84464

Встановлення зв’язку іменника з прикметником

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту...

Украинкский

2015-03-19

44 KB

1 чел.

НЕЧИПОРЕНКО О.В., вчитель початкових класів,

Черкаська область, Смілянський р-н,

Костянтинівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

Конспект уроку рідної мови, 3 клас

Тема: Встановлення зв’язку іменника з прикметником.

Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  •  вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
  •  загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
  •  соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

  •  пояснювати що таке прикметник, як частина мови.
  •  впізнавати прикметник в реченні.
  •  будувати сполучення прикметника з іменником.
  •  пояснювати пряме і переносне значення прикметника у   процесі виконання вправ.
  •  добирати синоніми до прикметника.
  •  складати прості загадки за допомогою прикметників.
  •  будувати усне зв’язне висловлювання.
  •  знаходити і виправляє помилки.

Тип уроку: урок закріплення знань, умінь та навичок.

Методи роботи: робота в парах, робота в групах, інтерактивні методи «Гірлянда асоціацій», «Кубування», «Метод прес», дидактичні ігри.

Обладнання: роздатковий матеріал, індивідуальні картки, Журнал «Барвінок».

Хід уроку

І.Організація класу.

1.Діти, розпочинаємо урок рідної мови. Це чудові хвилини

пізнання її, такої дзвінкоголосої, ніжної, солов’їної. Бажаю вам натхнення, хорошого настрою. Бажаю вам пережити почуття успіху і радість пізнання.

Девізом нашого уроку буде зашифроване прислів’я. Роз’єднайте правильно слова і прочитайте.

-Які знання допомогли вам роз’єднати слова?

-Доберіть, будь ласка, синоніми до прикметника - мудрим-.

ІІ.Актуалазація опорних знань.

-Пропоную вам створити «гірлянду асоціацій» до слів іменник і прикметник.

-Пригадайте, що ви знаєте про іменник?

-Про прикметник?

-Який зв’язок може бути між іменником і прикметником?

III.Оголошення теми і завдання уроку.

-Працюючи над темою уроку «Зв’язок прикметника з іменником», ми будемо вчитися міркувати, досліджувати, удосконалювати вміння грамотно писати.

ІV.Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з правилом у підручником.

- Прочитайте самостійно.

-Хто його зрозумів і може переказати? Наше головне завдання не завчити його, а вміти застосовувати  на практиці. Що ми і будемо робити сьогодні на уроці.

2.Каліграічна хвилинка.

В се ел еньи веселенькі

-Запишіть буквосполучення, звертаючи увагу на з’єднання.

Та запишіть слово, вставляючи пропущену букву.

Працюємо 1 хвилину.

-Що потрібно зробити щоб чітко знати, яку букву писати?

-Отже це правило про правопис...(ненаголошених е.и).

З.Інтерактивна методика «Кубування»(слово веселенькі.)

1.Частина мови.

2.Що означає.

З.Синоніми, антоніми.

4.Словосполучення з прямим і переносним значенням.

5.Спільнокореневі слова.

6.Речення.

-Дякую за старанність. Бажаю, щоб ви завжди були веселенькими.

4.Пропоную вам посміхнутися! Підготуватися до роботи у робочих групах. Потріть долоньки, розігрійте їх і подаруйте тепло своїм друзям.

-В конвертах у вас лежать завдання. Відкрийте їх і виконуйте.

І група.

Вставити пропущену букву, пояснити правопис. Дібрати до прикметника іменник.

3*мовий ____________.

В*сіяний ______________.

(Змінити слово так, щоб ненаголошений звук став наголошеним).

ІІ група.

Вставити пропущені буки з,с, пояснити правопис. Дібрати іменник.

Ро*фарбований _________.

Бе*крайні ___________.

(Префікси роз без пишуться з буквою з).

ІІІ група.

Вставити пропущену букву, пояснити правопис. Дібрати іменник.

Осін*ій _______.

Сон*ий _______.

(Подовжені приголосні звуки на письмі позначаються подвоєнням букв)

IV група.

Вставити пропущені букви, пояснити правопис. Дібрати іменник.

Ни*ький _______.

Ву*ька _________.

(Змінити слово так, щоб після сумнівної приголосної стояв голосний)

V група.

Утворити прикметник, вставити пропущену букву, пояснити правопис. Дібрати іменник.

Київ – Київ**кий __________.

Донецьк – Доне**кий ________.

(Суфікси ськ, цьк пишуться з м’яким знаком)

5.Робота «В змінних парах»

В кожного на парті лежить конверт з анаграмою. Прочитайте це зашифроване слово і запишіть в зошит. Продиктуйте своє слово сусідові, перевірте.

-Покажіть свою готовність.

