84857

Власні і загальні іменники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розкрити поняття «власні» та «загальні» іменники, вчити розрізняти власні іменники від загальних, працювати з деформованими реченнями, розвивати навички розрізнювати іменники серед інших частин мови, розвивати навички каліграфічного письма, інтерес до предмету; виховувати повагу до професії кухаря.

Украинкский

2015-03-22

109.5 KB

0 чел.

Українська мова

2 клас

Урок – подорож   «Ми – кухарі»

Тема:  Власні і загальні іменники

Мета:       розкрити поняття «власні» та «загальні» іменники,

     вчити розрізняти власні іменники від загальних,

     працювати з деформованими реченнями, розвивати

     навички розрізнювати іменники серед інших частин

     мови, розвивати навички каліграфічного письма,

    інтерес до предмету; виховувати повагу до професії

              кухаря.

Обладнання: «Книга о вкусной и здоровой пище», малюнки-плакати

                             з бутербродами, овочами, оладки, серветки, ковпак та

                             фартух кухаря.

Хід уроку:

 І.  Організація класу до роботи.

 ІІ.  Мотивація навчальної діяльності.

  •  Діти, хто любить смачно поїсти?
  •  Сьогодні ми з вами будемо мандрувати по сторінках «Книги о вкуной и здоровой пище». Вам прийдеться уявити, що ви на кухні.
  •  Скажіть, будь ласка, чи доводилося вам допомагати матусі готувати якусь страву?
  •  Сьогодні ми теж будемо готувати. Скажіть як називається те, що ми їмо зранку? У середині дня? Ввечері?
  •  Отже на нашому уроці ми разом займемося приготуванням сніданку, обіду і вечері.

ІІІ.  Актуалізація опорних знань учнів.

  •  Починаємо ранок зі сніданку. Давайте подивимося, що пропонує нам на  сніданок наша поварена книга. Тут і яєчня, і молочна каша, і сирна запіканка, і бутерброди.

(показ фотографій з повареної книги)

  •  На мою думку, вам легше буде приготувати бутерброди. (Плакат)

1.  Виразне читання вірша учнем.

  На скибочки хліба намажемо масла,

  А зверху шматочками: шинку чи м'ясо,

  Паштет, ковбаса або рибка згодяться,

  Варених яєць не завадять кружальця.

  Прикрасимо зеленню ми бутерброда –

  Готово!!! Вже проситься сам він до рота!

2.  Виконання завдань, написаних на зворотній стороні зображених

              бутербродів.

 а)  «Згадай правила»

  -  Пригадайте, що називають іменником?

  -  Які іменники відповідають на питання ХТО?

  -  Які іменники відповідають на питання ЩО?

 б)  «Завдання для кмітливих»

  З поданих складів складіть слова – назви істот (усно)

   КО  СЯ  ПО  ВА

   ПО  КА  РО  БІЛ

 в) Гра «Зроби правильний вибір»

  - Діти, зараз я буду зачитувати ряди слів, а ви серед них

                      виберіть тільки іменники.

  ● Синій, зелений, морозний, добрий, добро, щасливі.

  ● Пише, читає, готує, учень, малює, ліпить, швидко, бігає.

  - Я думаю, що для сніданку цього досить.

ІУ.  Робота над новою темою.

- Тепер ми перейдемо до приготування обіду. Подивимося, що в якості

            перших  страв  пропонує  нам  поварена  книга.  На  перше  можна

            приготувати і м'ясний суп, і рибну юшку, і розсольник, і суп «Харчо».

(показ фотографій з повареної книги)

- А у нас сьогодні на обід український борщ. Приготування борщу –

 справа дуже серйозна.

  1.  Виразне читання вірша учнем.

   Бурячок, цибулю, моркву

   Нашаткуєм, як соломку,

   І на маслі у каструлі

   Протушкуєм без води.

