84467

Складання тексту з деформованих речень «Зима – Чарівниця»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів фантазувати, бачити прекрасне у навколишньому, вчити дітей сприймати та передавати красу зимової природи через музику, художні образи, пісню, слово; удосконалювати навички грамотного письма, продовжити формування поняття тексту, добирати заголовок та складати текст...

Украинкский

2015-03-19

122 KB

0 чел.

Урок української мови у 3 класі

Тема: Складання тексту з деформованих речень «Зима – Чарівниця»

Мета: вчити учнів фантазувати, бачити прекрасне у навколишньому, вчити дітей сприймати та передавати красу зимової природи через музику, художні  образи, пісню, слово; удосконалювати навички грамотного письма, продовжити формування поняття тексту, добирати заголовок та складати текст; розвивати уяву, спостережливість, вміння передавати побачене художнім словом; виховувати естетичні почуття.

Обладнання: картини видатних художників на зимову тему, запис «Пори року» П.І.Чайковського, дитячі малюнки на задану тему, частини снігової баби.

  Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.Привітання

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  •  Діти, як бачите, по тому як прибраний наш клас сьогодні, напевне, здогадалися, що урок розвитку мовлення незвичайний, а творчий. Але про що саме буде йти мова, ми дізнаємось лише, розгадавши кросворд( на дошці)
  1.  Зроду рук своїх немає,а узори вишиває( мороз)
  2.  Дві дощечки,дві сестрички несуть мене згори( лижі)
  3.  Сніг на полях, лід на річках

Завірюха гуляє, коли це буває(взимку)

  1.  Зірка сніжно-біла

на рукав мені злетіла

Поки ніс її сюди

Стала краплею води (сніжинка)

  •   Яке слово виділилося? (зима)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Отже, сьогодні ми будемо з вами говорити про чудову пору року і наше завдання вчитися сприймати та передавати красу зимової природи різними засобами.

ІV. Слухання музики

- Закрийте очі і уявіть собі зимовий ліс. Тихо, спокійно у лісі взимку. Величні дерева простягають свої верхівки у пошуках сонячного проміння, яке ледь - ледь поблискує.

- А тепер послухайте музику великого російського композитора П.І. Чайковського, в якій ви почуєте, як Петро Ілліч хотів передати звуками те, що відчував під час холодної, морозної але тим часом чарівної зими.

Слухання – 1 хв., а  вчитель тим часом вішає на дошку кружечок від снігової баби з написом «Слухання музики»

  •  Сподобалось?А що ви уявили?
  •  Ось таким чином композитор музичними засобами передають свої образи.

V. Вірші (вчитель вішає кружечок із написом «Вірші»)

(читають діти)

Ось і знов зима настала,

Землю ковдрою заслала -

Білою обновою,

Сніжною, пуховою.

 Ставки замерзли і річки

 Струмочки не дзюрчать

 Сніжинки з візерунками

Летять, летять, летять.

От сипав сніг! Яка обнова!

Зима тоді така чудова!

Міста чистенькі, білі села -

Зима і радісна й весела!

  Кружляють вальс сніжинки ніжні,

Зима пухка і білосніжна

Вона буває і серйозна:

Суха, і вітряна, й морозна.

Зима буває вередлива,

То часом добра, то сварлива.

Яка ж зима!? Яка вона?

Вона весела і сумна.

2. Складання віршу дітьми.

- Давайте ми теж з вами складемо вірші про зиму. Нам треба дібрати слова за запитаннями про зиму.

Ой як снігу намело!

Стало (яким?) (білим) все село.

(Яка ?)стежка, (яка?) річка,

(Яка?) хата і смерічка.

(Яка?)хата, (які?) коні.

Тільки носики  (які?)(червоні)

  •  Молодці!

