84854
Слова, які називають ознаки предметів (прикметники). Роль прикметників у мовленні
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: Познайомити учнів з лексичним значенням слів, які називають ознаки предметів, формувати вміння ставити до них запитання, добирати їх. Розвивати увагу, спостережливість, інтерес до навчання, мову учнів, виховувати старанність.
Украинкский
2015-03-22
54 KB
1 чел.
Підгайцівський НВК «ЗОШ І ІІІ ст. гімназія»
Урок української мови на тему:
«Слова, які називають ознаки предметів
(прикметники). Роль прикметників у мовленні.
2 клас
Вчитель: Бажул О. М.
2012р.
Тема: Слова, які називають ознаки предметів
(прикметники). Роль прикметників у мовленні.
Мета: Познайомити учнів з лексичним значенням слів,
які називають ознаки предметів, формувати вміння
ставити до них запитання, добирати їх. Розвивати
увагу, спостережливість, інтерес до навчання, мову
учнів, виховувати старанність.
Обладнання: Проектор, ноутбук, мультимедійний
підручник, малюнок героя Чарівника, лист від
Чарівника, куб, таблиця самооцінки, паперові
сходинки, індивідуальні карточки, речі від
Чарівника.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Пролунав дзвінок
Починається урок
Працюватимем старанно
Щоб побачити в кінці
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці!
Привітання до гостей.
Добрий день!
У добрий час,
Радо ми вітаєм Вас!
Всі за парти ми сідаєм
До роботи приступаєм.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Метод «Кубування»
Завітав сьогодні в клас
На урок знов до нас
Кубик, діти, не простий
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає
Знання наші перевіряє.
Увага! Аналізуємо завдання «Чарівного кубика».
Цей чарівний кубик нам передав Чарівник, який невдовзі і сам до нас завітає.
Той, хто отримує кубик, читає наступне за порядком завдання на стороні куба, відповідає і передає кубик іншому учневі. Якщо відповідь не знаєте, передаєте іншому.
Завдання:
питання що? ставлять…
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
На дошці запис:
- На нашій дошці запис дуже схожий на загадку. Але хтось забрав слова із цієї загадки.
…вуха, … хвіст,
… сам на зріст.
На городі побував-
Нам капусту попсував.
- Попробуємо її прочитати та відгадати.
(Учитель читає лист)
«Привіт, друзі! Я чарівник художник, бо можу дати словам, назвам предметів будь яку ознаку чи прикмету. Я можу зробити будь який предмет кольоровим, змінити його розмір, визначити смак. Без мене мова не була б такою багатою, виразною та яскравою. Хочете в цьому впевнитися? Хочете зі мною подружитися й довідатися, як мене звуть? Тоді виконуйте мої завдання, і я відкрию вам свої таємниці й своє імя.»
- А ще у конверт він поклав слова, які ми напевне повинні повернути у загадку. Зробимо це прямо зараз.
- Чи можемо ми тепер відгадати загадку?
- Які слова допомогли вам здогадатися, хто це?
- Отже ми сьогодні на уроці будемо знайомитися з новими словами, про які нам розкаже чарівна Мова і допитливий Суржик, з якими ми уже зустрічалися на одному з уроків. І сьогодні чарівник знову запросив їх до нас у гості.
ІV. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
(відео сюжет)
(Наступний відео сюжет)
(Наст. відео сюжет)
А для цього чарівник і Мова пропонують нам попрацювати з підручником.
Але перш ніж перейти до виконання вправи, ми повинні показати Чарівнику,
Мові, Суржику, гостям, що ми вміємо каліграфічно писати. Тому
Урок продовжим без зупинки
з каліграфічної хвилинки.
оз зн ак ка ознака
В каліграфічній хвилинці запишіть нове словникове слово, бо воно дуже потрібне чарівникові. Це слово ознака.
Ознака це характерна риса, прикмета, за якою можна визначити що-небудь.
- Мова пропонує оцінити свою роботу на полях зошита за таблицею самооцінки, використовуючи символи.
Я молодець!
Можу й краще!
Треба постаратися!
А) Вправа 252. від Чарівника
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети та їх ознаки за кольором.
