84864

Узагальнення знань про розповідні, питальні і спонукальні речення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про речення; закріпити навички правильного інтонування речень та вміння перебудовувати речення одного виду в речення іншого виду за метою висловлювання; формувати вміння переключатися з одного виду роботи на інший засередженно слухати вчителя...

Украинкский

2015-03-22

59.5 KB

2 чел.

Тема: Узагальнення знань про розповідні, питальні і спонукальні речення.

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про речення; закріпити навички правильного інтонування речень та вміння перебудовувати речення одного виду в речення іншого виду за метою висловлювання; формувати вміння переключатися з одного виду роботи на інший, засередженно слухати вчителя й товаришів; розвивати увагу, мислення, інтонаційну виразність мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, відповідальності та збереження багатства і краси природи.

Обладнання: таблиці, малюнки, роздатковий матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу та емоційне налаштування на урок.

Учитель.

Любі діти,

Зичу праці та старання.

А ще, друзі, всім бажаю

Сил, натхнення на весь день.

Діти.

Добрий день! Добрий день!

Дякуємо за побажання!

На урок беремо з собою

Знання, навички й старання.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Мікрофон»

Учні, передаючи уявний мікрофон, висловлюють свою думку щодо поставленого вчителем запитання.

  •  Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок (Цікавим, пізнавальним, веселим, продуктивним, світлим, загадковим тощо).
  •  А якими маєте бути ви на уроці? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, виправними, наполегливими).
  •  Отже, якщо ви будете такими, то наш урок пройде цікаво, творчо й продуктивно. Тому все залежить від вас. Я сподіваюсь на вашу активність та уважність.

ІІІ. Повідомлення теми уроку

  •  Сьогодні на уроці ми пригадаємо все, що вивчили про речення. А допоможуть нам в цьому герої однієї української народної казки.

В лісі всім звірям на втіху

Щось згубив старенький дід.

Влізли мишка туди й зайчик

Жаба, лиска і ведмідь.

Будь ласка,

Пригадайте, що за казка.

(«Рукавичка»)

  •  Допоможемо Мишці потрапити в рукавичку?
  •  Для цього треба виконати завдання. Готові?

IV. Повторення й узагальнення знань і вмінь учнів

Каліграфічна хвилинка

Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки

Читання загадки.

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я … (зима).

  •  Хто назве зимові місяці? (грудень, січень, лютий)
  •  Знайдіть слова, у яких більше звуків, ніж букв. Чому?
  •  А тепер покажіть, як ви готові до роботи в зошитах.

Зошит свій я розгортаю,

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправо.

До роботи я берусь.

З зз З зз

зима грудень січень лютий

 Поселилась в рукавиці Мишка – шкряботушка.

 Коли це скаче Жабка – скрекотушка.

  •  Хто, хто в цій рукавичці?
  •  Мишка – шкряботушка. А ти хто?
  •  Жабка – скрекотушка. Пусти і мене.
  •  Я тебе пущу, як виконаєш моє завдання.
  •  Допоможемо, діти, жабці?
  •  Складіть речення із розсипанки і прочитайте речення.

ДРУГОМ  ВІРНИМ   Я   БУДУ ПРИРОДІ

 1  2  3  4  5

(Буду я природі вірним другом).

Запис речення (з коментуванням біля дошки)

Запитання:

  •  Доведіть, що це речення.
  •  Із чого складається речення?
  •  Скільки слів у даному реченні?
  •  Яке воно за метою висловлювання?
  •  Що ж, заходь, заходь скоріше. Вдвох нам буде веселіше. Коли це біжить Зайчик – побігайчик.
  •  Хто, хто в цій рукавичці?
  •  Мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка. А ти хто?
  •  А я зайчик – побігайчик. Пустіть і мене.

Ми пустимо, як виконаєш завдання.

Складання речення зі слів.

ЗАХОПЛЮЄ,  КРАСИВО,  НАС,  СВОЄЮ,  ПРИРОДА

Списування з дошки.

Природа захоплює нас своєю красою.

  •  Що ж заходь скоріше.

Втрьох нам буде веселіше.

Коли це біжить лисичка.

  •  Хто, хто в цій рукавичці?
  •  Мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик. А ти хто?
  •  Лисичка – сестричка. Пустіть і мене!
  •  А що ти вмієш робити?
  •  Ви працювали, потомились.

Я можу вас розвеселити

І разом з вами відпочити.

Фізкультхвилинка.

Трава низенька-низенька,

(присідають)

Дерева високі-високі,

(стають на пальці ніг, руки піднімають угору)

Вітер дерева колише, гайдає,

(нахил тулуба вліво і вправо)

Птахи летять, відлітають,

(помахи руками, як крилами)

А діти тихенько за парти сідають.

  •  Що ж, заходь скоріше.

Вчотирьох жити веселіше.

Коли йде ведмідь, гуде і питається:

  •  Хто, хто в цій рукавичці?
  •  Мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик, Лисичка – сестричка. А ти хто?
  •  Ведмідь – набрід. Пустіть і мене в рукавичку.

Ми пустимо, якщо виконаєш завдання.

Допоможемо, діти, Ведмедю?

