84865

Слова, які означають назви предметів. Складання речень

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів, вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення; розвивати вміння групувати слова, класифікувати предмети.

Украинкский

2015-03-22

59.5 KB

0 чел.

Українська мова

Слова, які означають назви предметів. Складання

речень

2 клас

Відкритий урок

З української мови

Вчитель Бояренцева І.С.

23.11.12.


Автор: Бояренцева Ірина Сергіївна

Вчитель першої кваліфікаційної категорії

Білоцерківської загальноосвітньої школи

І – ІІІ ступенів № 8

Українська мова

Клас 2

Розділ: Слово. Слова, які означають назви предметів.

Тема: Слова, які означають назви предметів. (іменники). Складання речень.

Мета: ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів,    розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів, вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення; розвивати вміння групувати слова, класифікувати предмети.

Виховувати прагнення до здорового способу життя.

Обладнання: підручник «Українська мова» М. С. Вашуленко, М. А. Білецька,

Картки з завданнями, конверти з прислів’ями, групові завдання в файлах,

м’яч.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

                                        Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день!У добрий час!

Раді бачити ми вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався?

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата

А за ними і хлоп’ята.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1.Вчитель: У нас урок української мови.

                А для чого треба вчити мову?

Діти: Щоб вміти читати, писати, спілкуватись, читати книжки.

Вчитель: А на яку букву починається слово МОВА?

2. Каліграфічна хвилинка.

Запишемо каліграфічну хвилинку

М м ма  мо  му  ми  мо  мя  мю  мі

Вчитель: А які слова починаються на ці склади?

Діти: мама, мило, морозиво, музика, музей, мелодія, молоко, мармелад

Вчитель: А я придумала такі слова

                                  Молодість

                                   Мужність

                                   Майстер

                                   Мить

Людям якої професії підходять ці слова? ( спортсменам)

Сьогодні на уроці я хочу запросити вас на стадіон, тому що 2012 рік відзначився двома світовими подіями – це Олімпіада в Лондоні і Євро 2012 в Україні.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1.  Робота з картками

1 картка

Спиши речення. Визнач головні слова.

Червоні кетяги ягід горять, як жар. З поля долітає гуркіт моторів.

2 картка.

Запиши слова. Встав пропущені букви.

Д.ктант, в.дмідь, вул..ця, пон. ділок, с.реда, ч.твер, д.тина, за.ць.

3 картка

Доповни речення словами і запиши

Скоро прийде …. Випаде багато …. Діти будуть кататись на….

4 картка

Дай письмові відповіді на питання

Який звірок сушить гриби на деревах?

Яка дика тварина любить малину?

2.  Гра « Футбол»

Вчитель: А ми тим часом пограємо в футбол. Поділимо клас на дві команди

Хлопці – дівчата

       -   З чого складається мовлення? ( з речень)

  •  Яким буває мовлення? ( Усне, писемне)
  •  Що таке текст? (зв’язані за змістом речення)
  •  Які бувають тексти? (розповідь, опис, міркування)
  •  Що виражає речення? (закінчену думку)
  •  Які бувають речення? ( розповідні, питальні, спонукальні)

Вчитель: Молодці! Рахунок 1: 1!

3. З’єднай з відповідним словом.                                                              Вчитель:А чи знаєте ви спортивні терміни? З’єднайте вислів зі словом.

Вчитель у спортсменів                                        змагання

Приміщення для тренувань                                тренер

Головний в команді                                              спортзал

Боротьба за 1, 2, 3 місце                                      капітан

Група спортсменів                                                команда

Нагорода                                                                медаль

4.Нове словникове слово МЕДАЛЬ

    За перемогу спортсмени одержали медалі.

Золоту медаль вручили плавцю.

Срібну медаль отримав штангіст.

Бронзові медалі привезли атлети.

Гімнаст отримав золоту медаль.

Вчитель: На яке питання відповідає слово МЕДАЛЬ ( що?)

ІУ.    Оголошення теми, мети, завдань уроку.                                                 Вчитель:Сьогодні на уроці ознайомимось з величезною групою слів –назви предметів. Все що є навколо нас – це предмети.

1.   Робота з підручником. С. 86- 87

Вчитель: Подивіться на малюнки в підручнику і поставте запитання.

               Наукова назва слів – назв предметів ІМЕННИКИ.

     2.  Складаємо правило.

                             ІМЕННИК

                          НАЗВА ПРЕДМЕТА

                   ХТО?                       ЩО?

Іменники це слова, які означають назви предметів і відповідають на питання хто? Що?

У. Вивчення нового матеріалу(первинне засвоєння)

1.  Малюнки                                                                                                      Вчитель показує малюнки з різними предметами, а діти ставлять питання.