- Запишіть за зразком.(біля дошки)
Висновок: ознаки предметів можна визначати за кольором.
Б) Вправа 253. від Мови
-Предмети, які нас оточують, виготовлені, з різних матеріалів. Отже, можна назвати їхні ознаки за матеріалом.
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети та їхні ознаки за матеріалом, з чого вони виготовлені. Скористайтеся словами з довідки.
- Починаємо виконувати вправу коментовано. (комент.+самост.)
(відпов. діти)
- Перевіримо, що сказав Суржик.
(мультимед. підручник)
- А тепер це правило прочитайте у підручнику.
Н-д, сонце + зелене = смішно
(впр. з мульт. підр.)
V. Підсумок уроку.
- Чарівник дуже задоволений, що ви такі кмітливі, дякує вам за таку гарну роботу й хоче назвати своє імя, але хитро сховав його у кросворді, який ви розвяжете вдома. Кросворд складається із загадок, а в них дуже багато слів ознак предметів, які саме і допоможуть вам відгадати загадки. Читаючи загадки, спробуйте відшукати їх.
Слова відгадки поставте в потрібні клітинки по горизонталі й одержите по вертикалі слово, що називає ознаки предметів.
А ще вдома вивчите правило на ст.117 підручника.
- Мова і Суржик теж задоволені вами і дякують за гарну роботу, але пора їм вже повертатися у своє царство.
(відео сюжет)
VІ. Рефлексія.
- Чарівник хоче подарувати вам за хорошу роботу чарівні різнокольорові зірочки. А ще він хоче, щоб цими зірочками ви відмітили свою роботу. Отже
зараз ви вкажете зірочкою на ту сходинку, на якій стоїте після сьогоднішнього уроку. Піднімаємо зірочку того кольору, якого кольору сходинка, яку обираєте.
3. Мені все зрозуміло.
2. Треба попрацювати більше вдома.
1. Не зрозумів теми уроку.
- Я можу тільки сказати, що діти 2 Б класу молодці. А чи дійсно обрали ту сходинку, перевіримо на наступному уроці.
- Урок української мови закінчений.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
77558. | Розробка інформаційної системи для дослідження реосигналів на основі ортогонального базису ДЕФ і власних чисел з метою підвищення ефективності та інформативності імпедансної плетизмографії | 1.34 MB | |
Мета роботи: розробити інформаційну систему для дослідження реосигналів на основі ортогонального базису ДЕФ і власних чисел з метою підвищення ефективності та інформативності імпедансної плетизмографії. | |||
77559. | Градостроительный комплекс в Екатеринбурге в Границах улиц Челюскинцев -Шевченко - Еремина - Братьев Быковых | 36.86 KB | |
Основной идеей данного проекта было воплотить актуальные на сегодняшний день государственные программы по расширению территорий детских садов, и благоустройству дворовых пространств. | |||
77561. | РАЗРАБОТКА СИСТЕМЫ АВТОМАТИЗИРОВАННОГО РАСЧЕТА ПЛАНИРОВАНИЯ УСТАНОВКИ СИСТЕМЫ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЯ | 2.65 MB | |
В зависимости от типа используемого оборудования системы видеонаблюдения делят на аналоговые и цифровые. Аналоговые системы видеонаблюдения используют там, где необходимо организовать видеонаблюдение в небольшом числе помещений и информацию с видеокамер записывать на видеомагнитофон. | |||
77562. | Реабилитационные процедуры в процессе несостоятельности по законодательству Великобритании и России: сравнительный анализ | 414.5 KB | |
Отсутствие действительно оригинальных исследований зарубежных нормативных актов и зарубежной доктрины служит причиной ошибок в юридической литературе, в частности, в исторических и сравнительно-правовых экскурсах. | |||
77563. | Розробка імпульсного блоку живлення з цифровою індикацією | 810.72 KB | |
Transformer 3000 це програма яка розраховує один з основних елементів імпульсного блоку живлення (ІБЖ) — імпульсний трансформатор Від точності його розрахунку і якості виготовлення залежать найважливіші параметри ІБЖ: ККД, маса, габарити, надійність. | |||