84457

Зміна прикметників за зразком «один-багато»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: активізувати знання учнів про прикметник. Формувати поняття про прикметник на основі істотних ознак (питання, значення, роль у реченні). Розвивати фонематичний слух, орфографічну грамотність. Виховувати любов до рідного краю, спадщини предків, пошани до народних традицій.

Украинкский

2015-03-19

147.5 KB

0 чел.

Відкритий урок з української мови

(3клас)

                                                                          Вчитель

                                                                                              початкових класів

                                                                            КЗШ№19

                          Штефан Т.О.

      

Тема: «Зміна прикметників за зразком «один-багато»

Мета: активізувати знання учнів про прикметник. Формувати поняття про прикметник на основі істотних ознак (питання, значення, роль у реченні). Розвивати фонематичний слух, орфографічну грамотність. Виховувати любов до рідного краю, спадщини предків, пошани до народних традицій.

Обладнання: таблиці зі словами, реченнями, українські віночки, квіти, магнітофонний запис коломийки, предметні малюнки.

Хід уроку

  1.  Організація класу.
  2.  Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і мети уроку.
    1.  Прийшла весна, ми опинилися серед царства квітів, пахощів краси. Сьогодні ми здійснимо мандрівку у казкову країну квітів. А може кожен з нас згадає бабусину хатину, її квітучий садок.

       Але поринаючи у царство квітів, ми візьмемо із собою прекрасні слова

рідної мови.

Ми розпочали вивчати частину мови «ПРИКМЕТНИК». На сьогоднішньому уроці познайомимося зі зміною прикметників за зразком «ОДИН-БАГАТО». Разом з тим будемо плести український віночок. На партах у вас готові різнокольорові стрічки, залишилось тільки вплести квіточки.

  1.  Знайомлення з епіграфом уроку. (записаний на дошці)

Сплетемо віночок

Український сьогодні.

Із мальв,чорнобривців,

Калини.

З барвінку та жита,

Із м'яти, нагідок,

З жоржин, чебрецю

Та вербини.

- А що таке вінок?

Віночок - це плетене коло з квітів, листя, гілочок. Лавровий вінок одягали переможцям, терновий вінок-символ страждання, український вінок символізує молодість і кохання, красу і оберіг.

Звичай плести віночки прийшов до нас із давнини. Дівчата яким минуло 7 років, плели віночок із 8 квіток. І ми будемо вплітати по одній квіточці - тим самим виконувати по одному завданню. Хто буде активний на уроці дому ми і подаруємо наші віночки.

1-й учень. Мені моя бабуся розповідала, що віночок мав бути з живих квітів, тому що вони мають цілющі властивості, оберігають людину від різних хвороб, від лиха, від злого ока.

          хвороб, від лиха, від злого ока.

2-й учень. Вінки плели з різних квітів. Всього в українському вінку 12 видів     квітів. (Рожа, калина, безсмертник, незабудка, чорнобривці, барвінок, любисток, деревій, хміль, волошка, ромашка, мак).

3. Валеологічна хвилинка (вправи для очей).

    

 

 

III. Сприймання нового матеріалу, його усвідомлення та осмислення.

1. Творча робота.

У наших садку білим цвітом зацвіла старенькі яблунька.

У нашому садку – у наших садках старенька яблунька - старенькі яблуньки.

- Отже, прикметники, як й іменники змінюються за числами, тобто «ОДИН  БАГАТО».

Вплітаємо першу квіточку - цвіт яблуні.

- Що вона означає в вінку?                            Квіти яблуні - символ материнської любові. В давнину був цілий ритуал,

 - Квіти яблуні – символ материнської любові. В давнину був цей ритуал, коли батько торкався віночком голівки і промовляв:

«МАТИ-ЯБЛУНЕ, ДЯДИНО МОЯ, ДАЙ ДИТИНІ ЗДОРОВ'Я І ДОБРОЇ ДОЛІ».

2. Робота над віршем веснянкою.

                                Ой, весна, весна, днем красна,

Вплітаємо другу квіточку - барвінок.

- А що він означає у віночку?

Барвінок супроводжує людину від колиски до могили.

Барвінок ніколи не викидали у смітник, а тільки у воду, щоб він не загинув від у

спраги. Символ життя.

5. Добір прикметників. Запис у зошитах. 

Віночок( ЯКИЙ?)...

(Український, барвистий, різнокольоровий).

6. Складання речень.  

Я сплела сама віночок.

У мене є гарний український віночок.

Вплітаємо третю квіточку - любисток.

Люди люблять любисток не тільки за пахощі, а й за лікувальні властивості Тому у віночку - це символ людської відданості, уміння бути корисним.

7. Галявина знань. 

На магнітній дошці прикріплені малюнки квітів (фіалки, берізка, сон,  сонечко) сюжетний малюнок «Весна у лісі». Всі трафарети на магнітах, з тильного боку мають кишеньки із завданнями.

Зараз «підемо»з вами на «лісову галявину»(відкривається магнітна дошка).

- Яка пора року настала?(Весна)

-  З чого це видно? Подивіться на сонечко. Яке воно?(Привітне, усміхнене, тепле)

- Які квіти з'явились? (Сон, фіалка)

- Яка фіалка?(Пахуча, блакитна, ніжна)

- Який сон? (Волохатий, фіолетовий)

- Яка берізка? (Ніжна, струнка, білокора, тендітна)

Ця галявина незвичайна, вона чарівна, кожна квіточка, деревце і навіть сонечко принесли нам завдання. Ось сонечко нас запитує:

- Як правильно записати? Чому?