   Не беда, що буде густо,

   Докладемо ще капусту

   І картоплю. Помішаєм

   І бульйончику туди.

   Хай кипить. А поки швидко

   Сковорідочку на плитку,

   В ній томатик протушкуєм

   І у борщ. Підсолим все!

   У тарілки наливайте,

   Кріп, сметану додавайте,

   Їште борщ, не забувайте –

   Він здоров'я нам несе!

2. Виконання завдань, що записані на зворотній стороні зображених

   овочів.

 - Діти, від того, як ви правильно будете виконувати завдання,

           залежить чи всі овочі потраплять до каструлі, тобто чи вийде наш

           борщ смачним. Отже – до роботи!

 а)       Беремо картоплю.                                                    

Каліграфічна хвилинка (з двох частин)

Юю    лю    ют    ий    ти    лютий

Завдання на вибір

 

 

                   - Молодці! Гадаю, що картоплю можемо відправити до каструлі.

               б)     Тепер потрібно покласти цибулю.

                    

Записати під диктовку словосполучення:

                       Село Трушки, річка Рось, місто Вінниця, країна Італія.

 

                    - Гадаю, що із завданням цибульки ви впоралися без проблем. Вона

                      також потрапляє до каструлі.

в)      Беремо моркву.

 Постановка проблеми

 - Повертаємося до попереднього завдання.

     - На яке питання відповідають слова село, річка, місто, країна?

     - А на які питання відповідають слова Трушки, Рось, Вінниця,

                      Італія?

     - Отже всі слова відповідають на одне питання, але чомусь одні

                      пишуться з маленької букви, а інші з великої. Чому так? Сьогодні

                      ми з вами і в цьому будемо розбиратися.

     - Ви зрозуміли, чим ми будемо сьогодні займатися? Тому кладемо

                      моркву у каструлю.

г)      На черзі – капуста!

Знайомство і робота з правилами

  

  •  читання правил
  •  перевірка засвоєння правил

 - Скажіть, будь ласка, які іменники є власними? Які – загальними?

 - Подивіться ще раз на наш диктант. Назвіть власні іменники (…).

       А тепер загальні (…).

 - З правилами ви познайомились. Тому капуста «мандрує» за

                      іншими овочами.

ґ)     А бурячок пропонує нам трішки відпочити.

Фізкультхвилинка

  - Ми з вами зараз будемо пекти хліб. Адже борщ без хліба

    не такий смачний.

Печу, печу хлібчик

Дітям на обидчик.

Меншенькому – менший,

Більшенькому – більший.

Шусть – у піч. (2 рази)

  - Відпочили і бурячок у каструльку поклали.

д)    Залишилося кинути в борщ зелень.

Виконання вправ підручника

Група А – вправа 370 (самостійно)

Решта класу – вправа 369 (колективно)

  - Молодці! Справилися з цим завданням. І остання складова

                               нашої страви – зелень – кладемо до каструлі. Я думаю, що

                               борщ у нас вийшов смачним, тому що ми нічого не забули

                               туди покласти.

У.  Підсумок уроку.

  •  Ось і добралися, нарешті, до вечері. Заглянемо у нашу поварену книгу. А вона пропонує на вечерю такі страви: млинці з сиром, з м'ясом, сирники, різноманітні запіканки.

(показ фотографій з повареної книги)

  •  А у нас на вечерю будуть прості оладки.

   Кефір підсолимо ми трошки.

   Туди яйце і цукру ложку.

   Ще й соди крихітка не лишня –

   Тоді оладки будуть пишні.

   Змішаєм з борошном – хай стане

   Вся маса, як густа сметана.

   В сковорідку наллємо олію,

   Її на плитці розігрієм,

   І, обережно біля жару –

   Усі оладки пережарим.

   Тепер одержали ми право

   Смачну покуштувати страву.

  •  За гарну роботу на уроці я пригощу вас оладками.