VI. Роздивляння картин.

  •  У віршах ми зараз почули, як поети зображують зиму, а тепер подивіться, як художники зображують зиму.
  •  Чи всі картини однакові? (…)
  •  Так. Різні автори, кожен з них бачить зиму по-своєму.
  •  Що ви бачите на цьому пейзажі?                                                                                                                                                                                     (…)
  •  Які ж ознаки цієї зими?
  •  2 картина..
  •  3 картина…

(морозна, холодна, люта, засніжена, спокійна)

  •  А ось Саврасов зобразив у таких тонах не яскравих, що ви бачите? І ця картина називається «Граки прилетіли», але ця картина дуже виразна, хоча і не яскрава.
  •  Ось і ви, дітки, намалювали зиму так, як кожен з вас її бачить.( Вчитель вішає сніговій бабі ручки)

VII. Фізкультхвилинка.

Ми з вами прослухали зимові почуття в музиці, в віршах, подивилися картини, а тепер теж красиво відпочинемо і заспіваємо красиву зимову пісню. (Вчитель вішає голівку та капе5люх  сніговій бабі)

VIII. Складання речень.

  1.  Робота в групах.
  •  Подивіться, у кожної групи є конверт з частинками одного речення. 1  завданням буде зібрати речення та записати його на аркуш.
  1.  Слухання речень.

- Давайте послухаємо, що ж вийшло?( Вчитель вішає окремі речення на дошці)

3. Проблемна ситуація

- Як ви вважаєте, ці речення вже можна назвати текстом?(ні)

- А як зробити, щоб це був текст?(…)

- То яке ж буде 1 речення?...

Чи можемо ми дібрати заголовок?(так) Який?

Скажіть, це текст-розповідь чи текст - опис?

ІХ. Підсумок уроку.

Сьогодні на уроці ми багато почули і побачили, то скажіть, яким чином ми можемо розповісти про зиму?(…)

А який у вас настрій?

  •  Намалюйте його у зірочці та розфарбуйте.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18524. Методы решения ММ БИС во временной области. (динамический анализ) 122.5 KB
  Лекция 4 Методы решения ММ БИС во временной области. динамический анализ Задача Коши Пусть t = ft 1 при условии xa=x0 при . Основное предположение относит...
18525. Анализ многошаговой формулы интегрирования Метод простых итераций. Метод ускоренных итераций Итерации Ньютона-Рафсона 108.5 KB
  Лекция 5 Анализ многошаговой формулы интегрирования Метод простых итераций. Метод ускоренных итераций Итерации НьютонаРафсона. Обратные итерации При неявных методах интегрирования ОДУ возникают нелинейные алгебраические уравнения. Возвратимся к общему виду лине...
18526. Анализ чувствительности 146 KB
  Лекция 6 Анализ чувствительности. Задача расчёта коэффициентов чувствительности выходных параметров схемы логических уровней статической помехозащищённости времени задержки сигнала и т.д. к изменению её входных параметров т.е. параметров компонентов сопротив...
18527. Оптимизация. Классификация методов оптимизации 329 KB
  Лекция 7 Оптимизация Сформулируем задачу оптимизации как задачу поиска экстремума целевой функции ФР. Классификация методов оптимизации 1. По числу параметров: одномерная оптимизация; многомерная оптимизация. 2. По использованию производных:
18528. Способы хранения разреженных матриц 79.5 KB
  Способы хранения разреженных матриц Разреженные матрицы целесообразно хранить таким образом чтобы обеспечить экономию памяти и числа операций необходимы для преобразования матрицы в процессе решения линейной системы а также простоту доступа к любому элементу ма
18529. Меры погрешности решения 359 KB
  Меры погрешности решения Пусть x вычисленное решение СЛАУ Ax=b. Существуют две общеупотребительные меры погрешности в х: вектор ошибки е = х х 1 и невязка r = b Ax = Ax x = Ae
18530. Основні прийоми роботи та підготовки документів в системі MATHCAD 411.5 KB
  Мат. моделювання в САПР. Основні прийоми роботи та підготовки документів в системі MATHCAD. Основні прийоми роботи та підготовки документів в системі MATHCAD. Методичні матеріали до лабораторної роботи № 1 з курсу: Математичне моделювання в САПР для студенті
18531. Розв’язування звичайних диференціальних рівнянь в системі MATHCAD 391.5 KB
  Розвязування звичайних диференціальних рівнянь в системі MATHCAD Розвязування звичайних диференціальних рівнянь в системі MATHCAD. Методичні матеріали до лабораторної роботи № 2 з курсу: Математичне моделювання в САПР для студенті
18532. Розв’язування диференціальних рівнянь з частинними похідними в системі MATHCAD 414.5 KB
  Розвязування диференціальних рівнянь з частинними похідними Розвязування диференціальних рівнянь з частинними похідними в системі MATHCAD. Методичні матеріали до лабораторної роботи № 3 з курсу: Математичне моделювання в САПР д