-Диктант продовжуємо.

Перевірка.

(На дошці анаграми, а на іншій стороні правильне слово)

-До кожного слова доберіть прикметник.

-З яким словом зв’язували прикметник?(з іменником)

Мерфер, кірбан, рономаг, атрте, титапе, мгрі, діоар, ницяпше.

Перевірка.

-Доберіть до кожного іменника прикметник, зв’язуючи їх питанням.

6.Робота з підручником. Диференційовано.

«Калинки»- впр 90.

«Сонечки»- впр.88

«Барвінки - впр.87.

Перевірка.

Впр.90: Що характеризували прикметники?(поведінку тварин)

Впр.88: В якому значенні прямому чи переносному вжито слово срібний? Наведіть приклад прямого значення.

Впр.87: На що вказували прикметники в цій вправі? (На смак, колір)

Які частини мови ви зв’язували між собою?

7.Підсумок уроку.

Робота в групах змінного складу. Диференційовано.

«Калинки» - використовуючи метод «Прес», складіть міркування про зв’язок прикметників з іменниками.

«Сонечки» - придумайте рекламу про журнал «Барвінок», використовуючи іменники зв’язані з прикметниками.

«Барвінки»  вставивши відповідні прикметники, складіть за малюнками загадки.

Ніжки____________коротенькі, мордочка___________,весь колючий.

Шубка__________, хвіст______________, до курей ласа.

На зріст___________, хвіст___________, по гілках стрибає, горішки збирає.

Перевірка.

Уважно слухайте виступаючих.

Назвіть, які іменники зв’язані з прикметниками ви запам’ятали? («Сонечки», «Барвінки»)

- Які орфографічні правила ми з вами сьогодні повторили?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68530. ЭМОЦИОНАЛЬНЫЙ ИНТЕЛЛЕКТ В СТРУКТУРЕ ЛИЧНОСТИ КУРСАНТОВ УЧРЕЖДЕНИЯ ВЫСШЕГО ВОЕННОГО ОБРАЗОВАНИЯ 115 KB
  В структуру эмоционального интеллекта авторы включают следующие компоненты: оценку и выражение эмоций собственных вербальное или невербальное; других людей невербальное восприятие или эмпатия; регуляцию эмоций собственных других людей; использование эмоций гибкое планирование...
68531. Бухгалтерский учет финансовых результатов на ООО «БУЛГАРНЕФТЕПРОДУКТ» 637.78 KB
  Прибыль - показатель эффективности работы предприятия, источник её жизнедеятельности. Рост прибыли создает финансовую основу для самофинансирования деятельности предприятия, осуществление расширенного воспроизводства и удовлетворения растущих социальных и материальных потребностей трудовых коллективов.
68532. ПОТРЕБНОСТЬ В САМОПОЗНАНИИ И ЛИЧНОСТНЫЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТУДЕНТОВ ВУЗОВ 79.5 KB
  Анализ процентного соотношения испытуемых по двум кластерам позволяет утверждать что студенты из первой группы в большей степени направлены на самопознание чем из второй. Для проверки выдвинутого нами предположения две полученные в результате кластерного анализа группы группа...
68533. ЦЕННОСТНЫЕ ОРИЕНТАЦИИ УЧАЩЕЙСЯ МОЛОДЕЖИ КАК ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ СОСТАВЛЯЮЩАЯ ПРОЯВЛЕНИЯ ПАТРИОТИЗМА 139 KB
  Необходимо акцентировать внимание на том что основными структурными компонентами патриотизма являются: патриотическое сознание патриотическое отношение и патриотическая деятельность. Данный диагностический инструментарий позволил выявить ценностное отношение к таким феноменам как семья Отечество...
68534. ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ И ЭМПИРИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ МЕТАКОГНИТИВНЫХ СТРАТЕГИЙ В СОВРЕМЕННОЙ ЗАРУБЕЖНОЙ ПСИХОЛОГИИ 66 KB
  В статье на основе теоретического анализа современных зарубежных исследований в данной области рассматриваются представления о метакогнитивных стратегиях в западной психологии. Рассмотрены взгляды ученых на учебный процесс в ВУЗах с учетом метакогнитивных стратегий и навыков.
68535. АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ ОПРЕДЕЛЕНИЯ СУБЪЕКТНОГО СОСТАВА В ПРАВООТНОШЕНИЯХ ПО ДЕЛАМ О ЗАЩИТЕ ЧЕСТИ И ДОСТОИНСТВА 57 KB
  Судебные дела связанные с защитой чести и достоинства представляют собой отдельную категорию гражданско-правовых споров. Специфика данной категории дел обусловлена прежде всего особым характером субъективных прав которые должны быть защищены судом неотчуждаемых личных...