84459

Закріплення знань про слова, які вказують на предмети

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити знання учнів про слова, які означають назву предмета. Вчити розпізнавати іменники в тексті, будувати з ними речення. Формувати навички правильного написання словникових слів. Розвивати логічне мислення, творчу уяву, самостійність під час сприймання матеріалу.

Украинкский

2015-03-19

47 KB

0 чел.

Тема.  Закріплення знань про слова, які вказують на предмети.

Мета. Закріпити знання учнів про слова, які означають назву предмета. Вчити розпізнавати іменники в тексті, будувати з ними речення. Формувати навички правильного написання словникових слів.

Розвивати логічне мислення, творчу уяву, пам'ять, самостійність під час сприймання матеріалу.

Виховувати любов до української мови, усної народної творчості.

Обладнання: картки, опорні схеми, таблиця, ілюстративний матеріал, відеозапис, перфокартки.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Закріплення вивченого матеріалу

        (Ігровий момент)

Ми сьогодні вирушаємо в подорож до країни Частини мови. В цій країні живуть 4 брати.

- Які? (Іменник, прикметник, прийменник і дієслово),

Сьогодні ми побуваємо у найстаршого брата Іменника. Він дуже зрадів, коли дізнався, що ми сьогодні цілий урок будемо його згадувати.

Іменник прийшов до нас не з пустими руками, він приніс нам карту міста Іменника, по якому ми будемо подорожувати, це при умові, коли ви на кожній зупинці покажете хороші знання.

1. Зупинка "Площа букв"

- Давайте виберемо букву, яку ми будемо писати.

- Послухайте вірш і скажіть, який звук найчастіше чуємо?

(Каліграфічно написано на дошці)  

Біля струмочка, біля калини

Дудку Іванко зробив з вербини;

Гра - виграває в дудку Іванко,

Голос по гаю іде щоранку.  О. Пчілка

- Якою буквою позначається цей звук? Яка вона? Чому?

  1.  Завдання. Написати піврядочка великої, піврядочка малої букви і.

Яка частина мови починається з цієї букви?

  1.  Завдання

1 В.

1, 2 рядочок - виписати іменники

Струмочки,  калина, дудку, Іванко, з вербини.

2 В.

3,4 рядочок

В дудку, Іванко, голос, по гаю.

Зверніть увагу, хто написав цей віршик? Що ви знаєте про цю жінку?

На які запитання відповідають ці іменники?

Розібрати слово калина за складом.

- Які прислів'я ви знаєте про калину і вербу?       

Без верби і калини нема України. 

3. Ось ми і дійшли з вами до наступної  зупинки, яка називається "Провулок помилок".

  1.  Записано на дошці:

Жайворонок, ведмідь, дятел.

  1.  Летів жайворонок до нас на Україну і думав, чи зможуть учні вірно написати його назву.
  2.  Ведмідь проснувся серед зими і бідкався, чи зможете ви вірно записати його назву.

- Якою частиною мови можна назвати ці слова?

На які запитання вони відповідають?  Це назва істоти. Чому?

- До якого роду можна віднести ці іменники? Чому?

3. На кінець ми підійшли до зупинки "Річка письма".

1.Завдання.

1в.

Що?

Комбайн –

Бригада –

Сад –

2в.

Хто?

робітник –

космонавт –

лікар –

- До слів, що відповідають на питання що?, доберіть слова, які відповідають на запитання хто? І навпаки.

- Як називають такі іменники? (Іменники - назви істот і назви неістот).

  1.  Завдання. Вивчіть скоромовку напам'ять. 

- Чому повторювані слова пишуться по-різному?  Ой збирала Маргаритка маргаритки на дворі.   Розгубила маргаритки Маргаритка на дворі.

  1.  Завдання. Виписати іменники в три колонки.

Прочитати текст, розподілити за родами.

Здавна наш народ любив кожухи. Кожух символізував щастя, багатство.

Вишивали кожухи червоним кольором. На спині обов'язково вишивали підкови. Вони оберігали від бід, хвороби.

Ч.р.

Кожух

Колір

Ж.р.

Спина

Підкова

Біда

С.р.

Щастя

Багатство

Зачитайте ці іменники. Що ви знаєте про рід іменників?

  1.  Відеозапис. Прислів'я.

- А як ще змінюються іменники? (За числами)

(Я читаю) Завдання. Виписати іменники, вжиті в множині.

Можна у світі чимало зробити.

Перетворити зиму на літо.

Можна моря й океани здолати.

Гору найвищу штурмом узяти.

Можна пройти крізь тунелі и хащі.

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами:

В світі усе починається з мами!

(Моря, океани, пустелі, хащі, словами)

Накінець дійшли ми до зупинки "Ігрова галявина".

  1.  Завдання "музичні слова", тобто такі у яких є словосполучення до, ре, мі, фа, соль, ля. Виграють ті, у кого правильно записано більшість слів.

Шаради складів.

Перший склад слова берег.

Другі склади зі слів бере, ваза (береза).

5. Зупинка "Будинок самостійності"

  1.  Завдання. Скласти речення зі слів кожного рядка. При потребі змінювати слова і додавати прийменники.

Вправа 418. 1в. - 1 речення 2в. -  2 речення

- Як пов'язуються слова в реченні?

- Для чого служать прийменники в словах?

2. Завдання. Перфокартки. Та ж сама вправа, наступні речення.

6. Зупинка "Будинок творчості"

Послухайте: На болоті, в очереті жив Журавель. Там же недалеко жила Лисиця. Одного разу Лисиця попросила Журавля до себе в гості.