Розгадування. «Незвичайного ланцюжка»

  •  Які бувають речення за метою висловлювання?
  •  Які називаються розповідними?
  •  Які речення питальні?
  •  Які речення спонукальні?

Д

І

Т

И

Б

Е

Р

Е

Ж

І

Т

Ь

П

Р

И

Р

О

Д

У

Е

Р

У

К

А

А

О

А

А

Г

К

Л

О

Б

Р

К

Б

М

К

К

І

А

Ь

Я

Л

А

К

І

Р

З

Ф

Н

И

Н

А

Д

О

К

І

Д

К

О

К

А

Н

А

Р

(Діти, бережіть природу!)

Читання хором

Запис речення.

  •  Яке це речення за метою висловлювання? Чому?
  •  Чому стоїть кома? Знак оклику?
  •  Перебудуйте це речення в розповідне, питальне.

  •  Що ж заходь скоріше.

Уп’ятьох нам буде веселіше.

Усі звірята потрапили в рукавичку і дуже вам вдячні.

Вони просять вас, діти, виконати таке завдання.

Робота в парах

Поділіть текст на речення. У кінці кожного речення поставте потрібний розділовий знак.

Діти прийшли до зимового лісу яка краса навколо сліди яких звірів залишилися на снігу

Перевірка завдання

Скажіть, будь ласка, чим закінчилась казка?

Яке прислів’я підійде до казочки?

«Більше діла – менше слів»

«Разом тісно, а нарізно сумно»

V. Підсумок

- Урок наш закінчується.

Давайте прочитаємо ребус і скажемо, який розділ у мові ми повторили.

   Ч

 Р  Е

 Е       Н

       Н        Я

- Що найбільше сподобалося?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47502. Телекомунікаційні системи та мережі. Методичні вказівки 430 KB
  Містять рекомендації щодо змісту структури правил оформлення дипломного проекту а також методику організації роботи студентадипломника приведено порядок представлення дипломного проекту до захисту. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Дипломне проектування його мета і структура Дипломне проектування є заключним етапом навчання студентів у ВНЗ і має своєю метою: а систематизацію закріплення і розширення теоретичних і практичних знань за фахом та використання їх під час розв’язання конкретних наукових технічних економічних і виробничих задач; б...
47503. СТАНДАРТ ПРЕДПРИЯТИЯ. МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ 1.54 MB
  Цели и задачи квалификационной выпускной дипломной работы Цели и задачи квалификационной работы магистра Этапы подготовки квалификационной работы Защита квалификационных работ РАЗДЕЛ СТРУКТУРА И СОДЕРЖАНИЕ КВАЛИФИКАЦИОННОЙ РАБОТЫ
47504. Методичні вказівки. Економіка підприємства 201.5 KB
  Гетьмана МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИЗ НАПИСАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ для студентів спеціальності “Економіка підприємства†спеціалісти денної та заочної форми навчання Сімферополь 2012 Методичні вказівки і тематика дипломних робіт для студентів спеціальності “Економіка підприємства†підготовлена кафедрою економіки підприємства Кримського економічного інституту ДВНЗ Київський національний економічний університет ім. МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ Написання і захист дипломної роботи є заключним етапом технологічного процесу підготовки...
47506. Методи стиснення інформації 161.5 KB
  Текст складається з досить обмеженої кількості символів. Український алфавіт наприклад складається з 33 літер та невеликої кількості спеціальних символів на кшталт коми тире апострофа и тд. Якщо враховувати всі 256 символів то для не буде різниці в стисканні тестового чи exe файлу. Файл довжиною в 100 байт що має 6 різних символів в собі.
47507. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ПО ВИКОНАННЮ РОЗДІЛУ ОХОРОНА ПРАЦІ 116 KB
  Методичні вказівки по виконанню розділу Охорона праці випускної молодшого спеціаліста для студентів спеціальності 5. Методичні вказівки роз'ясняють зміст і структуру розділу Охорона праці у випускній роботі молодшого спеціаліста. В них приводяться загальні організаційні моменти щодо роботи над розділом правил оформлення чернетки та опрацювання зауважень консультанта з охорони праці та навколишнього середовища.
47508. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ РОЗДІЛУ БЕЗПЕКА ЖИТТЯ І ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 888.5 KB
  Враховуючи що нещодавно Україна заявила про підтримку Концепції ООН де пріоритет віддається розвитку безпеки кожної людини а також виходячи з незадовільного стану безпеки громадян нашої держави якісна розробка питань забезпечення безпеки життя та діяльності людини БЖДЛ з метою запобігання виникнення ризику життя і здоров’ю людей має бути повною мірою реалізована у дипломному проектуванні виходячи з основних складових БЖДЛ Безпека життєдіяльності Екологія Охорона праці в галузі Цивільна оборона. При виконанні розділу “Безпека...
47510. Методичні вказівки. Фінанси 762 KB
  Вступ 5 Організація підготовки до захисту дипломної роботи 7 Захист дипломних робіт 14 Структура дипломної роботи 15 3.2 Суть дипломної роботи 20 5.2 Типи додатків 24 Правила оформлення дипломної роботи 25 7. Зразок оформлення титульного листа дипломної роботи 42 Додаток Б.