84463

Закріплення знань про головні та другорядні члени речення. Встановлення зв’язку слів у реченнях

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання учнів про члени речення; формувати вміння визначати в реченнях головні й другорядні члени речення встановлювати звязок слів у реченні за допомогою питань; розвивати звязне мовлення; виховувати любов до природи.

Украинкский

2015-03-19

52.5 KB

1 чел.

УКРАЇНСЬКА МОВА

Закріплення знань про головні та другорядні члени речення. Встановлення зв’язку слів у реченнях.

3 клас

Тема:  Закріплення знань про члени речення. Встановлення зв’язку

слів у реченні.

Мета:  закріпити знання учнів про члени речення; формувати

вміння визначати в реченнях головні й другорядні члени речення, встановлювати зв’язок  слів у реченні за допомогою питань; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ.

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ

- Мі всі діти – українці,

Український славний рід!

Дбаймо, щоб про нас маленьких

Добра слава йшла у світ.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Каліграфічна хвилинка

К  У

(малюнок) Карпати – мальовничі гори України.

  •  У слові України визначте кількість звуків і букв. Поділіть це слово на склади.
  •  Діти, пам’ятайте! Ми з вами люди творчі. І ще одного такого як ти – не існує у світі. То будемо вчитеся організованості і самостійності…

2. Картка №1 (біля дошки)

Пишається над водою червона калина

Картка №2

Попереду  на шляху заблищали калюжі.

Підкреслити головні члени речення, встановити зв’язок слів у реченні.

3. Фронтальне опитування.

Пригадайте:

  •  З чого складається речення?
  •  Які члени речення є головними?
  •  Що таке підмет? Присудок? (Підручник, с. 51)
  •  Які ще є члени речення, крім головних? Доведіть свою думку.
  •  Поширте речення другорядними членами.

Хлопці змайстрували.

(Перевірити роботу за карткою)

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Оголошення теми й мети уроку.

  •  За допомогою чого встановлюється зв’язок слів у реченні?
  •  Сьогодні на уроці ми будемо працювати над визначенням головних членів речення та встановленням зв’язку слів у реченні.

2. Підготовчі вправи.

  •  З поданих слів утворіть словосполучення.

(На дошці – таблиця)

Боротися (за що?)

Приїхати (куди?)

Любити (що?)

Учитися (як?)

Розповідати (про кого?)

Підійти (до чого?)

Говорити (як?)

Любов (до чого?)

  •  Що допомогло вам утворити словосполучення?
  •  Як встановлюємо зв’язок слів у реченні? Подібне завдання буде в домашній роботі.

3. Встановлення зв’язку слів у реченні, визначення основи.

1) Робота з підручником (Впр. 111, с.53)

  •  Спишіть речення, підкресліть головні члени.
  •  У ІІІ реченні встановіть зв’язок між словами.

Гори одягаються у різнобарвні шати.

(Шати – багате, розкішне святкове вбрання).

Гори (що роблять?) одягаються;

одягаються (в що?) в шати;

шати (які?) різнобарвні.

Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

Треба трішки відпочити.

Руки – вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки – вгору, руки в боки,

І зроби чотири кроки.

2) Запис речення під диктовку, встановлення зв’язку слів. (Один учень біля дошки), самостійно.

Пожовкле листя злітає на землю.

Листя (що робить?) злітає;

листя (яке?) пожовкле;

злітає (куди?) на землю.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1. Творча робота (Впр. 114, с54) – по рядах

  •  Складені речення поширте другорядними членами.

2. Скласти речення за схемою: (на дошку!)

І варіант Яка? Хто? Що робить?

ІІ варіант Хто? Що робить? Де?

  •  Складене речення записати. Позначити основу.

3. Гра «Впіймай підмет і присудок».

Осіннє листя золотаве на стежку падає з гілля. Пливе по небу чорна хмара. Гілки беріз колишуться від вітру. Сутінки поволі впали на село.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

  •  Які члени речення становлять основу речення?
  •  Що допомагає встановити зв’язок слів у реченні?
  •  Відновіть прислів’я. (На дошку таблицю)

Хочеш їсти калачі - … не сиди на печі.

Праця – здоров’я, … від багатства.

Здоровий дух… лінь хвороба.

Здоров’я дорожче… у здоровому тілі.

