячими плямами (О. Донченко); З-посеред закрутів його [удава] сорокатого, блискучого тіла видко голову бідної жертви (І. Франко). - Пор. 1. ряби́й.

3.Робота в групах.

- Осінь подарувала вам листочки різного кольору.Згрупуйтеся по кольорам.

Перша група(червоні листочки).

Складання зачину за опорними словами

Друга група(зелені листочки)

Робота з деформованим текстом

- вітер,холодний,листя,зриває.

- між,гілками,воно,кружляє.

- на,землю,лягає,покривало,м`яким.

- пожовкло,зів`яло,трава,пошерхла.

- відцвіли,останні,хризантеми.

Третя група(жовті листочки)

Прочитайте текст,виберіть з нього тільки те,що стосується перелітних птахів.

                             Курличуть в небі журавлі

  У кінці вересня-жовтня птахи відлітають на південь. Відлітають вони по-різному.Зграї шпаків летять на великій висоті.Журавлі прямують правильним трикутником.Гуси летять вервечкою, а качки-прямою шеренгою. Зозулі відлітають поодинці. З прощальною піснею вони залишають рідний край.

Четверта група(дубові листочки)

Вправа «Незакінчене речення»

Осінь-гарна(господиня)

В одній руці вона несе….

В другій-….

Щедра осінь частує всіх ….

П`ята група(грибочки)

Кінцівка за опорними словами (ставлення людей до осені)

 

4.Самостійна робота учнів в групах(вибір доповідача,секретаря,хронометриста)

5.Слухання тексту розповіді.

6.Поширення тексту реченнями.

(Осінь,слухаючи текст,поступово відкриває частини великої картини «Осінь»)

    7.Робота з прислів`ями.

Осінь:на нашому деревці залишились останні листочки,які щось нам хотять розповісти.(учні по черзі зривають листочки,читають прислів`я,пояснюють їх значення)

- Осінь на строкатому

          коні їздить.

- Ходить осінь по краю

та виганяє птахів з

гаю.

- Добре восени

попрацюєш-спокійно

зиму чекатимеш

- Весною горшки

порожніють,а восени

повніють.

8.Читання віршів

Готуючись до уроку,ви отримали завдання придумати невеличкий вірш за початком «Жовте листячко летить,під ногами шелестить»

VI Підсумок.

