84859

Уявлення про слова, які виражають ознаки предметів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які відповідають на питання який?, яка?, які? Формувати вміння ставити питання до слів; впізнавати предмет за його ознаками; засвоювати правопис нових слів; розвивати мовлення; виховувати любов до рідної мови.

Украинкский

2015-03-22

44 KB

0 чел.

Тема: Уявлення про слова, які виражають ознаки предметів.

Мета: Ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які відповідають на питання який?, яка?, які? Формувати вміння ставити питання до слів; впізнавати предмет за його ознаками; засвоювати правопис нових слів; розвивати мовлення; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку.

1. Організація учнів до уроку.

Каліграфічна хвилинка (буква Лл)

  •  Назвіть слова, які б починались цією буквою.

Звуко – буквений аналіз слова “ліс”

  •  Сьогодні ми відправимось у подорож до лісу. Для того щоб подорож пройшла гарно потрібно до неї підготуватись. Для цього виконаємо завдання.

2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

Завдання для опитування.

1 група.(виконання вправи на комп’ютері, зєднати стрілочками)

Дай відповіді на запитання.

ХТО?

лимон

собака

вчитель

дощ

кіт

сонце

моряк

школа

ЩО?

2 група.(робота на картках)

Підкресли правильну відповідь.

Що таке іменники?

а) слова – ознаки предметів;

б) слова – назви предметів;

в) слова – дії предметів.

Від поданих слів утвори іменники:

Радісний -.........; дубовий -..........; вечірня -............

  •  
    До подорожі ми готові. Але що це за стук? Звідки він? Невже з телевізора? Давайте подивимось.(включається телевізор)
  •  Отже, наші плани змінюються. Ми не просто будемо подорожувати лісовими стежками, а допоможемо білочці та борсучку рятувати зайчика. Але з чого ж почати?

Прикметник. Я допоможу вам. Для того, щоб врятувати зайчика з біди, вам потрібно вивчити мене і виконати мої завдання.

Вчитель. А хто ж ти?

Прикметник. Я, прикметник. Без мене ви не зможете врятувати зайчика.

  •  Діти, ми згодні прийняти допомогу зайчика?( так).

3. Вивчення нової теми.

- Отже, ми вирушаємо в подорож. Сьогодні розпочнемо вивчати ще одну частину мови. До неї належать слова, які надають мові чарівності, милозвучності, без них наша мова була б дуже сухою і бідною.

Прикметник – теж частина мови,

Без неї нам не обійтись.

Ти вслухайсь в слово пречудове,

Йому, як другові, всміхнись.

Земля – ласкава, люба, рідна,

А сонце – щире, золоте,

А небо – лагідне й погідне,

Життя – прекрасне, дороге.

Усі ознаки називає

Прикметник як частина мови,

Ані одної не минає.

Це слово – справді пречудове.

- Знайдіть слова – назви предметів. (небо, життя, сонце, земля)

Яке небо? (лагідне, погідне);

Яка земля? (ласкава, люба, рідна);

Яке життя? (прекрасне, дороге).

- То які питання ставили до прикметників? (яке?, яка?, які?)

-А на що вказують ці слова? (на те, який є предмет)

- Тобто називають його ознаку.

4. Фізкультхвилинка.

5. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

1. Робота з підручником.

Вправа 253, с. 116.

  •  Назвіть ознаки предметів за кольором.
  •  Запишемо ці словосполучення в зошит за зразком. Поставимо запитання.

Помідор (який?) червоний, огірок (який?) зелений, банан (який?) жовтий, сливи (які?) сині.

2. Вивчення правила.

6. Осмислення нових знань.

2 група.(виконання вправи на комп’ютері).

Прочитай. Дай відповіді на запитання ЩО ЦЕ?

Велике, зелене, гарне.

Жовте, кругле, гаряче, велике.

Кругла, червона, соковита

1,3 групи. Гра “Відгадай, хто я?”

-Я називатиму вам ознаки, а ви вгадуватимете, який це предмет.

1)Червонощоке, кругле, солодке, запашне, велике (яблуко).

2)Хижа, дика, руда, хитра. (лисиця)

3)Яскраве, велике, весняне, тепле (сонце)

4)Шкіряний, круглий, футбольний (м’яч)

7. Узагальнення й систематизація знань.

1. Робота з підручником.

Вправа 254, с. 117 (Учні виконують письмово, самостійно.) (Перевірка виконання.)

2. Формування ставити питання до предметів. (завдання виконують учні 1,2 групи.)

Гра ”Постав питання і дай відповідь”

Книжка (яка?)...............

Осінь (яка?).....................

Дерева (які?)...................

Небо (яке?)........................

Будинок (який?)

Діалог “У лісі”

3 група виконує завдання на комп’ютері.

Велике, зелене, гарне.

Жовте, кругле, гаряче, велике.

Кругла, червона, соковита

9. Підсумок уроку.

  •  Ми справились із завданнями прикметника. На які ж питання відповідають слова цієї частини мови?
  •  Що вони називають?

(Виставлення оцінок)

  •  Під час подорожі ви отримували фішки. Підведемо підсумки наших досягнень. Одна фішка – це 2 бала.

На уроці активно працювали..............За роботу ви отримуєте додатковий 1 бал. Порахуйте свої бали.