2. Гра з м’ячем                                                                                              Вчитель: А тепер я перевірю як ви зрозуміли пояснення за темою іменник. 1ряд називає  слова - назви тварин, 2 ряд – назви людей, 3 ряд –

   Речі.

   ( Вчитель кидає кожній дитині м’ячик, а учні називають слова )

   3.Гра  «Впіймай слово»                                                                                   Вчитель:  А тепер уважно слухайте вірш і плескайте  в долоні  тільки тоді, коли чуєте іменник.

І дорослі, і малеча

Берегти повинні речі.

Книга, парта і стілець,

Сумка, зошит, олівець,

Посуд, одяг і взуття

Нам потрібні для життя.

Дбай про речі. Не ламай,

Працю інших поважай.

4.  Фізкультхвилинка

УІ. Осмислення нових знань, умінь

1. Вчитель: Перед вами на дошці різнокольорові листочки. На  них записані слова. Ваше завдання виписати окремо в два стовпчики слова, які відповідають на питання Хто? І Що?

1 ряд                                    2 ряд                                       3 ряд

Футболіст                        гімнаст                                   хокеїст

М’яч                                 кільце                                     шайба

Ворота                              килим                                     каток

Білка                                 заєць                                       вовк

Брат                                  сестра                                      тато

Книга                                парта                                       ручка

2. Групова робота

Вчитель:  А тепер поділимось на групи. Кожна група отримує завдання.

1 група.

- Склади слова.

- На які питання вони відповідають?

- Як ці слова назвати одним словом.

ШИРТО  ( шорти)

КИДЕ      (кеди)

МКАЙА   (майка)

ШАКПА   (шавка)

КРОКІСІВ (кросівки)

2 група

- Підкресли назви рослин

- На які питання відповідають ці слова?

- Як назвати одним словом?

Що є спільного в калині

І смородині, шипшині,

Бузині, бузку, ожині,

Агрусі, а ще малині.

Має також барбарис

З ними кілька спільних рис

А от м’ята і суниці,

І кульбаба і пшениця,

І тополя й кипариси

Зовсім інші мають риси.

3 група

- Напиши назви людей

- Постав питання до слів.

- Як назвати цю групу людей одним словом?

1. На виклик пожежна машина летить.

Сміливий (…) в кабіні сидить,

Його телефон 101 люди знають

І в разі пожежі завжди викликають. (пожежник)

2. С понеділка по суботу

Ходить (…) на роботу.

Якщо раптом захворію

Може вийти і в неділю.

Він мені призначить ліки

Перевірить горло, ніс.

Скаже їсти борщ і кашу

Щоб одужав я й підріс. ( Лікар)

3. Батько в мене (…)

Він будує новий дім.

Коли виросту. То сяду

В кран підйомний разом з ним. ( будівельник)

4. (…) у кораблі

Відлітає від землі.

Та нажаль, іще ми діти,

На ракеті полетіти. (космонавт)                                                                                     5. (…) чудові картини малює,

В музеї милуюсь пейзажами я:

Там рідна природа, річки і долини,

Лани золоті, Україно моя!

4 група.

Підкресли назви людей

Постав питання до цих слів.

Як назвати ці слова одним словом?

Погляньте, це моя сім’я:

Матуся, батько, брат і я.

Також я знаю весь наш рід:

Є бабуся, є і дід,

І другий дід. і дядько  Клим

( ми по гриби ходили з ним)

Є тітка Віра з Воркути,

Є два двоюрідні брати.

УІІ. Закріплення систематизація та узагальнення

1. Добери пари слів

  Футбол           тенісисти

   Теніс             футболісти

   Хокей             баскетболісти

   Баскетбол        хокеїсти

Склади речення.

Діти: У футбол грають футболісти.

В теніс грають тенісисти.

В хокеї хокеїсти.

В баскетболі грають баскетболісти.

Вчитель: На які питання відповідають слова футбол, теніс, баскетбол, хокей? ( Що? )

Футболісти, тенісисти, баскетболісти, хокеїсти? ( Хто?)

2. Робота з прислів’ями.

Вчитель: У вас на столах лежать конверти. Всередині прислів’я, розрізані на 3 частини. Ваше завдання скласти їх правильно та записати в зошити.

  1.  В здоровому тілі завжди здоровий дух.
  2.  Здоров’я маємо не дбаємо, а стративши плачем.
  3.  Бережи одяг поки новий, а здоров’я поки молодий.
  4.  Бережи здоров’я – його за гроші не купиш.
  5.  Здоров’я для людини – як сонце для життя.
  6.  Доки здоров’я служить, то людина не тужить..
  7.  Було б здоров’я, а все інше наживемо.
  8.  Бережи одежу знову, а здоров’я змолоду.
  9.  Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив.
  10.  Здоровий злидар щасливіший від хворого багача.
  11.  Здоров’я більше варте, як багатство.
  12.  Здоров’я найдорожчий скарб.