  •  Кращими працівниками сьогодні на уроці були …

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Вправа 116, с.55; вправа 122 (усно).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15182. Жұбан Молдағалиев 64 KB
  Бір естелік 86ның ызғарлы желтоқсанындағы дүрбелең халық көкейінде әлі жаңғырып тұр. Уақыт алға жылжыған сайын кезінде айтылуға тыйым салынған шындықтар тамтұмдап болса да оқиғаны көзбен көргендердің аузымен айтыла бастады. Жастардың зиялы қауымға деген сенімсізд
15183. Зейнолла Шыраев 74 KB
  ЖЫР ОТЫМЕН БІРГЕ ЖАНЫП ӨМІРДЕН ӨТКЕН АҚЫН Г.Е.Махамбетжанова Н.Т.Қожанова Қызылорда облысы Қазалы қаласындағы Ғ.Мұратбаев атындағы № 17 орта мектебі Cыр өңірі қашаннан хас таланттардың отаны болып табылады. Бұл өңірден түлеп ұшқан жырау жыршы шайырлардың ақынд...
15184. Иса Байзақов 47 KB
  ИСАНЫ ТАНИ АЛДЫҚ ПА Біз әдетте талантты адамды көрсек сегіз қырлы бір сырлы деп жатамыз. Оның өнерінің қандай қасиеттері барына назар аудармай әйтеуір мадақ жөні осы екен деп жаттанды сөздерді оңдысолды қолдана береміз. Сөздің сауабы мен обалы бар екенін
15185. Ілияс Жансүгіров 85 KB
  ІЛИЯС ЖАНСҮГІРОВ 1894-1938 Ілияс Жансүгіров ақын драмашы прозашы оның поэзиясы ұлттық әдебиеттің классикалық байлығының қатарына жатады. Ақынның терең идеялы көркем мүсінді эпикалық кең тынысты шығармаларының танымдық тәрбиелік мәні зор.Олар қалың оқырманның о
15186. Кенен Әзірбаевтың әдеби шығармашылығы 193.5 KB
  Адамзат тарихындағы үшінші мыңжылдықтың басталуы жаңа қоғамдық құндылықтардың қалыптасу жолында өткен дәуірлердегі мәдени, тарихи процестерге жаңаша көзқараспен қарауға зор мүмкіншілік тудырды. Соның ішінде, қазақ әдебиеті тарихының ХІХ ғасырдағы әдебиет пен өнер саласындағы тарлан тұлғаларының шығармашылық мұраларын қайтадан қарап, жарияланбаған еңбектерін халыққа насихаттауға еркін қол жетті.
15187. Көкбай Жанатайұлы 78 KB
  КӨКБАЙ ЖАНАТАЙҰЛЫ 1861-1925 Ұлттық мәдениетіміз бен әдебиетімізді рухани өмірімізді тас қамауда шынжыр қоршауда қадағалап ұстап келген коммунистік саясаттың қанды торының үзілуі елімізге тың серпіліс әкелді. Өткен тарихымызға әдебиетіміз бен мәдениетіміздің ойы ме...
15188. Қажығұмар Шабданұлы 34 KB
  PAGE 2 ШАБДАНҰЛЫ ҚАЖЫҒҰМАР Жазушы ақын драматург. Қытай қазақтары жазба әдебиетінің негізін қалаған тұлғалардың бірі болып саналады. Жазушылық таланты адами адалдығы және өз көзқарастарына қатаң беріктігі үшін әсіресе Қытай қазақтары арасында зор б...
15189. Қазақтың балалар жазушысы - Бердібек Соқпақбаев 133.5 KB
  Балалар әдебиетінің бәйтерегі: Б.Соқпақбаевтың Кіріспе Қазақ балалар әдебиетінің классигі тамаша жазушы Бердібек Соқпақбаев тірі болғанда биыл 80 жасқа толар еді. Жақсының өзі өлсе де сөзі өлмейді демекші балалардың сүйікті жазушысы артына Менің атым Қожа
15190. Қасым Рахымжанұлы Аманжолов 18.84 KB
  Қасым Рахымжанұлы Аманжолов 1911 жылы қазіргі Қарағанды облысының Қарқаралы ауданындағы Қызыларай қыстауында дүниеге келген.1923 жылы Қасымды ағасы Ахметжан Семейдегі бастауыш мектепинтернатқа түсіреді. Мектептен кейін Қасым Се...