6 фішок – 12 балів

5 фішок – 10 балів

4 фішки – 8 балів

3 фішки – 6 балів

2 фішки – 4 бали

Свої фішки покладіть до конверта і залиште на парті.

  •  Перевіримо, чи врятували ми зайчика? (включається телевізор)
  •  Виявляється він зовсім не був у небезпеці. Тож запишемо домашнє завдання і приймемо запрошення ведмедика: “Підемо в їдальню пити чай із солодкими булочками.

Домашнє завдання. Впр. № 256.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26691. Древние платформы 1.31 MB
  Однако Криворожские месторождения по запасам в десятки раз уступают Курским. Такого же типа протерозойские месторождения известны на Кольском полуострове Оленегорское Костамукшское. Магматические железорудные месторождения Енское Ковдорское Африканда Кольский полуостров снабжают сырьем Череповецкий металлургический комбинат. С корой выветривания гипербазитов связаны месторождения никеля и на Украинском щите.
26692. ПРЕОБРАЗОВАНИЕ СИГНАЛА В НЕЛИНЕЙНОЙ ЦЕПИ 122.51 KB
  Наблюдать временные диаграммы на входе и выходе нелинейного элемента в разных режимах работы; научиться измерять угол отсечки сигнала на выходе нелинейной цепи; исследовать преобразование спектра отклика нелинейного элемента в зависимости от его режима работы.
26693. Неогей 78 KB
  В течение обоих циклов в погружение вовлекались преимущественно северозападные и югозападные зоны Русской плиты которые либо простирались грубо параллельно СевероАтлантическому Грампианскому геосинклинальному поясу отделяясь от него Балтийским щитом обширная палеоБалтийская синеклиза либо примыкали к Средиземноморскому поясу ЛьвовскоКишиневский перикратонный прогиб. В кембрии осушилась его северовосточная часть район Мезенской синеклизы а на западе он распространился в пределы западной части Советской...
26694. Геологическая характеристика и палеогеографические условия осадконакопления отложений девона, карбона и перми Восточно-Европейской платформы. Полезные ископаемые 126 KB
  В пределах ВолгоУральской области с нижневизейскими песчаными толщами связаны месторождения нефти. Месторождения нефти и газа ВЕП связаны как с палеозойскими так и мезозойскими отложениями. Месторождения бурых углей находятся в Подмосковье где они приурочены к низам визейского яруса. В ВолгоУральской антеклизе с отложениями нижнего карбона связаны крупные месторождения углей.
26695. Сибирская платформа: границы и основные структурные элементы. Геологическое строение фундамента. Полезные ископаемые 109 KB
  Некоторая часть пород принадлежит к первичноосадочным компонентам продукты переотложения первичных кор выветривания. Оленёкский выступ представлен нижнепротерозойскими терригенными отложениями метаморфизированными смятыми в пологие складки. В отложениях архея много обломочного кварцевого и глиноземистого материала – источник магматические породы кислого и среднего состава. Главные результаты: впервые вскрыт и детально изучен наиболее полный разрез триасовых и юрских отложений; опровергнуты представления о непрерывном уплотнении...
26696. Алтае-Саянская область: геологическое строение и история развития. Полезные ископаемые 81 KB
  АлтаеСаянская область: геологическое строение и история развития. АлтаеСаянская горная страна охватывает горные сооружения Восточного и Западного Саян Кузнецкого Алатау Горной Шорин и Горного Алтая. Восточный Саян – сложная морфоструктура сформированная на древнейших образованиях АлтаеСаянского региона. Стратиграфия и тектоника Горные породы представлены комплексами скальных вулканогенных образований сосредоточенных в восточной части Алтае – Саянского региона и нескальных осадочных несцементированных грунтов в составе которых по...
26697. Основные тектонические элементы северо-западной части Тихоокеанского подвижного пояса 387 KB
  Основные тектонические элементы северозападной части Тихоокеанского подвижного пояса. Формирование ОхотскоЧукотского вулканоплутонического пояса происходило в раннем мелупалеогене. С вулканитами тесно пространственно и генетически связаны интрузии гранитоидов и более основных пород занимающие до 20 площади пояса. СРЕДИЗЕМНОМОРСКИЙ ПОДВИЖНЫЙ ПОЯС В состав Средиземномосркого подвижного пояса в пределах бывшего Советского Союза входят складчатые сооружения Карпат Горного Крыма Большого и Малого Кавказа Копетдага так называемая...
26698. Кавказское складчатое сооружение 52.5 KB
  Месторождения нефти сосредоточены в основном в Башкортостане Пермской и Оренбургской областях и в Удмуртии природного газа – в Оренбургском газоконденсатном месторождении. Месторождения осадочных сидеритов и связанные c ними бурые железняки Бакальское распространены в западной мегазоне Южного Урала. Для TагильскоMагнитогорской зоны Восточной мегазоны характерны полигенные скарновомагнетитовые месторождения железных руд TагилоKушвинская гуппа Mагнитогорское и др. Kрупные месторождения хромитов Kемпирсайское PайИзское и др.
26699. Кредитный договор 62.49 KB
  Общая характеристика кредитного договора. Заключение кредитного договора и исполнение обязательств по нему. Расторжение кредитного договора...