Осінь. Пора мені, діти,відчиняти брами дідусю Морозу,бо нещодавно телефонував мені і казав мені,що через 3 дні прибуде до вашого міста. Всім вам до побачення. Пам`ятайте про мене і зустрічайте Діда Мороза.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45277. Обобщенная структурная схема цифровой АТС. Преобразование аналогового сигнала в цифровую форму 87 KB
  Преобразование аналогового сигнала в цифровую форму. МАЛ содержит абонентские комплекты АК взаимодействие оборудования АТСЭ с оконечным устройством пользователя и мультиплексор цифрового тракта Мх мультиплексирование индивидуальных Вканалов МЦК содержит коммутационное поле КПпроизводит коммутацию любого канального интервала time slot любого входящего тракта с любым канальным интервалом любого исходящего тракта линейные комплекты ЛКтобеспечивает синхронизацию ИКМ трактов и преобразование линейного сигнала генератор...
45278. Идеология и архитектура Softswitch коммутатора 135.5 KB
  Идеология и архитектура Softswitch коммутатора. Рисунок по архитектуре Softswitch является носителем интеллектуальных возможностей сети который координирует управление обслуживанием вызовов сигнализацию и функции обеспечивающие установление соединения через одну или несколько сетей. Фактически Softswitch остается тем же привычным коммутационным узлом но без цифрового коммутационного поля кросса и т. Термин Softswitch был придуман при разработке интерфейса между интерактивной речевой системой IVR и АТС с коммутацией каналов в...
45279. Многоканальные разговорные ИКМ - тракты с временным разделением каналов (ВРК) 136.5 KB
  Многоканальные разговорные ИКМ тракты с временным разделением каналов ВРК. тракты с временным разделением каналов ВРК. Цифровая система передачи ИКМ30 предназначена для формирования абонентских и соединительных линий ГТС и пригородной связи и позволяет организовать до 30 каналов ТЧ по парам низкочастотного кабеля ГТС а при наличии соответствующего оборудования сопряжения и линейного тракта каналоформирующая аппаратура ИКМ30 может использоваться для систем передачи по оптическим кабелям. Остальные 30 каналов используются для...
45280. Архитектура и интерфейсы GSM (мобильная станция, подсистема базовых станций, центр коммутации, домашний и визитный регистры) 62.5 KB
  Центр коммутации осуществляет постоянное слежение за подвижными станциями используя домашний регистр местоположения HLR и визитный регистр местоположения VLR. Ведется регистрация данных об изменении местоположения и роуминге блуждании абонента включая данные о временном идентификационном номере подвижного абонента TMSI Temporry Mobile Subscriber Identity и соответствующем визитном регистре местоположения VLR. Местоположение мобильных станций находится обычно в форме адреса данной мобильной станции в VLR. К данным содержащимся...
45281. Архитектура и интерфейсы GSM (регистры защиты и аутентификации, оборудование эксплуатации и технического обслуживания) 111.5 KB
  Сеть GSMвключает 3 основные части: мобильные станции MSкоторые перемещаются вместе с абонентом; подсистема базовых станций BSкоторая управляет радиолинией связи с мобильной станцией; подсистема сети SSS главную часть которой составляет центр коммутации мобильной связи MSC – он выполняет коммутацию между мобильными станциями а также между мобильными или стационарными сетевыми пользователями. Регистр идентификации оборудования база данных которая содержит список всей допустимой к обслуживанию подвижной аппаратуры на сети...
45282. Основные принципы организации сети GSM (интерфейсы, географические зоны, использование частот) 251 KB
  Основные принципы организации сети GSM интерфейсы географические зоны использование частот. Внутренние интерфейсы GSM Внутренние интерфейсы показаны и перечислены в таблице Таблица 1. Типы внутренних интерфейсов сети GSM Тип Связь между устройствами MSCBSS bis BSCBTS B MSCVLR C MSCHLR D HLRVLR E MSCMSC O BSCOMC M BSCTCE Um MSBTS X OMCOMC Примечание: Xинтерфейс предназначен для связи OMC различных GSM Аинтерфейс. Интерфейс между MSC и BSS подсистема базовых станций –BSC BTS обеспечивает передачу сообщений для управления...
45283. Каналы сигнализации и трафика в системе GSM (состав принципы использования) 88.5 KB
  Каналы сигнализации и трафика в системе GSM состав принципы использования. Очевидно что использование радиоканалов в мобильной сети GSM отличается от их применения в стационарной сети. Принцип использования каналов в системе GSM показан на рис. В стационарной сети абонентские линии абонентские каналы трафика закреплены за телефонным аппаратом.
45284. Коммутация в GSM (пример обслуживания вызова от абонента ТфОП к абоненту мобильной сети) 88 KB
  Обслуживание вызова от абонента стационарной сети к абоненту мобильной сети GSM В рассматриваемом примере порядок действий следующий: Входящий вызов поступает от стационарной сети ТфОП на вход шлюза MSC GMSC Gtewy MSC. Он передается назад в HLR GMSC. Затем соединение переключается к соответствующему MSC. MSC вырабатывает запрос VLR.
45285. Частотный план сетей UMTS/LTE и его развитие в LTE Advanced. Архитектура сети LTE. Назначение подсистем и узлов. Отличия от сети UMTS. Протоколы интерфейса S1 сети LTE 977 KB
  Для внедрения решений ВКР-07 по системам мобильной связи семейства IMT (LTE) рабочие группы Партнерского проекта 3GPP и ETSI определили в технических спецификациях 17 полос радиочастот для режима FDD и 8 полос для режима TDD (табл. 2.7) 124]. Кроме того, эти диапазоны также входят в число диапазонов, определенных в рекомендациях МСЭ для развития сетей мобильного беспроводного доступа третьего и четвертого поколени2