( діти складають прислів’я, записують їх в зошит, читають вголос.)

Вчитель: Про що всі ці прислів’я? ( Про здоров’я )

На нашому уроці ми не тільки познайомились з іменниками, а ще зрозуміли що для того щоб бути здоровими треба займатись спортом.

УІІІ. Підсумок уроку

1 учень                                                                                                                  Здоров’я – основа усього на світі.                                                                     Здоровими бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись.

Себе гартувати водою і сонцем. І солодко спати з відкритим віконцем.

2 учень

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо страви нам росту і сил додають,                                                                Поводитись добре, усіх шанувати,

Не плакать, не киснуть, не капризувати.

3 учень

Не гратись з вогнем, не стрибать під машини,

Що мчать по дорогах щодня без упину,

Себе берегти для матусі і тата,

Накази їх всюди виконувать свято.

Домашнє завдання

Вправа 189.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44383. Постановления суда первой инстанции 291.5 KB
  Сущность судебного решения. Содержание судебного решения. Законная сила судебного решения. Правосудие по гражданским делам осуществляется путем рассмотрения и разрешения их в судебном заседании.
44384. Особенности лексико-семантического словообразования в профессиональных жаргонах в России и США в контексте медицинского, военного и компьютерного жаргонов 299 KB
  В исследованиях, посвященных той же тематике, авторы часто используют разные термины для обозначения социально-маркированной лексики: «сленг», «арго» и «жаргон». Причем, используются они часто не дифференцированно. Поэтому, без уточнения указанных терминов затруднено использование лексикографического материала и научных работ, посвященных данной проблеме
44385. ГОСУДАРСТВЕННО-ПРАВОВОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ БОРЬБЫ С КОРУПЦИЕЙ 273 KB
  В основе дипломной работы лежит диалектический метод познания, предусматривающий изучение экономических процессов и явлений в развитии и во взаимосвязи с другими системами. Для решения поставленных задач использовались методы системного, программно-целевого подхода, экономико-математического моделирования, кластерного и регрессионного анализа, классификации, экспертных оценок.
44386. Розрахунок основних функціональних вузлів транспортного засобу 2.37 MB
  Сучасні автомобілі поділяють на транспортні (призначені для перевезення вантажів та пасажирів) і спеціальні (призначені для виконання спеціальних робіт). Залежно від призначення автомобілі поділяють на три основні групи: вантажні автомобілі, автобуси і легкові автомобілі.
44387. Адекватный перевод оригинального английского текста на русский язык с использованием переводческих трансформаций 236 KB
  Для проверки результатов взаимодействия источника и модальности применялся инвариантный дисперсионный анализ ANOVA с использованием трёх переменных. Не было выявлено результатов взаимодействия между источником и модальностью относительно воспринимаемой надёжности информации, её достоверности, отношений к новостному материалу, ни с точки зрения прав курильщика или качества жизни, ни с точки зрения поведенческих намерений
44388. Проектирование подстанции. Выбор линейных регулировочных трансформаторов 1.2 MB
  Белорусская энергетическая система - это сложный комплекс, включающий электростанции, электрические и тепловые сети, которые связаны общностью режима их работы на территории всей республики. В энергосистему входят 6 РУП электроэнергетики, имеющие 28 тепловых электростанций установленной мощностью 8 МВт
44389. Кинофильм как форма реализации и объект кинодискурса. Основные направления исследования кинодискурса 346 KB
  Основные направления исследования кинодискурса Возрастание интереса ученых к разным видам текстов погруженных в жизнь закономерно привело лингвистов к проблеме изучения кинофильмов. Применительно к кинофильму употребляются также наименования медиатекст креолизованный поликодовый текст кинотекст кинодискурс кинематографический дискурс. Одно из определений кинодискурса принадлежит...
44390. СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ КОНКУРЕНТОСПОСОБНОСТИ ГОСТИНИЧНЫХ УСЛУГ «АТРИУМ ПАЛАС ОТЕЛЯ» 944 KB
  Цель дипломного проекта: совершенствование конкурентоспособности гостиничных услуг «Атриум Палас Отеля» Основные задачи: провести теоретический обзор путей повышения конкурентоспособности предприятия; дать общую характеристику объекта исследования, провести анализ внешней и внутренней среды, выбрать стратегию предприятия, в соответствии с выбранной стратегией разработать мероприятия по повышению конкурентоспособности предоставляемых услуг и отеля, дать рекомендации по их реализации на предприятии