84861

Текст-опис весняної квітки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів самостійно складати текст-опис за поданими запитаннями, малюнком та власними спостереженнями; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, мислення; виховувати бережне ставлення до природи.

Украинкский

2015-03-22

154 KB

4 чел.

Тема: Текст-опис весняної квітки

Мета: вчити учнів самостійно складати текст-опис за поданими запитаннями, малюнком та власними спостереженнями; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, мислення; виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання: малюнки весняних квітів, загадки про квіти, віршики про весняні квіти, плакат із віршем про весну, музика.

   Хід уроку

1. Організація класу

-а) Яка пора року настала?
-б) Які зміни відбулися в природі?

-в) Читання вірша

Весна-чарівниця, неначе цариця,

Наказ свій послала, щоб краса вставала:

І проліски, і травка, й зелена муравка,

І кульбаба рясна, й фіалка рясна.

Всі квіти весняні, веселі, кохані

З-під листя виходять, голівки підводять.

2. Оголошення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми повинні скласти текст-опис про весняну квітку.

  •  Які весняні квіти ви знаєте?

3. Робота із загадками, малюнками і віршами про квіти.

а) читання і відгадування загадки про квітку;

б) показ малюнка квітки;

в) читання вірша про квітку, звертаючи увагу на підкреслені слова

 ПРОЛІСОК

 а) загадка

На лісовій галявині,

Погляньте, любі дітки,

Мов зірочка блакитна,

Розквітла гарна квітка.

б) показ малюнка

в) читання вірша про пролісок. Який він?

 

Я- пролісок синенький

І перший на весні

Сказати вам раденький:

« Кінець! Кінець зимі!»

З-під снігу мій листочок

До сонця простягну

І ніжний мій дзвіночок

Вітатиме весну.

ПІДСНІЖНИК

а) загадка

Я тендітний, дуже ніжний,

А звуть мене (сніжпідник)

б) показ малюнка

в) читання вірша

Підсніжник проснувся,

Снігом вкрився, потягнувся,

Білу одягнув сорочку,

Випростав свої листочки.

Чемно з лісом привітався

І, щасливий, розсміявся.

ФІАЛКА

а) загадка

Синє платтячко у мене,

Лиш весною я цвіту.

Добре діти мене знають

Навесні я скрізь цвіту.(фіалка)

б) показ малюнка

в) читання вірша. Яка фіалка?

Ми фіалочки синенькі

Наші квіти запашні

Розцвітаєм ми раненько

Скрізь під лісом навесні.

КОНВАЛІЯ

а) загадка

Лікарська рослина цвіте навесні.

У травні знайдеш ти її в гущині.

Схилили голівки біленькі дзвіночки,

Ховають від сонця пахучі віночки.

б) показ малюнка

в) читання вірша. Яка конвалія?

Дрібнесенькі дзвіночки, 

Нанизано рядочком

Неначе воскові,

На довгому стеблі.

І ніжно запашненькі

Найкращі із квіток

Конвалії біленькі

Зовуть нас у лісок.

МАТИ Й МАЧУХА

а) загадка

 Жовті сонечка маленькі

Заховались у траві.

б) показ малюнка

в) читання вірша

Тільки сонечко пригріло,

Мати-й-мачуха з'явилась.

Серед чорної землі

Сяють сонечка малі.

Золотим промінням сяють,

Нашу землю зігрівають,

Щоб прокинулась вона

І до нас прийшла весна.

4. Поділ на групи (кожна група вибирає одну квітку, за бажанням).

5. Розгляд квітки, перечитування загадки і вірша.

6. Самостійна робота учнів, за малюнками, допоміжними словами, які підкреслені в загадках та віршах, складають опис обраної квітки (під легкий музичний супровід).

7. Зачитування  учнями опису квітки.

8. Підсумок уроку.

    Сьогодні ви складали опис квітів і побачили, які вони різні і красиві.

   Як ви думаєте, що треба робити, щоб квіти і надалі тішили нас?