(Записують у зошитах).

Тепл... сонечко

Пахуч... квіти

Блакит... фіалки

Червон... калина

А чи знаєте ви, що калину також вплітають у віночок.

Вплітаємо калину.

В центрі було гроно калини - символ краси і дівочої вроди, символ вродливої нашої України.

Фізкультхвилинка

«Ой єсть в лузі калина» - виконують цю пісню з танцювальними вправами.

8. Слухання коломийки «Ой у мене в городчику». 

На магнітній плівці виконується коломийка.

- Яку квітку згадано у цій коломийці? (Волошку)

Ой у мене в городчику

Дві волошки сині:х|

Одна буде миленькому,

Друга буде мені.

- Як перенести можна слово волошка?

Во-лошка, воло-шка, волош-ка.4

Вплітаємо п'яту квіточку - волошку.

Волошка у вінку - символ людського прозріння, краса і велич неба.

9. Відгадування загадки.

А) Стоїть півень на току

У червонім ковпачку.

    (мак)

Б). маленьке, чорненьке

Крізь землю пройшло,

Червону шапочку знайшло.

    (мак)

Отож вплітаємо шосту квіточку - мак.

Мак у віночку, то символ боротьби українського народу за волю.

10. Робота з деформованим реченням.

Білі, на, ромашки, лузі, зацвіли.

Складіть речення і запишіть.

Вплітаємо сьому квіточку - ромашку.

Ромашка приносить не лише здоров'я, але доброту та ніжність.

IV. Закріплення нового матеріалу.

Гра «Впіймай слово».

Якщо словосполучення має значення «один»- плещемо 1 раз в долоні.

Якщо словосполучення має значення «багато»- плещемо 2 рази в долоні.

• •

Весняні дні

Золоте сонечко

Похмурий ранок

Червона ягідка

Сірі хмаринки

Червона троянда

- Послухайте загадку. Про яку квітку в ній запитується?  

Дерево дерев'яне, листя коханське

Цвіт ангельський, а нігті диявольські.

(Рожа, троянда)

Вплітаємо восьму квіточку - рожу.

Ви назвали прекрасну квіточку.

Її матір'ю - «царівною квітів» вважається шипшина. Рожа - символ кохання.

V. Підсумок уроку.

- Сьогодні ми з вами провели незвичайний урок, на якому познайомились із зміною прикметників за зразком «один - багато», а також сплели чудовий український віночок, який ми подаруємо найактивнішим учням на уроці

VІ. Домашнє завдання.

.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34249. МЕДИЦИНСКАЯ ЭКОЛОГИЯ 13.27 KB
  Устанавливается причино-следственные связи между состоянием среды и здровья, разрабатывает методы диагностики и профилактики, неблагоприятного влияния среды на человека
34250. Основные экологические проблемы современности 11.51 KB
  На планету вываливаются горы отбросов; человек провоцирует природные катастрофы.не подрывать природные ресурсы сдерживание роста населения; развитие новых промышленных технологий позволяющих избежать загрязнения поиск новых чистых источников энергии; увеличение производства продовольствия без роста посевных площадей.
34252. Популяция 63.47 KB
  Закон Харди – Вайнберга: Частоты генов и генотипов в популяции остаётся неизменным из поколения в поколение. Численность популяции важная экологическая характеристика популяции. Это общее количество особей в популяции. Колебания численности Изменение численности популяции складывается за счет явлений: рождаемости смертности вселения и выселения.
34253. Микро эволюция 45.12 KB
  Критерии вида: морфологический позволяет различать разные виды по внешним и внутренним признакам; физикобиохимический фиксирует неодинаковость химических свойств разных видов; географический каждый вид обладает своим ареалом; экологический позволяет различить виды по комплексу абиотических и биологических условий в которых они сформировались приспособились к жизни; репродуктивный обуславливает репродуктивную изоляцию вида от других даже близкородственных. Целостность вида обусловлена...
34254. Естественный отбор 15.03 KB
  Стабилизирующий – форма отбора при котором действие направлено против особей имеющих крайние отклонения от средней нормы в пользу особей со средней выраженностью признака. отбора ввел Шмальгаузен. Движущий – форма отбора которая действует при направленном изменении окр. Дизруптивный – форма отбора при которой сохраняются особи с крайними вариантами изменчивости а особи с промежуточным проявлением признака подвергаются отрицательному отбору.
34255. Антропогенез 18.08 KB
  Место человека в системе животного мира. Биологические особенности человека: сложный мозг; вертикально ориентированный скелет; развитая НС и ВНД; подвижные пальцы; объемное цветовое зрение. Особенности человека связанные с прямо хождением: мощная мускулатура нижних конечностей; Sобразный изгиб позвоночника; широкий таз; сводчатая стопа; более мощное развитие костей нижних конечностей; грудная клетка уплощена в спиннобрюшном направлении; большой палец ноги не противопоставлен остальным.
34256. Медицинская экология. Экологически зависимые заболевания 15.69 KB
  Экологически зависимые заболевания – болезни которые при загрязнении окруж. Это заболевания органов дыхания в т.железы и многие другие заболевания развитие которых обусловлено комплексом генетических иммуногенетических инфекционных и других факторов.