Ви прослухали початок казки. - Що відповів їй Журавель?

- Як Журавель пригощав Лисицю, коли та прийшла до нього в гості?

- Чому Лисиця і Журавель не стали друзями?

- Поясніть, з якої букви написали б ви слова-назви дійових осіб казки? Чому?

- Якою частиною мови є ці слова?

- Непривітною господинею виявилася Лисиця, не нагодувала Журавля. Ось він і прилетів до Будинку творчості. Щоб це зробити, потрібно розгадати загадки:

  1.  Є вона у кожній школі

І в близькій і дальній,

Їжі всякої доволі

В кожній є  (їдальні).

  1.  Маю крила, хоч не птах

Люди звуть мене  (літак).

До якої частини мови відносяться слова їдальня, літак. Чому?

Підсумок уроку

  •  До якої країни ми подорожували?(До країни Частини мови)
  •  Де побували в гостях?(У найстаршого брата Іменника)
  •  Про що дізналися?
  •  Чого навчилися?
  •  Що найбільше сподобалось?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22968. Найважливіші філософські питання 42 KB
  Теоретичний раціональний філософія наука. Духовний емоційноціннісний філософія релігія. Але філософія не є ні наукою ні релігією філософія це тип світогляду який повязаний з наукою і релігією не більше.
22969. Структура і архітектура мікропроцесора КР580ВМ80 (8080) 2.99 MB
  Найважливішим елементом у схемі мікропроцесора є мабуть арифметикологічний пристрій АЛП який здійснює обробку інформації. Інформація яка підлягає обробці операнди потрапляє до АЛП з внутрішньої шини даних розрядність якої складає у даного мікропроцесора вісім розрядів. Його можна записати до одного з робочих регістрів РР мікропроцесора: регістрів BCDE.
22970. Як працює мікропроцесор 1.86 MB
  Машинний цикл є процедура звернення процесора до памяті чи зовнішнього пристрою для запису читання або обробки інформації. Так наприклад двобайтова команда MVI B A9 тобто записати число А9 у регістр В виконується за два машинні цикли: Звернення до памяті за адресою що міститься у лічильнику команд. Память виставляє на ШД код команди MVI B = 06 H = 0000 0110 B. У другому машинному циклі цей другий байт видобувається з памяті і заноситься до робочого регістру В.
22971. Системний контролер.Керуючий пристрій. Мікропрогамування 2.88 MB
  Мікропрогамування Як вже йшлося вище слово стану видається мікропроцесором у першому такті кожного машинного циклу і триває тільки один такт. Тому слово стану повинно десь зберігатися напротязі усього циклу. Роль такого хранителя слова стану виконує спеціальний пристрій що є обовязковою частиною мікропроцесорної системи і має назву системного контролера. Другою функцією системного контролера є перетворення коду слова стану в керуючі сигнали котрі безпосередньо подаються вже на основну память або зовнішні пристрої і керують їх роботою.
22972. Системи числення, які застосовуються у мікропроцесорній техніці 713.5 KB
  Так наприклад число 371 може бути розкладено по степенях числа 10 таким чином: 371=3х1027х1011х100 = 300701 Двійкова система числення У електроннообчислювальній техніці зручніше користуватися двійковою системою числення в основі якої лежить число 2. Так наприклад число 1001 є 4 бітовим числом а розглянутий нами вище двійковий еквівалент числа 37110 тобто 101110011 девятибітовим числом. Для цього багаторозрядне двійкове число розбивається на тетради кожна з яких містить по чотири розряди двійкового числа.
22973. Мікропрцесори та малі електронно-обчислювальнні машини (ЕОМ) 1.85 MB
  Будова і принцип дії центральної частини малої ЕОМ Кожна мала електронно обчислювальна машина ЕОМ містить два блоки процесор і основну память рис. У блоці основної памяті зберігається оброблювана інформація і програми за якими вона обробляється. Процес розвязання будь якої задачі на ЕОМ складається з послідовності елементарних дій котрі може виконувати процесор а саме операції вибірки інформації з памяті або запису до неї арифметичні та логічні операції операції порівняння тощо. На кожному кроці обробки інформації процесор...
22974. Робота з зовнішніми пристроями. Паралельний інтерфейс. 6.59 MB
  Але зручніше скористатися спеціальною ВІС паралельним програмованим адаптером ППА типу КР580ВВ55А в міжнародних позначеннях 8255А. ППА спроможний обслуговувати 3 зовнішні пристрої через три свої порти АВ і С кожний по 8 розрядів. вибір кристалу =1 ППА відключений = 0 ППА задіяний. Комбінація що відповідає DРКС означає запис в РКС регістр керуючого слова інструкції про те що має робити ППА.
22975. Послідовний інтерфейс 3.66 MB
  Всі ці функції може виконувати спеціальна ВІС що входить до мікропроцесорного комплекту КР580 і має назву Універсальний Синхронно Асинхронний Програмований Прийомопередавач УСАПП типу КР580ВВ51. УСАПП типу КР580ВВ51 в значній мірі є автономним у своїй роботі. Все інше робить сам УСАПП. При видачі даних МП звертається до УСАПП як до зовнішнього пристрою.
22976. Організація пам’яті мікропроцесорної системи 11.06 MB
  Функції виводів цього ОЗП позначено на рис. R визначає напрямок руху інформації чи то запис до ОЗП чи то читання з нього. ОЗП типу КР541РУ2 Це статичний ОЗП на ТТЛ логіці.