  •  Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
  •  Як ви вважаєте, з якою професією я вас сьогодні познайомила?
  •  А чи є бажаючі приміряти на себе форму справжнього кухаря?

УІ.  Домашнє завдання.

  

   Вивчити правило,

   Вправа 372.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22945. СТАНДАРТНІ ТИПИ ДАНИХ 194.5 KB
  До них відносяться числа символи булеів значення та адреси. Вираз може не мати значення на певних даних наприклад зациклюватись. Вважається що в цьому разі він приймає значення =€невизначено€. 2 Яке значення набудуть змінні АВС після виконаня оператора { int A=0B=2C=1; A=2 A B C; } З точки зору семантики булевий тип є моделлю двозначної булевої алгебри.
22946. Інформатика як наукова дисципліна 347 KB
  Створення такого підгрунтя є актуальною задачею сучасної інформатики та програмології =теорії програмування Редько В. Тоді очевидно булевий тип Bool мов програмування з відповідними логічними операціями і відношенням є її точною ізоморфною моделлю I відносно функцій кодування 0=false 1=true та декодування = обернена функція до . Модель I використовується в компіляторах для реалізації множинних типів мов програмування високого рівня. Програми та програмування.
22947. ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ПРОГРАМ (ЖЦП). ПОНЯТТЯ ПРО ТЕХНОЛОГІЮ ПРОГРАМУВАННЯ 73 KB
  ПОНЯТТЯ ПРО ТЕХНОЛОГІЮ ПРОГРАМУВАННЯ Пiд ЖЦП будемо розумiти сукупнiсть науковотехнiчних та органiзацiйних заходiв направлених на розробку та експлуатацiю програмних моделей систем. Щоб продукувати такі складні об'єкти використовують спецiальнi технологiї програмування. В основi технологiй програмування ТхП лежать засоби що реалiзують ЖЦП. Будьяка серйозна ТхП спирається на певну методологiю програмування сукупнiсть певних концепцій методiв програмування тощо.
22948. МАСИВИ. БАГАТОВИМІРНІ МАСИВИ 131.5 KB
  middle] void merge int min int middle int max {int i j m1m2; i=m1=min; m2=middle1; while m1 =middle m2 =max if a[m1] a[m2] b[i]= a[m1]; else b[i]= a[m2]; while m1 =middle b[i]= a[m1]; while m2 =max b[i]= a[m2]; for i=min; i =max; i a[i]=b[i]; } швидке упорядкованому за зростанням масиву a[] довжини n=2 за допомогую масиву b[] void...
22949. СБС-ПРОГРАМИ ТА РЕКУРЕНТНІ ПОСЛІДОВНОСТІ 599 KB
  Індуктивні визначення Структурні блок схеми та СБСпрограми. СБС програми це інтерпретовані структурні блоксхеми. Рекурентні функції і тільки вони обчислюється СБСпрограмами.
22950. Облік розрахунків з дебіторами 79 KB
  Види дебіторської заборгованості та облік рахунків до одержання. Облік наданих знижок, повернення товарів і податку на додану вартість. Методика розрахунку сумнівної дебіторської заборгованості. Облік векселів до одержання.
22951. Мова Сі 240.5 KB
  Дамо індуктивне визначення термів. Розрізнюють три види типізованих термів: префіксні інфіксні та постфіксні. Існує ще один вид термів – змішані коли в індуктивному переході одночасно використовується два або і всі три різновиди термів. На практиці з метою спрощення запису термів приймаються ті чи інші угоди.
22952. Облік грошових коштів 113 KB
  Облік і контроль касових операцій і грошей в касі. Облік створення і використання фонду дрібних сум. Документальне оформлення і облік операцій по банківських рахунках. Облік короткострокових фінансових інвестицій.
22953. Школи Китайські 34.5 KB
  Ми почнемо з того що філософія як форма духовної діяльності має історичність. Філософія це ідейний діалог мислителів різних епох. Антична філософія 2. Середньовічна філософія.