Використана література:

  1.  Луцик Д.В., Зайцева Г.І., Назаренко Л.А. Книга для читання з народознавства для учнів 1-4 класів. Дрогобич, 1994р.
  2.  Початкове навчання та виховання: «77 уроків з розвитку мовлення», Харків. Видавнича група «Основа».
  3.  Розкажіть онуку – журнал.
  4.  Перелісна К. «Вірші для дітей».
  5.  Тексти переказів для початкової школи.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79600. Изучение тревожности у детей 6-7 лет средствами игровой терапии 643 KB
  Гипотеза нашего исследования основана на том, что коррекционная работа будет способствовать снижению тревожностей у детей 6-7 лет, Психолог обладает навыками моделирования и подбора специальных коррекционных упражнений, программ по преодолению тревожности, которые могут осуществлять адресную, индивидуальную коррекцию.
79601. ПРАКТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ПРИМЕНЕНИЯ ТЕАТРАЛИЗАЦИИ В СОЦИОКУЛЬТУРНОЙ СФЕРЕ (НА ПРИМЕРЕ СОЦИОКУЛЬТУРНОГО PR-ПРОЕКТА «ЭТЮД») 3.8 MB
  Все вышесказанное определило цель нашего дипломного проекта – охарактеризовать театрализацию как технологию связей с общественностью применительно в социокультурной сфере и реализовать социокультурный PR-проект, направленный на социализацию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей...
79602. СОЧЕТАНИЕ ТРАДИЦИОННЫХ И КОМПАРАТИВИСТСКИХ НАЧАЛ В ПРОЦЕССЕ КОНСТИТУЦИОННОГО РАЗВИТИЯ ПОЛИТИЧЕСКОЙ СИСТЕМЫ ЯПОНИИ 108 KB
  В течение длительного исторического периода Япония развивалась, подвергаясь культурному влиянию таких стран-соседей, как Китай и Корея, и поддерживала связи только с этими странами. В XV–XVI вв. в Японию проникли португальские и испанские миссионеры, благодаря которым страна впервые соприкоснулась...
79603. ПРАВО ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ В ИНТЕРНЕТ 90 KB
  По существу, общественные отношения, складывающиеся в сети, развиваются «параллельно» реальным отношениям, в то же время совпадая с последними по содержанию. Сеть используется во всех сферах жизнедеятельности общества: политической, экономической, культурной и др.
79604. НОВОЕ В РАЗВИТИИ РОССИЙСКОГО АВТОРСКОГО ПРАВА 74 KB
  Поводом для написания настоящей статьи послужило участие в семинаре организованном Российским авторским обществом при финансовой поддержке Tcis проходившем в г. Широкий и представительный состав участников этого мероприятия позволил сделать ряд выводов о тенденциях современного авторского права...
79605. ЗАЩИТА ПРАВ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ СОБСТВЕННОСТИ 81 KB
  Соответственно право на защиту здесь будет пониматься как субъективное гражданское право юридически закрепленная возможность управомоченного лица использовать специальные меры правоохранительного характера которая включает в себя как материально-правовые так и процессуальные меры.
79606. О НЕКОТОРЫХ МЕТОДОЛОГИЧЕСКИХ АСПЕКТАХ ИЗУЧЕНИЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫХ СИСТЕМ СУБЪЕКТОВ РФ В СВЕТЕ ПРОБЛЕМ ФЕДЕРАЛИЗМА 81 KB
  При изучении нормативно-правовых систем субъектов РФ по нашему мнению необходимо учитывать следующие моменты: отечественная доктрина не редко отрицает деление права в рамках федерации на федеральное право и право субъектов.
79607. О СУЩЕСТВУЮЩИХ ОПРЕДЕЛЕНИЯХ ТЕРМИНА «ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВО» В ОТЕЧЕСТВЕННОМ ПРАВОВЕДЕНИИ 111.5 KB
  Подзаконные нормативные правовые акты если они включены в круг источников права отделяются от понятия законодательство и как правило закрепляются как самостоятельные источники наряду с законодательством законами. Речь идет о понимании законодательства как всего объема...
79608. СОВОКУПНОСТЬ ПРЕСТУПЛЕНИЙ: ИСТОРИЯ РАЗВИТИЯ И ПРОБЛЕМЫ СООТНОШЕНИЯ РЕАЛЬНОЙ И ИДЕАЛЬНОЙ СОВОКУПНОСТИ 94.5 KB
  Квалификация при совокупности преступлений всегда представляла определенную трудность особенно в тех случаях когда преступления входящие в предмет судебной оценки существенно отличаются друг от друга по своему характеру направленности умысла и совершены в различной последовательности.